خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 1 از 3 12 ... آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 1 به 15 از 45
    1. Top | #1
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات

مصاحبه با رتبه 529 منطقه 3 تجربی کنکور 97 - امیر محمودی

سلام و وقت بخیر
      سلام

-لطفا خودتون رو معرفی کنید، از کدوم شهر و استان هستید و در چه مدرسه ای تحصیل می کردید !

امیر محمودی هستم از شهرستان بدره استان ایلام.شهید عزیزی چشمه شیرین

-چه رشته ها و دانشگاهایی رو قرار هستش انتخاب کنی؟

هنوز تصمیم قطعی نگرفتم.احتمالا دندانپزشکی

- لطفا کارنامه تان را بگذارید!
      1.png

2.png

3.png

-از کی مطالعه برای کنکور را شروع کردید؟

همین اول کار بگم که من یه سال پشت کنکور موندم.تقریبا از مهرماه پیش دانشگاهی

- درباره هر یک از این شش بازه زمانی به سولات زیر پاسخ کامل بدید:
      (چگونه برای این بازه ها برنامه ریزی می کردید؟ کدام آزمون شرکت میکردید؟ چگونه هر درس را مطالعه میکردید؟)

- تابستان سال دهم
      اصلا نمیدونستم کنکور چیه

- تابستان سال یازدهم
      میدونستم کنکور چیه ولی کار خاصی نکردم

- تابستان سال پیش دانشگاهی
      تازه شروع کردم به خوندن.ولی خب همونطور که میدونید اوایل چون با ماهیت واقعی کنکور آشنا نیستیم درس خوندنمون کیفیت مطلوبی نداره. به هر حال با هزار آزمون و خطا پیش می رفتم تا اینکه یه مرتبه چندتا از فامیلای نزدیکمون پشت سر هم به رحمت خدا رفتن و تا اوایل مهر اوضاع خانوادگیمون اصلا اجازه درس خوندن نمیداد.دوباره با شروع شدن مدرسه ما هم استارت زدیم و تا عید یه روند ثابتی رو طی کردم و ترازم حدودا 5800 بود ولی دوران عید متاسفانه خیلی خوب پیش نرفت و بعد از عید چندان با جدیت ادامه ندادم و رتبه کنکورم 8886 شد.با اجازه دوستان دیگه از این به بعد راجب به سال دوم صبحت میکنیم

کنکور دوم
      از مهرماه شروع کردم و همه چی خوب و آروم بود تقریبا.اولین آزمون ترازم 6700 شد و فهمیدم دارم درست پیش میرم هفته بعد با انرژی بیشتری ادامه دادم و آزمون آبان رو 6900 شدم ولی خب اصلا خوشحال نبودم چون میدونستم باید چند روز بیام تهران و فرصت درس خوندن نیست و بالتبع تراز هفته بعدم افت می کنه(من به خاطر مشکل معده هر سه ماه یه بار باید برم پیش دکترم). بعد این اتفاق برای دو آزمون بعدی ترازم افت کرد ولی تو جمع بندی دی ماه خودمو دوباره کشیدم بالا و تا تعطیلات عید به همین منوال پیش رفتم و مشکل خاصی نبود

- دوران طلایی نوروز
      دوران جالبی نبود.هر چند مشاورم نظرش خلاف منه و میگفت که به سلامت ازش گذشتیم.مهمون داشتیم و یکمی ساعات مطالعه افت کرده بود.انرژی خودم هم یه کمی تحلیل رفته بود ولی به هر حال تو یه رنج خاصی خودمو نگه داشتم و افت و پیشرفت خاصی نداشتم

- ماه رمضان
      اینم مثل بقیه ماه ها.تفاوت خاصی نداشت(به خاطر مشکل معده روزه نگرفتم)

- دوران جمع بندی
      خوب بود.مو به مو کنکور ها رو از 93 به بعد بررسی کردم و آزمون های آزمایشی رو هم جدی گرفتم.درسته که ساعات مطالعم پایین تر از بقیه ماه ها بود ولی چون میدونستم دارم چیکار میکنم اوضاع نه عالی ولی قابل قبول پیش رفت.تو این دوران بیشتر از اینکه مطالعه داشته باشم در حال آزمون دادن بودم.کارم شده بود آزمون دادن و تحلیل همه سوالا و نوشتن نکاتو انصافا هم کمک کرد

- دقیقا از چه منبعی برای هر درس استفاده می کردید و چه منابعی را پیشنهاد می کنید؟
      ادبیات:ادبیات موضوعی(چندان باهاش کار نکردم)-زبان فارسی نشر دریافت-آرایه ادبی نشر الگو-سیر تا پیازهای گاج برای هر سه پایه-تو دوران جمع بندی هم یه نگاهی به همایش نشر دریافت انداختم کتاب جالبی بود.ولی بدون شک مهمترین منبع من که بیشتر از همه بهم کمک کرد بررسی تک تک سوالات آزمون های آزمایشی و کنکور بود
      عربی:فیلمهای ناصح زاده رو میدیدم و از روی گاج کامل تست میزدم و صدالبته سوالهای آزمون های آزمایشی و کنکور
      دین و زندگی:گاج نقره ای
      زبان:جامع مبتکران و خیلی سبز و فیل مبتکران
      ریاضی:جامع مهر و ماه (به جز مبحث احتمالش اصلا خوب نبود) و میکرو طبقه بندی های گاج-خط ویژه برای جمع بندی(کتاب خوبیه میتونید از همون اوایل هم ازش استفاده کنید).البته برای ریاضی از فیلمهای آموزشی هم استفاده کردم که جواب داد
      زیست:خیلی سبز و نشر الگو- سه سطحی قلمچی-ژنتیک مندلی خیلی سبز(با اینکه قدیمیه ولی عالیه)-سوالات آزمون ها
      فیزیک:فقط گاج نقره ای + سوالات آزمون ها
      شیمی:هر سه پایه مبتکران و موج آزمون نشر الگو هم داشتم که کم استفاده کردم ولی خب کتاب خیلی خوبیه

- آیا از دی وی دی های آموزشی استفاده میکردید؟
      هر جا نیاز بود بله.خصوصا برای من که ریاضیم خوب نبود کمک خوبی بود.عربی ناصح زاده هم که کولاک بود......به نظرم اگه بچه ها واقعا تو یه مبحث از پایه مشکل دارن استفاده کنن هر چند استفاده زیاد هم خوب نیست چون ذهن دانش آموز تنبل میشه

-در طول روز چند ساعت مطالعه میکردید؟
      متغیر بود.بعضی روزها 10 ساعت.بعضی روزها 11.......بعضی وقتا حتی 6!
      به طور میانگین 8 تا 8.5 ساعت

- میزان ساعت خواب شما در شبانه روز چقدر بود؟
      8 ساعت.شاید بیشتر میشد ولی کمتر هرگز!

- در کدام آزمونهای آزمایشی شرکت کردید؟
      قلمچی(امسال خیلی خوب بود).البته برای آزمونهای جامع سنجش رفتم

- میانگین تراز آزمونهای آزمایشی شما چقدر بوده است؟
      6700

- تراز اولین آزمونتان چقدر بوده است؟
      6700

- شرکت در ازمون ازمایشی ضرورت دارد یا نه؟
      بدون کوچک ترین تردیدی.مگه میشه آدم سال کنکورش آزمون آزمایشی شرکت نکنه؟ اگه واقعا تصمیم دارید رتبه خوبی بیارید به شدت آزمون هاتون رو جدی بگیرید و دنبال بهانه تراشی نباشید.

- چگونه بعد از هر آزمون رفع اشکال می کردید؟
      کلا روز جمعه درس نمیخوندم و کاملا تمرکزم رو آزمون بود و تک تک سوالات(حتی اونایی که درست زدم) رو بررسی میکردم.اینکار خیلی کمکم کرد و دیگه میدونستم در برخورد با هر سوالی چطور رفتار کنم و ایده های جدید غافلگیرم نمیکرد.اگه نکته خاصی بود(خصوصا تو زیست و شیمی)تو کتاب درسی مینوشتم

- برای مطالعه دروس و رسیدن به محدوده بندی آزمونها چگونه برنامه ریزی میکردید و روش های برنامه ریزی خود را لطفا توضیح دهید
      خب پاسخ این سوال خیلی متغیره چون هر آزمون بودجه بندی و شرایط خاص خودشو داره........خصوصا اینکه نیمسال دوم برنامه آزمون ها دور تندی به خودش میگیره و واقعا سنگین تر میشه........من مشاورم برنامه رو میداد و اجرا میکردم...روش خاصی نبود.برای پاسخ دادن به این سوال باید تو بطن هر آزمون باشی و ببینی از چه مباحثی طرح میشن و طبیعتا هر دانش آموزی ویژگی های خاصی داره.........مثلا من به شخصه هر هشت درس رو هر روز میخوندم(شاید برای بعضیا درست نباشه این روش)...حالا کسی هست مثلا ریاضی و فیزیک و دو تا از درسای عمومیش رو یک روز در میان میخونه........بازم میگم کاملا بستگی به نوع آزمون و اخلاقیات دانش آموز داره

- منابع جمع بندی کنکورتون چی بود؟
      راستش از منبع خاصی استفاده نکردم..بیشتر با آزمون های کنکور سر و کله میزدم و اگه مشکلی بود از همون کتاب های جامع استفاده می کردم...البته از خط ویژه ریاضی و همایش ادبیات نشر دریافت استفاده کردم.

- اگه دوباره کنکور بدید چه اشتباهی رو تکرار نمیکنید؟
      بیشتر درس میخوندم...برای رتبه برتر بودن میجنگیدم چون الان به این نتیجه رسیدم که فرصت برای رتبه دو رقمی برای من کاملا فراهم بود..به حواشی کنکور و منابع و خبرهای بی ارزش هم توجهی نمیکردم......هر چند الان پشیمونی خاصی ندارم چون به هر حالا ما انسانیم با هزاران خلق و خو و احساسات عجیب و غریب....اگه ربات بودیم بله حق چنین کارایی رو نداشتیم ولی به هر حال انسانیم.

- اگر بر می گشتید به عقب کدام کتاب ها رو دیگه سمتش نمیرفتید؟ با ذکر دلیل لطفا !
      ریاضیات جامع مهر و ماه:شیوه بیانش برای کسایی که ریاضیشون خوب نیست مناسب نیست.کلا کتابیه که حاشیه زیاد رفته و حتی اگه ریاضیم هم قوی بود دیگه سمتش نمیرفتم

- چگونه استرس دوران کنکور خود را مدیریت میکردید؟
      اصلا استرس نداشتم چون به روز کنکور فکر نمیکردم..بیشتر به روزی که درش قرار داشتم فکر می کردم که چه کارایی بکنم که آخر شب تو رخت خواب خودمو سرزنش نکنم.

- اگر داوطلبی در امتحانات نهایی نتیجه مناسب نگرفته باشد میتواند در کنکور سراسری موفق شود؟
      صد در صد.حالا نمیدونم کنکور 98 چه اتفاقی میوفته و تاثیر معدل به چه صورتی خواهد شد ولی به نظرم امتحانات و کنکور دو مقوله کاملا جدان...من خودم نمره دیپلمم 15.71 بود

- روش مطالعه هر درس رو خیلی مفید و خلاصه میگید؟
      ادبیات:سعی کنید اول مباحث مهارتی مثل آرایه و قرابت و زبان فارسی رو قوی کنید برای مباحث حفظی لغت و املا و تاریخ هم با برنامه آزمون ها پیش برید.کلا ادبیات درسی نیست که تو یه ماه بشه خوند.......آهسته و پیوسته پیش برید
      عربی:اگه تو آموزش مشکل دارید از فیلمهای آموزشی استفاده کنید و بعد از اون هم برید سراغ منبع تستتون و تا حد ممکن تست کار کنید.....بعد از اتمام مباحث هم حتما حتما آزمون جامع و تحلیل کردنش فراموش نشه
      دین و زندگی:فقط حفظ کردن و دوره کردن.روش خاصی نداره
      زبان:مثل دین و زندگی
      ریاضی:اینم مثل عربی اگه مشکل دارید فیلم ببینید و تا میتونید تست بزنید..با سوالای تالیفی ریاضی کمتر ور برید چون نتیجه مطلوبی نداره...سوالات آرمون ها +کنکور کفایت میکنه....تو ریاضی از حواشی دوری کنید و رو مباحث اصلی تمرکز کنید(کتاب خط ویژه انتخاب مناسبیه)

زیست:تنوع روش های مطالعه زیست خیلی بالاست.روش خودم.اول خوندن دقیق کتاب درسی...بعد خوندن درسنامه ی کتاب های کمک آموزشی...و بعد تست زنی.واسه زیست هر چقدر هم که تست زده بشه بازم کمه...از هر منبعی که میتونید تست بزنید
      فیزیک:روش خاصی به کار نبردم.کتابو میخوندم ببینم چی به چیه بعد هم درسنامه های گاج نقره ای رو به دقت میخوندم و میرفتم سراغ تست ها
      شیمی:اینم مثل زیست بود تقریبا...تو شیمی هم باید کتاب درسی خورده بشه یعنی کامل کامل حفظش کنید...درسنامه های مناسبی هم تو بازار داره(مثل مبتکران) برای تست زنی هم از مبتکران و خیلی سبز شروع کنید و کم کم موج آزمون هم رو به برنامتون اضافه کنید..

- روش شما برای مرور درس ها چه بود؟
      مرور سریع کتاب درسی به همراه نکاتی که درش نوشته بودم.هر جا هم مبهم بود سراغ درسنامه ها رو میگرفتم....علامت دار کردن تست ها هم به شدت مهمه و فوق العاده کمکم کرد...جدی بگیرید

- بهترین روش مرور دروس پایه در طول سال تحصیلی چیست؟
      برنامه آزمون ها برای چنین چیزایی طراحی شده

- نقش مشاور را درموفقیت تان چقدر میدانید؟ به نظر شما نیاز به مشاور هست یا نه؟

به نظرم نیاز هست. اینکه یه نفر کل این مسیرو در کنار شما باشه و هر سوالی که براتون پیش میاد رو ازش بپرسید و برنامتون رو طبق خصوصیات و نقاط ضعف و قدرت و آزمون هاتون بچینه خیلی کمکتون میکنه.....مشاور میتونه کلی از دغدغه های ذهنی و فشارهای روحی که رو شما هست رو کم کنه اگه کارسش درست باشه....دانشجوهای پزشکی و دندانپزشکی به نظر من بهترین گزینه هان...مشاور خودم دانشجوی پزشکی ایلام بود و خیلی بهم کمک کرد و ازشون ممنونم

- چه میزان از شبکه های اجتماعی و اینترنت استفاده میکردید؟
      در حد معقول

- چند ساعت از هفته رو به تفریح اختصاص داده بودید؟
      بعد از ظهر جمعه ها.اگه فوتبال خاصی هم تو طول هفته برگزار میشد میدیدم..جمعه شب ها هم یه فیلم

- چگونه بین تفریح و کنکور توازن برقرار کردید؟
      قطع کردن کامل تفریحات به نظرم کار درستی نیست و تو ادامه مسیر ممکنه اختلال ایجاد کنه...بالا توضیح دادم

-چگونه از حاشیه های کنکور به دور بوده اید؟
      خیلی ساده...نرید سمتشون.اگرم رفتید حواستون به زمان باشه....کسی که تو مسیر درستی باشه این حاشیه ها نمیتونن مزاحمش بشن

- آیا کلاس کنکور لازم است؟ چه بازه زمانی را برای رفتن به کلاس کنکور مناسب تر میدانید؟
      خودم که استفاده نکردم و بیشتر فیلم آموزشی دیدم....ولی چندتا از دوستام استفاده کردن و راضی بودن...اگه دبیرش کار درست باشه چرا که نه!

- برنامه ریزی بلند مدت و کوتاه مدت چه میزان در موفقیت شما تاثیر داشت؟
      یکی از خوبی های مشاور و آزمون های آزمایشی همین برنامه ریزی بلندمدت و کوتاه مدته....مهمه.. خیلی مهمه که مسیرتون مشخص باشه

- چند راهکار برای خلاصه نویسی مفید دروس بیان کنید؟
      نکردم

- نسبت مطالعه دروس عمومی و اختصاصی را چقدر میدانید؟
      واسه من هشتاد به بیست بود...ولی هفتاد به سی میتونه مناسب باشه

- تقسیم بندی مطالعاتی شما چگونه بود؟ چه مقدار را به تست و چه مقدار را به مطالعه اختصاص میدادید؟
      متعادل..یه سوال کاملا شخصیه و به سطح درسی شخص بستگی داره

- به داوطلبانی که در سال های پایه درس نخواندند چه توصیه ای دارید؟
      هیچوقت دیر نیست...نمونش خود من

- در تابستان مطالعه و تمرکز شما بر روی دروس پایه و پیش به چه میزان بود؟
      بیشتر پایه و نقاط ضعفم رو کار کردم

مطالعه در تابستان چه میزان در موفقیت شما در ازمون سراسری نقش داشت؟
      من مطالعه خاصی نداشتم.فقط رو عربی و فیزیک و ریاضی تمرکز و پایشون رو درست کردم

- چه دروسی باید در تابستان خوانده شود که اهمیت بیشتری دارد؟
      به نظرم نقاط ضعفتون رو در دروس پایه رفع کنید تا تو آزمون های طول سال کم نیارید و بتونید پایاپای پیش برید

- تا به حال از درس خواندن خسته شده بودید یا نه؟ چند تا راهکار واسه افزایش انگیزه درس خواندن به داوطلبان پیشنهاد کنید.
      قظعا هر کسی خسته میشه....بهترین راه اینه که هدفتون به طور واضح مشخص کنید و بدونید برای چی تلاش میکنید.مشاور هم تو این لحظات به کمک میاد

- آیا تابحال ناامید شدید ؟ اگر جواب بله است، برای غلبه بر ناامیدیتان چه کردید؟
      برادرام خیلی کمکم میکردن تو این لحظات

-در کتابخانه مطالعه میکردید یا در خانه؟
      خانه

- نظرتون درباره درس خوندن گروهی ؟ مفید هستش ؟
      نظری ندارم

- مهمترین عامل موفقیت شما در کنکور؟
      اینکه دقیقا میدونستم برای چی میرم سر جلسه و مدیریت فوق العاده ای تو آزمون دادن داشتم

-نقش و اثر خانواده در موفقیت شما؟

درسته کمک کردن ولی بعضی وقتا دخالت های بیجاشون ممکنه باعث بروز فاجعه بشه..خوشبخاتنه من دو تا داداشم تحصیل کرده بودن و خیلی کمکم کردن

-قبل از شما کسی در خانواده و فامیل بود که نتیجه خوبی در کنکور گرفته باشد ؟
      خیر

-چقدر رتبتون در حد انتظارتون بود؟ چقدر با رتبه ی ازمون های ازمایشی فاصله داشت؟
      تفاوت چندانی نداشت...در حد انتظار بود

-درصدهای کارنامتون با اون چیزی که خودتون حساب کرده بودید چقدر تفاوت داشت؟
      همونا بود تقریبا

-آیا سوالات را به ترتیب دفترچه پاسخ دادید؟
      بله

- مهمترین توصیه ای که برای داوطلبان کنکور 98 برای استفاده از بازه ی زمانی پیش رو دارند ، چیست؟
      هر چه زودتر پا رو در مسیر بذارن و شروع کنن....مطمئن باشید اگه با جدیت شروع کنید بقیه مسائل خودشون کم کم درست میشن و به خودتون که میاید میبیند همه چیزتون اوج گرفته..

-موفقیت خود را تقدیم به چه کسی میکنید؟
      اول به خودم...بعدم به تمام کسایی که برام زحمت کشیدن
      ویرایش توسط Amir Mahmoodi : 19 مرداد 1397 در ساعت 15:40

2. Top | #2
      کاربر حرفه ای

نمایش مشخصات
      اولا تبریک بابت رتبه دقیق 500 در زیر گروه 1.
      دوما دمت گرم چجوری این قدر توازنت بین درسا عالیه همه یه رنج بگو چجوری اینجوری شد؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

3. Top | #3
      کاربر باسابقه

Sheytani
      نمایش مشخصات
      تبریک می گم همیشه موفق باشی قهرمان پیشرفت

4. Top | #4
      کاربر باسابقه

bache-mosbat
      نمایش مشخصات
      سلام
      تبریک میگم امیدوارم شیرینی تخصصت رو بخوریم(منظورم اینه رفای دندون به عمومی اصلا فکر نکن)
      همیشه موفق باشی
      قیامت قامت ای قامت قیامت
      قیامت کرده ای زین قد و قامت
      موذن گر ببیند قامتت را
      به قد قامت بماند تا قیامت
      بر قد و قامت رعنا و چشمان زیبا و رخ دلربای مهدی قرآن امام زمان امام النور ابوالقاسم محمد بن الحسن المهدی(ص) صلوات

5. Top | #5
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      ببخشید یه سوال تو این کارنامه های رتبه برترا معدل رو زده فاقده تاثیر یعنی اگه رتبمون زیر ۱۰۰۰ شه معدل تاثیر نداره؟

6. Top | #6
      mlt
      کاربر باسابقه

Mamoli
      نمایش مشخصات
      ریاضی چه دی وی دی دیدی؟کدوم موسسه؟خودت اشتباه کردی یا توانت48 درصد بود؟
      نقل قول نوشته اصلی توسط Amir Mahmoodi نمایش پست ها
      سلام و وقت بخیر
      سلام

-لطفا خودتون رو معرفی کنید، از کدوم شهر و استان هستید و در چه مدرسه ای تحصیل می کردید !

امیر محمودی هستم از شهرستان بدره استان ایلام.شهید عزیزی چشمه شیرین

-چه رشته ها و دانشگاهایی رو قرار هستش انتخاب کنی؟

هنوز تصمیم قطعی نگرفتم.احتمالا دندانپزشکی

- لطفا کارنامه تان را بگذارید!
      برای دیدن سایز بزرگ روی عکس کلیک کنید

نام: 1.png
مشاهده: 1881
حجم: 66.0 کیلو بایت

نام: 2.png
مشاهده: 1827
حجم: 34.8 کیلو بایت

نام: 3.png
مشاهده: 1791
حجم: 16.7 کیلو بایت

-از کی مطالعه برای کنکور را شروع کردید؟

همین اول کار بگم که من یه سال پشت کنکور موندم.تقریبا از مهرماه پیش دانشگاهی

- درباره هر یک از این شش بازه زمانی به سولات زیر پاسخ کامل بدید:
      (چگونه برای این بازه ها برنامه ریزی می کردید؟ کدام آزمون شرکت میکردید؟ چگونه هر درس را مطالعه میکردید؟)

- تابستان سال دهم
      اصلا نمیدونستم کنکور چیه

- تابستان سال یازدهم
      میدونستم کنکور چیه ولی کار خاصی نکردم

- تابستان سال پیش دانشگاهی
      تازه شروع کردم به خوندن.ولی خب همونطور که میدونید اوایل چون با ماهیت واقعی کنکور آشنا نیستیم درس خوندنمون کیفیت مطلوبی نداره ولی من با هزار آزمون و خطا پیش می رفتم تا اینکه یه مرتبه چندتا از فامیلای نزدیکمون پشت سر هم به رحمت خدا رفتن و تا اوایل مهر اوضاع خانوادگیمون اصلا اجازه درس خوندن نمیداد.دوباره با شروع شدن مدرسه ما هم استارت زدیم و تا عید یه روند ثابتی رو طی کردم و ترازم حدودا 5800 بود ولی دوران عید متاسفانه خیلی خوب پیش نرفت و بعد از عید چندان با جدیت ادامه ندادم و رتبه کنکورم 8886 شد.با اجازه دوستان دیگه از این به بعد راجب به سال دوم صبحت میکنیم

کنکور دوم
      از مهرماه شروع کردم و همه چی خوب و آروم بود تقریبا.اولین آزمون ترازم 6700 شد و فهمیدم دارم درست پیش میرم هفته بعد با انرژی بیشتری ادامه دادم و آزمون آبان رو 6900 شدم ولی خب اصلا خوشحال نبودم چون میدونستم باید چند روز بیام تهران و فرصت درس خوندن نیست و بالتبع تراز هفته بعدم افت می کنه(من به خاطر مشکل معده هر سه ماه یه بار باید برم پیش دکترم). بعد این اتفاق برای دو آزمون بعدی ترازم افت کرد ولی تو جمع بندی دی ماه خودمو دوباره کشیدم بالا و تا تعطیلات عید به همین منوال پیش رفتم و مشکل خاصی نبود

- دوران طلایی نوروز
      دوران جالبی نبود.هر چند مشاورم نظرش خلاف منه و میگفت که به سلامت ازش گذشتیم.مهمون داشتیم و یکمی ساعات مطالعه افت کرده بود.انرژی خودم هم یه کمی تحلیل رفته بود ولی به هر حال تو یه رنج خاصی خودمو نگه داشتم و افت و پیشرفت خاصی نداشتم

- ماه رمضان
      اینم مثل بقیه ماه ها.تفاوت خاصی نداشت(به خاطر مشکل معده روزه نگرفتم)

- دوران جمع بندی
      خوب بود.مو به مو کنکور ها رو از 93 به بعد بررسی کردم و آزمون های آزمایشی رو هم جدی گرفتم.درسته که ساعات مطالعم پایین تر از بقیه ماه ها بود ولی چون میدونستم دارم چیکار میکنم اوضاع نه عالی ولی قابل قبول پیش رفت.تو این دوران بیشتر از اینکه مطالعه داشته باشم در حال آزمون دادن بودم.کارم شده بود آزمون دادن و تحلیل همه سوالا و نوشتن نکاتو انصافا هم کمک کرد

- دقیقا از چه منبعی برای هر درس استفاده می کردید و چه منابعی را پیشنهاد می کنید؟
      ادبیات:ادبیات موضوعی(چندان باهاش کار نکردم)-زبان فارسی نشر دریافت-آرایه ادبی نشر الگو-سیر تا پیازهای گاج برای هر سه پایه-تو دوران جمع بندی هم یه نگاهی به همایش نشر دریافت انداختم کتاب جالبی بود.ولی بدون شک مهمترین منبع من که بیشتر از همه بهم کمک کرد بررسی تک تک سوالات آزمون های آزمایشی و کنکور بود
      عربی:فیلمهای ناصح زاده رو میدیدم و از روی گاج کامل تست میزدم و صدالبته سوالهای آزمون های آزمایشی و کنکور
      دین و زندگی:گاج نقره ای
      زبان:جامع مبتکران و خیلی سبز و فیل مبتکران
      ریاضی:جامع مهر و ماه (به جز مبحث احتمالش اصلا خوب نبود) و میکرو طبقه بندی های گاج-خط ویژه برای جمع بندی(کتاب خوبیه میتونید از همون اوایل هم ازش استفاده کنید).البته برای ریاضی از فیلمهای آموزشی هم استفاده کردم که جواب داد
      زیست:خیلی سبز و نشر الگو- سه سطحی قلمچی-ژنتیک مندلی خیلی سبز(با اینکه قدیمیه ولی عالیه)-سوالات آزمون ها
      فیزیک:فقط گاج نقره ای + سوالات آزمون ها
      شیمی:هر سه پایه مبتکران و موج آزمون نشر الگو هم داشتم که کم استفاده کردم ولی خب کتاب خیلی خوبیه

- آیا از دی وی دی های آموزشی استفاده میکردید؟
      هر جا نیاز بود بله.خصوصا برای من که ریاضیم خوب نبود کمک خوبی بود.عربی ناصح زاده هم که کولاک بود......به نظرم اگه بچه ها واقعا تو یه مبحث از پایه مشکل دارن استفاده کنن هر چند استفاده زیاد هم خوب نیست چون ذهن دانش آموز تنبل میشه

-در طول روز چند ساعت مطالعه میکردید؟
      متغیر بود.بعضی روزها 10 ساعت.بعضی روزها 11.......بعضی وقتا حتی 6!
      به طور میانگین 8 تا 8.5 ساعت

- میزان ساعت خواب شما در شبانه روز چقدر بود؟
      8 ساعت.شاید بیشتر میشد ولی کمتر هرگز!

- در کدام آزمونهای آزمایشی شرکت کردید؟
      قلمچی(امسال خیلی خوب بود).البته برای آزمونهای جامع سنجش رفتم

- میانگین تراز آزمونهای آزمایشی شما چقدر بوده است؟
      6700

- تراز اولین آزمونتان چقدر بوده است؟
      6700

- شرکت در ازمون ازمایشی ضرورت دارد یا نه؟
      بدون کوچک ترین تردیدی.مگه میشه آدم سال کنکورش آزمون آزمایشی شرکت نکنه؟ اگه واقعا تصمیم دارید رتبه خوبی بیارید به شدت آزمون هاتون رو جدی بگیرید و دنبال بهانه تراشی نباشید.

- چگونه بعد از هر آزمون رفع اشکال می کردید؟
      کلا روز جمعه درس نمیخوندم و کاملا تمرکزم رو آزمون بود و تک تک سوالات(حتی اونایی که درست زدم) رو بررسی میکردم.اینکار خیلی کمکم کرد و دیگه میدونستم در برخورد با هر سوالی چطور رفتار کنم و ایده های جدید غافلگیرم نمیکرد.اگه نکته خاصی بود(خصوصا تو زیست و شیمی)تو کتاب درسی مینوشتم

- برای مطالعه دروس و رسیدن به محدوده بندی آزمونها چگونه برنامه ریزی میکردید و روش های برنامه ریزی خود را لطفا توضیح دهید
      خب پاسخ این سوال خیلی متغیره چون هر آزمون بودجه بندی و شرایط خاص خودشو داره........خصوصا اینکه نیمسال دوم برنامه آزمون ها دور تندی به خودش میگیره و واقعا سنگین تر میشه........من مشاورم برنامه رو میداد و اجرا میکردم...روش خاصی نبود.برای پاسخ دادن به این سوال باید تو بطن هر آزمون باشی و ببینی از چه مباحثی طرح میشن و طبیعتا هر دانش آموزی ویژگی های خاصی داره.........مثلا من به شخصه هر هشت درس رو هر روز میخوندم(شاید برای بعضیا درست نباشه این روش)...حالا کسی هست مثلا ریاضی و فیزیک و دو تا از درسای عمومیش رو یک روز در میان میخونه........بازم میگم کاملا بستگی به نوع آزمون و اخلاقیات دانش آموز داره

- منابع جمع بندی کنکورتون چی بود؟
      راستش از منبع خاصی استفاده نکردم..بیشتر با آزمون های کنکور سر و کله میزدم و اگه مشکلی بود از همون کتاب های جامع استفاده می کردم...البته از خط ویژه ریاضی و همایش ادبیات نشر دریافت استفاده کردم.

- اگه دوباره کنکور بدید چه اشتباهی رو تکرار نمیکنید؟
      بیشتر درس میخوندم...برای رتبه برتر بودن میجنگیدم چون الان به این نتیجه رسیدم که فرصت برای رتبه دو رقمی برای من کاملا فراهم بود..به حواشی کنکور و منابع و خبرهای بی ارزش هم توجهی نمیکردم......هر چند الان پشیمونی خاصی ندارم چون به هر حالا ما انسانیم با هزاران خلق و خو و احساسات عجیب و غریب....اگه ربات بودیم بله حق چنین کارایی رو نداشتیم ولی به هر حال انسانیم.

- اگر بر می گشتید به عقب کدام کتاب ها رو دیگه سمتش نمیرفتید؟ با ذکر دلیل لطفا !
      ریاضیات جامع مهر و ماه:شیوه بیانش برای کسایی که ریاضیشون خوب نیست مناسب نیست.کلا کتابیه که حاشیه زیاد رفته و حتی اگه ریاضیم هم قوی بود دیگه سمتش نمیرفتم

- چگونه استرس دوران کنکور خود را مدیریت میکردید؟
      اصلا استرس نداشتم چون به روز کنکور فکر نمیکردم..بیشتر به روزی که درش قرار داشتم فکر می کردم که چه کارایی بکنم که آخر شب تو رخت خواب خودمو سرزنش نکنم.

- اگر داوطلبی در امتحانات نهایی نتیجه مناسب نگرفته باشد میتواند در کنکور سراسری موفق شود؟
      صد در صد.حالا نمیدونم کنکور 98 چه اتفاقی میوفته و تاثیر معدل به چه صورتی خواهد شد ولی به نظرم امتحانات و کنکور دو مقوله کاملا جدان...من خودم نمره دیپلمم 15.71 بود

- روش مطالعه هر درس رو خیلی مفید و خلاصه میگید؟
      ادبیات:سعی کنید اول مباحث مهارتی مثل آرایه و قرابت و زبان فارسی رو قوی کنید برای مباحث حفظی لغت و املا و تاریخ هم با برنامه آزمون ها پیش برید.کلا ادبیات درسی نیست که تو یه ماه بشه خوند.......آهسته و پیوسته پیش برید
      عربی:اگه تو آموزش مشکل دارید از فیلمهای آموزشی استفاده کنید و بعد از اون هم برید سراغ منبع تستتون و تا حد ممکن تست کار کنید.....بعد از اتمام مباحث هم حتما حتما آزمون جامع و تحلیل کردنش فراموش نشه
      دین و زندگی:فقط حفظ کردن و دوره کردن.روش خاصی نداره
      زبان:مثل دین و زندگی
      ریاضی:اینم مثل عربی اگه مشکل دارید فیلم ببینید و تا میتونید تست بزنید..با سوالای تالیفی ریاضی کمتر ور برید چون نتیجه مطلوبی نداره...سوالات آرمون ها +کنکور کفایت میکنه....تو ریاضی از حواشی دوری کنید و رو مباحث اصلی تمرکز کنید(کتاب خط ویژه انتخاب مناسبیه)

زیست:تنوع روش های مطالعه زیست خیلی بالاست.روش خودم.اول خوندن دقیق کتاب درسی...بعد خوندن درسنامه ی کتاب های کمک آموزشی...و بعد تست زنی.واسه زیست هر چقدر هم که تست زده بشه بازم کمه...از هر منبعی که میتونید تست بزنید
      فیزیک:روش خاصی به کار نبردم.کتابو میخوندم ببینم چی به چیه بعد هم درسنامه های گاج نقره ای رو به دقت میخوندم و میرفتم سراغ تست ها
      شیمی:اینم مثل زیست بود تقریبا...تو شیمی هم باید کتاب درسی خورده بشه یعنی کامل کامل حفظش کنید...درسنامه های مناسبی هم تو بازار داره(مثل مبتکران) برای تست زنی هم از مبتکران و خیلی سبز شروع کنید و کم کم موج آزمون هم رو به برنامتون اضافه کنید..

- روش شما برای مرور درس ها چه بود؟
      مرور سریع کتاب درسی به همراه نکاتی که درش نوشته بودم.هر جا هم مبهم بود سراغ درسنامه ها رو میگرفتم....علامت دار کردن تست ها هم به شدت مهمه و فوق العاده کمکم کرد...جدی بگیرید

- بهترین روش مرور دروس پایه در طول سال تحصیلی چیست؟
      برنامه آزمون ها برای چنین چیزایی طراحی شده

- نقش مشاور را درموفقیت تان چقدر میدانید؟ به نظر شما نیاز به مشاور هست یا نه؟

به نظرم نیاز هست. اینکه یه نفر کل این مسیرو در کنار شما باشه و هر سوالی که براتون پیش میاد رو ازش بپرسید و برنامتون رو طبق خصوصیات و نقاط ضعف و قدرت و آزمون هاتون بچینه خیلی کمکتون میکنه.....مشاور میتونه کلی از دغدغه های ذهنی و فشارهای روحی که رو شما هست رو کم کنه اگه کارسش درست باشه....دانشجوهای پزشکی و دندانپزشکی به نظر من بهترین گزینه هان...مشاور خودم دانشجوی پزشکی ایلام بود و خیلی بهم کمک کرد و ازشون ممنونم

- چه میزان از شبکه های اجتماعی و اینترنت استفاده میکردید؟
      در حد معقول

- چند ساعت از هفته رو به تفریح اختصاص داده بودید؟
      بعد از ظهر جمعه ها.اگه فوتبال خاصی هم تو طول هفته برگزار میشد میدیدم..جمعه شب ها هم یه فیلم

- چگونه بین تفریح و کنکور توازن برقرار کردید؟
      قطع کردن کامل تفریحات به نظرم کار درستی نیست و تو ادامه مسیر ممکنه اختلال ایجاد کنه...بالا توضیح دادم

-چگونه از حاشیه های کنکور به دور بوده اید؟
      خیلی ساده...نرید سمتشون.اگرم رفتید حواستون به زمان باشه....کسی که تو مسیر درستی باشه این جاشیه نمیتونن مزاحمش بشن

- آیا کلاس کنکور لازم است؟ چه بازه زمانی را برای رفتن به کلاس کنکور مناسب تر میدانید؟
      خودم که استفاده نکردم و بیشتر فیلم آموزشی دیدم....ولی چندتا از دوستام استفاده کردن و راضی بودن...اگه دبیرش کار درست باشه چرا که نه!

- برنامه ریزی بلند مدت و کوتاه مدت چه میزان در موفقیت شما تاثیر داشت؟
      یکی از خوبی های مشاور و آزمون های آزمایشی همین برنامه ریزی بلندمدت و کوتاه مدته....مهمه.. خیلی مهمه که مسیرتون مشخص باشه

- چند راهکار برای خلاصه نویسی مفید دروس بیان کنید؟
      نکردم

- نسبت مطالعه دروس عمومی و اختصاصی را چقدر میدانید؟
      واسه من هشتاد به بیست بود...ولی هفتاد به سی میتونه مناسب باشه

- تقسیم بندی مطالعاتی شما چگونه بود؟ چه مقدار را به تست و چه مقدار را به مطالعه اختصاص میدادید؟
      متعادل..یه سوال کاملا شخصیه و به سطح علمی شخص بستگی داره

- به داوطلبانی که در سال های پایه درس نخواندند چه توصیه ای دارید؟
      هیچوقت دیر نیست...نمونش خود من

- در تابستان مطالعه و تمرکز شما بر روی دروس پایه و پیش به چه میزان بود؟
      بیشتر پایه و نقاط ضعفم رو کار کردم

مطالعه در تابستان چه میزان در موفقیت شما در ازمون سراسری نقش داشت؟
      من مطالعه خاصی نداشتم.فقط رو عربی و فیزیک و ریاضی تمرکز کار و پایشون رو درست کردم

- چه دروسی باید در تابستان خوانده شود که اهمیت بیشتری دارد؟
      به نظرم نقاط ضعفتون رو در دروس پایه رفع کنید تا تو آزمون های طول سال کم نیارید و بتونید پایاپای پیش برید

- تا به حال از درس خواندن خسته شده بودید یا نه؟ چند تا راهکار واسه افزایش انگیزه درس خواندن به داوطلبان پیشنهاد کنید.
      قظعا هر کسی خسته میشه....بهترین راه اینه که هدفتون به طور واضح مشخص کنید و بدونید برای چی تلاش میکنید.مشاور هم تو این لحظات به کمک میاد

- آیا تابحال ناامید شدید ؟ اگر جواب بله است، برای غلبه بر ناامیدیتان چه کردید؟
      برادرام خیلی کمکم میکردن تو این لحظات

-در کتابخانه مطالعه میکردید یا در خانه؟
      خانه

- نظرتون درباره درس خوندن گروهی ؟ مفید هستش ؟
      نظری ندارم

- مهمترین عامل موفقیت شما در کنکور؟
      اینکه دقیقا میدونستم برای چی میرم سر جلسه و مدیریت فوق العاده ای تو آزمون دادن داشتم

-نقش و اثر خانواده در موفقیت شما؟

درسته کمک کردن ولی بعضی وقتا دخالت های بیجاشون ممکنه باعث بروز فاجعه بشه..خوشبخاتنه من دو تا داداشم تحصیل کرده بودن و خیلی کمکم کردن

-قبل از شما کسی در خانواده و فامیل بود که نتیجه خوبی در کنکور گرفته باشد ؟
      خیر

-چقدر رتبتون در حد انتظارتون بود؟ چقدر با رتبه ی ازمون های ازمایشی فاصله داشت؟
      تفاوت چندانی نداشت...در حد انتظار بود

-درصدهای کارنامتون با اون چیزی که خودتون حساب کرده بودید چقدر تفاوت داشت؟
      همونا بود تقریبا

-آیا سوالات را به ترتیب دفترچه پاسخ دادید؟
      بله

- مهمترین توصیه ای که برای داوطلبان کنکور 98 برای استفاده از بازه ی زمانی پیش رو دارند ، چیست؟
      هر چه زودتر پا رو در مسیر بذارن و شروع کنن....مطمئن باشید اگه با جدیت شروع کنید بقیه مسائل خودشون کم کم درست میشن و به خودتون که میاید میبیند همه چیزتون اوج گرفته..

-موفقیت خود را تقدیم به چه کسی میکنید؟
      اول به خودم...بعدم به تمام کسایی که برام زحمت کشیدن

7. Top | #7
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط pourya78 نمایش پست ها
      اولا تبریک بابت رتبه دقیق 500 در زیر گروه 1.
      دوما دمت گرم چجوری این قدر توازنت بین درسا عالیه همه یه رنج بگو چجوری اینجوری شد؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
      ممنونم
      به روز کنکور خیلی بستگی داره....چون کنکور وقت گیری بود سعی کردم طوری مدیریت کنم که همه درسا رو تو یه رنج خاصی نگه دارم و درسی رو کم نزنم که به نقطه ضعف آزمونم تبدیل بشه و رتبمو خراب کنه
      یه دلیل دیگش میتونه این باشه که از اول سال درسا رو هماهنگ خوندم و تقریبا هر روز هر 8 درس رو میخوندم...... اینکه یه ماه آخر رو فقط صرف بررسی کنکورها کردم هم بی تاثیر نبود
      ویرایش توسط Amir Mahmoodi : 19 مرداد 1397 در ساعت 00:52

8. Top | #8
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      سلام.تبریک میگم موفقیتتون رو
      ببخشید میشه بگین روزانه حدودا چند تا تست میزدین سرجمع؟
      برای هر درس اختصاصی چقدر تایم میذاشتین و فواصل استراحتیتون چقدر بود؟
      ممنونم

9. Top | #9
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط elanor نمایش پست ها
      ببخشید یه سوال تو این کارنامه های رتبه برترا معدل رو زده فاقده تاثیر یعنی اگه رتبمون زیر ۱۰۰۰ شه معدل تاثیر نداره؟
      اطلاعی ندارم
      نقل قول نوشته اصلی توسط ارش.ف نمایش پست ها
      ریاضی چه دی وی دی دیدی؟کدوم موسسه؟خودت اشتباه کردی یا توانت48 درصد بود؟
      ریاضی پراکنده دیدم...حرف آخر و آریان حیدری و حتی آفبا...بستگی به مبحث داشت
      راستش خودمو برای 60 آماده کرده بودم و سر جلسه هم 18 سوالو جواب دادم منتها اشتباهاتم زیاد بود.....در کل ریاضی عجیبی بود.هم سطح سوالا و هم چینششون شباهتی با کنکورهای اخیر(خصوصا 96) نداشت و غافلگیرم کرد...البته چون عمومی ها یه کمی آسونتر از حدانتظار بود با یه احساس راحتی کاذب اومدم سراغ ریاضی و قطعا بی تاثیر نبود این احساس
      ویرایش توسط Amir Mahmoodi : 19 مرداد 1397 در ساعت 00:51

10. Top | #10
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط eli_j_p نمایش پست ها
      سلام.تبریک میگم موفقیتتون رو
      ببخشید میشه بگین روزانه حدودا چند تا تست میزدین سرجمع؟
      برای هر درس اختصاصی چقدر تایم میذاشتین و فواصل استراحتیتون چقدر بود؟
      ممنونم
      سلام ممنونم
      والا اولین باره که به این موضوع فکر میکنم...اصلا عدد ثابتی نیست. به شدت متغیره و بعضی روزا حتی صفره!
      تو اختصاصی ها تنها درسی که تایم مشخصی داشت زیست بود که روزانه 3 ساعت فیکس میخوندم بقیشون رو با توجه به آزمون تغییر میدادم
      فواصل استراحتی فکر کنم 10 دقیقه کافی باشه فقط حواستون باشه تو اینترنت و این چیزا تلفش نکنید که بدتر خستتون میکنه(خودم تجربه اینو دارم و بهم ضربه زد)....بعد ناهار و شام هم میتونید استراحت کنید...بعد از ظهرها هم یه پیاده روی مختصر میتونه مفید باشه
      موفق باشید
      ویرایش توسط Amir Mahmoodi : 19 مرداد 1397 در ساعت 01:33

11. Top | #11
      کاربر اخراجی

نمایش مشخصات
      سلام دوست عزیز
      برای زیست روزانه چندساعت وقت میذاشتی؟واینکه روش دقیق خوندنت چجور بود مثلا اینکه اون تایم چقدر کتاب میخوندی یااولش کتاب میخوندی یا درسنامه میخوندی بعد اخر کتاب میخوندی وتست چجور میزدی واینکه مرورت چه شکلی بود؟وهم چنین فصل فصل به ترتیب میخوندی یا موضوعی میخوندی؟
      ممنون میشم پاسخ بدی

12. Top | #12
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Saeed744 نمایش پست ها
      سلام دوست عزیز
      برای زیست روزانه چندساعت وقت میذاشتی؟واینکه روش دقیق خوندنت چجور بود مثلا اینکه اون تایم چقدر کتاب میخوندی یااولش کتاب میخوندی یا درسنامه میخوندی بعد اخر کتاب میخوندی وتست چجور میزدی واینکه مرورت چه شکلی بود؟وهم چنین فصل فصل به ترتیب میخوندی یا موضوعی میخوندی؟
      ممنون میشم پاسخ بدی
      سلام
      روزی 3 ساعت.......روز اول کتاب درسی و بعد درسنامه رو خیلی خوب میخوندم و اگه تموم نمیشد روز دوم هم همین کارو میکردم.روز دوم و سوم رو هم تست میزدم و اگه مشکلی بود به کتاب درسی برمیگشتم...البته بستگی به حجم فصل و سختیش داره
      تست هم بیشتر تست های تالیفی و تست های آزمون قلمچی رو که خودم میرفتم کار میکردم تا موقع جمع بندی از تست های کنکور استفاده کنم
      راستش بیشتر به ترتیب خوندم تا موضوعی البته یه چند بار موضوعی خوندم و واقعا خوب بود....موضوعی خوندن شرایط خاص خودشو داره و باید حتما دو سه بار کتاب رو ترتیبی خونده باشی..اون موقع تاثیر خودشو نشون میده

13. Top | #13
      کاربر اخراجی

نمایش مشخصات
      سلام
      روزی 3 ساعت.......روز اول کتاب درسی و بعد درسنامه رو خیلی خوب میخوندم و اگه تموم نمیشد روز دوم هم همین کارو میکردم.روز دوم و سوم رو هم تست میزدم و اگه مشکلی بود به کتاب درسی برمیگشتم...البته بستگی به حجم فصل و سختیش داره
      تست هم بیشتر تست های تالیفی و تست های آزمون قلمچی رو که خودم میرفتم کار میکردم تا موقع جمع بندی از تست های کنکور استفاده کنم
      راستش بیشتر به ترتیب خوندم تا موضوعی البته یه چند بار موضوعی خوندم و واقعا خوب بود....موضوعی خوندن شرایط خاص خودشو داره و باید حتما دو سه بار کتاب رو ترتیبی خونده باشی..اون موقع تاثیر خودشو نشون میده
      ممنون
      برای تست کدوم کتاب پیشنهاد میکنی واسه کسی که صفره؟

14. Top | #14
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

bache-mosbat
      نمایش مشخصات
      سلام ممنونم
      والا اولین باره که به این موضوع فکر میکنم...اصلا عدد ثابتی نیست. به شدت متغیره و بعضی روزا حتی صفره!
      تو اختصاصی ها تنها درسی که تایم مشخصی داشت زیست بود که روزانه 3 ساعت فیکس میخوندم بقیشون رو با توجه به آزمون تغییر میدادم
      فواصل استراحتی فکر کنم 10 دقیقه کافی باشه فقط حواستون باشه تو اینترنت و این چیزا تلفش نکنید که بدتر خستتون میکنه(خودم تجربه اینو دارم و بهم ضربه زد)....بعد ناهار و شام هم میتونید استراحت کنید...بعد از ظهرها هم یه پیاده روی مختصر میتونه مفید باشه
      موفق باشید
      10 ئقیقه خیلی کمه
      خصوصا بخوای چیزی بخوری یا بری دست شویی بیشتر از 10 دقیقه طول میکشه

15. Top | #15
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Saeed744 نمایش پست ها
      ممنون
      برای تست کدوم کتاب پیشنهاد میکنی واسه کسی که صفره؟
      حقیقتش پیشنهاد خاصی ندارم.تو اینترنت میتونید تحقیق کنید....خودم از نشر الگو استفاده کردم

نقل قول نوشته اصلی توسط Lara27 نمایش پست ها
      10 ئقیقه خیلی کمه
      خصوصا بخوای چیزی بخوری یا بری دست شویی بیشتر از 10 دقیقه طول میکشه
      خب شما هر ساعت که دست شویی نمیری و چیزی نمیخوری! بیشتر از 10 دقیقه ممکنه اختلال ایجاد کنه تو روند مطالعتون و ذهنتون دور شه از درس...اگه کار وقت گیری دارید میتونید بعد ناهار و شام رسیدگی کنید
      ویرایش توسط Amir Mahmoodi : 19 مرداد 1397 در ساعت 01:40

صفحه 1 از 3 12 ... آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن