خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 1 به 15 از 16
    1. Top | #1
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات

رشته بینایی سنجی و رتبه مورد نیاز

دوستان برا منطقه سه حداقل رتبه و درصد میانگین عمومی و اختصاصی برا بینایی سنجی تقریبی چقدره ؟

و بینایی سنجی در کل بعد از 4 سال درامد پایش چقدره شیفت شب و ... دوران دانشجویی وجود داره یا نه

مرسی لطفا راهنمایی کنید

2. Top | #2
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط AShkan Milani نمایش پست ها
      دوستان برا منطقه سه حداقل رتبه و درصد میانگین عمومی و اختصاصی برا بینایی سنجی تقریبی چقدره ؟

و بینایی سنجی در کل بعد از 4 سال درامد پایش چقدره شیفت شب و ... دوران دانشجویی وجود داره یا نه

مرسی لطفا راهنمایی کنید
      کنکور ۹۶ همکلاسیای من از منطقه ۳ با رتبه ۱۲۰۰ ۱۳۰۰ نشستن کشوریشونم گمونم حدود ۸ هزار..
      شیفت و شب و این چیزا نداره درامد پایشم اگ بخوای خیلی کم کار کنی مثلا روزی ۳ ۴ ساعت حدود ماهی ۳ تومن به بالا بسته به جاش...هرچقد ساعات کاری روزت ببشتر بشه این مقدارم بیشتر میشه به طور میانگین ماهی ۶ ۷ تومن میشه روش حساب کرد با روزی ۶ ساعت کار

3. Top | #3
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      اخرین قبولی بینایی زاهدان چنده تو منطقه 3؟؟؟

4. Top | #4
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط mehrab98 نمایش پست ها
      کنکور ۹۶ همکلاسیای من از منطقه ۳ با رتبه ۱۲۰۰ ۱۳۰۰ نشستن کشوریشونم گمونم حدود ۸ هزار..
      شیفت و شب و این چیزا نداره درامد پایشم اگ بخوای خیلی کم کار کنی مثلا روزی ۳ ۴ ساعت حدود ماهی ۳ تومن به بالا بسته به جاش...هرچقد ساعات کاری روزت ببشتر بشه این مقدارم بیشتر میشه به طور میانگین ماهی ۶ ۷ تومن میشه روش حساب کرد با روزی ۶ ساعت کار
      خیلی هم عالی شما ورودی 96 هستین درسته؟ درساش خیلی سنگینه و اینکه با برنامه ریزی میشه به همه چیز رسید ؟
      چون یکی گفت با 3000 هم میشه بینایی بری برا منطقه 3 نمیدونم صحت حرفشو

5. Top | #5
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      خیلی هم عالی شما ورودی 96 هستین درسته؟ درساش خیلی سنگینه و اینکه با برنامه ریزی میشه به همه چیز رسید ؟
      چون یکی گفت با 3000 هم میشه بینایی بری برا منطقه 3 نمیدونم صحت حرفشو
      درساش زیاده ، سختیشم معمولیه اصلا با پزشکی و دارو قابل مقایسه نیست.

حتی اگه پردیس هم مد نظرش بوده بعیده با ۳ هزار پردیس زاهدانم بیاری حتی. روزانه که دیگه نهایتا زیر۱۵۰۰منطقه۳

6. Top | #6
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      رشته شنوایی سنجی یکی از زیرمجموعه های علوم پزشکی است که در آن مطالعه ی شنوایی و اختلالات آن مورد بررسی قرار می گیرد. و مواردی چون ارزیابی شنوایی و تعادل و تشخیص اختلالات آن،حفاظت و پیشگیری از شنوایی و آموزش و توانبخشی را شامل میشود.
      در این جا ۴ بخش مهم رشته شنوایی سنجی را مورد بررسی قرار می دهیم.

• ارزیابی شنوایی و تعادل و تشخیص اختلالات آن(شنوایی تشخیصی):

یک شنوایی سنج فقط پرده گوش و قسمت بیرونی گوش را بررسی نمی کند بلکه گوش میانی و داخلی،اعصاب شنوایی و تعادل را تا مغز مورد مطالعه قرار می دهد و پس از تشخیص در صورت نیاز به متخصص گوش و حلق و بینی و مغط و اعصاب ارجاع می دهد.

• پیشگیری و حفاظت شنوایی:

بهترین راه و کم هزینه ترین پیشگیری است که در شنوایی سنجی نیز می توان با استفاده از روش غربالگری این امر مهم را انجام داد و از پیشرفت جامعه جلوگیری کرد. آزمون های غربالگری در محل کارهای پرسر و صدا انجام می شود تا از آسیب های احتمالی برای شاغلین جلوگیری کند.تعیین حدود صدای مجاز و همچنین روش های کاهش آلودگی صوتی هم از جمله وظایف شنوایی سنج در این حیطه است.

• وظیفه ی دیگر شنوایی سنج توانبخشی است. که دو بخش توانبخشی شنوایی و توانبخشی تعادل را در برمیگیرد.منظور از توانبخشی تعادل، ارایه ی راهکارهای درمانی برای بیمارانی که از سرگیجه و عدم تعادل رنج میبرند ، است. توانبخشی شنوایی وظایف متعددی از جمله ارزیابی ، تجویز و تنظیم وسایل کمک شنوایی، تربیت شنوایی، کمک به سازگاری روانی-اجتماعی بیماران، راهکار های درمانی برای افراد دچار وزوزگوش و… را شامل می شود
      • .هم چنین آموزش نحوه ی برقراری ارتباط مناسب، نحوه ی لب خوانی و گفتار خوانی ، به افرادی که دچار ناشنوایی کامل هستند، از جمله وظایف یک شنوایی سنج است.

درس‌های‌ این‌ رشته‌ در طول‌ تحصیل

دروس‌ پایه‌:
      فیزیک‌ عمومی‌ ، میکروبیولوژی‌ ، تشریح‌ و فیزیولوژی‌ عمومی‌، تشریح‌ و فیزیولوژی‌ سرو گردن‌ و گوش‌ و حلق‌ و بینی‌ ، تشریح‌ و فیزیولوژی‌ مغز و اعصاب‌ ، ژنتیک‌ پزشکی‌ ، روان‌شناسی‌ عمومی‌ ، بافت‌شناسی‌ و آسیب‌شناسی‌ عمومی‌، بهداشت‌ عمومی‌ ، کمک‌های‌ اولیه‌ ، بیوشیمی‌ ، فارماکولوژی‌ ، مبانی‌ علم‌ گفتار، روش‌ تحقیق‌ ، آواشناسی‌ ، اصطلاحات‌ پزشکی‌ ، اصول‌ توانبخشی‌ ، اکوستیک‌.
      دروس‌ تخصصی‌:
      مبانی‌ علم‌ شنوایی‌ ، ارزیابی‌ پایه‌ شنوایی‌ ، آناتومی‌ و فیزیولوژی‌ دستگاه‌ شنوایی‌ و تعادل‌ ، بیماری‌های‌ گوش‌ و روش‌های‌ درمان‌ آن‌ ، رشد طبیعی‌ گفتار و زبان‌ و اختلالات‌ آن‌ ، ارزیابی‌ تکمیلی‌ شنوایی‌ ، بیماری‌های‌ مغز و اعصاب‌ ، سایکو اکوستیک‌ ، ایمیتانس‌ ادیومتری‌ ، رادیولوژی‌ سر و گردن‌ ، شنوایی‌ شناسی‌ تشخیصی‌، فیزیوپاتولوژی‌ اختلالات‌ شنوایی‌ و تعادل‌ ، اختلالات‌ ارتباطی‌ افراد کم‌شنوا، تجویز و ارزیابی‌ سمعک‌ و سایر وسایل‌ کمک‌شنوایی‌، بیماری‌های‌ اطفال‌ ، مبانی‌ آزمون‌های‌ الکتروفیزیولوژیک‌ ، روش‌های‌ توانبخشی‌ ، تربیت‌ شنوایی‌ ، مدیریت‌ در شنوایی‌ شناسی‌ ، الکترونیک‌ در تجهیزات‌ شنوایی‌ ، روانشناسی‌ مبتلایان‌ به‌ کم‌شنوایی‌ ، نویز و حفاظت‌ شنوایی‌، زبان‌ تخصصی‌، سمینار شنوایی‌، پروژه‌، کارآموزی‌.

آینده شغلی و بازار کار

یک پزشک برای تشخیص و درمان بیماری فقط نمی‌تواند به معاینه سطحی بیمار متکی باشد، بلکه بیشتر اوقات نیازمند ابزارهای مختلفی مثل رادیوگرافی، تکنیک‌های آزمایشگاهی و یا تکنیک‌های شنوایی‌شناسی است. چرا که یک پزشک با معاینه سطحی گوش بیمار تنها می‌تواند، سطح پرده گوش را بررسی کند اما ورای پرده را نمی‌تواند ببیند یعنی برای اطلاع از وضعیت گوش میانی ، گوش داخلی، عصب و مراکز شنوایی مرکزی باید از ابزارهای شنوایی‌شناسی و متخصصان این رشته کمک بگیرد. به همین علت فارغ‌التحصیلان رشته شنوایی سنجی می‌توانند جذب بیمارستان ها و درمانگاه های گوش و حلق و بینی شوند و یا به طور شخصی همراه با پزشک گوش و حلق و بینی همکاری کرده و کلینیک شنوایی‌شناسی راه بیاندازند.
      در بخش غربالگری هم بازار کار وسیعی برای این فارغ التحصیلان این رشته هست. چون ما در حال حاضر میلیون ها دانش‌آموز داریم که تمامی آنها باید در مقاطع مختلف تحصیلی تحت غربالگری شنوایی قرار گیرند. اهمیت این مساله زمانی روشن می‌شود که بدانیم اگر کودکان دارای آسیب شنوایی به موقع شناسایی شده و تحت درمان و یا اقدامات توانبخشی قرار گیرند، تا حدود زیادی اختلالات زبانی آنها برطرف شده و می‌توانند با مردم ارتباط برقرار کنند و از انزوا خارج شوند اما اگر این کار انجام نشود شاید دانش آموزان مجبور باشند در مدارس ناشنوایان به تحصیل خود ادامه دهند.

لینک دفترچه انتخاب رشته تجربی کنکور سراسری ۹۷

می توانید مقاله را به صورت کامل در سایت مشاتل با عنوان رشته شنوایی سنجی در کنکور 97 مطالعه نمایید.

7. Top | #7
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      درساش زیاده ، سختیشم معمولیه اصلا با پزشکی و دارو قابل مقایسه نیست.

حتی اگه پردیس هم مد نظرش بوده بعیده با ۳ هزار پردیس زاهدانم بیاری حتی. روزانه که دیگه نهایتا زیر۱۵۰۰منطقه۳
      باید فیزیک خیلی قوی باشه ؟

8. Top | #8
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      باید فیزیک خیلی قوی باشه ؟
      نه ربطی نداره. خود من فیزیک ضعیف ترین درسم بود مشکلی ندارم تو درساش

9. Top | #9
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط black diamond نمایش پست ها
      اخرین قبولی بینایی زاهدان چنده تو منطقه 3؟؟؟
      همکلاسی من با ۲۶۰۰ منطقه ۳ و ۱۵۰۰۰ هزار کشوری!!! هست ...من خودم بینایی زاهدانم

10. Top | #10
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نه ربطی نداره. خود من فیزیک ضعیف ترین درسم بود مشکلی ندارم تو درساش
      میانگین 60 عمومی و 40 اختصاصی میشه روزانه بینایی سنجی اورد؟ منطقه 3

رتبه 1803 از منطقه 3 با رتبه کشوری 9226 از دهگلان با درصد های :ادبیات فارسی : 52 درصد ، عربی : 59 درصد ، دین و زندگی : 55 درصد ، زبان انگلیسی : 8 درصد ، زمین شناسی : 0 درصد ، ریاضی : 42 درصد ، زیست شناسی : 68 درصد ، فیزیک : 23 درصد و شیمی 46 درصد

این درصدا اورده

11. Top | #11
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      میانگین 60 عمومی و 40 اختصاصی میشه روزانه بینایی سنجی اورد؟ منطقه 3

رتبه 1803 از منطقه 3 با رتبه کشوری 9226 از دهگلان با درصد های :ادبیات فارسی : 52 درصد ، عربی : 59 درصد ، دین و زندگی : 55 درصد ، زبان انگلیسی : 8 درصد ، زمین شناسی : 0 درصد ، ریاضی : 42 درصد ، زیست شناسی : 68 درصد ، فیزیک : 23 درصد و شیمی 46 درصد

این درصدا اورده
      این الان سوال برای کنکور ۹۸ بود یا ۹۷؟؟
      والا هر سال فرق میکنه اگ برای امساله نمیدونم دقیق..
      اگه برای ۹۸ میخوای بدونی که باید هرچقد میشه درصدات بالاتر بشه.

12. Top | #12
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط ehsan.iz نمایش پست ها
      همکلاسی من با ۲۶۰۰ منطقه ۳ و ۱۵۰۰۰ هزار کشوری!!! هست ...من خودم بینایی زاهدانم
      اون شاید مناطق محروم بوده شما رتبت چند بود؟؟؟
      دوستت بچه سیستان نیست؟

13. Top | #13
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      این الان سوال برای کنکور ۹۸ بود یا ۹۷؟؟
      والا هر سال فرق میکنه اگ برای امساله نمیدونم دقیق..
      اگه برای ۹۸ میخوای بدونی که باید هرچقد میشه درصدات بالاتر بشه.
      برای 98 منظورمه

14. Top | #14
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      برای 98 منظورمه
      خب اصلا نمیشه چیزی گفت عزیز من...
      بستگی به سطح کنکور داره... ولی چیزی که هرساله شاهدشیم حتی با اینکه ۹۷ از ۹۶ سخت بود درصدا خیلی بالا بود همچنان.... اگه بخوای از الان هدفتو بینایی بزاری باختی. باید هدفت در حد پزشکی باشه برای رسیدن به مزشکی و کف درصدای اون تلاش کنی تا اگه اون نشد و رتبت به اون نرسید لااقل به بینایی سنجی و فیزیوتراپی برسی. به نظرم رو یه عمومی میانگین ۷۰ و اختصاصی ۶۰ سرمایه گذاری کن... این منطقیه.

15. Top | #15
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      خب اصلا نمیشه چیزی گفت عزیز من...
      بستگی به سطح کنکور داره... ولی چیزی که هرساله شاهدشیم حتی با اینکه ۹۷ از ۹۶ سخت بود درصدا خیلی بالا بود همچنان.... اگه بخوای از الان هدفتو بینایی بزاری باختی. باید هدفت در حد پزشکی باشه برای رسیدن به مزشکی و کف درصدای اون تلاش کنی تا اگه اون نشد و رتبت به اون نرسید لااقل به بینایی سنجی و فیزیوتراپی برسی. به نظرم رو یه عمومی میانگین ۷۰ و اختصاصی ۶۰ سرمایه گذاری کن... این منطقیه.
      من خودم بینایی علاقه دارم پزشکی و اینا علاقه ندارم

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)