خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 2 از 3 نخستنخست 123 آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 16 به 30 از 32
    1. Top | #16
      کاربر حرفه ای

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Dahi نمایش پست ها
      منابعت چیا هستن دقیقا؟
      میتونی بگی واسه هردرس چه کتابی گرفتی!؟
      همه رو بگم ؟

2. Top | #17
      کاربر اخراجی

نمایش مشخصات
      سلام دوستان
      من برنامم اینه ۶ساعت زیست و۲ ساعت شیمی.ومیخوام ازمهر ریاصی وفیزیک اصافه کنم واز عید عمومیارو. بنظرتون درسته البته من زیست صفرم ریاضی فیزیک خیلی قوی عمومی هم میانگین ۶۰.زیست ازخیلی سبز میخونم ازاگو میزنم اما یه جوریه انگارنمیفهمم البته تست زیاد بزنم اما خیلی واسم گنگه بعدبنطرتون فصل به فصل ازسال دوم شروع کنیم یابعصی ازفصل هارو اول بخونم خیلی ممنون میشم راهنمایی کنید

3. Top | #18
      کاربر باسابقه

Mehrabon
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Saeed744 نمایش پست ها
      سلام دوستان
      من برنامم اینه ۶ساعت زیست و۲ ساعت شیمی.ومیخوام ازمهر ریاصی وفیزیک اصافه کنم واز عید عمومیارو. بنظرتون درسته البته من زیست صفرم ریاضی فیزیک خیلی قوی عمومی هم میانگین ۶۰.زیست ازخیلی سبز میخونم ازاگو میزنم اما یه جوریه انگارنمیفهمم البته تست زیاد بزنم اما خیلی واسم گنگه بعدبنطرتون فصل به فصل ازسال دوم شروع کنیم یابعصی ازفصل هارو اول بخونم خیلی ممنون میشم راهنمایی کنید
      ازعید واسه عمومی دیره فک کنم.
      ازهمون مهربزارید توی برنامتون

4. Top | #19
      کاربر اخراجی

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط -Sara- نمایش پست ها

ازعید واسه عمومی دیره فک کنم.
      ازهمون مهربزارید توی برنامتون
      میترسم سال بعد زیست به پنجاه نرسم رسما ****** برم وگرنه عمومی میشه یه کاریش کرد کسی نطری درباره زیست نداره؟؟؟

5. Top | #20
      کاربر حرفه ای

نمایش مشخصات
      انقدر زیادن که نمیتونی همه رو بگی؟
      آره اگه ممکنه همه رو بگو که بتونم کمکت کنم البته اگه قابل بدونی!
      منابعم حله میخوام در مورد اینکه چی بخونم از هردرس چجوری چند ساعت بدونم؟؟؟!!

6. Top | #21
      کاربر اخراجی

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Saeed744 نمایش پست ها
      میترسم سال بعد زیست به پنجاه نرسم رسما ****** برم وگرنه عمومی میشه یه کاریش کرد کسی نطری درباره زیست نداره؟؟؟
      چرا ستاره گذاشت انقدر بد نبود

7. Top | #22
      کاربر حرفه ای

نمایش مشخصات
      up

8. Top | #23
      کاربر باسابقه

Maghror
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط pourya78 نمایش پست ها
      منابعم حله میخوام در مورد اینکه چی بخونم از هردرس چجوری چند ساعت بدونم؟؟؟!!
      چه سوالای عجیبی میپرسی , آخه رو چه حسابی دیگران میتونن بگن تو چند ساعت بخونی ؟؟ شاید من بهت بگم هر روز 2 ساعت فیزیک بخون اما تو فیزیکت قویه و نهایت باید یک روز درمیون بخونیش ...
      برنامه قلم چی رو دانلود کن و خودت برای خودت شخصی سازیش کن بر اساس نقاط ضعف و قوتت
      کسی که میخواهد زنده بماند
      باید مبارزه کند
      و کسی که دست از مبارزه بردارد
      آن هم در جهانی که هستی آن وابسته به مبارزه کردن است لایق زنده ماندن نیست .
      " آدولف هیتلر "

9. Top | #24
      کاربر نیمه فعال

Sarkhosh
      نمایش مشخصات
      یکم طولانی شد اگه حوصله کردی بخون.
      بنظرم تابستون باید بتونی ده ساعت بخونی کم کم البته برسون به ده ساعت ولی از هفت ساعت شروع کن برسون به ده.
      سوال اولت:تو تابستون چی بخونم؟
      کل تابستونی که باقی موند دوماهه یعنی ۶۲ روز همین و بس! پس باید یه برنامه منطقی بریزی برای این دوماه نه برنامه فضایی که نتونی اجراش کنی که بعد ناامید بشی! بنظر من تو این ۶۲ روز :

شیمی:کل پایه

زیست:کل پایه

ریاضی:مباحث آسون و پر تست که از ۵۰ یا ۶۰ درصد ریاضی مطمئن باشی فعلا...احتمال/ماتریس/آمار/تابع و انواع توابع/مثلثات/حد و پیوستگی/(اگه وقت اوردی هم مشتق بخون)

فیزیک:اینم مثل ریاضی،تو این ۶۲ روز مباحث آسون رو میخونی...نورهندسی/ویژگی های ماده و فشار/گرما و قانون گاز ها/مغناطیس/القای مغناطیس/موج صوتی/موج الکترومغناطیس/آشنایی با فیزیک اتمی/آشنایی با ساختار هسته/(تا اینجا آسونا بودن اول اینارو تثبیت میکنی بعد اگه دیدی خوب یاد گرفتی اینارو و وقت داری هنوز از این به بعد رو هم بخون)الکتریسیته ساکن/جریان الکتریکی و مدارها/حرکت نوسانی/موج های مکانیکی/حرکت شناسی/دینامیک(این ترتیب پیشنهادی منه چون منم دارم اینجوری میخونم اگه جور دیگه ای مدنظرته همونم خوبه)

دینی:تو تابستون نخون!

زبان:هر روز یا یک روز در میان بیست دقیقه لغت از سال اول تا سال پیش بخون اگه زبانت ضعیفه!مثلا میتونی تو تایم بین اختصاصی ها بخونی اینو.اگه زبانت قویه ریدینگ و کلوز بزن یک روز درمیان!
      ادبیات:آرایه و قرابت روزی حتما بیست دونه تست بزن براشون+اگه تونستی زبان فارسی هم بخون کامل و بعدش روزانه ده تست بزن ازش!

عربی:عربیت هم از درصدت معلومه قوی هستی توش! بنظرم یکشنبه و چهارشنبه ، دوتا ربع ساعت عربی کار کن یه ربع متن+یه ربع بیست تست ترجمه!هر روز هم ده تست قواعد بزن از کتاب تستی که داری،عربی همش مهارته حفظیات نیست که بشینی فقط درسنامه بخونی پس تست بزنی بهترتره

سوال دومت: هر درس چند ساعت؟
      زیست هر روز سه ساعت بنظرم خوبه برای تابستون
      شیمی هر روز دو ساعت ونیم کافیه برای تابستون
      ریاضی و فیزیک هم یک روز درمیان دوساعت کافیه
      عمومی هارو هم تو وقتای استراحت یا بین درسا بخون!تایمارو اون بالا گفتم↑

کرنومتری برم جلو؟ساعت مطالعه ثبت کنم؟
      آره خوبه ولی اگه دیدی خیلی استرس گرفتی و نگران شدی نه وللش!

از هر درس چی بخونم از کِی تا کِی بخونم؟
      شیمی دوم به جز درس۴ بقیه به هیچ درسنامه ای نیاز ندارن فقط کتابو بخون از کتابات تست بزن!
      شیمی سوم هم درسنامه خلاصه و روش حل مسائل رو ببین بعد دیگه تا میتونی تست بزن زیاددد!البته کم کم زیاد کن تعداد تستاتو یهو تو برنامه ننویسی مثلا ۱۰۰تست شیمی سه!!!نه اینجوری خوب نی بعد اگه نرسی اجراش کنی ناامید میشی من مثلا هر سری که میخوام تست بزنم چهل تا چهل تا تست میزارم تو برنامه!بعدا که یکم راه افتادی بیشترش کن!
      ریاضی و فیزیک هم درسنامه زیاد نخون ولی تست زیاد بزن اگه ضعیفی بار اول که میخوای شروع کنی اول درسنامه بخون بعدش برو تمارین کتاب رو حل کن جلسه بعد شروع کن به تست زنی!
      زیست باید رو متن کتاب مسلط مسلط بشی اشتباه سال اول منو تکرار نکن من به مرور زیست اعتقادی نداشتم :/ ولی الان روشمو تغییر دادم خداروشکر خوب شده وضعم ببین کل زیست پایه ۱۹ درسه از الان تا آخر شهریور هم ۶۲ روز داریم یعنی ۹ هفته یعنی تو باید هر هفته دو درس بخونی و با احتساب اینکه سه فصل اول،زیست دوم آسونن هر سه تارو تو یه هفته میخونی! واسه زیست درسنامه نخون وقتت تلف میشه اینجوری باشه برنامه خوبه بنظرم:
      جلسه اول:دو دور کتاب درسی
      جلسه دوم:یک دور کتاب+تست کنکور فصل موردنظر
      جلسه سوم:یک دور کتاب درسی+تست از کتاب تست
      این برنامه فوق رو منم انجام میدم واسه من که مناسبه ببین واسه تو هم مناسبه یا نه! ببین این برنامه سه جلسه ای برای یک درسهِ زیسته برای درس بعدی زیست دوباره از جلسه اول تا سوم رو براش اجرا میکنی! میشه جمعاً شش جلسه که به تو یه هفته میتونی انجام بدی و روز هفتم رو بزاری مرور!

سعی کردم تا حد امکان کمک کنم اگه باز سوالی داشتی بپرس.
      منم با ایشون موافقم...البته من امسال این اواخر خیلی با دینی مشکل پیدا کرده بودم...شاید از استرس بوده...
      ولی بازم بستگی به خودت داره...من اگ باشم دینی رو هم میخونم

10. Top | #25
      کاربر نیمه فعال

Sarkhosh
      نمایش مشخصات
      البته ساعت مطالعه برای خودت تعیین نکن ک باییییییید 10 ساعت بخونی،این باید یکم کارو مشکل میکنه....درس محور باش
      برنامه ک داشته باشی میبینی ی برنامه رو تو 12ساعت یکی رو تو7ساعتم جم کردی...
      مثلا
      زیست 11خوندن و تست(کلش یا نصف)
      شیمی ی فصل بهمرا تست-یا نصف
      فیزیک ی فصل
      ریاضی ...ی مبحث..
      یک عمومی....
      اینجوری خب ..این بستگی به خودت داره ک سرعتت چجوری باشه...

11. Top | #26
      کاربر حرفه ای

نمایش مشخصات
      up

12. Top | #27
      کاربر اخراجی

نمایش مشخصات
      باسلام . لطفا یکی یه برنامه بگه که تو تابستون برای نظام قدیم چی بخونم ؟ هر درس چند ساعت ؟؟ چیزهای سخت رو بخونم (ترتیبش مهم نباشه که مثلن اول اسید باز که سخته بخونم و دوم برا بعد )
      یا طبق روال دروس ؟لطفا از هر درس بگید با جزییات چی بخونم از کی تا کی بخونم و ساعت مطالعه ثبت کنم یا نه ؟؟؟؟کرنومتری برم جلو ؟؟؟ دفتر برنامه ریزی داشته باشم ؟؟؟!!!
      ببخشید سوالام زیاده ولی خیلی ذهنم مشغولشه !!!!(ضمنا منابعم تکمیله وتو اون خدا رو شکر مشکل ندارم )
      اگه خواستید برحسب درصدای امسالم بگید به احتمال زیاد درصدام اینجوریه :ادبیات 60 عربی 75 دینی 65 زبان 25 زمین 12 ریاضی 58 زیست 25 فیزیک 20 شیمی40
      من برای رضای خدا بهت میگم شیمی و فیزیک بخون و کمی زیست و زبان

13. Top | #28
      کاربر حرفه ای

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Privileged نمایش پست ها
      من برای رضای خدا بهت میگم شیمی و فیزیک بخون و کمی زیست و زبان
      خیلی مختصر گفتی!!!!

14. Top | #29
      کاربر اخراجی

نمایش مشخصات
      خیلی مختصر گفتی!!!!
      ببین فیزیک و شیمی و ریاضی و زبان باید بلند مدت خونده بشه
      بقیهدرس ها هم همینطور حفظش کن درسته امسال ریاضی خوب زدی یا سایر عمومی ها اگه اونها نخونی یهو دیدی سال بعد اونها رو بد زدی ولی برای شروع باید فیزیک و شیمی اولویت بزاری
      زیستت کمه ولی زیست تو کوتاه مدت میشه به درصد بالا رسید چون حفظی هست ولی اونم کم کم بخون

15. Top | #30
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      بنظرم تابستون رو کیف و حال کن ولی از مهر سگی بخون مثلا یه ازمون ازمایشی هم بنویس که طبق برنامه اون پیش بری

صفحه 2 از 3 نخستنخست 123 آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)