خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

نمایش نتایج: از 1 به 8 از 8
    1. Top | #1
      کاربر انجمن

bache-mosbat
      نمایش مشخصات

تغییر رشته در وقت اضافه

سلام
      من دانش آموز پایه دهم تجربی هستم. به درس زیست علاقه دارم؛ ولی از بچگی علاقه ی اصلیم روی ریاضی و مباحث فهمیدنی بوده. همین الانم خوشم از مباحث فهمیدنی وعقلی میاد؛ مثل فلسفه و منطق.
      الان احساس می کنم تو رشته ی ریاضی موفق ترم. یه نکته ای هم توجه منو به خودش جلب کرده، و اونم اینه که شنیدم مقام معظم رهبری، به وضعیت نه چندان خوب رشته ریاضی فیزیک اشاره کردن*. یعنی الان نیاز فعلی جامعه، ریاضی فیزیکه. منم هدفم از درس خوندن، جز خدمت به خلق نیست. کشور ما الان نیاز به رشته های مهندسی داره؛ آخه مگه چقدر پزشک می خوایم؟!

الان هم می خوام تغییر رشته بدم. «شما حرفای منو تایید میکنید؟؟»

*حضرت آیت‌الله خامنه‌ای:«بعضی از رشته‌ها در غربت قرار گرفته‌اند. آماری که به من داده‌اند نشان می‌دهد که مثلاً حدود پنجاه درصد داوطلبان کنکور رشته‌ ریاضی که رشته‌ بسیار مهمّی است، کاهش پیدا کرده؛ این برای آینده‌ کشور خطرناک است؛ ما این رشته‌های مهمّ علوم پایه را -بخصوص مثل ریاضی را یا فیزیک را- برای آینده لازم داریم؛ اگر چنانچه داوطلبانِ این‌ها کم باشند و هجوم بشود به رشته‌های درآمدزا که حالا یک پولی و شغلی بلافاصله در اختیار انسان می‌گذارد، این [موجب] مشکل است. عوارضِ این عدم توازن را بایستی دستگاه‌های دانشگاهی حتماً جبران کنند و درست کنند.»
      بخوانید
      ویرایش توسط alrglr : 27 تیر 1397 در ساعت 16:14 دلیل: چند تا اشتباه داشت

2. Top | #2
      کاربر فعال

Maghror
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط alrglr نمایش پست ها
      سلام
      من دانش آموز پایه دهم تجربی هستم. به درس زیست علاقه دارم؛ ولی از بچگی علاقه ی اصلیم روی ریاضی و مباحث فهمیدنی بوده. همین الانم خوشم از مباحث فهمیدنی وعقلی میاد؛ مثل فلسفه و منطق.
      الان احساس می کنم تو رشته ی ریاضی موفق ترم. یه نکته ای هم توجه منو به خودش جلب کرده، و اونم اینه که شنیدم مقام معظم رهبری، به وضعیت نه چندان خوب علوم پایه اشاره کردن. یعنی الان نیاز فعلی جامعه، علوم پایه س. منم هدفم از درس خوندن، جز خدمت به خلق نیست. کشور ما الان نیاز به رشته های مهندسی داره؛ آخه مگه چقدر پزشک می خوایم؟!

اولا که مهندسی علوم پایه نیست
      ثانیا شما حرف هیچ کسیو گوش نکن ببین با چی بیشتر حال میکنی همونو ادامه بده
      ثالثا اگه تو رشتت خوب باشی قطعا کار هست برات !
      رابعا مهندسیایی مثل کامپیوتر الان خیلییی مورد نیاز کشور و دنیان !
      من بنده ی آن دمم که ساقی گوید
      یک جام دگر بگیر و من نتوانم ...

3. Top | #3
      کاربر باسابقه

Mamoli
      نمایش مشخصات
      اقا فرمودند
      هر ایشون بگه رو انجام بده
      : )

4. Top | #4
      کاربر نیمه فعال

Mehrabon
      نمایش مشخصات
      ببین به هر چی علاقه داری زود تر همون سمت برو...من خواستم سوم رشتمو عوض کنم ولی هی گفتم و گفتند دیره...رسیدم پیش دانشگاهی گفتم و گفتند کاش سوم عوض میکردم و دیر نبود...رسیدم به الان که کنکور دادم و فکر میکنم کاشکی توی پیش دانشگاهی رشتمو عوض میکردم...هی فکر میکنی دیره برای عوض کردن ولی نه عالیه...عوض کن به هر چی که علاقه داری برو
      پ.ن 1 : رتبم توی رشته ریاضی که هستم با توکل به خدا سه رقمی میشه ولی به انسانی علاقه داشتم
      پ.ن2:اگر میرفتم انسانی شک ندارم دو رقمی میشدم و پتانسیل یه رقمی هم داشتم

اشتباه نکن دیر نیست

5. Top | #5
      کاربر انجمن

bache-mosbat
      نمایش مشخصات
      سلام
      ممنون از راهنمایی شما
      1-آیا اگه کسی ریاضی سال اولش خوب باشه، احتمال داره مباحث سال های آینده (مثل دیفرانسیل و حسابان) بازم خوب باشه و افت نکنه؟
      2-خانواده م بیشتر سر بازار کار بحث می کنن و مثال عملی میزنن که فلانی مهندسی داره و الان بیکار تو خونه نشسته!

6. Top | #6
      کاربر نیمه فعال

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      سلام
      الان احساس می کنم تو رشته ی ریاضی موفق ترم. یه نکته ای هم توجه منو به خودش جلب کرده، و اونم اینه که شنیدم مقام معظم رهبری، به وضعیت نه چندان خوب علوم پایه اشاره کردن. یعنی الان نیاز فعلی جامعه، علوم پایه س. منم هدفم از درس خوندن، جز خدمت به خلق نیست. کشور ما الان نیاز به رشته های مهندسی داره؛ آخه مگه چقدر پزشک می خوایم؟!

اولا اینجور نیست ک ریاضی و انسانی علوم پایه محسوب بشن رشته تجربی علوم کاربردی محسوب بشه
      مثلا رشته ای مثله ژنتیک در دانشگاه ک زیرمجموعه ی تجربیه،علوم پایه محسوب میشه چون شما که درس رو تموم میکنی تو این رشته،تقریبا اگه بخوای کار کنی باید تو آزمایشگاه و مراکز تحقیقاتی کار کنی.
      بعد اینکه شاید الان هدفت خدمت به خلق باشه ولی وقتی ببینی دوستت که رفته بود پزشکی بخونه،پونزده سال دیگه سوار یه ماشین توپ میشه و تو هنوز تو داری با یه حقوق متوسط زندگیتو سر میکنی،پول برات از خدمت به خلق مهمتر میشه.یعنی حتما پارامتر پول رو در نظر بگیر.
      ببین تو انتخاب رشته و زمینه ی مورد علاقه سه تا پارامتر مهم هستن:علاقه،استعداد،پول
      باید هدف داشته باشی و بری ریاضی.یعنی مثلن با خودت گفته باشی میخوای بری کامپیوتر بخونی.گرایش نرم افزار!وگرنه همینجوری الکی بری ریاضی،آخرش که دانشگاهتو تموم کردی میگی ای کاش اصلا نرفته بودم دانشگاه.رتبه 13 کنکور 93 یکی از مشاورهای مدرسه ی ما بود.برق شریف میخوند.ولی کاملا از زندگی نامید بود.این اواخر داشت جور میکرد که بره خارج.میگم باید هدف داشته باشی.اون هدف نداشت ولی صرفا درس خونده بود ک رتبه ی خوبی بیاره.باید بدونی چی میخوای چه رشته ای میخوای،میخوای درآینده چه شغلی داشته باشی.از طرف دیگه یکی رو میشناسم کامپیوتر شریف میخوند،چون به چیزی که میخوند علاقه هم داشت،رفت مایکروسافت و الان آمریکا زندگی میکنه و کارمنده مایکروسافته.
      راجع به این حرفت که "آخه مگه چقدر پزشک میخوایم" هم توجه کن کلا در هر سال حدود 4000 پزشک تو کنکور انتخاب میشن.و این ظرفیت هر سال خیلییییی کم افزایش پیدا میکنه.توجه کن که کشور ما با وجود تعداد شرکت کننده ی بالای تجربی،به علت کم بودنه ظرفیت،با کمبود پزشک مواجه هست.
      درکل اینکه تمام این چرت و پرت هارو بذار کنار،ببین به چی واقعا علاقه داری.و در عین حال توش استعداد هم داری و پول هم توش هست.(البته من اعتقاد دارم تو هرکاری شما اگه بهترین باشید،پول خوبی گیرتون میاد،حتی رفتگری!)
      همین

7. Top | #7
      کاربر انجمن

bache-mosbat
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Alegzander نمایش پست ها
      اولا اینجور نیست ک ریاضی و انسانی علوم پایه محسوب بشن رشته تجربی علوم کاربردی محسوب بشه
      مثلا رشته ای مثله ژنتیک در دانشگاه ک زیرمجموعه ی تجربیه،علوم پایه محسوب میشه چون شما که درس رو تموم میکنی تو این رشته،تقریبا اگه بخوای کار کنی باید تو آزمایشگاه و مراکز تحقیقاتی کار کنی.
      بعد اینکه شاید الان هدفت خدمت به خلق باشه ولی وقتی ببینی دوستت که رفته بود پزشکی بخونه،پونزده سال دیگه سوار یه ماشین توپ میشه و تو هنوز تو داری با یه حقوق متوسط زندگیتو سر میکنی،پول برات از خدمت به خلق مهمتر میشه.یعنی حتما پارامتر پول رو در نظر بگیر.
      ببین تو انتخاب رشته و زمینه ی مورد علاقه سه تا پارامتر مهم هستن:علاقه،استعداد،پول
      باید هدف داشته باشی و بری ریاضی.یعنی مثلن با خودت گفته باشی میخوای بری کامپیوتر بخونی.گرایش نرم افزار!وگرنه همینجوری الکی بری ریاضی،آخرش که دانشگاهتو تموم کردی میگی ای کاش اصلا نرفته بودم دانشگاه.رتبه 13 کنکور 93 یکی از مشاورهای مدرسه ی ما بود.برق شریف میخوند.ولی کاملا از زندگی نامید بود.این اواخر داشت جور میکرد که بره خارج.میگم باید هدف داشته باشی.اون هدف نداشت ولی صرفا درس خونده بود ک رتبه ی خوبی بیاره.باید بدونی چی میخوای چه رشته ای میخوای،میخوای درآینده چه شغلی داشته باشی.از طرف دیگه یکی رو میشناسم کامپیوتر شریف میخوند،چون به چیزی که میخوند علاقه هم داشت،رفت مایکروسافت و الان آمریکا زندگی میکنه و کارمنده مایکروسافته.
      راجع به این حرفت که "آخه مگه چقدر پزشک میخوایم" هم توجه کن کلا در هر سال حدود 4000 پزشک تو کنکور انتخاب میشن.و این ظرفیت هر سال خیلییییی کم افزایش پیدا میکنه.توجه کن که کشور ما با وجود تعداد شرکت کننده ی بالای تجربی،به علت کم بودنه ظرفیت،با کمبود پزشک مواجه هست.
      درکل اینکه تمام این چرت و پرت هارو بذار کنار،ببین به چی واقعا علاقه داری.و در عین حال توش استعداد هم داری و پول هم توش هست.(البته من اعتقاد دارم تو هرکاری شما اگه بهترین باشید،پول خوبی گیرتون میاد،حتی رفتگری!)
      همین
      سلام
      ممنون از راهنمایی و توجهتون
      درسته پول دراوردن بد نیست؛ ولی «هدف» نیست. من عضوی از این اجتماع هستم، اگه قرار باشه فقط رفاه خودمو در نظر بگیرم، بله میرم مثلا مایکروسافت آمریکا.

«
      بعد اینکه شاید الان هدفت خدمت به خلق باشه ولی وقتی ببینی دوستت که رفته بود پزشکی بخونه،پونزده سال دیگه سوار یه ماشین توپ میشه و تو هنوز تو داری با یه حقوق متوسط زندگیتو سر میکنی،پول برات از خدمت به خلق مهمتر میشه.یعنی حتما پارامتر پول رو در نظر بگیر.»
      خب آدم باید فکر اونجاشم بکنه، بدونه که خدا اونو میبینه و کارش بیهوده نیست. ولی اگه این اتفاق برام بیافته، یعنی از همون اول، هدفمو اشتباهی زدم! یا به قولی جوگیر شدم. آدم اگه هدفش کسب رضای خدا و به تبع اون، خدمت به خلق باشه؛ زیاد درگیر این چیزا نمیشه و فقط به هدفش فکر میکنه... بازم میگم پول داشتن بد نیست، ولی «هدف» نیست.

«راجع به این حرفت که "آخه مگه چقدر پزشک میخوایم" هم توجه کن کلا در هر سال حدود 4000 پزشک تو کنکور انتخاب میشن.و این ظرفیت هر سال خیلییییی کم افزایش پیدا میکنه.توجه کن که کشور ما با وجود تعداد شرکت کننده ی بالای تجربی،به علت کم بودنه ظرفیت،با کمبود پزشک مواجه هست.»
      این نکته رو ندونستم، ممنون.

«درکل اینکه تمام این چرت و پرت هارو بذار کنار،ببین به چی واقعا علاقه داری»
      خب گفته بودم به ریاضی علاقه دارم دیگه! ولی خونواده موافقت نمی کنن.
      ویرایش توسط alrglr : 27 تیر 1397 در ساعت 16:02

8. Top | #8
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      سلام
      ممنون از راهنمایی شما
      1-آیا اگه کسی ریاضی سال اولش خوب باشه، احتمال داره مباحث سال های آینده (مثل دیفرانسیل و حسابان) بازم خوب باشه و افت نکنه؟
      2-خانواده م بیشتر سر بازار کار بحث می کنن و مثال عملی میزنن که فلانی مهندسی داره و الان بیکار تو خونه نشسته!
      اولا اون مهندسایی که بیکارن یا بی مهارت هستند یا اهل کار نیستند . شما برو نگا کن ببین چه مهندسی از کدوم دانشگاه گرفتن معلوم مهندسی آبیاری گیاهان دریایی دانشگاه آزاد ملات آباد کار براش گیر نمیاد .
      من خیلی از افراد می شناسم که مهندسی خوندن همه جا التماسشون می کنن برا کار.
      واقعا برای این جامعه با این طرز فکر متاسفم.

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)