خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 1 به 15 از 17
    1. Top | #1
      در انتظار تایید ایمیل

نمایش مشخصات

راهنمایی برای تقویت زبان

سلام.
      من می خوام تو فرصت باقی مونده تا آغاز دانشگاه زبان انگلیسیمو تقویت کنم.ولی واقعا سردرگم شدم.نمی دونم از کجا شروع کنم ، از چه منبعی یا ترم افزاری استفاده کنم ، رو کدوم بخش (reading, listening و ....) کار کنم.
      لطفا منو تو این زمینه راهنمایی کنید.

2. Top | #2
      کاربر نیمه فعال

Romantic
      نمایش مشخصات
      سلام خب اول اینکه:
      سطح زبانتون چقدره؟؟؟
      زبان رو برای چی میخواین؟؟؟ استفاده تو دانشگاه برای خوندن مقاله و تکست و ... یا برای صحبت کردن و فیلم دیدن و ...؟؟؟
      هرگز فراموش نکن که «چه‌کسی» هستی؛ چون"دنیا" فراموش نمی‌کنه. /

«رندی» دیدم نشسته بر خنگ زمین
      نه کفر و نه اسلام، نه دنیا و نه دین
      نه حق، نه حقیقت، نه شریعت نه یقین
      اندر دو جهان که را بود زهره این

3. Top | #3
      در انتظار تایید ایمیل

نمایش مشخصات
      سلام.بدک نیست.می تونم متن های ساده و مقاله هایی که در مورد تکنولوژی هست رو بخونم.فیلم رو بدون زیر نویس نمی تونم ببینم.صحبت کردن هم ضعیفم

4. Top | #4
      کاربر نیمه فعال

Romantic
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Alibalapour نمایش پست ها
      سلام.بدک نیست.می تونم متن های ساده و مقاله هایی که در مورد تکنولوژی هست رو بخونم.فیلم رو بدون زیر نویس نمی تونم ببینم.صحبت کردن هم ضعیفم
      خب من بیشتر منظورم هدفتون از یادگیری بود ..
      . ولی خب به هرحال اولین قدم (که خیلی هم مهمه) تسلط روی کتاب 504 هست؛ (نه فقط واژه هاش؛ کل کتاب با واژه های توی مثال هاش و 125 واژه اضافیش و ... ) اینطوری دایره واژگانتون گسترده تر میشه. بعد از تسلط روی اون ، و با توجه به رتبه فوق العادتون توی کنکور (که باید تبریک بگیم) میشه حدس زد روی زبان دبیرستان هم تسلط دارین ، اینطوری کارتون برای کارای دانشگاهی راه می افته. (یعنی راحت و روان می تونید کتابا و مقاله ها رو بخونین؛ البته یه سری واژه های تخصصی با توجه به رشتتون هست که اون رو به مرور باهاشون آشنا میشین و لازم نیست از قبل حفظ کنین)
      کلا این کتاب 504 خیلی عالیه ... خوندنش هم واجب ...

برای صحبت کردن و دیدن فیلم ، کتابای آموزش زبان و چیزهایی از این دست خیلی جوابگو نیستن.... فیلم رو که باید سعی کنین با زیرنویس انگلیسی ببینید تا با تلفظ و ادای واژه ها تو جملات آشنا بشین .... ولی به هرحال یه سری اصطلاحات خاص هم هست که مربوط به «فرهنگ» اون کشور میشه و نمیشه تو کتابا پیداش کرد و باید با دیدن فیلم های بیشتر با معنی بعضی شون آشنا بشید ....
      ولی برای تقویت اسپیکینگ به یه نفر «دوم» هم احتیاج دارین ؛ کسی که باهاش انگلیسی صحبت کنید؛ اینطوری مجبور میشین تلاش کنین تا با واژه هایی که حفظ کردین و بلدین، جمله بسازین و ازشون استفاده کنین ... فرق خوندن کتاب با اسپیکینگ هم همین جاست . تو خوندن کتاب شما کلمات رو میبینین، معنیشون رو میدونین، بنابراین خیلی راحت می فهمین مطلب رو . ولی برای حرف زدن مجبورین تلاش کنین که از واژه هایی که بلدین استفاده کنین، تو جمله به کار ببرین و با توجه به جایگاهش (فعل یا اسم ... ) تغییرش بدین؛ برای همین برای تقویت اسپیکینگ یا باید کلاس برین یا یکی رو پیدا کنین که روزانه باهاش زبان صحبت کنین؛
      هرگز فراموش نکن که «چه‌کسی» هستی؛ چون"دنیا" فراموش نمی‌کنه. /

«رندی» دیدم نشسته بر خنگ زمین
      نه کفر و نه اسلام، نه دنیا و نه دین
      نه حق، نه حقیقت، نه شریعت نه یقین
      اندر دو جهان که را بود زهره این

5. Top | #5
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

bache-mosbat
      نمایش مشخصات
      شما که کنکور رو ترکوندی الان هم تابستونه. چه راهی بهتر از فیلم دیدن برای یاد گرفتن زبان؟؟؟ بشینید هر سریال یا فیلمی دوست دارید با هدف یادگیری زبان ببینید. شاید یه فیلم یک ساعته 1.5 ساعت طول بکشه ولی کلی به دایره لغاتتون اضاف میشه. ضمنا این روش بهینه تر هم هست. شما توی کتابهای زبان کلی لغت پرت و کم کاربرد میبینی ولی خوبی فیلم همینه که تک تک کلمات جزیی از دیالوگ هستن و کاربرد دارن.

There is enough light
      for one who wants to see

...Chemistry : Chem is Try

6. Top | #6
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      اگه فرصت داری زبانشناس رو دانلود کن و باش پیش برو.تالار گفتگو هم داره و پیشکسوت ها راهنماییهای خوبی میکنن

7. Top | #7
      در انتظار تایید ایمیل

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط eli_j_p نمایش پست ها
      اگه فرصت داری زبانشناس رو دانلود کن و باش پیش برو.تالار گفتگو هم داره و پیشکسوت ها راهنماییهای خوبی میکنن
      سلام.واقعیتش زبانشناس پولیه.منم می خوام هزینه کنم ولی بین خرید اشتراک (Hermes و دهکده زبان) و زبانشناس موندم.البته فک کنم زبانشناس و Hermes رو بخرم بهتره.
      کسی از rosseta stone استفاده کرده؟

8. Top | #8
      در انتظار تایید ایمیل

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط mohammacl نمایش پست ها

شما که کنکور رو ترکوندی الان هم تابستونه. چه راهی بهتر از فیلم دیدن برای یاد گرفتن زبان؟؟؟ بشینید هر سریال یا فیلمی دوست دارید با هدف یادگیری زبان ببینید. شاید یه فیلم یک ساعته 1.5 ساعت طول بکشه ولی کلی به دایره لغاتتون اضاف میشه. ضمنا این روش بهینه تر هم هست. شما توی کتابهای زبان کلی لغت پرت و کم کاربرد میبینی ولی خوبی فیلم همینه که تک تک کلمات جزیی از دیالوگ هستن و کاربرد دارن.
      سلام.فیلم هم می بینم ولی با زیر نویس فارسی.تو این روشی که شما می گید میشه از زیر نویس انگلیسی استفاده کرد یا بدون زیر نویس ببینم؟

9. Top | #9
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      زبانشناس خیلی از قسمتهاش رایگانه.اول عضو شو اگه دیدی باش خوب پیش رفتی قسمتهای پولی ش رو هم بخر

10. Top | #10
      در انتظار تایید ایمیل

نمایش مشخصات
      نظر شما کاملا محترمه.ولی بشخصه فک کنم با دهکده زبان راحت ترم.ولی خیلی ممنون از راهنمایی.

11. Top | #11
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

bache-mosbat
      نمایش مشخصات
      سلام.فیلم هم می بینم ولی با زیر نویس فارسی.تو این روشی که شما می گید میشه از زیر نویس انگلیسی استفاده کرد یا بدون زیر نویس ببینم؟
      زیر نویس فارسی به تنهایی چیز زیادی به شما اضافه نمیکنه. همزمان باید با هر دو زیر نویس ببینید. روشی که میخواید باش پیش برید هم بستگی به هدفتون داره.

مثلا کسی که میخواد مکالمه انگلیسی یاد بگیره بهتره زیر نویس فارسی رو بخونه و انگلیسیش رو حدس بزنه. برای مکالمه دقیقا برعکس. اوایل خیلی خسته کننده هست هی باید pause کنید ولی یکم که بگذره ساختار جملات و کلمات پرکاربرد اینقد براتون اشنا میشه که وقتی دارید یه متن انگلیسی میخونید حتی نیاز ندارید جملات رو به فارسی برگردونید! کلمات انگلیسی براتون معنی داره! خودم گاهی سریالا رو بدون زیر نویس میبینم و بیش از 90 درصدش رو متوجه میشم.
      dfa.jpg

There is enough light
      for one who wants to see

...Chemistry : Chem is Try

12. Top | #12
      کاربر نیمه فعال

Mehrabon
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط mohammacl نمایش پست ها

زیر نویس فارسی به تنهایی چیز زیادی به شما اضافه نمیکنه. همزمان باید با هر دو زیر نویس ببینید. روشی که میخواید باش پیش برید هم بستگی به هدفتون داره.

مثلا کسی که میخواد مکالمه انگلیسی یاد بگیره بهتره زیر نویس فارسی رو بخونه و انگلیسیش رو حدس بزنه. برای مکالمه دقیقا برعکس. اوایل خیلی خسته کننده هست هی باید pause کنید ولی یکم که بگذره ساختار جملات و کلمات پرکاربرد اینقد براتون اشنا میشه که وقتی دارید یه متن انگلیسی میخونید حتی نیاز ندارید جملات رو به فارسی برگردونید! کلمات انگلیسی براتون معنی داره! خودم گاهی سریالا رو بدون زیر نویس میبینم و بیش از 90 درصدش رو متوجه میشم.
      برای دیدن سایز بزرگ روی عکس کلیک کنید

نام: dfa.jpg
مشاهده: 63
حجم: 38.2 کیلو بایت
      The Punisher...

13. Top | #13
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نمیدونم راهنماییم به دردتون بخوره یا نه از نرم افزار روزتا استون استفاده کنید خیلی خوبه از صفر بهتون یاد میده مخصوص ویندوز یاهمون کامپیوتره رایگانم هس

14. Top | #14
      در انتظار تایید ایمیل

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط shirin.sa نمایش پست ها
      نمیدونم راهنماییم به دردتون بخوره یا نه از نرم افزار روزتا استون استفاده کنید خیلی خوبه از صفر بهتون یاد میده مخصوص ویندوز یاهمون کامپیوتره رایگانم هس
      آره.می خوام از روزتا و memrise و دهکده زبان همراه با مجله hot english و اگه وقت داشتم کتاب های headway(البته برای ویندوز نرم افزار داره)
      ممنون از راهنماییتون

15. Top | #15
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      Alibalapour
      با سلام . میشه لطفا راهنمایی کنی واسه کنکور برای هر درسی چه کتاب هایی خوندی؟ متشکر میشم اگر وقت بذاری و جواب بدی

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)