خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

نمایش نتیجه های نظرسنجی ها: آیاازفعالیت این تاپیک راضی هستیدومایل به ادامه فعالیت

رأی دهندگان
    40. شما نمی توانید در این نظرسنجی رای دهید.
    • بله

31 77.50%
    • خیر

9 22.50%
    نظرسنجی با انتخاب چندگانه
    صفحه 3 از 13 نخستنخست ... 234 ... آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 31 به 45 از 181
    1. Top | #31
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      -تو انتخاب منابع وسواس نداشته باشید. واسه هر درس تو بازار چنتا منبع تاپ وجود داره؛ یکیشونو که بیشتر به سلیقه تون میخوره بگیرید و خلاص. مثلا واسه شیمی هم مبتکران هم خیلی سبز و... خوب کار کردن. حالا من خیلی سبزو دوست داشتم اونو گرفتم شما میتونی مثلا از مبتکران استفاده کنه. فرق خاصی وجود نداره. مهم مطالعه و تست زنیشه.
      -اگه پایه تون خیلی خوب نیست بهتره تا اون آخرا تو هیچ آزمونی ثبت نام نکنید و خودتون درس بخونید. چون ضررش بیش از فایده اش خواهد بود. هربار استرس اینکه تو اون 2هفته کذایی بتونید خودتونو برسونید خیلی مضره. که یا محبور میشید برای بالابردن سرعت، کیفیت کارتونو پایین بیارید که این واسه کنکور مثه سم میمونه یا اینکه مدام از برنامه عقب میوفتید که اینم برنامه ریزیتونو بهم میریزه و ترازاتونم بد میشه که خودش باعث نا امیدی میشه.
      -نیازی نیست همه ی تستای یه کتابو بزنید. تمرکزتون عمدتا رو تستای کنکورای چن سال اخیر باشه. مثلا من از شیمی خیلی سبز تقریبا فقط تستای سراسری دهه نودو زدم و بقیه رو اصلا نرسیدم. البته واسه کسی که هدفش یه رتبه تاپه قطعا کافی نیست ولی واسه چنین رتبه ای معمولا بیشتر از 10 ماه کار لازمه. پس اگه هدفتون دو رقمی و اینا نیست همون تستای کنکور کفایت میکنه.
      -سعی کنید حتی الامکان 2 تا درس عمومی و 2 تا اختصاصی رو قبل فروردین تموم کنید. اختصاصیا ترجیحا زیست و شیمی باشه. البته اگه بتونید همه رو تموم کنید که خیلی خوبه. ولی ممکنه بعضیا بهشون فشار بیاد و کیفیت کارشون بیاد پایین. واسه همین نصف درسارو گفتم.
      -هرگز کیفیت رو فدای زودتر تموم کردن نکنید.(همون مشکلی که تو آزمون ها گاهی پیش میاد) حتی اگه مجبور شدید آخر سر بعضی مباحثو حذف کنید(به استثنای زیست و شیمی)
      -کسایی که آزمون نمیرن حتی الامکان واسه خودشون تو دوره های معین تست سنجشی (زماندار) قرار بدن. حداقل تو زیست و شیمی اگه بقیه رو نرسیدید. اونجاست که مشخص میشه واقعا سطحتون کجاست. مثلا من از زیست آزمونای قلمچی استفاده میکردم. که معمولا 20 تست از پایه بود بیستا هم از پیش. کلا تو 40 دقیقه میزدمشون.
      -دچار وسواس مرور نشید. همه ما وقتی درس میخونیم احساس میکنیم مطالب قبلی یادمون رفته و وسوسه میشیم بریم یه نگاهی بهشون بندازیم. اینکارو نکنید چون اینا یه حس کاذبن واقعی نیستن و شما عمده مطالبو یادتونه فقط از حافظه کوتاه مدت رفته به حافظه بلند مدت. واسه مروراتون یه زمان مشخص تو دوره های معین قرار بدید. خارج اون زمانا دیگه هی برنگردید عقب. اینجوری نظم مطالعاتیتون بهم میخوره و باعث اتلاف وقتتون میشه.
      -تا آخر اردیبهشت هرچی خوندید که خوندید. دیگه تو خرداد سعی کنید مطلب جدید نخونید. حدود یه هفته یا 10 روز اول خردادو بزارید واسه دوره گذار که تو اون بعضی مباحثو مرور میکنید با تست زدن و بعضی اشکالاتونو رفع میکنید و خلاصه آخرین کاراتون انجام میدید تا آماده بشید واسه دوران جمعبندی و آزمونای سه روز یکبار.
      -دو هفته آخر یا نهایت 10 روز آخر قبل کنکور تست زدن و آزمون زدن تو خونه رو رها کنید و فقط مرور کنید. حالا تو زیست عمدتا همون متن کتاب درسی ولی مثلا تو ریاضی یا عربی درسنامه. یا تو ادبیات لغات آخر کتاب و تاریخ ادبیات و مفاهیم بیتا (واسه قرابت). و بقیه دروس هم به همین شکل.
      stay focused and never give up

2. Top | #32
      کاربر اخراجی

نمایش مشخصات
      علاقه ایجاد کنید، با دل بخونید تا بازدهی مضاعف داشته باشه. #یک_پرستار_انصرافی

3. Top | #33
      کاربر باسابقه

Maghror
      نمایش مشخصات
      تابستون روزی 8 ساعت , پاییز روزی 10 ساعت , زمستون روزی 12 ساعت و بهار روزی 14 ساعت درس بخون ...

درس خوندن واقعی , نه اینکه چشمت به کتاب باشه و فکرت بیرون از کتاب , قید اینترنت رو هم بزن 1 سال یا فقط جمعه ها که استراحت میکنی ازش استفاده کن ...

اگه زیر 1000 نشدی بیا بزن تو گوش من

کسی که میخواهد زنده بماند
      باید مبارزه کند
      و کسی که دست از مبارزه بردارد
      آن هم در جهانی که هستی آن وابسته به مبارزه کردن است لایق زنده ماندن نیست .
      " آدولف هیتلر "

4. Top | #34
      کاربر اخراجی

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Dr AmiRoFfF نمایش پست ها
      تابستون روزی 8 ساعت , پاییز روزی 10 ساعت , زمستون روزی 12 ساعت و بهار روزی 14 ساعت درس بخون ...

درس خوندن واقعی , نه اینکه چشمت به کتاب باشه و فکرت بیرون از کتاب , قید اینترنت رو هم بزن 1 سال یا فقط جمعه ها که استراحت میکنی ازش استفاده کن ...

با این ساعت مطالعه خو فیل هم از پا درمیاد!!

5. Top | #35
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات

تست کردم، نشد... شاید برای همه جواب نده
      ویرایش توسط alikeshavarz466 : 28 تیر 1397 در ساعت 20:35

6. Top | #36
      کاربر اخراجی

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط alikeshavarz466 نمایش پست ها
      بزن تو گوشش

7. Top | #37
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط 76farshad نمایش پست ها
      بزن تو گوشش
      نه گناه داره فعلا نمیزنمش

8. Top | #38
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

Na-Omid
      نمایش مشخصات

نقل قول نوشته اصلی توسط 76farshad نمایش پست ها
      با این ساعت مطالعه خو فیل هم از پا درمیاد!!
      بچه هالطفاتونظرسنجی شرکت کنیدزیادی هم اسپم ندید27581526_568667376839149_9038088131252846592_n.jpg
      نگران منی به توقرصه دلم

9. Top | #39
      کاربر باسابقه

Maghror
      نمایش مشخصات
      امکان نداره همچین چیزی , یه جای کارت ایراد داشته , یا حواست پیِ درس نبوده یا شلخته و بی برنامه درس خوندی ... راه کنکور قبول شدن در رشته های تاپ خر زدنه , شما میلیون میلیون هم اگه خرج کنکورت کنن و بهترین کتاب ها و بهترین معلمها رو هم برات بگیرن تا زمانی که درست درس نخونی قبول نمیشی
      باید مبارزه کند
      " آدولف هیتلر "

10. Top | #40
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات

امکان نداره همچین چیزی , یه جای کارت ایراد داشته , یا حواست پیِ درس نبوده یا شلخته و بی برنامه درس خوندی ... راه کنکور قبول شدن در رشته های تاپ خر زدنه , شما میلیون میلیون هم اگه خرج کنکورت کنن و بهترین کتاب ها و بهترین معلمها رو هم برات بگیرن تا زمانی که درست درس نخونی قبول نمیشی
      پیش چندتا مشاور هم رفتم ولی مشکلم حل نشد، ولی مشکل اصلیم این بود که وقت کم می آوردم برای خوندن... ولی برای موندن تا هنوز دودل هستم. موقع خوندن هم شش دانگ حواسم به کتاب بوده

11. Top | #41
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

Na-Omid
      نمایش مشخصات
      ای بابابچه هااسپم ندیدلطفاساعت مطالعه معیارنیست مهم کیفیت مطالعه است ممکنه8ساعت مطالعه من بازدهی بیشتری از15ساعت مطالعه شخص دیگه ای داشته باشه
      نگران منی به توقرصه دلم

12. Top | #42
      کاربر باسابقه

Maghror
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط BRAIN SURGEON نمایش پست ها
      بچه هالطفاتونظرسنجی شرکت کنیدزیادی هم اسپم ندیدبرای دیدن سایز بزرگ روی عکس کلیک کنید

نام: 27581526_568667376839149_9038088131252846592_n.jpg
مشاهده: 182
حجم: 24.7 کیلو بایت
      همین دیگه , هر کسی از پس ساعت مطالعه بالا بر نمیاد واسه همینم هرکسی در کنکور رشته تاپ قبول نمیشه , من حتی دیدم کسایی رو که 3 ماه آخر 16 ساعت میخوندن
      باید مبارزه کند
      " آدولف هیتلر "

13. Top | #43
      کاربر باسابقه

Maghror
      نمایش مشخصات
      پیش چندتا مشاور هم رفتم ولی مشکلم حل نشد، ولی مشکل اصلیم این بود که وقت کم می آوردم برای خوندن... ولی برای موندن تا هنوز دودل هستم. موقع خوندن هم شش دانگ حواسم به کتاب بوده
      احتمالا وسواس داری در خوندن واسه همین وقت کم میاری
      باید مبارزه کند
      " آدولف هیتلر "

14. Top | #44
      کاربر باسابقه

Maghror
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط BRAIN SURGEON نمایش پست ها
      ای بابابچه هااسپم ندیدلطفاساعت مطالعه معیارنیست مهم کیفیت مطالعه است ممکنه8ساعت مطالعه من بازدهی بیشتری از15ساعت مطالعه شخص دیگه ای داشته باشه
      اگه ساعت مطالعه معیار نیست شما بشین روزی 2 ساعت با کیفیت بالا بخون ببینم قبول میشی یا نه
      باید مبارزه کند
      " آدولف هیتلر "

15. Top | #45
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

Na-Omid
      نمایش مشخصات

همین دیگه , هر کسی از پس ساعت مطالعه بالا بر نمیاد واسه همینم هرکسی در کنکور رشته تاپ قبول نمیشه , من حتی دیدم کسایی رو که 3 ماه آخر 16 ساعت میخوندن
      مهم کیفیت مطالعه است کیفیت هم بستگی به تعدادتست بیشترودرصدبالاترداره خلاصه نویسی هم خوبه ولی خیلی قبول ندارم@matrookeدکترشماهم نظرتونوبدیدکدوم یکی جناح درسترمیگه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟من یاعزیزان؟؟؟؟؟؟؟
      نگران منی به توقرصه دلم
      ویرایش توسط n3gin2000 : 28 تیر 1397 در ساعت 20:52

صفحه 3 از 13 نخستنخست ... 234 ... آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)