خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 2 از 3 نخستنخست 123 آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 16 به 30 از 38
    1. Top | #16
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

bache-mosbat
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Alibalapour نمایش پست ها
      اره.مخصوصا تو مسایل استوکیومتری یه روشی هست که تو لقمه مسایل شیمی مهروماه این روش گفته شده.اگه بخواین بهتون می گم.
      من کلا الگو دوم و خیلی سبز سوم و پیش و موج ازمون و ای کیو دارم
      اقاجانی هم دارم
      اینا کافی نیس؟

2. Top | #17
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

bache-mosbat
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Alibalapour نمایش پست ها
      اره.مخصوصا تو مسایل استوکیومتری یه روشی هست که تو لقمه مسایل شیمی مهروماه این روش گفته شده.اگه بخواین بهتون می گم.
      من کلا الگو دوم و خیلی سبز سوم و پیش و موج ازمون و ای کیو دارم
      اقاجانی هم دارم
      اینا کافی نیس؟

3. Top | #18
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

bache-mosbat
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط MasterAGK نمایش پست ها
      سلام دوستان
      من توی تجربی 97 شیمی رو 68 زدم امیدوارم که نوشته ام براتون مفید باشه
      ببینید شیمی برخلاف ریاضی و فیزیک یه چیز و یه فرمول کاملا مشخص نیست که اونو حفظ کنید و با اون تمام مسائل رو حل کنید مخصوصا توی کنکور های اخیر که سوال های ترکیبی مثل (الکتروشیمی و استوکیومتری)و ترمودینامیک و استوکیومتری و .....
      روش کلی برای خوندن شیمی
      1 :کتاب درسی رو به طور کامل بخونید(حتی ممکنه اولین بار اصلا چیزی هم متوجه نشید مثل الکتروشیمی پیش ولی همین یه سری مطالب رو باهاش آشنا بشید)
      2:سراغ کتاب کمک درسی برید (برای پایه من کتاب های مبتکران بهمن بازرگانی رو بهتون پیشنهاد میکنم ولی برای پیش دانشگاهی ،پیش 1 خوبه ولی تست های پیش 2 خیلی سبز جون دار تره )و درسنامه اونو کامل بخونید (حتی اگه بعد از مدتی کتاب مبتکران رو تموم کردید اراده کنید و iq شیمی رو تهیه کنید ولی قبلش خودتون رو آماده کنید که برای یادگیری نکته ی جدید از این کتاب استفاده میکنید و نه برای آزمون گیری از خودتون)
      3:چند تا تست از اون مبحث کار کنید و نکته های جالب و فرار رو توی کتاب حاشیه نویسی کنید و تست هایی رو که غلط و یا نزدید رو مارک دار کنید
      4:بعد از اینکه تست های فصل تموم شد دوباره مارک دار ها رو مرور کنید
      5:اگه خیلی بخواید توی شیمی قوی بشید میتونید آزمون های مبحثی کتاب موج آزمون رو هم حل کنید (پیشنهاد من هم اینه که این آزمون های مبحثی موج آزمون شیمی رو در طول سال و قبل آزمون های جمع بندی در طول سال کار کنید چون هم سطح بالایی داره و هم ایده های باحالی داره)
      6:تا میتونید مطالب رو مرور کنید تا ملکه ی ذهنتون بشه .
      یه توصیه ی مهم برای استوکیومتری :تا میتونید از روش کسر های پیش ساخته استفاده نکنید ،همونی که توی مبتکران هست(چون به نظر من قوه ی ابتکار رو ازتون میگیره)و از روش کتاب درسی اما بدون نوشته های جلوش استفاده کنید (میبینید که بعد از مدت کوتاهی حتی مسائلی رو که فکرش رو نمی کردید میتونی حل کنید چون شما مسئله رو فهمیدید!)برای دوستانی که اطلاعات بیشتری برای این روش میخوان: (این روش ،روش کسر تبدیل کتاب شیمی مهروماه هست که توی لقمه شیمی از آقای انوشه هم وجود داره .)
      موفق باشید.
      توی خیلی سبز نیس؟ من این کتابو ندارم

4. Top | #19
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

bache-mosbat
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط MasterAGK نمایش پست ها
      سلام دوستان
      من توی تجربی 97 شیمی رو 68 زدم امیدوارم که نوشته ام براتون مفید باشه
      ببینید شیمی برخلاف ریاضی و فیزیک یه چیز و یه فرمول کاملا مشخص نیست که اونو حفظ کنید و با اون تمام مسائل رو حل کنید مخصوصا توی کنکور های اخیر که سوال های ترکیبی مثل (الکتروشیمی و استوکیومتری)و ترمودینامیک و استوکیومتری و .....
      روش کلی برای خوندن شیمی
      1 :کتاب درسی رو به طور کامل بخونید(حتی ممکنه اولین بار اصلا چیزی هم متوجه نشید مثل الکتروشیمی پیش ولی همین یه سری مطالب رو باهاش آشنا بشید)
      2:سراغ کتاب کمک درسی برید (برای پایه من کتاب های مبتکران بهمن بازرگانی رو بهتون پیشنهاد میکنم ولی برای پیش دانشگاهی ،پیش 1 خوبه ولی تست های پیش 2 خیلی سبز جون دار تره )و درسنامه اونو کامل بخونید (حتی اگه بعد از مدتی کتاب مبتکران رو تموم کردید اراده کنید و iq شیمی رو تهیه کنید ولی قبلش خودتون رو آماده کنید که برای یادگیری نکته ی جدید از این کتاب استفاده میکنید و نه برای آزمون گیری از خودتون)
      3:چند تا تست از اون مبحث کار کنید و نکته های جالب و فرار رو توی کتاب حاشیه نویسی کنید و تست هایی رو که غلط و یا نزدید رو مارک دار کنید
      4:بعد از اینکه تست های فصل تموم شد دوباره مارک دار ها رو مرور کنید
      5:اگه خیلی بخواید توی شیمی قوی بشید میتونید آزمون های مبحثی کتاب موج آزمون رو هم حل کنید (پیشنهاد من هم اینه که این آزمون های مبحثی موج آزمون شیمی رو در طول سال و قبل آزمون های جمع بندی در طول سال کار کنید چون هم سطح بالایی داره و هم ایده های باحالی داره)
      6:تا میتونید مطالب رو مرور کنید تا ملکه ی ذهنتون بشه .
      یه توصیه ی مهم برای استوکیومتری :تا میتونید از روش کسر های پیش ساخته استفاده نکنید ،همونی که توی مبتکران هست(چون به نظر من قوه ی ابتکار رو ازتون میگیره)و از روش کتاب درسی اما بدون نوشته های جلوش استفاده کنید (میبینید که بعد از مدت کوتاهی حتی مسائلی رو که فکرش رو نمی کردید میتونی حل کنید چون شما مسئله رو فهمیدید!)برای دوستانی که اطلاعات بیشتری برای این روش میخوان: (این روش ،روش کسر تبدیل کتاب شیمی مهروماه هست که توی لقمه شیمی از آقای انوشه هم وجود داره .)
      موفق باشید.

5. Top | #20
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Lara27 نمایش پست ها
      نه خیلی سبز هم همون روش بهمن بازرگانی رو میگه فقط اسمش رو عوض کرده
      روش خاصی نیست فقط همون جوری که کتاب درسی گفته (کسر تبدیل مثل گرم به مول و مول به ....) جلو میریم و فقط از نوشتن چیزهای اضافی مثل (واژه ی گرم و ...)خودداری میکنیم و وقتمون رو ذخیره میکنیم ..
      در حقیقت فقط عدد و چند تا خط کسری و علامت ضرب رو می نویسیم.

موفق باشید

6. Top | #21
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      تاپیک های رتبه برتر ها داره تو انجمن اپ میشه
      علاوه بر اینکه تاپیک سوالات بیشتری داره و توضیحات بیشتری میخواد و تخصصیه کسانی هستند که رتبه برتر نیستند ولی درصد خوبی(مشخصا بالای 70) تو این درس اوردن .
      رتبه برتر ها یا کسانی که میدونید درصدشون بالاست رو تگ کنید یا اگه خودتون هستید شرکت کنید : - "
      فقط توضیحاتتون کاملا مشروح و خودمانی باشه .فکر کنید و هرچی به ذهنتون میاد و هرچی در رابطه با این درس بهتون تو طی سال گذشته رو بنویسید
      up

7. Top | #22
      نفر برتر کنکور

نمایش مشخصات
      سلام شیمی 77.5
      مطالعه درسنامه و حاشیه نویسی نکات مهم در کتاب و بعد تست های متوسط مثل خیلی سبز و بعد تست های قوی مثل iq و بعد از آن آزمون های زمان دار موج آزمون و فار

8. Top | #23
      کاربر حرفه ای

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط sina1421 نمایش پست ها
      سلام شیمی 77.5
      مطالعه درسنامه و حاشیه نویسی نکات مهم در کتاب و بعد تست های متوسط مثل خیلی سبز و بعد تست های قوی مثل iq و بعد از آن آزمون های زمان دار موج آزمون و فار
      ماشالله. رشته ریاضی یا تجربی؟

9. Top | #24
      نفر برتر کنکور

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط pourya78 نمایش پست ها
      ماشالله. رشته ریاضی یا تجربی؟
      تجربی
      یه مصاحبه آماده کردم برای سایت ولی متاسفانه تعداد پست هام کمه هنوز موفق نشدم پیام خصوصی برای مدیر سایت بفرستم
      ویرایش توسط sina1421 : 27 مرداد 1397 در ساعت 15:56

10. Top | #25
      کاربر باسابقه

Mehrabon
      نمایش مشخصات
      اقا خداییش چطور وقت میکنید این همه تست رو بزنید و تحلیل کنید اگر یه کتاب 5000 تا تست داشته باشه میانگین هر تست با تحلیلش 2 دقیقه زمان ببره نزدیک 170 ساعت میشه .اونم فقط برای تست .درسنامه و کتاب درسی بجای خود مرور بجای .فکر نمی کنید یه مقدار دارید اغراق برانگیز صحبت میکنید

11. Top | #26
      کاربر حرفه ای

نمایش مشخصات
      تجربی
      یه مصاحبه آماده کردم برای سایت ولی متاسفانه تعداد پست هام کمه هنوز موفق نشدم پیام خصوصی برای مدیر سایت بفرستم
      داداش رتبت چند شد ؟ شیمی که خیلی عالی زدی!!!!

12. Top | #27
      کاربر حرفه ای

نمایش مشخصات
      47 منطقه 2
      مصاحبتو بزار ببینیم . سال اولت بود ؟؟؟؟

13. Top | #28
      کاربر حرفه ای

نمایش مشخصات
      چجوری باید گذاشت؟؟ متنشو آماده کردم

بله
      باید به مدیرای انجمن پیام بدی فکرکنم

14. Top | #29
      کاربر حرفه ای

نمایش مشخصات
      فرستادم . هنوز که پاسخ نداده اند
      باشه ایشالله زودتر بیاد . راستی تبریک بابت رتبت ...

15. Top | #30
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      ممنون
      سلام به نظرت اول كتاب و بعدش خط ويژه رو بخونم و تست هاي سراسري رو كار كنم بعدش برم سراغ موج ازمون و ايكيو ميتونم شيمي درصد بالاي ٧٠ بزنم؟

صفحه 2 از 3 نخستنخست 123 آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)