خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 1 از 3 12 ... آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 1 به 15 از 32
    1. Top | #1
      کاربر حرفه ای

نمایش مشخصات

یکی برای رضای خدا بگه من تو تابستون چی بخونم چند ساعت و...؟؟(نظام قدیم)

باسلام . لطفا یکی یه برنامه بگه که تو تابستون برای نظام قدیم چی بخونم ؟ هر درس چند ساعت ؟؟ چیزهای سخت رو بخونم (ترتیبش مهم نباشه که مثلن اول اسید باز که سخته بخونم و دوم برا بعد )
      یا طبق روال دروس ؟لطفا از هر درس بگید با جزییات چی بخونم از کی تا کی بخونم و ساعت مطالعه ثبت کنم یا نه ؟؟؟؟کرنومتری برم جلو ؟؟؟ دفتر برنامه ریزی داشته باشم ؟؟؟!!!
      ببخشید سوالام زیاده ولی خیلی ذهنم مشغولشه !!!!(ضمنا منابعم تکمیله وتو اون خدا رو شکر مشکل ندارم )
      اگه خواستید برحسب درصدای امسالم بگید به احتمال زیاد درصدام اینجوریه :ادبیات 60 عربی 75 دینی 65 زبان 25 زمین 12 ریاضی 58 زیست 25 فیزیک 20 شیمی40

2. Top | #2
      کاربر نیمه فعال

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      کاملا واضحه باید زیست بخونی

شما ک کنکور مجدد میدی سعی کن هرچی حذف کردی قبلا, الان بخونی

در مورد ساعت مطالعه هم بستگی ب خودت داره برنامت درس محور باشه ن ساعت محور...ممکنه ی روز برنامت با 12 ساعت جمع بشه ی روز 6 ساعت

ساعت مطالعه ثبت کن ب علاوه تعداد تست ها

دفتر برنامه ریزی اره خوبه اگه بهش پایبند بمونی

راجب درس هم خیلی کلیه سوالت ولی اول سعی کن حذفیات بخونی بعد بعدیارو...تو ریاضی باید ببینی منبعت چیه...الان تمامی منابع برای ریاضی الگوریتم خاصی دارن ک مشابهه هم هس با همون جلو برو

3. Top | #3
      کاربر اخراجی

نمایش مشخصات
      سلام
      آزمون شرکت می کنی یا نه ؟
      برای جواب به سوالت این نکته مهمه که بعدا با آزمون جلو میری یا نه ...

4. Top | #4
      کاربر حرفه ای

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط MatinM_M نمایش پست ها
      سلام
      آزمون شرکت می کنی یا نه ؟
      از مهر به بعد

5. Top | #5
      کاربر اخراجی

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط pourya78 نمایش پست ها
      از مهر به بعد
      خوب اگه میری بهترین کار اینه که برای تخصصی ها مباحث سخت و اونایی که می دونی نمیتونی توی دو هفته زمان جمع کنی رو الان سر فرصت مطالعه کنی و اگه تونستی یه خلاصه ای هم برداری ازشون و اگه مطلبی هم هست که اصلا نخوندی قبلا هم بخون ...
      برای عمومی ها هم اون بخش هایی که در بودجه بندی آزمون ها زمان جدایی برای مطالعشون نداری رو بخون مثل آرایه و سوالات درک مطلب و ...
      این طوری درصد هات پایین نمیاد و روحیت رو هم نمیبازی و می تونی پر قدرت تا آخرش پیش بری
      موفق باشید

6. Top | #6
      کاربر حرفه ای

نمایش مشخصات
      خوب اگه میری بهترین کار اینه که برای تخصصی ها مباحث سخت و اونایی که می دونی نمیتونی توی دو هفته زمان جمع کنی رو الان سر فرصت مطالعه کنی و اگه تونستی یه خلاصه ای هم برداری ازشون و اگه مطلبی هم هست که اصلا نخوندی قبلا هم بخون ...
      برای عمومی ها هم اون بخش هایی که در بودجه بندی آزمون ها زمان جدایی برای مطالعشون نداری رو بخون مثل آرایه و سوالات درک مطلب و ...
      این طوری درصد هات پایین نمیاد و روحیت رو هم نمیبازی و می تونی پر قدرت تا آخرش پیش بری
      موفق باشید
      تو ریاضی هندسه و مقاطع
      تو فیزیک حرکت دینامیک
      تو شیمی ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
      تو زیست ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
      تو عمومی ها ؟؟؟؟؟؟؟
      اونایی که نوشتم بخونم خوبه اون علامت سوالا هم نمیدونم اگه میشه بگید چی بخونم ؟؟؟؟!

7. Top | #7
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      تو ریاضی هندسه و مقاطع
      تو فیزیک حرکت دینامیک
      تو شیمی ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
      تو زیست ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
      تو عمومی ها ؟؟؟؟؟؟؟
      اونایی که نوشتم بخونم خوبه اون علامت سوالا هم نمیدونم اگه میشه بگید چی بخونم ؟؟؟؟!
      شيمي استوكيومتري و محلول و اسيد باز
      زيست ژنتيك سوم و جمعيت
      زبان و عربي درك مطلب
      ادبيات آرايه و قرابت
      ديني به نظرم لازم نيست ولي اگه خواستي آيه هارو بخون و سعي كن حفظ كني

8. Top | #8
      کاربر اخراجی

نمایش مشخصات
      تو ریاضی هندسه و مقاطع
      تو فیزیک حرکت دینامیک
      تو شیمی ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
      تو زیست ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
      تو عمومی ها ؟؟؟؟؟؟؟
      من نمیدونم کجا رو مشکل داری و برات سخته برای همین تو اختصاصی ها باید فقط با شرایط خودت تصمیم بگیری
      ولی توی عمومی ها به نظر من آرایه ، قرابت رو بخون و همچنین سوالات درک مطلب عربی که برای اون باید بعضی قواعد رو بخونی مثل عربی اول که بتونی به 9 تا سوال جواب بدی ... سوالات ترجمه ی عربی رو بخون نکاتشو و چندتا تست بزن هر شب زبان هم سعی کن دایره لغاتت رو قوی کنی... دلیل این که میگم اینا رو بخون فقط برای اینه که هیچوقت تو برنامه ها زمان جدایی براشون نیست و اگه بذاری که با آزمون جلو بری چون یکم دیر بازده اند میبینی که کلی وقت گذاشتی روی یه درس ولی آخرش به خاطر این تست ها درصد مورد نیازت رو نمیاری و روحیه خراب میشه

9. Top | #9
      کاربر حرفه ای

نمایش مشخصات
      من نمیدونم کجا رو مشکل داری و برات سخته برای همین تو اختصاصی ها باید فقط با شرایط خودت تصمیم بگیری
      ولی توی عمومی ها به نظر من آرایه ، قرابت رو بخون و همچنین سوالات درک مطلب عربی که برای اون باید بعضی قواعد رو بخونی مثل عربی اول که بتونی به 9 تا سوال جواب بدی ... سوالات ترجمه ی عربی رو بخون نکاتشو و چندتا تست بزن هر شب زبان هم سعی کن دایره لغاتت رو قوی کنی... دلیل این که میگم اینا رو بخون فقط برای اینه که هیچوقت تو برنامه ها زمان جدایی براشون نیست و اگه بذاری که با آزمون جلو بری چون یکم دیر بازده اند میبینی که کلی وقت گذاشتی روی یه درس ولی آخرش به خاطر این تست ها درصد مورد نیازت رو نمیاری و روحیه خراب میشه
      برا زیست ژنتیکو خوب بلدم از کجا بخونم به خاطراون گیج شدم ؟؟؟؟؟!!!

10. Top | #10
      کاربر اخراجی

نمایش مشخصات
      برا زیست ژنتیکو خوب بلدم از کجا بخونم به خاطراون گیج شدم ؟؟؟؟؟!!!
      خیلی مهم نیست دیگه که چی می خوای بخونی فقط یه مبحث رو بخون که جلو بیفتی ولی خوب چون شما رشتتون هم تجربیه پس شاید بهتر باشه که همه ی وقتتون رو هم روی زیست نذارید و اگه بخوام بگم که کجا رو بخونی فکر کنم گیاهی رو اگه ببندی خیلی خوبه که هم وقت برای بقیه درس ها باشه هم یه مبحث رو جمع کرده باشی ولی اگر نه هم که میتونی وقت زیاد بذاری و از اول شروع کنی
      ولی خوب من خودم زیستم الان تعریفی نداره برای همین بزرگان زیست راهنمایی کنن خیلی بهتره

11. Top | #11
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      باسلام . لطفا یکی یه برنامه بگه که تو تابستون برای نظام قدیم چی بخونم ؟ هر درس چند ساعت ؟؟ چیزهای سخت رو بخونم (ترتیبش مهم نباشه که مثلن اول اسید باز که سخته بخونم و دوم برا بعد )
      یا طبق روال دروس ؟لطفا از هر درس بگید با جزییات چی بخونم از کی تا کی بخونم و ساعت مطالعه ثبت کنم یا نه ؟؟؟؟کرنومتری برم جلو ؟؟؟ دفتر برنامه ریزی داشته باشم ؟؟؟!!!
      ببخشید سوالام زیاده ولی خیلی ذهنم مشغولشه !!!!(ضمنا منابعم تکمیله وتو اون خدا رو شکر مشکل ندارم )
      اگه خواستید برحسب درصدای امسالم بگید به احتمال زیاد درصدام اینجوریه :ادبیات 60 عربی 75 دینی 65 زبان 25 زمین 12 ریاضی 58 زیست 25 فیزیک 20 شیمی40
      سلام دوست عزیز براعمومیا کلن سعی کن برنامه ی منظمی بزاری ومستمران بخونیشون مثلن زبان که کم زدی میتونی روزی یه ساعت براش بزاری وحتمن هر روز هر طور شده بخونیش تا مطلب برات جابیفته. زیست رو کم زدی برا یه کنکوره تجربی باید زیست درس اولش باشه پس سعی کن زیست رو وقت زیادی بهش اتصاص بدی یعنی هر روز بخونیش وسعی کن منبع خوبی براش داشته باشی به نظر من تابستون الگو کار کن تاجایی که میتونی و از اول مهر ایکیو کار کن تا زمان کنکور.برا فیزیک وشیمی بهت توصیه میکنم سی دی های آلا رو ببینی که طلوعی وآقاجانی تدریس میکنن
      وقتی چشم امیدتان به خدا باشد.
      هیچ چیز انقد عجیب نیست که راست نباشد
      هیچ چیز انقد عجیب نیست که پیش نیاید
      و هیچ چیز انقد عجیب نیست که دیر نپاید

12. Top | #12
      کاربر نیمه فعال

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      بهترین کار اینه که برنامه ی قلم چی برای مهر و آبان (یعنی دو ماه)رو تو این مرداد و شهریور منظم ببری جلو.این بهترین کاره
      برای نقاط ضعفت هم تایم جداگونه در روز در نظر بگیر.
      هر درس رو مطابق با ضریبش تو کنکور بخون منتها مثلا زیست چون مشکل داری کمی بیشتر.تو تابستون درصد عمومی به اختصاصی 25 به 75 بهترینه به نظرم.
      تایم ها پیشنهادی در روز با فرضه اینکه روزی 8 ساعت میخونی(صرفا برای دو ماه باقی مونده):
      روزهای زوج: عمومیا:45 مین ادب/45 مین عربی/30 مین دینی/اختصاصیا: 2.30 ساعت زیست/1.30 شیمی/2 ساعت ریاضی
      روزهای فرد: عمومیا:45 مین ادب/45 مین زبان/30 مین دینی/اختصاصیا: 2.30 ساعت زیست/1.30 شیمی/2 ساعت فیزیک
      جمعه:مرور و جبران عقب موندگی
      توضیحات:
      - زبان از 3 تایمی ک در هفته داری،1 تایم لغت/1 تایم گرامر/1 تایم درک مطلب و کلوز بزن.
      - عربی بیشتر تست بزن تا خوندن.
      - زیست هفته ای 1 الی 2 فصل بخون.تایم اول و دوم خوندن و تایم سوم تست و بعد فصل بعدی.
      - شیمی هفته ای 1 فصل اگه بتونی بخونی عالیه.حداقل کل دوم و فصل هایی از سوم و چهارم ک اصلا نفهمیدیش رو بخون.
      -دینی هفته ای 1 الی 2 درس بخون.
      -ادب از 6 تایم،2 تایم قرابت تست بزن،1 تایم زبان فارسی بخون و تست بزن،1 تایم آرایه فقط تست بزن اما چون تیپ تست های مشخصی داره سعی کن رو تست ها وقت بذاری و اصلا به زمانش دقت نکن،1 تایم لغت و املا تا یه مدت لغات تهه کتاب درسی ها رو بخون بعد فقط تست بزن،1 تایم هم تاریخ ادبیات فقط بخون تست لازم نیست بزنی.شاید تو کل تابستون 20 تا تست تاریخ بزنی کافیه تا با تیپ تست ها آشنا بشی.

بعد حتما تایم هاتو ثبت کن.من خودم این کار رو نکردم.اونجایی به درد میخوره که مثلا تایم ها و تراز آزمون هاتو میذاری کناره هم و میبینی هروقت بیشتر خوندی،نتیجه بهتری هم گرفتی در نتیجه انگیزه میگیری ک بیشتر تلاش کنی.اما اگه ثبت نکنی و مثلا یه ترازه داغون بیاری هی پیشه خودت میگی من ک کلی تلاش میکنم چرا ترازم خوب نمیشه.بقیه نکنه دبیر خصوصی دارن.نکنه کتاب تست های اونا بهتره و...درکل هرچی اعداد و رقم دوره خودت جمع کنی بهتره چون اعداد هیچ وقت دروغ نمیگن.
      برای ثبت تایم مطالعه هم من خودم ساعتم کورنومتر داشت از اون استفاده می کردم.اگه نداری یا بخر یا مثلا از یه ساعته کوچولو ک تو خونی دارید استفاده کن یا...
      یبار اواخر مرداد یبار هم اواخر شهریور هرکدوم 1 هفته،مطالبی رو ک خوندی مرور کن.با خوندنه خلاصه هات و تست زدن.
      توی ریاضی و فیزیک خلاصه نویسی کن.تو زیست و شیمی نکته نویسی.البته شیمی خلاصه نویسی هم کردی بد نیست اما نکته نویسی بازدهی بالاتری داره.توی زبان و عربی هم یه سری یادداشت برداری کن از نکاتی ک برات جالب بودن.توی ادبیات و دینی هم همینطور.
      توی پاییز درصد مطالعه ی عمومی به اختصاصیت از 25 به 75 باید تبدیل بشه به 30 به 70.و تا اخر همینو برو جلو.

امیدوارم حرفام مفید بوده باشه.راستی این توصیه هامو از همین الان یا حداکثر اوله مرداد شروع کن.میتونی انتظاره یه تراز خوب رو تو اولین آزمونت تو قلم چی داشته باشی اگه به این حرفا عمل کنی.
      اما حواست باشه تا یه ترازه خوب اوردی شل نکنی یا خیلی از تشویق دیگران خوشحال نشی.همونایی ک با یه تراز خوب تشویقت میکنن با یه تراز بد بهت بی محلی میکنن یا سرزنشت میکنن...یعنی همچنان به همون روندت ادامه بده.حتما هم خلاصه نویسی و نکته نویسی هارو جدی بگیر و هروقت کارت با یه فصل تموم شد،براش خلاصه نویسی کن.نکته نویسی و یادداشت برداری معمولا در روند خوندن انجام میشه نه بعد از اتمام خوندن....حتما هم بزرگ فکر کن.هدفت تراز 7000 تا آخر پاییز باشه.تراز 7300 رو هم تا آخر زمستون برای خودت در نظر بگیر.
      توی مهر به بعد ک قلم چی میدی،سعی کن تو هفته ی اول یک دور سریع بودجه بندی رو تموم کنی و تو هفته ی دوم مرور کنی یا مثلا خلاصه هاتو بنویسی و حتما چهارشنبه و پنجشنبه ی قبل آزمون دو سری آزمون جامع سال های قبل قلم چی از خودت بگیر.روزه آزمون هم فقط به تحلیل آزمون و برنامه ریزی برای دو هفته ی بعدی قرار بده و هرچی تایم موند(اگه موند!)استراحت کن.
      همین

13. Top | #13
      کاربر حرفه ای

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Alegzander نمایش پست ها
      بهترین کار اینه که برنامه ی قلم چی برای مهر و آبان (یعنی دو ماه)رو تو این مرداد و شهریور منظم ببری جلو.این بهترین کاره
      برای نقاط ضعفت هم تایم جداگونه در روز در نظر بگیر.
      هر درس رو مطابق با ضریبش تو کنکور بخون منتها مثلا زیست چون مشکل داری کمی بیشتر.تو تابستون درصد عمومی به اختصاصی 25 به 75 بهترینه به نظرم.
      تایم ها پیشنهادی در روز با فرضه اینکه روزی 8 ساعت میخونی(صرفا برای دو ماه باقی مونده):
      روزهای زوج: عمومیا:45 مین ادب/45 مین عربی/30 مین دینی/اختصاصیا: 2.30 ساعت زیست/1.30 شیمی/2 ساعت ریاضی
      روزهای فرد: عمومیا:45 مین ادب/45 مین زبان/30 مین دینی/اختصاصیا: 2.30 ساعت زیست/1.30 شیمی/2 ساعت فیزیک
      جمعه:مرور و جبران عقب موندگی
      توضیحات:
      - زبان از 3 تایمی ک در هفته داری،1 تایم لغت/1 تایم گرامر/1 تایم درک مطلب و کلوز بزن.
      - عربی بیشتر تست بزن تا خوندن.
      - زیست هفته ای 1 الی 2 فصل بخون.تایم اول و دوم خوندن و تایم سوم تست و بعد فصل بعدی.
      - شیمی هفته ای 1 فصل اگه بتونی بخونی عالیه.حداقل کل دوم و فصل هایی از سوم و چهارم ک اصلا نفهمیدیش رو بخون.
      -دینی هفته ای 1 الی 2 درس بخون.
      -ادب از 6 تایم،2 تایم قرابت تست بزن،1 تایم زبان فارسی بخون و تست بزن،1 تایم آرایه فقط تست بزن اما چون تیپ تست های مشخصی داره سعی کن رو تست ها وقت بذاری و اصلا به زمانش دقت نکن،1 تایم لغت و املا تا یه مدت لغات تهه کتاب درسی ها رو بخون بعد فقط تست بزن،1 تایم هم تاریخ ادبیات فقط بخون تست لازم نیست بزنی.شاید تو کل تابستون 20 تا تست تاریخ بزنی کافیه تا با تیپ تست ها آشنا بشی.

بعد حتما تایم هاتو ثبت کن.من خودم این کار رو نکردم.اونجایی به درد میخوره که مثلا تایم ها و تراز آزمون هاتو میذاری کناره هم و میبینی هروقت بیشتر خوندی،نتیجه بهتری هم گرفتی در نتیجه انگیزه میگیری ک بیشتر تلاش کنی.اما اگه ثبت نکنی و مثلا یه ترازه داغون بیاری هی پیشه خودت میگی من ک کلی تلاش میکنم چرا ترازم خوب نمیشه.بقیه نکنه دبیر خصوصی دارن.نکنه کتاب تست های اونا بهتره و...درکل هرچی اعداد و رقم دوره خودت جمع کنی بهتره چون اعداد هیچ وقت دروغ نمیگن.
      برای ثبت تایم مطالعه هم من خودم ساعتم کورنومتر داشت از اون استفاده می کردم.اگه نداری یا بخر یا مثلا از یه ساعته کوچولو ک تو خونی دارید استفاده کن یا...
      یبار اواخر مرداد یبار هم اواخر شهریور هرکدوم 1 هفته،مطالبی رو ک خوندی مرور کن.با خوندنه خلاصه هات و تست زدن.
      توی ریاضی و فیزیک خلاصه نویسی کن.تو زیست و شیمی نکته نویسی.البته شیمی خلاصه نویسی هم کردی بد نیست اما نکته نویسی بازدهی بالاتری داره.توی زبان و عربی هم یه سری یادداشت برداری کن از نکاتی ک برات جالب بودن.توی ادبیات و دینی هم همینطور.
      توی پاییز درصد مطالعه ی عمومی به اختصاصیت از 25 به 75 باید تبدیل بشه به 30 به 70.و تا اخر همینو برو جلو.

امیدوارم حرفام مفید بوده باشه.راستی این توصیه هامو از همین الان یا حداکثر اوله مرداد شروع کن.میتونی انتظاره یه تراز خوب رو تو اولین آزمونت تو قلم چی داشته باشی اگه به این حرفا عمل کنی.
      اما حواست باشه تا یه ترازه خوب اوردی شل نکنی یا خیلی از تشویق دیگران خوشحال نشی.همونایی ک با یه تراز خوب تشویقت میکنن با یه تراز بد بهت بی محلی میکنن یا سرزنشت میکنن...یعنی همچنان به همون روندت ادامه بده.حتما هم خلاصه نویسی و نکته نویسی هارو جدی بگیر و هروقت کارت با یه فصل تموم شد،براش خلاصه نویسی کن.نکته نویسی و یادداشت برداری معمولا در روند خوندن انجام میشه نه بعد از اتمام خوندن....حتما هم بزرگ فکر کن.هدفت تراز 7000 تا آخر پاییز باشه.تراز 7300 رو هم تا آخر زمستون برای خودت در نظر بگیر.
      توی مهر به بعد ک قلم چی میدی،سعی کن تو هفته ی اول یک دور سریع بودجه بندی رو تموم کنی و تو هفته ی دوم مرور کنی یا مثلا خلاصه هاتو بنویسی و حتما چهارشنبه و پنجشنبه ی قبل آزمون دو سری آزمون جامع سال های قبل قلم چی از خودت بگیر.روزه آزمون هم فقط به تحلیل آزمون و برنامه ریزی برای دو هفته ی بعدی قرار بده و هرچی تایم موند(اگه موند!)استراحت کن.
      همین
      ممنون . از الان که قلمچی برنامه مهر رو نداده بهتر نیس چیزیای سخت رو بخونم که تو دو هفته هاش وقت نمیشه مثلن من یادمه از اول سال پیش تا خود کنکور هی به خودم میگفتم کاش تو تابستون حرکت دینامیکو میخوندم اینجوری رو اعصابم بود >>؟؟؟؟؟؟

14. Top | #14
      کاربر باسابقه

Maghror
      نمایش مشخصات
      بهترین کار برای تابستون جمع کردن پایه هستش , با مطالعه پراکنده و ازین شاخه به اون شاخه پریدن بعید میدونم سود کنی ...
      کسی که میخواهد زنده بماند
      باید مبارزه کند
      و کسی که دست از مبارزه بردارد
      آن هم در جهانی که هستی آن وابسته به مبارزه کردن است لایق زنده ماندن نیست .
      " آدولف هیتلر "

15. Top | #15
      کاربر نیمه فعال

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      ممنون . از الان که قلمچی برنامه مهر رو نداده بهتر نیس چیزیای سخت رو بخونم که تو دو هفته هاش وقت نمیشه مثلن من یادمه از اول سال پیش تا خود کنکور هی به خودم میگفتم کاش تو تابستون حرکت دینامیکو میخوندم اینجوری رو اعصابم بود >>؟؟؟؟؟؟
      برنامه ی پارسالشو ک احتمالا تو اینترنت یا تو سایت خودش هست،دانلود کن اجرا کن.معمولا هرسال برنامه ی قلم چی اگه تغییر بکنه برای ترم دومش یا تابستون تغییر میکنه و معمولا برنامه ی ترم اول ثابته.
      حرکت و دینامیک تو برنامه ی ترم اولش هست فک کنم.

صفحه 1 از 3 12 ... آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)