خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 5 از 5 نخستنخست ... 45
    نمایش نتایج: از 61 به 72 از 72
    1. Top | #61
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

bache-mosbat
      نمایش مشخصات
      کانال دندانپزشکان

#قابل_تامل

خب پرونده اصلاح سهمیه ها حداقل برای امسال بسته شد.
      چند وقتی بود که من از داستان سهمیه ها فقط به گذاشتن خبرهاش اکتفا می کردم و با وجود درخواست خیلی از دوستان مطالبی برای اعتراض و تلاش برای اصلاحش نمی ذاشتم.

واقعیتش از سال قبل همین موقع ها که ما استارت اعتراض به سهمیه ها رو زدیم هیچ کدام از مسئولین زیر بار اصلاحش نمی رفتن ، به حدی که خیلیامون بعد یه مدت نا امید شدیم.
      اما از چند وقت پیش بحث اصلاح سهمیه ایثارگران در مجلس بوجود آمد. دو بخش داشت، یکی ادغام و دیگری افزایش حد نصاب!
      هیچ کدام خواسته داوطلبین آزاد نبود.ما خواستار حذف سهمیه ۵ درصدی یا حداقل ، رسیدن مازاد ۲۵ درصدی ها به سهمیه آزاد بودیم اما تلاش ها در جهت این خواسته ها نبود.

با خبرهایی که از گوشه و کنار بهمون می رسید و از اون چیزی که خودمون به عینه دیدیم فهمیدم اعتراض های ما کوچکترین اثری نداشته.
      واقعیت اینه که اصلاح سهمیه ها هم کار لابی قوی ۵ درصدی هاست. اون‌ها از طریق بالا بردن حدنصاب تلاش کردن تا بچه های سهمیه آزاد رو هم با خودشون همراه کنن تا بتونن به هدف بزرگترشون که ادغام هستش برسن.
      تصمیمات در مجلس بر مبنای چند تا پیامک من و شما گرفته نمیشه. لابی های قوی ای پشت پرده رخ میده.
      برای من جای سوال داره که چقدر این ها تونستن قوی عمل کنن که اکثریت مجلس رو با خودشون همراه کردن علیه خانواده شهدا و ایثارگران ۲۵ درصدی! این قانون اصلاح اگر تصویب میشد به شدت به ضرر خانواده شهدا بود.
      البته من هیچ وقت فکر نمی کردم این قانون به این شکل اصلاح بشه، چون به هر حال خانواده شهدا و ایثارگران ۲۵ درصدی هم قدرت نفوذ بالایی دارن و از حمایت بنیاد شهید و تعدادی از نمایندگان مجلس برخوردار هستن.
      ۵ درصدی ها کلا خیلی هوشمندانه عمل کردن.اول یه سهمیه برای خودشون بوجود آوردن و بعد دنبال افزایشش رفتن.

هرچند با اصل سهمیه مخالف هستم ولی شاید دادن سهمیه به فرزندان شهدا و جانبازان با درصد بسیار بالا واقعا مشکل ساز نشه ، اون هم بعد ۳۰ سال از پایان جنگ.مگه چند نفر فرزند شهید هست که الان دندانپزشک باشه و بخواد تخصص بگیره؟! اصلا مگه چند نفر هستن که الان بخوان کنکور بدن؟! این ها جای کسی رو تنگ نمی کنن ولی دوستان هوشمندانه همه هجمه ها رو علیه این عزیزان کردن و خودشون آروم آروم دارن از همه مزایا استفاده می کنن.
      در مجموع وقتی عده ی زیادی پرنفوذ منفعت دارن ، حالا حالاها قوانینی به نفع ما معمولیا تصویب نمیشه!
      @irdentist8

مطالب مشروحه در یکی از کانال های دندانپزشکی و اعتراف به اینکه بجای پرداختن به موضوع سهمیه های شهدا و جانبازان بالای ۲۵ درصد بهتره وقتشون رو برای درس خوندن بزارند

2. Top | #62
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

bache-mosbat
      نمایش مشخصات
      کانال دندانپزشکان

#قابل_تامل

خب پرونده اصلاح سهمیه ها حداقل برای امسال بسته شد.
      چند وقتی بود که من از داستان سهمیه ها فقط به گذاشتن خبرهاش اکتفا می کردم و با وجود درخواست خیلی از دوستان مطالبی برای اعتراض و تلاش برای اصلاحش نمی ذاشتم.

واقعیتش از سال قبل همین موقع ها که ما استارت اعتراض به سهمیه ها رو زدیم هیچ کدام از مسئولین زیر بار اصلاحش نمی رفتن ، به حدی که خیلیامون بعد یه مدت نا امید شدیم.
      اما از چند وقت پیش بحث اصلاح سهمیه ایثارگران در مجلس بوجود آمد. دو بخش داشت، یکی ادغام و دیگری افزایش حد نصاب!
      هیچ کدام خواسته داوطلبین آزاد نبود.ما خواستار حذف سهمیه ۵ درصدی یا حداقل ، رسیدن مازاد ۲۵ درصدی ها به سهمیه آزاد بودیم اما تلاش ها در جهت این خواسته ها نبود.

با خبرهایی که از گوشه و کنار بهمون می رسید و از اون چیزی که خودمون به عینه دیدیم فهمیدم اعتراض های ما کوچکترین اثری نداشته.
      واقعیت اینه که اصلاح سهمیه ها هم کار لابی قوی ۵ درصدی هاست. اون‌ها از طریق بالا بردن حدنصاب تلاش کردن تا بچه های سهمیه آزاد رو هم با خودشون همراه کنن تا بتونن به هدف بزرگترشون که ادغام هستش برسن.
      تصمیمات در مجلس بر مبنای چند تا پیامک من و شما گرفته نمیشه. لابی های قوی ای پشت پرده رخ میده.
      برای من جای سوال داره که چقدر این ها تونستن قوی عمل کنن که اکثریت مجلس رو با خودشون همراه کردن علیه خانواده شهدا و ایثارگران ۲۵ درصدی! این قانون اصلاح اگر تصویب میشد به شدت به ضرر خانواده شهدا بود.
      البته من هیچ وقت فکر نمی کردم این قانون به این شکل اصلاح بشه، چون به هر حال خانواده شهدا و ایثارگران ۲۵ درصدی هم قدرت نفوذ بالایی دارن و از حمایت بنیاد شهید و تعدادی از نمایندگان مجلس برخوردار هستن.
      ۵ درصدی ها کلا خیلی هوشمندانه عمل کردن.اول یه سهمیه برای خودشون بوجود آوردن و بعد دنبال افزایشش رفتن.

هرچند با اصل سهمیه مخالف هستم ولی شاید دادن سهمیه به فرزندان شهدا و جانبازان با درصد بسیار بالا واقعا مشکل ساز نشه ، اون هم بعد ۳۰ سال از پایان جنگ.مگه چند نفر فرزند شهید هست که الان دندانپزشک باشه و بخواد تخصص بگیره؟! اصلا مگه چند نفر هستن که الان بخوان کنکور بدن؟! این ها جای کسی رو تنگ نمی کنن ولی دوستان هوشمندانه همه هجمه ها رو علیه این عزیزان کردن و خودشون آروم آروم دارن از همه مزایا استفاده می کنن.
      در مجموع وقتی عده ی زیادی پرنفوذ منفعت دارن ، حالا حالاها قوانینی به نفع ما معمولیا تصویب نمیشه!
      @irdentist8

مطالب مشروحه در یکی از کانال های دندانپزشکی و اعتراف به اینکه بجای پرداختن به موضوع سهمیه های شهدا و جانبازان بالای ۲۵ درصد بهتره وقتشون رو برای درس خوندن بزارند 👆

3. Top | #63
      کاربر باسابقه

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط pourya78 نمایش پست ها
      ظلم اینه رفیقم با رتبه 28000 کشور شده 3500 سهمیه 5 درصد من با 20000شدم 9000منطقه2 !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!تازه میگن سهمیه کمه بیشتر بشه اخه زالوها ول کنین بذارین بقیه هم نفس بکشن !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! البته همینه که هست حرفشون همیشه پیشه و حرفشون برو داره شدید !
      رفيقت با ٣٥٠٠ آبياري گياهان دريايي پرديس على آباد كتول هم نمياره ولي تو با ٩٠٠٠ شايد بيارى

4. Top | #64
      کاربر حرفه ای

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Amin6 نمایش پست ها
      رفيقت با ٣٥٠٠ آبياري گياهان دريايي پرديس على آباد كتول هم نمياره ولي تو با ٩٠٠٠ شايد بيارى
      واقعا تا چند سهمیه ایثارگران 5 درصد 3 رشته اولو میاره؟؟؟؟
      من با9000 چیزای بهترم قبول میشم!!!!!!!!

5. Top | #65
      کاربر باسابقه

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      واقعا تا چند سهمیه ایثارگران 5 درصد 3 رشته اولو میاره؟؟؟؟
      من با9000 چیزای بهترم قبول میشم!!!!!!!!
      تا ٦٠٠-٧٠٠
      سهميه پنج درصدي فقط رتبتو كم ميكنه اما به شكل بي فايده اي!
      بعدشم شما خودتو وقتي ميخواى با رفيقت مقايسه كني بايد رتبه هاى كشوريتونو مقايسه كني نه در سهميه! ( مگر اينكه سهميه هاتون يكي باشه كه نيست!)

6. Top | #66
      کاربر حرفه ای

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Amin6 نمایش پست ها
      تا ٦٠٠-٧٠٠
      سهميه پنج درصدي فقط رتبتو كم ميكنه اما به شكل بي فايده اي!
      بعدشم شما خودتو وقتي ميخواى با رفيقت مقايسه كني بايد رتبه هاى كشوريتونو مقايسه كني نه در سهميه! ( مگر اينكه سهميه هاتون يكي باشه كه نيست!)
      الان رفیقم بهترین رشته ای که بیاره با 3500 چیه ؟
      اون 28هزار من 20000 کشوری.

7. Top | #67
      کاربر اخراجی

نمایش مشخصات
      اعتراض نماینده مجلس به نحوه تخصیص امتیاز کنکور فرزندان ایثارگران: ما باید به خدا جواب پس بدیم/ آیا این خدمت به کشور است کسی که پایین‌ترین رشته قبول نمی‌شود وارد بالاترین رشته شود؟

https://t.me/poshtehpardehtv/2309
      ویرایش توسط Negar_B : 17 مرداد 1397 در ساعت 02:45

8. Top | #68
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط sheyda3000 نمایش پست ها

لارا جون چون خودت سهميه ازاده داري اصلا درست نيست ها اين حرفت
      اگه قراره شما بخواي
      جانباز بخواد
      رزمنده هم ميخواد

شما در حال حاضر سهميه ٢٥ هستي
      ديگه بيشتر از اين؟؟؟؟؟

اگه منطقه بودي ميگفتم اره ناراحته اعتراض كرده اما شما تازه ميگي فقط خودتون بمونيد تو سهميه زير ٥٠ نباشن؟!!!
      والا خانواده شهدا هم نديدم اين حرف رو بزنن و فقط سهميه واسه خودشون بخوان
      انصاف هم خوبه والا
      تو اين انجمن هركي رو ديدي داره ميگه اقا حق كجاست و عدالت بايد رعايت بشه يه چك بايد زد تو صورتش همه دنبال منفعت خودشونن
      اگه طرح ادغام ٣ اولويتي تصويب باشه يا فقط به بالاي پنجاه درصد و ازاده ها اولويت بدن چون تعدادشون تو هزار نفر سهميه ٢٠٠ نفرم نميشه طرف ميتونه راحت با ٤٠ هزار كشور بري دندون بهشتي !چون عملا تو اولويت اول رقابت خيلي كمه يا اصلا رقابتي نيست و كافيه كف تراز رو بيارن بخاطر همين ايشون خيلي دنباله اين موضوعه
      طرف اينجا به بحث سهميه ها ميرسه ميگه چه ناعدالتي سهميه بايد حذف بشه شما مفت خوريد و اينا
      ولي به بحث تاثير قطعي معدل ميرسيم چون معدل خودش بالاست و ميدونه اين تاثير ناحقه شروع ميكنه به دفاع از تاثير قطعي
      همه دنبال منفعت خودشونن

9. Top | #69
      کاربر نیمه فعال

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      اسم نماینده هایی که رای ندادن رو از کجا میتونم ببینم

10. Top | #70
      کاربر باسابقه

Tajob
      نمایش مشخصات
      به هیچ جا نمیرسه! تا دیروز ینی به خدا نباید جواب پس میدادن واسه سهمیه ها حالا باید جواب بدن؟ روز به روزم که به تعداد شهیدا اضافه میشه. الکی دلتون رو صابون نزنین اینا سهمیه کم کنن یا ی کاری کنن عادلانه شه. والا بابا منم رفت جنگ اینقد منت نمیذارم که این بچه سهمیه ای ها میذارن!
      قانون چهارم ترمودینامیک : سهمیه ها هییییچگاه از بین نمیروند ، بلکه اضافه میشوند و از صورتی هم به صورت دیگری تبدیل میشوند.

11. Top | #71
      کاربر باسابقه

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      الان رفیقم بهترین رشته ای که بیاره با 3500 چیه ؟
      اون 28هزار من 20000 کشوری.
      اگه رفیقت مثل تو تو منطقه دو بود رتبش حدودا ۱۴۰۰۰_۱۳۰۰۰ میشد. ببین ۱۳۰۰۰منطقه دو چی قبول میشه اون با ۳۵۰۰پنج درصد همونو میاره.دلیلشم کاملا مشخصه منطقه۲ ۲۳۲۰۰۰نفره اما پنج درصد ۵۷۰۰۰نفر.(تجربی امسالو میگم)
      Don't be afraid to fail
      ...Be afraid not to try

12. Top | #72
      کاربر نیمه فعال

Mamoli
      نمایش مشخصات
      بی خود دلتون خشک نکنید برادران و خواهران.
      موضوع اصلی مجلس این نیست که سهمیه ایثاگران باید حذف بشه . موضوع اصلی اینکه چرا فلان کس 25 درصد میگیره و فلانی 5 درصد در حالی که هردوشون عضو ایثارگر هستن. بحث سر این هست که یا همه همون 25درصد رو بگیرن یا 5درصد یا به یک درصد توافقی برسن که همه فرزندان ایثاگران به طور یکسان ازش استفاده کنن.

هرچی میگذره ورود افراد عادی به دانشگاه ها سخت تر میشه در واقع باید گفت دلخوش به این مقدار نباشید پدرتان را درمیاریم.

آدم‌ها ، اول جوان‌ها را باوجود این‌که هم‌دیگر را دوست ندارند ، به‌عقد ِ هم درمی‌آورند و بعد از این‌که آن‌ها نمی‌توانند یکدیگر را تحمل کنند ،
      تعجب می‌کنند ...
      آخر چطور می‌توان با کسی زندگی کرد بدون این‌که عاشق‌اش بود ؟

لئو تولستوی

ویرایش توسط hosen : 30 مرداد 1397 در ساعت 15:59

صفحه 5 از 5 نخستنخست ... 45

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن