خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

نمایش نتایج: از 1 به 7 از 7
    1. Top | #1
      کاربر نیمه فعال

Na-Omid
      نمایش مشخصات

راهنمایی برای انتخاب رشته

سلام دوستان صبح زیباتون بخیر
      یه سوال داشتم در مورد انتخاب رشته ممنون میشم راهنماییم کنید
      و آون سوال اینِ که: وقتی که ما رشته هایی رو انتخاب میکنیم که شک داریم قبول می شیم و در آخر لیست رشته هایی رو انتخاب میکنیم که میدونیم قبول میشم احتمال داره که اون رشته ای رو که احتمال دادیم قبول میشیم قبول نشیم؟ چون یکی با رتبه مثلا بدتر من آون کدرشته رو زودتر من زده باشه
      مثلا وقتی میگن بر حسب علاقه انتخاب رشته کن
      من بر حسب علاقه رشته هارو می چینم یهو می بینم اونی که احتمال میدم قبول میشم افتاده آخر و اونی که شک دارم اول!
      ولی خب دوست دارم تو رشته هایی که شک دارم شانسمو امتحان کنم ولی از یه چیزی که میترسم اینه که رشته ای که احتمال میدم قبول میشم رو اول بذارم و قبول بشم و رشته ای که شک دارم قبول بشم رو هم قبول بشم
      مثلا وقتی عمران شیراز رو اول بزنم و رتبم کشید و قبول شدم و اولیت مثلا بیستمم که دانشگاه تهران باشه هم قبول بشم یا دیگه برآم بررسی نمیشه و همون دانشگاه شیراز قفل میشه؟
      ممنون میشم راهنماییم کنید و بگید اصلا چطوری انتخاب رشته کنم
      پیشاپیش ممنون
      ویرایش توسط Röntgen : 12 مرداد 1397 در ساعت 10:59

2. Top | #2
      کاربر انجمن

Mashkok
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Röntgen نمایش پست ها
      سلام دوستان صبح زیباتون بخیر
      یه سوال داشتم در مورد انتخاب رشته ممنون میشم راهنماییم کنید
      و آون سوال اینِ که: وقتی که ما رشته هایی رو انتخاب میکنیم که شک داریم قبول می شیم و در آخر لیست رشته هایی رو انتخاب میکنیم که میدونیم قبول میشم احتمال داره که اون رشته ای رو که احتمال دادیم قبول میشیم قبول نشیم؟ چون یکی با رتبه مثلا بدتر من آون کدرشته رو زودتر من زده باشه
      مثلا وقتی میگن بر حسب علاقه انتخاب رشته کن
      من بر حسب علاقه رشته هارو می چینم یهو می بینم اونی که احتمال میدم قبول میشم افتاده آخر و اونی که شک دارم اول!
      ولی خب دوست دارم تو رشته هایی که شک دارم شانسمو امتحان کنم ولی از یه چیزی که میترسم اینه که رشته ای که احتمال میدم قبول میشم رو اول بذارم و قبول بشم و رشته ای که شک دارم قبول بشم رو هم قبول بشم
      مثلا وقتی عمران شیراز رو اول بزنم و رتبم کشید و قبول شدم و اولیت مثلا بیستمم که دانشگاه تهران باشه هم قبول بشم یا دیگه برآم بررسی نمیشه و همون دانشگاه شیراز قفل میشه؟
      ممنون میشم راهنماییم کنید و بگید اصلا چطوری انتخاب رشته کنم
      پیشاپیش ممنون
      شما وقتی عمران شیراز رو قبول شدین سیستم قفل میکنه و دیگه بعد از شیراز رو بررسی نمیکنه.پس وقتی تهران زیر شیرازه دیگه بررسی نمیشه.بهتره دانشگاه ها و رشته هایی که علاقه دارین و احتمال قبولیتون کمتر هست رو بالا تر بزارین تا اگه اونارو قبول نشدین سیستم چک کردن رو ادامه بده و مثلا شیراز رو قبول کنه.اینطوری تهران رو از دست نمیدین.
      البته این برای رشته های متمرکزه که قفل میکنه اگه مثلا یه رشته نیمه متمرکز مثل فرهنگیان رو بالای تهران و شیراز بزارین،اگر سیستم تشخیص داد شما برای فرهنگیان مجازهستین دیگه قفل نمیشه و چک کردن رو ادامه میده تا وقتی به رشته متمرکزی برسه که قبول بشین.در اون حالت هم فرهنگیان مجاز هستین هم مثلا عمران شیراز.

3. Top | #3
      کاربر باسابقه

Daghon
      نمایش مشخصات
      ببین واسه انتخاب رشته اول باید خوش بینانه بزنی ینی اونایی رو که احتمالش کمه تا قبول بشی رو اول بزنی
      بعد واقع بینانه ینی اونایی که به براساس سال پیشه منطقیه که قبول بشی ولی یهو اگه نشد بعدش اونایی رو میزنی که دیگه ۱۰۰ درصد قبولی
      اولین کدی که قبول بشی رو سیستم اعلام میکنه ولی بقیه ام بررسی میکنه
      فکر کنم طرفای مهر یه کارنامه دیگه به اسم کارنامه سبز میاد که تمام کدایی رو که قبول شدی میزنه و ترم یک دانشگاه بر اساس اون کارنامه میتونی انتقالی بگیری

4. Top | #4
      کاربر نیمه فعال

Na-Omid
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط INFERNAL نمایش پست ها
      ببین واسه انتخاب رشته اول باید خوش بینانه بزنی ینی اونایی رو که احتمالش کمه تا قبول بشی رو اول بزنی
      بعد واقع بینانه ینی اونایی که به براساس سال پیشه منطقیه که قبول بشی ولی یهو اگه نشد بعدش اونایی رو میزنی که دیگه ۱۰۰ درصد قبولی
      اولین کدی که قبول بشی رو سیستم اعلام میکنه ولی بقیه ام بررسی میکنه
      فکر کنم طرفای مهر یه کارنامه دیگه به اسم کارنامه سبز میاد که تمام کدایی رو که قبول شدی میزنه و ترم یک دانشگاه بر اساس اون کارنامه میتونی انتقالی بگیری
      مرسی بابت راهنماییتون پس یعنی اگه کد رشته ای رو که قطعا میدونم قبولم بذارم جز اخرین انتخاباتم قبولی شو از دست نمی دم چون یکی که رتبش کمی پایین تره منه اون کد رشته رو جز اولویت های اولش گذاشته؟
      سپاس.

5. Top | #5
      کاربر نیمه فعال

Na-Omid
      نمایش مشخصات
      ویرایش توسط Röntgen : 13 مرداد 1397 در ساعت 10:55

6. Top | #6
      کاربر باسابقه

Daghon
      نمایش مشخصات
      مرسی بابت راهنماییتون پس یعنی اگه کد رشته ای رو که قطعا میدونم قبولم بذارم جز اخرین انتخاباتم قبولی شو از دست نمی دم چون یکی که رتبش کمی پایین تره منه اون کد رشته رو جز اولویت های اولش گذاشته؟
      سپاس.
      اره همینجوری

7. Top | #7
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      سپاس.
      بذار توضیح کاملتر رو بهت بدم. ببین اگه مثلاً تو رتبه 2000 باشی سیستم میاد میاد بررسی می کنه که اولویت اولت پر شده یا نه. اگه پر شده بود میره سراغ دومی و به همین ترتیب تا وقتی که یه ظرفیت خالی پیدا کنه. اینکه اون رشته محل اولویت چندمت باشه توی قبولی هیچ تأثیری نداره (به شرطی که اولویت های قبلیت قبول نشی!). پس با خیال راحت به ترتیب علاقه انتخاب کن

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)