خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 3 از 5 نخستنخست ... 234 ... آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 31 به 45 از 71
    1. Top | #31
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Alibalapour نمایش پست ها
      منظورتون رو نفهمیدم.میشه بیشتر توضیح بدین؟
      منظورتون اینه که تو یه روز چن تا درس رو می خوندم؟

درود
      منظورشون اینه که مباحث ریاضی که شامل حساب و دیف و ... میشه رو به چه صورتی مدیریت میکردید و میخوندید؟ چه بصورت روزانه و چه بصورت هفتگی؟
      یعنی مثلا امروز که شنبه هستش چقدر از تایم رو اختصاص به ریاضی پایه و دیف میدادید؟ چقدر به هندسه پایه و تحلیلی؟ و چقدر به جبر و گسسته؟ و به صورت کلی مدیریت برنامه ریزی هفتگی شما برای این دروس که نام بردم رو منظورشونه
      +
      از اون جایی که مباحث ریاضی شامل حدود 9 تا کتاب میشه اگر اشتباه نکرده باشم البته ، این دوستمون میخواد بدونه چون تعداد سر فصل ها زیاده شما نحوه مدیریت مطالعاتی و تستی روزانه و هفتگی تون به چه صورت بوده

2. Top | #32
      نفر برتر کنکور

نمایش مشخصات
      آیا چالش هایی برای افزایش انگیزه تان داشتید؟؟ آن چالش ها چه بودند؟ با دوستانتون مسابقه درسی هم میذاشتید؟

3. Top | #33
      کاربر حرفه ای

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      منظورم همینه که سجاد گفت
      و اینکه
      1.چون دروس ریاضی رشته ریاضی زیاده هر روز چند تا رو با هم و کدوما رو با هم میخوندید و چند ساعت و بابت هر کدوم چند تست؟
      2.مرور و بازیابی برای درس های خوانده شده برای آزمون رو چه موقع انجام میدادید؟چند بار؟چند روز بعد از خواندن اولیه؟
      3.چه موقع دروس را کلا برای کنکور تمام کردید؟پیشنهاد شما چیه؟
      4.درس هایی وجود داره که تا چند آزمون دیگر مرور نخواهند شد به نظر شما این درس ها باید کی مرور شوند؟
      5.خیلی مهمه که جواب تک تکشون رو بدید چون جواب سوال خیلی هاست.ممنون

4. Top | #34
      در انتظار تایید ایمیل

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط sadegh19 نمایش پست ها
      آیا چالش هایی برای افزایش انگیزه تان داشتید؟؟ آن چالش ها چه بودند؟ با دوستانتون مسابقه درسی هم میذاشتید؟
      سلام.نه.آدم وقتی به هدفش فکر می کنه خودش کلی انگیزه ایجاد می کنه.
      در مورد رقبای درسی متاسفانه تو شهر ما فرد خاصی رقیبم نبود.نه تو مدرسه نه تو قلم چی.مثلا تو قلم چی من با نفر دوم تقریبا ۱۰۰۰ (به طور میانگین) اختلاف تراز داشتیم.

5. Top | #35
      در انتظار تایید ایمیل

نمایش مشخصات
      سلام.
      1-چطور براتون توضیح بدم.من اول برنامه ریزی می کردم طبق برنامه قلم چی.سعی می کردم دروس دیفرانسیل و حسابان و ریاضی پایه رو تو روزای هفته پخش کنم.یعنی مثلا هر روز دو ساعت می خوندم این درسا رو نه اینکه فقط این درسا رو تو دو روز بخونم.پس این سه تا درس رو هم مباخثش رو تقسیم کنید و تو چند روز به صورت تدریجی بخونید.
      دقیقا برنامه خاصی در مورد اینکه چند تا درس از دروس ریاضی رو تو یه روز بخونم یا با هم بخونم نداشتم.زمان زیادی رو صرف ریاضی می کردم ولی دقیقش یادم نیست.
      در مورد تعداد تست.چون سرعتم کم بود زیاد تست نمی تونستم بزنم.واقعیتش الان اصلا یادم نمیاد چن تا تست می زدم.ببخشید زیاد نتنونستم بهتون کمک کنم.
      ۲-دقیقا برنامه خاصی برای مرور نداشتم.البته روز های چهارشنبع و پنج شنبه قبل آزمون مرور می کردم.البته سه شنبه قبل از آزمون غیر حضوری می زدم.چهار شنبه و پنج شنبه رفع اشکال می کردم غیر حضوری رو.اگه تو بعضی دروس اشکال داشتم چن تا تست می زدم.پنج شنبع هم یه بار در صورت امکان تورق سریع می کردم.
      ۳-فک کنم ۲۸ اردیبهشت تموم دروس رو تموم کردم.طبق برنامه قلم چی جلو بیاین تموم دروس رو تموم می کنین.
      ۴-تو آزمون های جمع بندی (جامع-سه آزمون آخر )یا همون دوره جمع بندی با زدن تست های کنکور مرور میشه.اگه هم کسی بخواد مرور کنه می تونه این درسا رو تقسیم کنه و هر روز یه کم اونارو مرور کنه.
      ۵-من سعی کردم طبق تجربه هام به شما پاسخ بدم.بهتره از سایر دوستان هم بپرسین.

6. Top | #36
      کاربر حرفه ای

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      سلام.
      1-چطور براتون توضیح بدم.من اول برنامه ریزی می کردم طبق برنامه قلم چی.سعی می کردم دروس دیفرانسیل و حسابان و ریاضی پایه رو تو روزای هفته پخش کنم.یعنی مثلا هر روز دو ساعت می خوندم این درسا رو نه اینکه فقط این درسا رو تو دو روز بخونم.پس این سه تا درس رو هم مباخثش رو تقسیم کنید و تو چند روز به صورت تدریجی بخونید.
      دقیقا برنامه خاصی در مورد اینکه چند تا درس از دروس ریاضی رو تو یه روز بخونم یا با هم بخونم نداشتم.زمان زیادی رو صرف ریاضی می کردم ولی دقیقش یادم نیست.
      در مورد تعداد تست.چون سرعتم کم بود زیاد تست نمی تونستم بزنم.واقعیتش الان اصلا یادم نمیاد چن تا تست می زدم.ببخشید زیاد نتنونستم بهتون کمک کنم.
      ۲-دقیقا برنامه خاصی برای مرور نداشتم.البته روز های چهارشنبع و پنج شنبه قبل آزمون مرور می کردم.البته سه شنبه قبل از آزمون غیر حضوری می زدم.چهار شنبه و پنج شنبه رفع اشکال می کردم غیر حضوری رو.اگه تو بعضی دروس اشکال داشتم چن تا تست می زدم.پنج شنبع هم یه بار در صورت امکان تورق سریع می کردم.
      ۳-فک کنم ۲۸ اردیبهشت تموم دروس رو تموم کردم.طبق برنامه قلم چی جلو بیاین تموم دروس رو تموم می کنین.
      ۴-تو آزمون های جمع بندی (جامع-سه آزمون آخر )یا همون دوره جمع بندی با زدن تست های کنکور مرور میشه.اگه هم کسی بخواد مرور کنه می تونه این درسا رو تقسیم کنه و هر روز یه کم اونارو مرور کنه.
      ۵-من سعی کردم طبق تجربه هام به شما پاسخ بدم.بهتره از سایر دوستان هم بپرسین.
      ممنون مهندس
      یه سوال رو فک کنم درست متوجه نشدید و اون این بود که
      درس هایی که مثلا در آبان در آزمون میان و تا دی و بهمن دیگه از اونا تو آزمون نمیاد چطوری مرور میکردید که یادتون باشه و توی مرور و جمع بندی نیم سال اول بر به مشکل نخورید؟
      و سوال دیگه اینکه ما برای آزمون های اول چون حجم دروس زیاد نیست زیاد بر به مشکل نمیخوریم ولی به محض آزمون جمع بندی چه پایه چه جامع چون حجم مطالب زیاد میشه بچه ها وقت کم میارن راهکار شما چی بوده؟
      ممنون

7. Top | #37
      کاربر حرفه ای

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      up

8. Top | #38
      کاربر حرفه ای

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      up

9. Top | #39
      در انتظار تایید ایمیل

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط mghp نمایش پست ها
      ممنون مهندس
      یه سوال رو فک کنم درست متوجه نشدید و اون این بود که
      درس هایی که مثلا در آبان در آزمون میان و تا دی و بهمن دیگه از اونا تو آزمون نمیاد چطوری مرور میکردید که یادتون باشه و توی مرور و جمع بندی نیم سال اول بر به مشکل نخورید؟
      و سوال دیگه اینکه ما برای آزمون های اول چون حجم دروس زیاد نیست زیاد بر به مشکل نمیخوریم ولی به محض آزمون جمع بندی چه پایه چه جامع چون حجم مطالب زیاد میشه بچه ها وقت کم میارن راهکار شما چی بوده؟
      ممنون
      معمولا بعضی از تست های نشان دار یا ویژه جمع بندی(مثلا تو نقره ای فیزیک گاج ) رو می زدم برای مرور با تورق سریع.اگه بعضی جا هارو نمی فهمیدم تست بیشتری می زدم.
      من چون ساعت مطالعه ام بالا بود زیاد به مشکل بر نمی خوردم.بنظرم با برنامه ریزی صحیح و عدم دوباره خوانی میشه این مشکل رو حل کرد.

10. Top | #40
      کاربر حرفه ای

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      معمولا بعضی از تست های نشان دار یا ویژه جمع بندی(مثلا تو نقره ای فیزیک گاج ) رو می زدم برای مرور با تورق سریع.اگه بعضی جا هارو نمی فهمیدم تست بیشتری می زدم.
      من چون ساعت مطالعه ام بالا بود زیاد به مشکل بر نمی خوردم.بنظرم با برنامه ریزی صحیح و عدم دوباره خوانی میشه این مشکل رو حل کرد.
      ممنون

11. Top | #41
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      تبریک میگم. موفق باشید.

12. Top | #42
      نفر برتر کنکور

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      عالی بودید
      افرین

13. Top | #43
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      سلام و وقت بخیر

-لطفا خودتون رو معرفی کنید، از کدوم شهر و استان هستید و در چه مدرسه ای تحصیل می کردید !
      سلام.من علی بالاپورم از شهرستان مرند استان آذربایجان شرقی.در مدرسه علامه جعفری تحصیل می کردم.

-چه رشته ها و دانشگاهایی رو قرار هستش انتخاب کنی؟
      اگه خدا بخواد کامپیوتر شریف.اگه هم نشد برق شریف.

- لطفا کارنامه های کنکور و سوابق تجصیلیتان را بگذارید!

-از کی مطالعه برای کنکور را شروع کردید؟
      از تابستان دوم شروع کردم.البته زیاد جدی نمی خوندم.همین طور سال سوم هم زیاد جدی برای کنکور کار نکردم و بیشتر تمرکزم رو نهایی بود.اما به صورت جدی از روز 25 خرداد 96 (روز آخرین امتحان نهایی) شروع کردم به خوندن برای کنکور.

- درباره هر یک از این شش بازه زمانی به سولات زیر پاسخ کامل بدید:
      (چگونه برای این بازه ها برنامه ریزی می کردید؟ کدام آزمون شرکت میکردید؟ چگونه هر درس را مطالعه میکردید؟)

- تابستان سال دهم
      کانون ثبت نام کردم.کمی از ریاضی و شیمی دوم خوندم.البته بیشتر وقتم داشتم wot بازی می کردم

- تابستان سال یازدهم
      کانون.بازم یه کم از حسابان و شیمی و فیزیک خوندم ولی زیاد جدی نخوندم.البته دوم رو یه بار با قلم جمع کردم.

- تابستان سال پیش دانشگاهی
      به صورت جدی شروع کردم.دقیق طبق برنامه کانون میومدم جلو.اختصاصیای سوم و دوم رو یه بار مطالعه کردم بعلاوه عمومی سوم.از وسطای تابستون هم روزانه یه ساعت ادبیات می خوندم.البته زیاد با برنامه نبود.چون روش برنامه ریزی مناسب خودم رو پیدا نکرده بودم.

- سال تحصیلی
      پیش دانشگاهی
      سال تحصیلی رو زیاد خوب شروع نکردم.ولی از آزمون چهارم بود فک کنم(اولین آزمون آذر) دوباره به شرایط مناسب رسیدم.(دلیلش این بود که روش برنامه ریزی مناسب خودم رو پیدا کردم
      )بعد از اون فقط پیشرفت کردم تا نوروز.درسارو هم بر اساس برنامه قلم می خوندم و به مدرسه زیاد توجهی نمی کردم.(مخصوصا امتحانات)

- دوران طلایی نوروز
      درسته زیاد درس خوندم ولی زیاد راضی نبودم ازش.مخصوصا که تو دو تا آزمون پسرفت کردم.بعد از نوروز هم چون وقتم آزادتر شد بیشتر می خوندم و پیشرفت کردم بازم.

- ماه رمضان
      کامل تمام روزه هامو گرفتم
      . الیته یه ذره سخت بود ولی به لطف خدا مشکلی پیش نیومد.مخصوصا این که بهترین نتیجه ام رو تو همین ماه گرفتم.(سنجش:23 منطقه 2)

- دوران امتحانات نهایی
      هیچی.فقط کنکور.فوقش 1 ساعت نمونه سوال.به نظرم اگه کسی در طول سال تحصیلی خوب خونده باشه تو دوران امتحان نهایی مشکلی براش پیش نمیاد

- دوران جمع بندی

36 روز وقت داشتم.از روش سه روز یک بار استفاده می کردم.(البته هر 3 روز دو تا آزمون می دادم)رو نقاط ضعفم هم کار می کردم.

- دقیقا از چه منبعی برای هر درس استفاده می کردید و چه منابعی را پیشنهاد می کنید؟

ادب:موضوعی.....قرابت،آرایه،ز بان فارسی موضوعی الگو.....موج آزمون

عربی:سفید.....جمع بندی مهر و ماه....لقمه .....۶۰ آزمون......متن کاج

دینی:مهر ماه جامع......خط ویژه

زبان:مبتکران.....تمام کتابای لقمه مهرو ماه.....خط ویژه

در مورد منابع اختصاصی ریاضی:
      دیفرانسیل:نقره ای(اصلا سمتش نرین.افتضاحه)....آی کیو (این خوبه).....آزمون خیلی سبز (کمی سطحش بالاس ولی برای آمادگی خوبه)......خط ویژه(معرکه)
      حسابان و ریاضی پایه:آبی (متوسط).....خط ویژه(خیلی خوبه)....آی کیو
      هندسه پایه:آی کیو(خیلی کم خوندم)....آبی (افتضاح)....خط ویژه(بد نیست)
      تحلیلی:آی کیو(کم خوندم ولی خوبه).....خط ویژه(خیلی خوبه).....جزوه دبیر!(آقای حسینی تو آلا)
      جبر:خط ویژه(عالی).....آی کیو (زیاد به درد نخورد)
      گسسته:همون برای جبر
      آمار:خط ویژه

فیزیک:نقره ای گاج(فوق العاده هم پایه هم پیش)......معجزه(خیلی آشغاله).....خط ویژه پایه(کتاب بدی نیست ولی برای جمع بندی به درد نخوره).....جزوه دبیر

شیمی:جلد ۱ شیمی جامع گاج(بدک نیست)....آی کیو(زیاد بدرد نخورد)......فیلم های آقاجانی(آلا).....سال سوم یه مهرو ماه داشتم .....دوم هم آبی زدم(آشغال).....آزمون خیلی سبز (بسیار بسیار سطح بالا و بدرد نخور)

در ضمن تمام کتابای لقمه مهرماه رو داشتم.

- آیا از دی وی دی های آموزشی استفاده میکردید؟

از آلا استفاده می کردم.البته از نکته تست موج آزمون هم استفاده می کردم.بغیر از اینا از دی وی دی موسسات دیگه استفاده نمی کردم.

-در طول روز چند ساعت مطالعه میکردید؟
      تو تابستون به صورت میانگین هفتگی 55 ساعت-----------تو دوران مدرسه هم روز غیر تعطیل 6 تا 8 ساعت(تو مدرسه هم می خوندم)-روزای تعطیل 10 تا 12 ساعت

- میزان ساعت خواب شما در شبانه روز چقدر بود؟

اوایل زیاد بود:7 ساعت------اما در این اواخر حدود 5/5 تا 6 ساعت

- در کدام آزمونهای آزمایشی شرکت کردید؟

قلم چی و جامع سنجش

- میانگین تراز آزمونهای آزمایشی شما چقدر بوده است؟

تو قلم چی 7360

- تراز اولین آزمونتان چقدر بوده است؟
      اولین آزمون تو دوم:6100
      اولین ازمون تو سال کنکور:7100

- شرکت در ازمون ازمایشی ضرورت دارد یا نه؟
      بله.واقعا ضروریه.نه به خاطر مسایل درسی.بلکه به خاطر عادت به شرایط آزمون.

- چگونه بعد از هر آزمون رفع اشکال می کردید؟
      واقعیتش اوایل زیاد تحلیل نمی کردم
      اما بعدن سوالای غلط و نزده رو تحلیل می کردم.

- برای مطالعه دروس و رسیدن به محدوده بندی آزمونها چگونه برنامه ریزی میکردید و روش های برنامه ریزی خود را لطفا توضیح دهید

برنامه ریزی حجمی زمانی.من این روش رو اواخر آبان از دوست عزیزم تو فروم با نام کاربری matrooke آموختم ("حل مشکل برنامه ریزی برای همیشه"(لینکشو پیدا نکردم!!!)).از همین از ایشون تشکر می کنم.
      روش کارم این بود هر هفته رو یه کاغذ A4 اول وظایف هفتگی رو می نوشتم و جلوش تیک می ذاشتم(جلوی هر وظیفه).بعد هر روز وظایف اون روز رو با ساعت پیشنهادی و تیک می نوشتم.هر شب هم اونو کامل می کردم.روش فوق العاده ایه.بازم از دوستم تشکر می کنم که رتبه مو مدیون ایشونم
      .

- منابع جمع بندی کنکورتون چی بود؟
      تو بالا گفتم تقریبا
      برای تموم درسا به غیر از فیزیک و عربی خط ویژه داشتم.موج آزمون ادب هم داشتم بعلاوه جمع بندی مهرماه عربی.سه تا ازمون دیفرانسیل و فیزیک و شیمی خیل سبز رو داشتم.

- اگه دوباره کنکور بدید چه اشتباهی رو تکرار نمیکنید؟
      یه کم ریاضی رو جدی می گرفتم.زیاد تو اینترنت نمی چرخیدم.کتاب ها رو بدون تحقیق نمی خریدم.فوتبال ایران روهم نگاه نمی کردم

- اگر بر می گشتید به عقب کدام کتاب ها رو دیگه سمتش نمیرفتید؟ با ذکر دلیل لطفا !
      *آزمون شیمی خیلی سبز:خیلی خیلی سخته.اصلا ارزش نداره.اگه برگردم عقب موج می خریدم.
      *خط ویژه فیزیک:اصلا برای ج.ب. خوب نیست.
      *معجزه فیزیک مهروماه:خیلی بده.ناقص.پر از غلط املایی
      *خط ویژه عربی :ازش زیاد خوشم نیومد.
      و...

- چگونه استرس دوران کنکور خود را مدیریت میکردید؟
      واقعیتش وقتی دو تا درس ادب و عربی رو می زدم یه استرسی منو گرفت که خیس عرق شدم ولی بعدش خود بخود درست شد.نمی دونم شاید به خاطر این بود که خیلی تمرین کرده بودم نشستن سر آزمون رو.البته فکر کردن به مادرم هم منو آروم کرد.
      البته (( الا بذکر الله تطمئن القلوب)) معجزه می کنه.

- اگر داوطلبی در امتحانات نهایی نتیجه مناسب نگرفته باشد میتواند در کنکور سراسری موفق شود؟
      چرا نشه.امتحان نهایی اصلا ملاک خوبی برای سنجش توانایی های دانش آموز نیست.

- روش مطالعه هر درس رو خیلی مفید و خلاصه میگید؟
      ادب:مطالعه روزانه به صورت مبحثی
      عربی:مطالعه سه بخش به صورت جداگانه :ترجمه:فقط تست---متن:متن های کنکور های اخیر---قواعد:مطالعه از روی درسنامه(اگه اشکال داشتم از فیلمای آلا استفاده می کردم) بعد تست.مرور هم با تست
      دینی:خیلی بی نظم می خوندم.
      به نظرم بهتره روشم رو نگم.
      زبان:مطالعه درسنامه قواعد و لغات و تست های مربوط در روز های بعد----متن و کلوز : هر وقت حوصله داشتم تمرین می کردم

ریاضی:تمرین تمرین تمرین--برای برخی درس ها مثل جبر و گسسته:چندین بار درسنامه می خوندم تا بفهمم که چی میگه.هندسه تحلیلی :مطالبش فراره و باید چندین بار مرور شه.--هندسه:نکته اصلی داشتن خلاقیت تو حل سواله.باید سوال زیاد حل شه تا قلقش دستتون بیاد.البته برخی نکته های تستی (نه حفظی)می تونه چاره گشا باشه---ریاضی ,حسابان, دیفرانسیل:درسنامه می خوندم بعد تستاشو به چن تا قسمت تقسیم می کردم و می زدم.

فیزیک:جزوه معلم رو می خوندم.بعد تست از نقره ای.اگه وقت داشتم.یک قدم تا صد.البته سه سطحی هم می زدم.

شیمی:
      اولش بهتون بگم که حتما منابع خوبی رو برای شیمی انتخاب کنید مخصوصا موج آزمون و مبتکران.(من این کار رو انجام ندادم)
      همچنین از فیلمهای آقاجانی(آلا) هم استفاده کردم.
      واقعیتش زیاد شیمی رو منظم نمی خوندم مثل فیزیک.اما روش کآرم این بود.دقیقا مطابق قلم چی میومدم جلو.یعنی دوم و سوم رو تو تابستون تموم کردم.بعد شیمی پیش رو با برنامه قلم چی پیش بردم.البته شیمی ۲ و ۳ هم باز مرور شدن.وقت هم کم نیاوردم.کامل تونستم تموم کنم.شیمی رو به قول آقاجانی باید فهمید.باید درکش کرد وگر نه با حفظ کردن نکات نتیجه خوبی نمیشه گرفت.
      من هر فصل رو دو قسمت می کردم.یه قسمت مفاهیم.یه قسمت مسائل.به صورت جدا گانه مطالعه شون می کردم.اونم از منابعی که باهاش راحت بودم.مثلا اسید باز مفاهیم رو با خط ویژه جمع کردم ، الکترو رو با آقاجانی(البته چون ناقص بود خط ویژه رو هم خوندم)

- روش شما برای مرور درس ها چه بود؟
      با آزمونای قلم چی مطالب مرور میشه.برنامه خاصی برای مرور نداشتم.

- بهترین روش مرور دروس پایه در طول سال تحصیلی چیست؟
      فک کنم اگه آدم با برنامه قلم چی بیاد جلو براش بهتره.

- نقش مشاور را درموفقیت تان چقدر میدانید؟ به نظر شما نیاز به مشاور هست یا نه؟
      مشاور نداشتم.بستگی داره به خود طرف.برای بعضیا آره ولی برا بعضیا نه.

- چه میزان از شبکه های اجتماعی و اینترنت استفاده میکردید؟
      از شبکه اجتماعی زیاد استفاده نمی کردم. ولی خیلی زیاد وب گردی می کردم.مخصوصا سایت های فوتبالی و فناوری(زومیت
      )

- چند ساعت از هفته رو به تفریح اختصاص داده بودید؟
      زیاد تفریحم منظم نبود.دقیق نمی دونم.البته تفریح مناسبی رو نتونستم برای خودم پیدا کنم.

- چگونه بین تفریح و کنکور توازن برقرار کردید؟
      خودم هم نمی دونم.

-چگونه از حاشیه های کنکور به دور بوده اید؟
      بهش زیاد فکر نمی کردم.سعی می کردم تمرکزم رو درسام بزارم.

- آیا کلاس کنکور لازم است؟ چه بازه زمانی را برای رفتن به کلاس کنکور مناسب تر میدانید؟
      نه. به جز برای درس هایی که خیلی ضعیف هستید.

- برنامه ریزی بلند مدت و کوتاه مدت چه میزان در موفقیت شما تاثیر داشت؟
      برنامه ریزی چه کوتاه مدت(روزانه) و چه بلند مدت(برای من هفتگی) خیلی خیلی مهمه و یکی از مهترین دلایل موفقیت من بود.البته هر کس باید روش برنامه ریزی مناسب خودش رو پیدا کنه.

- چند راهکار برای خلاصه نویسی مفید دروس بیان کنید؟
      من روی یه کاغذ A4 نکات مهمی رو که تو سوالات و یا جاهای دیگه غیر منبع مورد مطالعه ام بودن رو می نوشتم.هر وقت بیکار بودم مثلا تو ماشین اونارو می خوندم.

- نسبت مطالعه دروس عمومی و اختصاصی را چقدر میدانید؟
      نمی دونم. فک کنم 50 50

- تقسیم بندی مطالعاتی شما چگونه بود؟ چه مقدار را به تست و چه مقدار را به مطالعه اختصاص میدادید؟
      اینم دقیق نمی دونم.

- به داوطلبانی که در سال های پایه درس نخواندند چه توصیه ای دارید؟

اصلا نا امید نشن.با جدیت برنامه بریزن و نقاط ضعفشون رو تقویت کنن.

- در تابستان مطالعه و تمرکز شما بر روی دروس پایه و پیش به چه میزان بود؟
      فقط پایه می خوندم.

مطالعه در تابستان چه میزان در موفقیت شما در ازمون سراسری نقش داشت؟
      خیلی زیاد.یکی از بهترین نتایج مطالعه در تابستان عادت کردن به مطالعه زیاد هست.

- چه دروسی باید در تابستان خوانده شود که اهمیت بیشتری دارد؟

فک کنم پایه خوندن بهتره.

- تا به حال از درس خواندن خسته شده بودید یا نه؟ چند تا راهکار واسه افزایش انگیزه درس خواندن به داوطلبان پیشنهاد کنید.
      آره.تفریح مورد علاقتون رو انجام بدید.یا برید گردش یا خونه فامیلتون.برای افزایش انگیزه هم به هدفتون فکر کنید.

- آیا تابحال ناامید شدید ؟ اگر جواب بله است، برای غلبه بر ناامیدیتان چه کردید؟

بله.کارنامه های رتبه های برتر رو مشاهده می کردم یا به هدفم فکر میکردم.

-در کتابخانه مطالعه میکردید یا در خانه؟
      خانه

- نظرتون درباره درس خوندن گروهی ؟ مفید هستش ؟

به فرد بستگی داره.

- مهمترین عامل موفقیت شما در کنکور؟
      مهم ترین عوامل موفقیت من:خدا-----تلاش و کوشش ----- برنامه ریزی----دعای مادر

-نقش و اثر خانواده در موفقیت شما؟
      نقش زیادی داشتند.از همین جا ازشون تشکر می کنم.

-قبل از شما کسی در خانواده و فامیل بود که نتیجه خوبی در کنکور گرفته باشد ؟

نه متاسفانه

-چقدر رتبتون در حد انتظارتون بود؟ چقدر با رتبه ی ازمون های ازمایشی فاصله داشت؟
      اصلا انتظار چنین رتبه ای رو نداشتم.بعد از کنکور فکر می کردم 150 الی 200 بیارم ولی خدارو شکر تونستم رتبه خیلی خوبی رو بدست بیارم.معمولا تو آزمون های آزمایشی نزدیک 100 میاوردم.بهترین رتبه ام هم تو قلم 30 بود.

-درصدهای کارنامتون با اون چیزی که خودتون حساب کرده بودید چقدر تفاوت داشت؟
      تفاوت زیادی نداشت.خداروشکر سوالایی رو که بعد از کنکور و هنگام اصلاح یادم رفته بود , اکثرش درست و صحیح بودن.

-آیا سوالات را به ترتیب دفترچه پاسخ دادید؟
      بله

- مهمترین توصیه ای که برای داوطلبان کنکور 98 برای استفاده از بازه ی زمانی پیش رو دارند ، چیست؟
      خیلی تلاش کنید.با تلاش و کوشش اگه حتی بدترین شاگرد مدرسه باشید می تونید تو کنکور بترکونید.هم چنین توکل بر خدا یادتون نره.(حتی اگه به خدا اعتقاد ندارین
      )به حاشیه ها هم اصلا فکر نکنید. شما تلاشتون رو بکنید.مطمین باشید که خدا اجر و پاداش تلاشتون رو میده.

-موفقیت خود را تقدیم به چه کسی میکنید؟

به مادر عزیزم

و پدر زحمت کشم
      شما مشاوره برای کنکور هم میکنید?

14. Top | #44
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      سلام....نتیجه انتخاب رشتتون چی شد؟

15. Top | #45
      کاربر فعال

Sarkhosh
      نمایش مشخصات
      سلام . به نظرتون از چه موقع بهتره شروع کنیم و ریدینگ و کلوز بزنیم؟
      دایره لغات زبانم گسترده نیست ... یا بهتره بگم هیچوقت بهش توجه نکردم...

لقمه 4030 درک متن زبان انگلیسی Reading & cloze که شامل همه تست های کنکور گذشته هست رودارم. الان و از همین کتاب شروع کنم یا تست های تالیفی کتاب های کمک آموزشی؟

احمق آن کسی ست که برای باور خود ، دنبال دلیل است ...
      و احمق تر کسی ست که عمر اش را صرف باور دیگران کند!

صفحه 3 از 5 نخستنخست ... 234 ... آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن