خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

نمایش نتایج: از 1 به 7 از 7
    1. Top | #1
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات

معرفی منبع ریاضی ویژه کنکور ۹۸

راستش اگه پارسال و سال های قبل دانش آموزی از من می پرسید که چه کتابی برای ریاضی بخونم اشکم درمیومد.
      چون کتاب های بسیار متنوع و خوبی در بازار بود که هر کدومش معایب و مزایایی داشت و ویژگی های هرکدوم برای گروه خاصی از دانش آموزان مناسب بود. بارها و بارها شده بود که خود من می گفتم ای کاش می شد که مثلا نکات و درسنامه های گاج نقره ای را با تست های خوشخوان ترکیب کرده و کتاب خوبی درآورد که گویا دوستان این حرف رو شنیدن و یک کتاب جامع روانه ی بازار کردند .
      کتاب جامع ریاضیات تجربی با طعم گلابی

طبق عادت همیشگی خودم وقتی یک کتاب جدید به بازار می یاد اونم تو درس ریاضی به عنوان یک مشاور و مدرس یک نگاهی بهش میندازم .بعضی هارو با همون نگاه اول رد می کنم و بعضی ها جذبم میکنن و بیشتر درگیرش میشم ولی این کتاب منو مجنون و شیدای خودش کرد پس در زیر نگاه و تجزیه و تحلیل خودم رو ازش براتون میگم:
      اولین چیزی که در این کتاب نظر هرکس رو جلب می کنه چاپ تمام رنگی این کتاب و صفحه آرایی زیبای اون هست که برخلاف سایر کتاب های ریاضی خشک و بی روح نیست و آدم از خوندنش خسته نمیشه ولی از ظاهر که بگذریم و وارد جزئیات بشیم
      اولین سوالی که پیش می یاد اینه که ما از یک کتاب خوب چی میخوایم ؟

بنظر خود من کتابی خوبه که درسنامه های جامع و طبقه بندی شده ای داشته باشه تا دانش آموز بتونه با یک نظم ذهنی و براساس تئوری گام به گام به مطالب مسلط بشه و اونا رو یاد بگیره و اصطلاحا طبقه بندی شده باشه مثل گاج نقره ای و همچنین سوالات درسنامه ها به گونه ای باشه که هم شامل سوالات آسون و هم سخت باشه تا همه طیف دانش آموزی بتونن ازش استفاده کنن نه مثل
      خیلی سبزو مهر وماه که هر کدوم برای گروهی از دانش آموزان خوب هستش .نکته ی مهم دیگه اینه که برخی معتقدند که درسنامه ها نباید زیاد باشن بلکه دوست دارند که خلاصه نکات شسته رفته ای مثل آبی کانون داشته باشند و با مرور اون سریعا به سراغ تست ها
      بروند یا مثلا یکی از دغدغه های دیگه یک مشاور اینه که اگه کتاب سوال سخت زیاد داشته باشه برای دانش آموزان ضعیف مناسب نیست مثل خوشخوان و اگه سوال ساده زیاد داشته باشه برای دانش آموزان قوی مناسب نیست مثل خیلی سبز پس اگه کتابی بتونه سوالات سخت وآسون رو به صورت کاملا مهندسی شده کنار هم بیاره واقعا محشره …
      مطلب بعد اینه که اگر یک کتاب صرفا سوالات کنکور باشه کیفیت اون پایین میاد چون بعضا برخی تیپ های سوالات که در کنکور میان جدیدن و قبلا مثل اونا نیومدن و این کتاب ها اونا رو پیش بینی نکردن و بیشتر شبیه دفتر خاطرات کنکور هستن تا منبع کنکور و هم چنین اگر صرفا سوالات تالیفی باشن از استاندار کنکور خارج می شن و دانش آموز چون سوال کنکور حل نکرده به آرامش خاطر نمیرسه اینا نکاتی بود که بنظر من باید یک کتاب خوب داشته باشه اما بریم سراغ گلابی
      کتاب گلابی به گفته ی خودش نانو طبقه بندیه یعنی درسنامه های کاملا طبقه بندی شده داره که با خوندن اونا در هر مبحث به یک ساختار و نظم ذهنی میرسین و در هر درسنامه هم ترتیب سوالات از آسون به سخته که متناسبه همه ی دانش آموزانه و به تعداد کافی سوال درآن گنجانده شده تا مطلب برای دانش آموز به تثبیت برسه از طرف دیگه در انتهای هر فصل آزمون های جامعی قرار گرفته که علاوه بر اینکه محکی برای دانش آموزان از فصل مطالعه شده هستند و برای دوران های خاص مثل آزمون های دی و بهمن ،عید نوروز و دوران جمع بندی بسیار مناسبند.

هر کدوم ویژگی هایی دارند که به شرح زیر است:
      در آزمون اول کلیه ی تمرینات کتاب درسی پوشش داده شده که برای همه دانش آموزان ضروریه که اونو حل کنن چون با توجه به تغییرکتاب ها تا چندین سال تمرکز طراحان بر روی تمرینات کتابه و عینا اونا رو میارن پس این نیاز مورد توجه قرار گرفته و دانش آموز

با تسلط بر اونا می تونه ۲۰ تا ۳۰ درصد ریاضی کنکور رو پاسخ بده. در آزمون دوم فقط سوالات کنکور آورده شده تا دانش آموز دغدغه سوال کنکور رو نداشته باشه و در پایان فصل با حل این سوالات محکی به خود زده باشه و خودشو در شرایط کاملا کنکوری قرار بده(هر چند که سوالات کنکور در تست های آموزشی درسنامه ها نیز آورده شده یعنی سوالات ۴۰ سال کنکور گذشته کاملا بررسی شده)
      و در آزمون سوم که مخصوص دانش آموزان خیلی قوی و سطح بالای کنکور است سوالات جون دار و سطح بالا مطرح شده که هم برای ۱۰۰ زدن در کنکور و هم در آزمون ها بسیار موثره و دغدغه دانش آموزان قوی برای سوالای سخت رو برطرف کرده از طرف دیگه در پایان
      هر فصل و قبل از آزمون های جامع خلاصه نکانی آورده شده که کل مطالب و نکات فصل را به طور خلاصه و شسته رفته بیان کرده و دانش آموز با مرور اونا (حتی بدون مطالعه درسنامه ها) می تونه به سراغ آزمون ها بره. اما همه ی این ها یک طرف و پاسخنامه ی تشریحی اون یک طرف که خودش دنیاییه.
      اگر شما پاسخ های تشریحی رو دنبال کنین انگار در سر کلاس کنکور ریاضی نشستین چون در اون هر سوال به چندین روش حل شده و سعی شده هم به شیوه ای تشریحی حل بشه و هم به شیوه ی تستی که هم برای کنکوریا و هم برای دهم ،یازدهمی ها مناسب باشه اما
      نکته ی بسیار جالب دیگه که خود من رو شگفت زده کرده اینه که معمولا برخی نکات و تکنیک های کنکوری نوشتنی نیستند و باید به صورت زبانی از معلم به دانش آموز منتقل بشه ولی دراین کتاب شیوه ها و تکنیک ها در قالب سوال و با بیانی بسیار شیوا آموزش داده شده که شما احساس می کنید که الان در سر کلاس نشستین و استاد داره به شما درس میده و این اوج هنر مولفه.
      البته این کتاب مانند هر کتاب دیگه ای معایبی هم داره اولین مشکل اون حجم بالای کتاب (دوجلدیه ‌یک جلد سوال و یکی پاسخ )اس‌ت.
      که البته می توان آن را به پاسخنامه ی کاملا تشریحی و همچنین این نکته مربوط دونست که این کتاب به گفته ی مولف اون برای همه ی دانش آموزان و همه ی دوران ها

هست و چندین کتاب در یک کتاب می باشد و شما قرار نیست که سوالات اون رو در یک مرحله حل کنین بلکه باید در مرورهای مختلف و بازه های مختلف حل کنین تا بی نیاز از چندین کتاب باشین و هم چنین مثلا دانش آموز متوسط نیازی به آزمون جامع سوم نداره پس همه ی سوالات اون قرار نیست در یک مرحله حل بشه حتی بعضی از اونا برای بعضی از گروه ها قرار نیست اصلا حل بشه.
      نکته ی بعدی قیمت بالای اونه (حدود ۱۰۰ و خرده ی )که نسبت به سایر کتب ریاضی بازار بالا هستش البته با توجه به دو جلدی بودن اون و تمام رنگی بودنش و اینکه مثلا یک فرد برای فیزیکش اگر چهار جلد گاج نقره ای رو بگیره حدود ۲۰۰ هزار تومان ،برای زیست و برای هر سال اگر یک کتاب خیلی سبز بگیره هم در همین حدود در میاد پس نسبت به سایر درس ها قیمت این گلابی زیاد نیست
      اما نکته ی آخر، این کتاب دغدغه ی من به عنوان مشاور و مدرس رو از بین برده و با خیالی آسوده می تونم به همه ی دانش آموزام اعم از قوی و ضعیف معرفی کنم به شما هم توصیه می کنم که یک گاز ازین گلابی بگیرین .

2. Top | #2
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      مولف مهندس حسین کاویانی
      شهریورماه این کتاب چاپ میشه ...
      golabi.org

3. Top | #3
      کاربر اخراجی

Mamoli
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط youma نمایش پست ها
      مولف مهندس حسین کاویانی
      شهریورماه این کتاب چاپ میشه ...
      golabi.org
      هنوز چاپ نشده رفتی بررسی ش هم کردی تازه پیشنهاد هم کردی... گلابی گاز میزنی یا اینو؟

4. Top | #4
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      اصلا هم نفهمیدیم که تبلیغ بود(اونم تبلیغ کتابی که هنوز نیومده)

از مدیران میخوام که تاپیک رو ببندن

5. Top | #5
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      بله بررسی کردم چون ۲ فصل شو رایگان منتشر کردن ...
      شما هم بررسی کنید حتما
      http://goo.gl/Jbu6N4

6. Top | #6
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      کتاب بله منتشر نشده اما میتونید ۲ فصل شو رایگان دانلود کنید تا تفاوت رو ببینید .
      +
      پاسخ تشریحی ۲ فصل هم منتشر شده .

7. Top | #7
      کاربر باسابقه

Na-Omid
      نمایش مشخصات
      تبلیغ زیبایی بود

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن