خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 2 از 5 نخستنخست 123 ... آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 16 به 30 از 70
    1. Top | #16
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Dayi نمایش پست ها
      اول فیزیو زدی رتبت نیاورد یا بینایی رو قبل فیزیو زده بودی توو انتخاب رشته؟
      فیزیو ایران بهشتی تهران نیاووردم اما دانشکده بهزیستی توانبخشی ولنجک اوورده بودم که بعد اینا زده بودم.
      الانم خیلی خوشحالم فیزیو نیاووردم رشته ای نبود که من دلم بخواد...

2. Top | #17
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط revenger نمایش پست ها
      با تشکر از استارتر گرامی برای این تاپیک مفید.
      واقعا بینایی سنجی جزو معدود رشته هاییه که هنوز میشه تو این کشور بهش امیدوار بود.
      گفتنیا رو محراب عزیز گفتن
      فقط با دیدن این تاپیک یاد یه اپتومتریست تو شهر خودمون افتادم که با اینکه مطب بینایی سنجی هم داره و به گفته خودش بالای 5 تومن درمیاره امسال تو کنکور 97 تجربی شرکت کرد! هرچن ترازاش تو قلمچی معمولا زیر 6 هزار بود.
      یکی نبود بهش بگه آخه بنده خدا مگه همین الان اونایی که از پزشکی و دندان فارغ التحصیل شدن چقدر درمیارن؟؟
      اینجاست که بازم به قول یه دوستی باید گفت "علاقه تو ایران به شکل اپیدمیه" صرفا یه علاقه کور و دیگر هیچ.
      اینارو گفتم که تو انتخاب رشته و تصمیم گیری واسه موندن یا رفتن و یا انتخاب بین هزینه های پردیس و یه رشته دیگه به این چیزام فکر کنید. فقط رو اسم رشته ها کلید نکنید. انسان موجود پیچیده ایه...حتی میتونه واسه خودش علاقه بسازه و بعدم فراموش کنه که این علاقه، ساختگی بوده.
      والسلام
      نمیدونم تو کدوم استان هست و ایا کنار مطبش عینک سازی هم داره یا نه و اینکه از فریم عینکا بیزنسی داره یا نه.. ولی ور حالت عادی کم کم بالای ۵ تومن ایشون ۸ تا ۱۰ تومن خواهد بود.
      بعضی از همکارا از لحاظ پول و مالی ارضا میشن و از یجایی به بعد حس میکنن از لحاظ علمی نیاز داشتن رشته سنگین تری بخونن این طیف دو دسته میشن یسریا برای ارشد و دکترای رشته اقدام میکنن و یسریا که از اولم بی علاقه وارد شدن از سر بی علاقگی مبخوان برن و از اول دندون یا پزشکی بخونن..

بچه ها علاقه خیلی خیلی مهمه. نیازی نمیبینم دروغ بگم خود من با اینکه تو دو ترم گذشته رنک بودم اما هنوز اون علاقه کافی رو تو خودم نمیبینم و البته مطمنم ترمای بالاتر و با روبروشدن با مسائل زیباتر قطعا خیلی اپتومتری رو دوست خواهم داشت.
      یک مسئله اینه که بچه ها فکر میکنن اپتومتری صرفا روی چشم کار میکنه و کار محدودی داره ولی مثلا فیزیوتراپی سیستمیکه و خیلی گستردس. هرچند منکر گسترده بودن اون نیستم اما اپتومتری برای خودش یه شهر بزرگه و بعد که وارد میشید متوجه این خواهید شد.
      و تجویز عینک تو خیلی از موارد یه کار هنرمندانس و به دلیل مسائل علمی ناآشناش نمیتونم شرایط کیسارو توضیح بدم براتون وگرنه متوجه میشدید.

خلاصه کلام اپتومتری فعلا رشته خوبیه از آیندش کسی خبر نداره ولی مطمنم اگه صعود نکنه افول نخواهد کرد.
      ولی اگه رفتید درباره رشته تحقیق کردید و اونو شناختید و واقعا علاقه اولیه رو داشتید بزنید ... وگرنه اگه بی علاقه و صرفا بخاطر پول وارد بشید خیلی حالتون گرفته میشه چون بهتون توصیه میکنم اگه بحث صرفا پوله درس خوندن تو ایران بدترین راه پولدار شدنه.

یه مسئله مهمی هست و اونم مقایسه درامد جراح چشم و اپتومتریست که مثلا اپتومتریست به طور متوسط ۶ تا ۸ تومن درامد داره بدون مطب تو شهر بزرگ... ولی جراح مثلا ۱۰۰ میلیون...
      دوستان چشم پزشکی تاپ ترین رشته تخصصه بعد از خون دل خوردن برای قبولی پزشکی و طی مسیر ۷ سالش و یه خون دل خوردن واقعیی و سختی چندین برابر کنکور برای قبولی تخصص چشم و دوران ۴ ساله رزیدنتیش شما یک جراح هستید که اگه پشت کنکور نمونده باشید بی وفقه ۱۱ تا ۱۲ سال درس خوندید و اموزش دیدید... و تازه باید چند سال دیگه کار کنید تا یک جراح قهار و وارد بشید تا به درامد نجومیشم برسید ...
      حالا ایا این روند و نتیجش با خوندن ۴ سال اپتومتری و راحتی و تمیزی کار اپتومتریست یکیه؟!

3. Top | #18
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      من نمیگم اپتومتری بزنید یا نزنید..‌.
      من میگم تحقیق کنید در رابطه با رشته و شرایط و محیط کارش از نزدیک و نه صرفا از صحبتای من ...
      اگه خوشتون اومد و کارشو دوست داشتید بزنید به درامدشم میرسید
      اگه بی علاقه بزنید با بعد ۴ سال فیلتون یاد هندستون میکنه از اول کنکور بدید یا تا اخر عمر یک اپتومتریست متوسط با یک حقوق متوسط خواهید موند.

4. Top | #19
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      اگر کسی بود راجع به اتاق عمل هم شفاف توضیح میداد خوب بود
      الان تقریبا من نمیدونم چرا به همه رشته علاقه دارم خخخخ

5. Top | #20
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط mehrab98 نمایش پست ها
      نمیدونم تو کدوم استان هست و ایا کنار مطبش عینک سازی هم داره یا نه و اینکه از فریم عینکا بیزنسی داره یا نه.. ولی ور حالت عادی کم کم بالای ۵ تومن ایشون ۸ تا ۱۰ تومن خواهد بود.
      بعضی از همکارا از لحاظ پول و مالی ارضا میشن و از یجایی به بعد حس میکنن از لحاظ علمی نیاز داشتن رشته سنگین تری بخونن این طیف دو دسته میشن یسریا برای ارشد و دکترای رشته اقدام میکنن و یسریا که از اولم بی علاقه وارد شدن از سر بی علاقگی مبخوان برن و از اول دندون یا پزشکی بخونن..

بچه ها علاقه خیلی خیلی مهمه. نیازی نمیبینم دروغ بگم خود من با اینکه تو دو ترم گذشته رنک بودم اما هنوز اون علاقه کافی رو تو خودم نمیبینم و البته مطمنم ترمای بالاتر و با روبروشدن با مسائل زیباتر قطعا خیلی اپتومتری رو دوست خواهم داشت.
      یک مسئله اینه که بچه ها فکر میکنن اپتومتری صرفا روی چشم کار میکنه و کار محدودی داره ولی مثلا فیزیوتراپی سیستمیکه و خیلی گستردس. هرچند منکر گسترده بودن اون نیستم اما اپتومتری برای خودش یه شهر بزرگه و بعد که وارد میشید متوجه این خواهید شد.
      و تجویز عینک تو خیلی از موارد یه کار هنرمندانس و به دلیل مسائل علمی ناآشناش نمیتونم شرایط کیسارو توضیح بدم براتون وگرنه متوجه میشدید.

خلاصه کلام اپتومتری فعلا رشته خوبیه از آیندش کسی خبر نداره ولی مطمنم اگه صعود نکنه افول نخواهد کرد.
      ولی اگه رفتید درباره رشته تحقیق کردید و اونو شناختید و واقعا علاقه اولیه رو داشتید بزنید ... وگرنه اگه بی علاقه و صرفا بخاطر پول وارد بشید خیلی حالتون گرفته میشه چون بهتون توصیه میکنم اگه بحث صرفا پوله درس خوندن تو ایران بدترین راه پولدار شدنه.

یه مسئله مهمی هست و اونم مقایسه درامد جراح چشم و اپتومتریست که مثلا اپتومتریست به طور متوسط ۶ تا ۸ تومن درامد داره بدون مطب تو شهر بزرگ... ولی جراح مثلا ۱۰۰ میلیون...
      دوستان چشم پزشکی تاپ ترین رشته تخصصه بعد از خون دل خوردن برای قبولی پزشکی و طی مسیر ۷ سالش و یه خون دل خوردن واقعیی و سختی چندین برابر کنکور برای قبولی تخصص چشم و دوران ۴ ساله رزیدنتیش شما یک جراح هستید که اگه پشت کنکور نمونده باشید بی وفقه ۱۱ تا ۱۲ سال درس خوندید و اموزش دیدید... و تازه باید چند سال دیگه کار کنید تا یک جراح قهار و وارد بشید تا به درامد نجومیشم برسید ...
      حالا ایا این روند و نتیجش با خوندن ۴ سال اپتومتری و راحتی و تمیزی کار اپتومتریست یکیه؟!
      من خيلي باهاتون موافقم
      اصن نميدونم چرا من به اين رشته علاقه خاصي دارم همه بهم ميگن پزشكي پرديس بزن يا حداقل فيزيو ولي خودم از سختي پزشكي متنفرم به خاطر همين شهيد بهشتي بينايي زدم
      بعد يه سوالم داشتم شما گفتين واحد هاي فيزيو كمتره يني سريع تر تموم ميشه؟
      اگه ميشه يه مقايسه ميكنيد اين ٢ تا رشته رو
      ممنون

6. Top | #21
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Mehran123 نمایش پست ها
      من خيلي باهاتون موافقم
      اصن نميدونم چرا من به اين رشته علاقه خاصي دارم همه بهم ميگن پزشكي پرديس بزن يا حداقل فيزيو ولي خودم از سختي پزشكي متنفرم به خاطر همين شهيد بهشتي بينايي زدم
      بعد يه سوالم داشتم شما گفتين واحد هاي فيزيو كمتره يني سريع تر تموم ميشه؟
      اگه ميشه يه مقايسه ميكنيد اين ٢ تا رشته رو
      ممنون
      جفتشون ۴ سال تموم میشه رشته لیسانسی داریم مگه کمتر از ۴ سال تموم شه؟! ولی با این تفاوت که تو بینایی تا اخر ترم ۸ ام باید سرکلاس دانشگاه بیاید و امتحان بدید ولی فیزیو و بقیه دیگه ۹۰ درصد کاراموزی و عملیه ترمای اخر....
      بینایی کنار کاراموزی همچنان کلاسای زیادشم داره..
      من نمیتونم بین این دو تا مقایسه انجام بدم تیپ رشته ها متفاوت هستن ولی جفتشون تاپن و دو رشته اول توانبخشی...

7. Top | #22
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      درسته دقیقا طبق گفته دوستان این رشته هنوز خیلی خوبه وب ازار کار خیلی خوبی داره یه سری نکات جامع دیگرو در موردش بهتون میگم امیدوارم مفید باشه براتون
      ورود به رشته بینایی سنجی

چون بیشتر کار یک بینایی سنج نیازمند دقت و داشتن دید بسیار عالیست، بهتر است فرد متقاضی، این دو ویژگی را داشته باشد. متقاضیان می توانند پس از قبولی در آزمون سراسری و کسب رتبه مناسب و انتخاب رشته اصولی، در دانشگاه های بینایی سنجی مورد پذیرش قرار بگیرند. لازم به ذکر است که تعداد دانشگاههایی که این رشته را ارائه می دهند در سراسر کشور محدود است.دانشجویان کارشناسی رشته بینایی سنجی باید در درس فیزیک قوی باشند زیرا بسیاری از دروس این رشته نیازمند قوی بودن در درس فیزیک می باشد.واحد های درسی بینایی سنجی

دانشجویان کارشناسی بینایی سنجی باید ۱۴۳ واحد درسی را بگذرانند که شامل ۲۰ واحد دروس عمومی، ۴۲ واحد دروس پایه ، ۷۳ واحد دروس تخصصی و ۸ واحد پایانامه و کارآموزی می باشد.بازار کار رشته بینایی سنجی (درآمد اپتومتریست)

پس از اتمام دوره کارشناسی، فارغ التحصیلان این رشته مانند همه رشته های پیراپزشکی دارای بازار کار خوبی خواهند بود. بینایی سنج ها می توانند به سادگی در مراکز زیر مشغول به کار شوند
      • مدارس و دانشگاههای سراسری (در بخش درمانگاه)
      • درمانگاه و کلینیک های پزشکی
      • بیمارستان ها و اورژانش
      • تاسیس مطب اپتومتریست

توانمندی های یک فارغ التحصیل بینایی سنجی (اپتومتریست)

کارشناس بینایی سنجی توانمندی های زیر را دارد:
      • توانایی کار با عدسی ها و ابزارهای سنجش دوربینی و نزدیک بینی
      • توانایی تشخیص اختلالات دید
      • توانایی تشخیص ضعیف بودن چشم
      • توانایی کار با ابزارهای تقویت دید چشم و ارائه راهکارهای مفید
      • توانایی تجویز عینک

8. Top | #23
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      با تشکر از شما...مطب اپتومتری که ۵ تومن درآمد داره ..عملا ورشکسته هست و اصلن نمیصرفه به خاطر ۵ تومن اینقد دنگ و فنگ و استرس مطب رو تحمل کرد ..احتمالا ایشون عینک فروشی خودشونو ندارن ...
      الان اگه برای دیگران کار کنی حداقل ۶ تومن در میاری ..بدون سرمایه اولیه و دردسر های احداث مطب( مثل اجاره ی مکان ..استخدام منشی و فروشنده ، هزینه های مطب و ....) ..البته در اوایل تاسیس مطب درآمد حدود ۵ تومن خوبه و درآمد کم کم زیاد میشه....

9. Top | #24
      کاربر نیمه فعال

bache-mosbat
      نمایش مشخصات
      انصافا رشته ی خوبیه به خصوص تو این دوره زمونه دیجیتالی

10. Top | #25
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      طرح نداره؟حتی طرح دلبخواهی؟ فیزیو طرحش دلبخواهیه میتونی بسته به اهدافت طرحشو بری یا نه.ولی بینایی درمورد طرح چطور هست؟

11. Top | #26
      کاربر نیمه فعال

Mashkok
      نمایش مشخصات
      آقا مهراب شما کدوم دانشگاه میخونید؟
      Responsible for the MEMEs of the association

12. Top | #27
      کاربر نیمه فعال

Mashkok
      نمایش مشخصات
      بین پزشکی تعهدی و بینایی سنجی گیر کردم
      از یه طرف درامد بینایی سنجی بیشتر میتونه باشه
      از یه طرف هم کلاس پزشکی (در نظر مردم و عوام) بیشتره
      Responsible for the MEMEs of the association

13. Top | #28
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      مگه بدون کنکور یا دانشگاه پیام نور بینایی سنجی میگیره؟ چرا بعضی سایت ها همچین چیزایی میزنن؟ توضیح درست درمونیم ندادن گفتن تماس بگیرید..فک کنم الکی باشه. مگه میشه پیام نور داشته باشتش؟!

14. Top | #29
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط nani87 نمایش پست ها
      طرح نداره؟حتی طرح دلبخواهی؟ فیزیو طرحش دلبخواهیه میتونی بسته به اهدافت طرحشو بری یا نه.ولی بینایی درمورد طرح چطور هست؟
      کسی طرح نمیره تو رشته ما.

15. Top | #30
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Alirezaaaaa نمایش پست ها
      آقا مهراب شما کدوم دانشگاه میخونید؟
      ایران

صفحه 2 از 5 نخستنخست 123 ... آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)