خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 3 از 3 نخستنخست ... 23
    نمایش نتایج: از 31 به 41 از 41
    1. Top | #31
      کاربر فعال

Romantic
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط hero93 نمایش پست ها
      اصلا و ابدا این جوری ها که فکر می کنی بد نیست اتفاقا خیلی هم عالیه اگه بد بود این همه ملت برای پزشکی نمی جنگیدند مزیت هایی که این کار داره
      هیچ کار دیگه ای نداره یعنی کسی که پزشکی می خونه چون این علم باور داره در درجه اول سلامت 2-پرستیژ عالی که این شغل داره 3 -در آمد عالی شما اگه تخصص بگیرید و مطب داشته باشید 120 میلیون راحت در ماه دارید
      در مورد سختی ها و مشکلات هم یه عده که هیچ چی نمی دونن از این رشته اغراق گویی می کنن و فقط رو نکات منفی تمرکز دارند کسایی که می خواستند پزشک بشن و بنا به هر دلیلی قبول نشدن هم چین حرف هایی می زنن
      اگه بخوایم واقع بین باشیم یه سری چیزها هست که شخص دیپندد هست یعنی به خود شخص بستگی داره مثل همون قضیه که میگن در خدمت سربازی همه سیگاری میشن این ها همون ادم های هستند که با جو جلو میرن و هیچ چی از خودشون ندارند کلی آدم میشناسم که تو بدترین جا خدمت سربازی کردند و لب به سیگار هم نزدند
      پزشکی هم سختی های که داره در مقابل چیزی که به دست میاری به نظر من که خودم دارم این رشته رو می خونم بهای بسیار ناچیزی هست در پایان توصیه می کنم به نظر کسایی توجه کنی که نتیجه گرفتند و نه افراد منفی نگر
      همه عاشق پزشکی هستند
      داداش این مستند رو خود دانشجوهای پزشکی ساختن کسایی نبودن که قبول نشن و بیان تز بدن
      در ضمن خودشون هم میگن که چقد انگیزه داشتن ولی وقتی محیط دانشگاه رو دیدن کل آرزوهاشون نابود شد و فقط الان اونا رو کلیشه میدونن
      ضمنا درست میفرمایید که هرچیزی سختی خودش رو داره اما کلا اینجا باید ی سختی هایی رو بکشی که هیج جای دنیا نمیکشی(مثال طبق خود این مستند:72 ساعت کشیک)
      در ضمن به اینترن و رزیدنت هم که پولی که فقط بتونن زندگی ساده ای رو بگذرونن هم نمیدن منت هم میذارن
      شما فرض کن یکی میخواد تو ایران و تو اروپا همین پزشکی رو تحصیل کنه
      در ایران:15 ترم پزشکی عمومی+دو سال طرح+4تا5 سال تخصص+دو سال طرح=15.5 سال تا 16.5 سال با حقوق کم (منظورم دوره اینترنی و رزیدنتی هست)
      اگر همین فرد بخواد برا تخصص بره خارج به همین عدد 4 سال اضافه کنید(دو سال سربازی+یک سال و نیم تبدیل مدرک+امتحان دادن برای اثبات داشتن علم پزشکی)
      در اروپا:12 ترم پزشکی عمومی+4تا5 سال تخصص=10 سال تا 11 سال با حقوق متعادل (منظورم دوره اینترنی و رزیدنتی هست)
      مدرک ایران هم با اینکه مثلا دانشگاه تهران و شیراز و مشهد رنکینگ خیلی بهتری نسبت به خیلی از دانشگاه های آمریکا و انگلیس و آلمان دارن اما معتبر نیست(نه اینکه بگن طرف هیچی حالیش نیستا منظورم اینه شما خواستی بری اونجا یک تا دوسال باید مدرکت تبدیل بشه بعد بری امتحان بدی ببینن بلدی یا نه درصورتی که شما مثلا از آلمان پزشکی بگیری هرجا بری فوقش فقط ازت امتحان رو میگیرن تا مطمئن بشن دانش پزشکی رو دارین یا نه
      اینکه هم ملت دارن براش میجنگن به خاطر وضعیت نابود جامعه هست که ی سری رشته ها رو فقط به خاطر پول برای مردم جلوه داده به جای اینکه مردم رو ببره سمت علاقشون
      این هم که میگید همه عاشق پزشکی هسن کاملا اشتباه هست شاید چون خود شما واقعا عاشق پزشکی هستین این حرف رو میزنید(من خودم به شخصه متنفر هستم از این رشته اما مجبور هستم براش بخونم و قبول بشم!)
      ویرایش توسط therealfarshid : 05 مرداد 1397 در ساعت 21:05

2. Top | #32
      کاربر نیمه فعال

Mamoli
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط shirin.sa نمایش پست ها
      مادر من همیشه میگه بسوزوم یعنی بچه ام بسوزه بسازم یعنی خودم بدبختی بکشم پس دخترم برو تو زندگیت انقدر موفق شو که حسرتی نمونه که وقتی ازدواج کردی همسرتو باعث ناموفق شدنت ببینی منم گفتم پس تا ابد والدهر ازدواج نمیکنم اینجوری راحت ترم من حال و حوصله ترو خشک کردن دوتا بچه یه ایل و ندارم
      الان مثلا اومدی نظریات مادرت رو بگی یا نمیدونم در مورد ازدواج صحبت کنی یا در مورد خود موضوع؟؟؟؟
      خب وقتی سوالی شد و چیزی نمیدونی الکی پست نذار دا
      بعضیا فقط بلدن چرت و پرت بنویسن
      از دوستی که رشتشون پزشکی بود و ازش سوال کردم و خیلی عالی توضیح داد نهایت تشکر رو دارم

3. Top | #33
      کاربر نیمه فعال

Mamoli
      نمایش مشخصات
      درخواست من اینه که در مورد این موضوع فقط کسایی که رشتشون پزشکی و دندون و دارو هست توضیح بدن.

4. Top | #34
      کاربر باسابقه

Mashkok
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط hero93 نمایش پست ها
      به چه نکته ی جالبی اشاره کردید من تو زمینه ی روانشناسی موفقیت کلی مطالعه و کلی تحقیق کردم و با افراد مختلف مصاحبه کردم و زندگی شون از نزدیک بررسی کردم بعضی افراد هستند که کل زندگیشون وقف فرزند و شوهر کردن به خاطر فرزندشون دانشگاه نرفته خونه مورد علاقه شو نخریده مجبور شده کلی شرایط سخت دیگه رو تحمل کنه یا به قول خودش سوخته و ساخته تا فرزندش بزرگ باشه آخر سر هم فرزندش نه تنها احترامش نگه نداشته بلکه با بی احترامی هم زمان پیری از خونه انداختش بیرون و فرستاده خانه سالمندان و از اون طرف بعضی ها هستند که در عین حال که تا اونجایی که لازم باشه به فرزندشون توجه کردن به خودشون هم توجه کردند گفتند بابا ما هم آدم هستیم ما هم می خوایم زندگی کنیم و از اون طرف هم فرزندشون اونها رو روچشم میزاره دل سوزی بی جا نه تنها کمکی نمی کنه بلکه اونها رو ضعیف بار میاره اینکه گفتم حتما برید تحقیق کنید مخصوصا دختر خانوم ها که الان اول کار هستند خیلی میتونه تو زندگی بهتون کمک کنه
      اینکه شما 4 روز درهفته پیش فرزندتون نباشید بچه رو لوس نمیکنه قطعا ولی حتما نابودش میکنه
      بعدشم لوس کردنه بچه مال بالای 7 ساله
      اخه بچه 3 الی 4 ساله چی از زندگی میفهمه
      بچه تا 5 سالگی شخصیت بچه ها شکل میگیره و اون زمانه که شما میتونید فردیی معتمد با ا فرهنگ بدون عقده و.... تربیت کنید به عنوان پدرش یا مادرش بعد شما دنبال اینید که بچه لوس بار نیاد بعد شما که مطالعه کردی میدونید در بچه ها استرس جدایی از مادر چیه و مطالعه کردید درد مرض هاییی که ممکن بعدا مبتلا بشه رو میدونید ؟؟
      پ.ن : بببخشید من روی صحبتم با کسایی که میخوان ازدواج کنن و بچه دارشن من نه خودم میخوام ازدواج کنم نه میخوام ازدواجو به شما تحمیل کنم دختر خانوما من زندگی خواهرمو دارم میگم و برحسب تجریه زندگی با یک پزشک دارم اینو میگم اتفاقا پزشکی رشته بسیار فوق العاده ایه به شرطی که بتونید توازن و تعادل رو در تمام جهت های زندگی رعایت کنید که خیلی سخته
      لطفا جلاد نباشید

کد:
      اطمینان دارم یه روز خوب میاد

ویرایش توسط arefeh78 : 06 مرداد 1397 در ساعت 16:15

5. Top | #35
      کاربر حرفه ای

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      7 سال درس 2 سال طرح 1 سال خانه (پشت کنکور تخصص) 4 سال درس (به اندازه تخصص طرح داره(4 سال)) نهایت حقوقی که بهت میدن در حد پایه حقوق 1.300 حدودا در حین تحصیل اونم تو تخصص.
      18 سال از الان باید بیفتی دنبالش در سریع ترین حالت یه 20 ساله باشی 38 فارغ التحصیل میشی بعد از38 سالگی باید بیفتی دنبال یه بیمارستان بهت کار بده که نمیده باید بری منطقه محروم شروع کنی چند سالی اسم در بیاری تو 40 تا 45 بیای مرکز استان شروع کنی پول جمع کنی برای مطب یه چند سالی هم اونجا مشتری جمع کنی حدودا تو 50 به پول مورد نظر (نه این 120 میلیون تومنی که دوستمون گفت)شاید 50 تومن برسی
      تازه این ها رو که گفتم به شرط اینکه چیزی رو نیفتی یه پشتوانه داشته باشی که تا 38 سالگی پول بهت بده
      خیال نکنید که فقط شمایید که فارغ التحصیل میشید حدود 1500 نفر دارن از داخل و همین تعداد هم از خارج فارغ میشن سالانه و میان تو بازار کار(فقط پزشکی) این رو به اون تعدادحاضر توی حیطه سلامت(پزشکان)و یک فاجعه به اسم پزشکان تعهدی اضافه کنید اگه تهش چیزی موند سر 40 سالگی یه کار دارید
      این ارقام بیکار هایی رو به جامعه میده که به محض فارغ التحصیلی از حیطه سلامت فرار میکنن و حتی دنبال پروانه بهداشت هم نمیرن
      پزشکانی که پزشکی نمی‌کنند
      پزشکانی که پزشکی نمی‌کنند - جامعه پزشکی - سلامت نیوز
      https://shabesh.com/news/1061/400-%D...AA%D9%86%D8%AF
      مهدی آرام فر علی محمد عمارلو شهاب اناری از نمونه های دیگری از ای مثال هستند
      یک مقدار که بخوایم چشمامونو باز کنیم و آینده رو نه با تعصبات خاص یه عده کوته بین بلکه با همسن های خودمون یا توصیه کسانی که این راه را رفته اند ببینیم چیزی جز سراب یا مردابی که با گل های زیبا پوشیده شده بیشتر نیست .
      برای یک زندگی خوب گاهی باید از پافشاری های خودمون مبنی بر خوب بودن و بی عیب بودن چیزی که صرفا تعریف و تمجید های عده ی خاصی سبب شده ما هم به این وادی کشیده بشیم دست برداریم و چیز ها رو اونطوری که هست ببینیم و نه از کانال فکر بی مغز هایی که صرفا بلدند تعداد بیمار را در حق ویزیت ضرب کنند
      ویرایش توسط Churchill : 07 مرداد 1397 در ساعت 02:52

6. Top | #36
      کاربر نیمه فعال

Mehrabon
      نمایش مشخصات
      کاملا این مستند درسته . 90% افراد همینطورن ، حتی پیراپزشکی هم همینه . اولش میخوان با سواد باشن و به مردم خدمت کنند ولی رفتار اساتید و مسئولین و اتند ها(پزشکان متخصص که تدریس میکنند) باعث میشه این ارزش ها برای دانشجو کاملا از بین بره و فقط فرد به درامد و منافع خودش فکر کنه

7. Top | #37
      کاربر اخراجی

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      بعضی ها هزار یک دلیل میارن و هیچ وقت هم قانع نمیشن منم هم به هیچ عنوان قصد قانع کردن همه دوستان ندارم حتی پیامبر خدا هم هدفش این بود که فقط پیغام اعلام کنه و هیچ اجباری نیست حالا بعضی ها آینده نگر هستند بعضی ها فقط به حال توجه می کنند
      برای همه دوستان آرزوی موفقیت دارم

8. Top | #38
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط shirin.sa نمایش پست ها
      پزشکی عشقه پزشکی علاقه است پزشکی یعنی به خودت فکر نکنی خودتو وفق کنی من چند سال موندم پشت کنکور بازم میمونم به خاطر پزشکی به نظرم شما که با یه مستند حرفت عوض میشه برید دنبالرشته ایی که زودتر به ارزوهاتون برسید منم یه مدت مثل شما بودم همین پارسال انقدر چیزای منفی از پزشکی دیدمو شنیدم که بریدم ولی وقتی بهقول مامانم کلامو قاضی کردم دیدم من ادمیم که برای کمک به مردم هرکاری میکنه ادمیم دنال علمم ادمیم که دوست دارم تاپیریچیز یاد بگیرم از یه تیکه مغز نهایت استفاده رو ببرم خیلی فکرا تو ذهنم هس که باید عملی کنم و نمیزارم چیزی جلومو بگیره این تفکر منه حالا به نظرت ادمی مثل من منتظر میمونه که سریال اون دکترروببینه که 70سال یاچمیدونم 50سال پیش اتفاق افتاده یا خودم نمونه میشم برای همه شما کلاتو قاضی کن به قول مامانم بشین باهاش حرف بزن ببخشید اگر طولانی شد
      منم با علاقه اومدم ولی خب ادم دلسرد میشه وقتی شریط رو میبینه

9. Top | #39
      کاربر برتر
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      پزشک موفق شدن هم آرزوست....
      متاسفانه همه چیز شده پول....
      دانشجوی پزشکی که حالش بد باشه نمی تونه پس فردا به بیمار خدمت کنه،اونوقت فقط یک جامعه ی بیمار داریم و بس...
      ویرایش توسط A.H.D : 21 مرداد 1398 در ساعت 00:37

10. Top | #40
      کاربر اخراجی

نمایش مشخصات
      سلام دوستان
      ببینید صحبتایی که تو این مستند میشه درست هست ولی این ماجرا ها تو دانشگاه تهران بیشتره به نظرم.
      تو دوره علوم پایه هستند اساتیدی که آدم قیافشونو میبینه زیر لب فوحش کششون میکنه ولی بازم هستند اساتیدی که واقا دانشجو براشون مهمه
      مثلا استاد ایمونولوژِی ما خیلی خوب بود بچه هارو تشویق میکرد به یادگیری زبان و کامپیوتر
      استاد باکتری هم خوب بود چون کلاس عملی که واقا فهمیدیم داریم چیکار میکنیم همون کلاس بود
      استاد پاتولوژِیمون که اصن فرشته بود و خیلی دغدغه دانشجو رو داشت
      ولی یسریا نه ... استاد داشتیم میمود سر کلاس خودش نمیفهمید چی درس میده تا برسه به ما
      ولی بعد علوم پایه یجورایی علاقه به پزشکی مشخص میشه. اونجاست که واقعا میشه فهمید طرف بخاطر چی اومده این رشته
      یکی از همکلاسی های ما درسش تو دوره علوم پایه متوسط رو به ضعیف بود ولی بعد که اومد تو فیزیوپات نمره درساش از همه بیشتر میشد و فارماکولوژی رو 20 گرفت که هیچکس باورش نمیشد و این آدم نمونه کسی بود که واقا علاقه داشت.
      تو محیط بیمارستان هم یعنی استایجری که الان من هستم بازم بستگی به خودت داره. میتونی یه گوشه ول شی بگیری بخوابی که کسی کارت نداره اصن میتونی هم یکسره دنبال استاد باشی و سوال بپرسی و وویس بگیره و یادداشت برداری و میتونی سر هر بیماری که دوست داری بری. یعنی یسریا فقط دنبال اینن که بپیچونن همه چیرو و یسری هم واقا پیگیرن.
      تو مستند هم اون بنده خدایی که رکورد خواب سر کلاس رو داشت به نظر من همچین آدمی انتظاری ازش نیست که بخواد با علاقه پزشکی رو جلو ببره چون به اعتقاد من هرچقدرم استاد بد درس بده داشنجو میتونه یچیزی یاد بگیره بالاخره چون استاده باید پاسخگو دانشجو باشه حالا دانشجو تنبلی میکنه و دنبال اینه زود کلاس تعطیل شه تا بره فلان کافی شاپ و به قرارش برسه تقصیر استاده؟؟؟

در کل باید تو این رشته سرسخت باشین و آرامش خودتونم حفظ کنین چون الکی که نیست که اسمش پزشکیه اگه آسون بود که همه میومدن پزشک میشدن دیگه حالا هرچقدرم پول در میارن تهش یه دکتر دکتر میکنن براشون.
      اینم که نمیشه تفریح کرد تو این رشته هم قبول ندارم کی گفته همچین چیزی رو؟؟ بستگی داره چیجوری تفریح کنی؟؟ یکی تفریحش اینه بگیره بخوابه. یکی تفریحش اینه بره دور دور. یکی تفریحش اینه بره باشگاه وکسی که بخواد به تفریحش هم میرسه نمیدونم بعضیا منظورشون از تفریح چیه مثلا میخوان چیکار کنن؟؟ من که از خواننده های محبوبم هرکی اومده رفتم کنسرتش و کلاس کاراتم رو هم منظم میرم دیگه تفریح همینه دیگه باید چی باشه مثلا؟؟

ولی مهمترین چیزی که نمیشه هیچ جوره دفاع کرد ازش بحث خانوادست یعنی شما واقا نمیرسین به خانوادتون رسیدگی کنین روابط زناشویی شما خیلی چیز جالبی در نمیاد مگر اینکه همسر پزشک اختیار کنین که یجوری همدیگرو درک کنین تازه اگر اینم حل کنین بچه ها چی؟؟ سر زدن به پدر مادر چی؟؟ اینا هم هست میشناسم دکتری که ماهی 5 بار دورهمی میزارن مامان باباش و همه بچه ها میرن و میگن و میخندن ولی این بنده خدا شاید دو تاشم به زور برسه بره. یا مثلا زمان دبیرستان یکی از رفیقام سیگارمیکشید که پدر مادرش دکتر بودن و وقتی میپرسیدم نمیفهم مامان بابات میگفت اونا آخر شب میان میگیرن میخوابن وقت نمیکنن لباسای منو بو کنن یا جیبامو بگردن که.

بله دیگه اینجوریاست بازم سوالی بود در خدمتم.

11. Top | #41
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط DR.del نمایش پست ها
      سلام دوستان
      ببینید صحبتایی که تو این مستند میشه ....
      سلام دوست عزیز ممنون که راهنمایی کردی.
      میشه به این سوالای من جواب بدی:
      ۱- من میترسم یه وقت مثل همین که در مستند میگه با امید وارد شم و کلا بی حال و پشیمون از هفت سال عمرم بیام بیرون.یعنی این اتفاق برای خیلیا میفته؟شما گفتید توی دانشگاه تهران این اتفاقا زیاد میفته، چرا خب؟ دانشگاه دیگه چرا کمتره؟
      ۲- اگه ۷سال تموم شه امتحان تخصص و خوندن تخصص اینا رو چه کنیم؟ با هیچ پولی هم که از قبل ندادن و هزار تا بدبختی هست. ولی مثلا دندون پزشکی خب کار ادم خیلی راحت تره.شما به عنوان یه دانشجوی پزشکی ازش پشیمون نشدید؟ مثلا نگفتید کاش میرفتم دندون با رشته دیگه؟
      ۳- میشه تو این دوران ادم راحت زندگی کنه؟ مثلا بتونه حداقل چند بار بره شهرشون و دیدن خانواده و مهمونی و حتی یکی دو بار مسافرت؟میشه؟
      ۴- به نظر شما طوری که این مستند میگه دوران رزیدنتی انقدر سخته؟ چهارسال بدون استراحت و همش بیمارستان؟ همش دیدن مریض بدحال و خستگی و هیچ استراحتی؟
      در کل میدونم که رشته ای که ادم باید علاقه داشته باشه ولی مطمئنم هرکس هرچقدر علاقه داشته باشه این مستند رو ببینه قطعا شوک بهش وارد میشه. درسته این رشته خیلی دوست داشتنی میتونه باشه ولی تو ایران انگار سیستمش اون رو جهنم کرده.
      ممنون میشم کلا بیشتر از نکات مثبت و اوقات فراغت و برتری ها نسبت به رشته دیگه بگید.
      ممنونم
      ویرایش توسط Arshia Afzali : 22 مرداد 1398 در ساعت 14:14

صفحه 3 از 3 نخستنخست ... 23

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن