خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

نمایش نتایج: از 1 به 12 از 12
    1. Top | #1
      کاربر انجمن

bi-tafavot
      نمایش مشخصات

Question ارشد بایوتکنولوژی تهران

سلام دوستان
      بنده تو کنکور 97 شرکت کردم و به تازگی نتیجه ش اومد...علاقه ی خودم دکترای پیوسته ی بایوتکنولوژی بود که رتبه م در اون حد نیست.می تونم رشته ی پزشکی و دارو و ... رو هم بزنم البته.

حالا سوال اینجاست که ارشد بایوتکنولوژی دانشگاه تهران و شهید بهشتی در چه سطحی هستن؟آیا کیفیت کلاسای ارشد بایوتکنولوژی تهران به دکترای پیوسته ی این رشته میرسه؟؟؟کلاسای این دو دسته جدا از هم برگذار میشه؟؟؟هدفم گرفتن دکترای این رشته و خارج شدن از ایران هست

آیا اگر دکترای بایوتکنولوژی رو ناپیوسته بگیرم از دانشجو های دکترای پیوسته کم سوادتر خواهم بود؟؟؟

پزشکی رو انتخاب کنم یا دانشمند شدن رو؟؟؟تو ایران میتونم تو رشته ی بایوتک پیشرفت کنم؟؟؟

اگر ممکنه کمکم کنید,تا انتخاب رشته چیزی نمونده....

2. Top | #2
      کاربر نیمه فعال

Romantic
      نمایش مشخصات
      رشته های پزشکی دندون دارو رو بزنید نه بایوتکنولوژی و این جور چیزا وقتی رتبه تون به این3 تا میخوره ، چرا باید برین زیست شناسی بخونین اخه؟ شما باید برین دانشگاه و شرایط کار تحقیقاتی توی ایران رو ببینید، اون موقع بهتر می تونید تصمیم بگیرید... اگه واقعا باز هم به کارای تحقیقاتی علاقه داشته باشین می تونین بعد از گرفتن دکترای حرفه ایتون ، توی ادامه تحصیل یه رشته ای انتخاب کنید که برای کار تحقیقاتی پتانسیل بیشتری داشته باشه ... مثلا بیوتکنولوژی دارویی برای داروسازی ... یا حتی رشته های علوم پایه ...
      هرگز فراموش نکن که «چه‌کسی» هستی؛ چون"دنیا" فراموش نمی‌کنه. /

«رندی» دیدم نشسته بر خنگ زمین
      نه کفر و نه اسلام، نه دنیا و نه دین
      نه حق، نه حقیقت، نه شریعت نه یقین
      اندر دو جهان که را بود زهره این

3. Top | #3
      کاربر انجمن

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      لطفا بقیه هم راهنماییم کنید,مسیله ی زندگیمه خیلی مهمه برام.
      یعنی ارشد بایوتک بهترین دانشگاه کشور (تهران) هم خوب نیست؟؟؟

4. Top | #4
      کاربر انجمن

Mehrabon
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط erfan.apr نمایش پست ها
      لطفا بقیه هم راهنماییم کنید,مسیله ی زندگیمه خیلی مهمه برام.
      یعنی ارشد بایوتک بهترین دانشگاه کشور (تهران) هم خوب نیست؟؟؟
      ببین قطعا خوبه سطحش! ولی اگه میتونی 3 رشته رو بری ریسک نکن و اونارو برو
      سطح لیسانس بیوتک واقعا پایینه فعلا و دلسردتون میکنه
      بهتره برید پزشکی و تخصص یه رشته ی تحقیقاتی بخونین

5. Top | #5
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      ببین داداش
      منم مثل توام خیلی علاقه دارم به بایوتک و زیست ملکولی ولی خیلی دو به شک بودم ک بزنمش یا نه
      رفتم با یکی از استاید صحبت کردم
      گفت من اگ الان اگ بهم بگن بیا برو پزشکی بخون میرم از صفر دوباره میخونم
      تازه ایشون استاد خوبی بود ک مثلا چند بار رفته بود کشور های اروپایی و برای مطالعه و ایناها
      فقط گفت اگ بعدا ژنتیک انسانی بخونی ک ازمایشگاه بزنی خوبه
      واقعا اگه 99 درصد قصد رفتن داری برو بایوتک
      چون میبینی ک استادشم از رشتش راضی نیست تو ایران

6. Top | #6
      کاربر انجمن

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      up

7. Top | #7
      کاربر فعال

Khabalod
      نمایش مشخصات
      سوال منم هست
      اگه میشه دوستان راهنمایی کنن...

8. Top | #8
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Saudade نمایش پست ها
      سوال منم هست
      اگه میشه دوستان راهنمایی کنن...
      رشته دکترای پیوسته بیوتکنولوژی در ایران به دلیل شرایط ویژه ای که داره با بقیه رشته ها به کل فرق داره.شانس مهاجرت شما در این رشته بسیار بالاست(اگر حتی از خارج بورسیه هم نگیرید،فرصت مطالعاتی برای ارشد یا دکترا بهتون میدن).اما این شرایط فقط راجب دکترای پیوسته هست تا ا.نجایی که من میدونم.
      درمورد انتخاب بین کارشناسی بیوتکنولوژی و رشته های علوم پزشکی، من علوم پزشکی رو پیشنهاد میکنم.

9. Top | #9
      کاربر فعال

Khabalod
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Htp11 نمایش پست ها
      رشته دکترای پیوسته بیوتکنولوژی در ایران به دلیل شرایط ویژه ای که داره با بقیه رشته ها به کل فرق داره.شانس مهاجرت شما در این رشته بسیار بالاست(اگر حتی از خارج بورسیه هم نگیرید،فرصت مطالعاتی برای ارشد یا دکترا بهتون میدن).اما این شرایط فقط راجب دکترای پیوسته هست تا ا.نجایی که من میدونم.
      درمورد انتخاب بین کارشناسی بیوتکنولوژی و رشته های علوم پزشکی، من علوم پزشکی رو پیشنهاد میکنم.
      ممنون
      ولی اگه یه نفر به علوم پزشکی تمایل نداشت و علاقش تو مایه های همین بیوتکنولوژی و سلولی مولکولی اینا بود چی..؟
      ویرایش توسط Saudade : 05 مهر 1400 در ساعت 22:21

10. Top | #10
      کاربر نیمه فعال

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      سلام شما و استارتر در آخر چ رشته ای رفتید؟

11. Top | #11
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      چقد این پست قلب مو به درد آورد
      ۶،۷ سال پیش منم به خودم قول داده بودم اگه بتونم رتبه برتر شم میرم دکترای پیوستگی بیوتکنولوژی اگه نه سلولی مولکولی
      از بچگی آرزوی این کار داشتم از همون ۸ سالگی که برام میکروسکوپ گرفتن یا زمان هایی که به جای کتاب های درسی کتاب های مرجع زیست شناسی میخوندم
      رتبه م برای دکترای پیوسته خوب نبود پس سلولی مولکولی انتخاب کردم
      برای یه دختر ۱۸ ساله که بزرگترین آرزوی زندگی ش دانشمند شدن بود خیلی دوران خوبی بود
      الان بعد ۶ سال برگشتم نقطه ی اول برای کنکور دوباره که برم بینایی سنجی چیزی که بتونم درآمد داشته باشم....
      دیگه نه علاقه ای هست نه حتی امیدی

البته کاملا بستگی به خودتون داره خیلی از همکلاسی های من رفتن و دارن خارج تحصیل میکنن بعضی ها تو آزمایشگاه ها سرکارن یا دارن دکترا میخونن و بعضی هاشون شوهر کردن یا دارن شرکت باباشون اداره میکنن
      استادمون اوضاع شون خوب هست ها ولی خوب اون ها هم دارن میرن
      یکی شون یه شرکت بزرگ بهینه سازی انسولین داره
      یکی شون یه کارگاه بزرگ کشت بافت گیاهی و به شدت ثروتمندن ولی ممکنه مث منم دوباره به نقطه اول برسید یعنی همه چیز کاملا به خودتون بستگی داره
      من چون یه مدت مریض شدم خیلی عقب افتادم چون درگیر درمان شدم

12. Top | #12
      در انتظار تایید ایمیل

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط stay نمایش پست ها
      چقد این پست قلب مو به درد آورد
      ۶،۷ سال پیش منم به خودم قول داده بودم اگه بتونم رتبه برتر شم میرم دکترای پیوستگی بیوتکنولوژی اگه نه سلولی مولکولی
      از بچگی آرزوی این کار داشتم از همون ۸ سالگی که برام میکروسکوپ گرفتن یا زمان هایی که به جای کتاب های درسی کتاب های مرجع زیست شناسی میخوندم
      رتبه م برای دکترای پیوسته خوب نبود پس سلولی مولکولی انتخاب کردم
      برای یه دختر ۱۸ ساله که بزرگترین آرزوی زندگی ش دانشمند شدن بود خیلی دوران خوبی بود
      الان بعد ۶ سال برگشتم نقطه ی اول برای کنکور دوباره که برم بینایی سنجی چیزی که بتونم درآمد داشته باشم....
      دیگه نه علاقه ای هست نه حتی امیدی

البته کاملا بستگی به خودتون داره خیلی از همکلاسی های من رفتن و دارن خارج تحصیل میکنن بعضی ها تو آزمایشگاه ها سرکارن یا دارن دکترا میخونن و بعضی هاشون شوهر کردن یا دارن شرکت باباشون اداره میکنن
      استادمون اوضاع شون خوب هست ها ولی خوب اون ها هم دارن میرن
      یکی شون یه شرکت بزرگ بهینه سازی انسولین داره
      یکی شون یه کارگاه بزرگ کشت بافت گیاهی و به شدت ثروتمندن ولی ممکنه مث منم دوباره به نقطه اول برسید یعنی همه چیز کاملا به خودتون بستگی داره
      من چون یه مدت مریض شدم خیلی عقب افتادم چون درگیر درمان شدم
      همینطور داشتم از راجب اخبار کنکور ارشد ۱۴۰۲ میخوندم و چشمم به این مطلب افتاد. منم وضعیت شما رو داشتم دوست عزیز. منم توی دبیرستان همچین اتفاقی برام پیش اومد و کلاً دبیرستان نتونستم برم و خودم تو مدرسه بزرگسالان ادامه دادم و فکر کنم ۴-۵ سال سر و کارم با کنکور بود! و آخرش رفتم غیر انتفاعی توی یه جای وحشتناک مزخرف. ولی الان تو ۲۶ سالگی ام کم کم دارم به چیزایی که میخوام میرسم امسال ارشد ازمایشی شرکت کردم (چون یه ترمم مونده با ۱۳ واحد و نمیتونستم انتخاب رشته کنم) و رتبه ام به ارشد دانشگاه تهران میرسه رشته مورد علاقه ام. دارم میخونم به امید شریف... فکر کنم اونم بتونم بیارم. خواستم بگم شما و بقیه دوستانی که وضعیت مشابه دارن هم تلاش کنید حتماً میتونید سن مهم نیست مهم اینه که اخرش خوب باشه.

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن