خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 1 به 15 از 24
    1. Top | #1
      در انتظار تایید ایمیل

نمایش مشخصات

رتبه زیرهزار با معدل 17(تاثير قطعي معدل در كنكور ٩٨)

.......
      ویرایش توسط Bamshad : 02 مرداد 1397 در ساعت 00:22

2. Top | #2
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Bamshad نمایش پست ها
      سلام انجمني هاي عزيز..من سال ٩٣ با معدل كتبي ١٧.٢٩ فارغ التحصيل شدم. كنكور ٩٣ موفق نشدم و شرايطي پيش اومد كه تا كنكور ٩٧ از اين جو دور بودم..امسال كنكور دادم و فكر نميكنم قبول بشم..قصد دارم ٩٨ كنكور بدم. شنيدم تأثير معدل امسال ٣٠ درصد و قطعي هست. من نمراتم بالاي ١٧ هستن،سوالي كه دارم اينه كه اگر من بتونم تو كنكور زيست و شيمي رو بالاي ٧٠ و رياضي و فيزيك رو بالاي ٦٠ بزنم، ميتونم زير ١٠٠٠ منطقه ٣ بيارم؟ نميتونم برم ترميم معدل چون شهرمون كوچيكه و اگه بفهمن من هنوز كنكور ميدم خيلي بد ميشه. اميدي هست با اين معدل بتونم رتبه زير ١٠٠٠ بيارم؟ رشته ام تجربيه.خواهش ميكنم اگه اطلاع دارين بگين خيلي حالم داغونه..چون تو همين انجمن خيليا گفتن اگه زير ١٩ هستين اميدي به پزشكي نداشته باشين..

معدل زیر 19.6 سر کنکور (در صورت تاثیر قطعی 30 درصد) عملاً پزشکی فکر نکنم بتونه بیاره با توجه به این جمعیت از داوطلبان معدل بالا متقاضیِ پزشکی که واقعاً هم درصد های بسیار بالایی رو در کنکورشون پیاده می کنن.
      به خصوص اینکه اکثر افرادی که معدل پایینی دارند با یکسال تلاش فوق العاده بیشتر از میانگین 40 یا 50 در اختصاصی نمی تونن بزنن. (که این میانگین درصد در اختصاصی بازم نمی تونه تاثیر معدل پایینشون رو بر رتبشون جبران کنه. )
      هر چی باشه 30 درصد قطعی است !! (می خوان مستقیم هم رو رتبه تاثیر بدن) خیلی می تونه جابه جا کنه. (در صورتی که رقابت برای تصاحب صندلی رشته ی پزشکی در دانشگاه میلیمتریه !)

اگر طرح ترمیم معدل گذاشتن حتماً شرکت کنید. حتماً
      ویرایش توسط hopluk : 22 تیر 1397 در ساعت 00:16

3. Top | #3
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      اگه کنکور نظام قدیم میدین تاثیر معدل مثبته.واسه نظام جدید قطعی شده

4. Top | #4
      کاربر باسابقه

Mamoli
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط aa79 نمایش پست ها
      اگه کنکور نظام قدیم میدین تاثیر معدل مثبته.واسه نظام جدید قطعی شده
      منبع؟! شما از کجا میگید این حرفو؟

تارس
      : "
      قانون سوم نیوتون میگه: برای اینکه بخوای به چیزی برسی، باید از یه چیز دیگه دل بکنی ... "

Interstellar 2014 - Director: Christopher Nolan

5. Top | #5
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط HossEin_v نمایش پست ها
      منبع؟! شما از کجا میگید این حرفو؟
      دکتر ابراهیم خدایی در گفتگو با خبرنگار مهر افزود: روز یکشنبه ۱۷ تیرماه ۹۷ کمیته سنجش و پذیرش دانشجو تشکیل جلسه داد و میزان سوابق تحصیلی دانش‌آموزان در امتحانات نهایی را ۳۰ درصد قطعی تصویب کرد.

وی افزود: دروس امتحانات نهایی دانش‌آموزان هم در این جلسه مشخص شد و ما درس‌هایی که روی سوابق تحصیلی دانش‌آموزان تأثیرگذار است را بر اساس بررسی های کارشناسی که در دبیرخانه انجام شده بود پیشنهاد کردیم.

وی گفت: عناوین دروس و تعداد دروس باید در شورای عالی آموزش پرورش تصویب شود و پس از تصویب اطلاع رسانی می شود.

رئیس سازمان سنجش گفت: این مصوبه در راستای اجرای قانون سنجش و پذیرش دانشجو است.

وی افزود: امتحانات نهایی در خرداد ۹۸ برگزار و برای پایه دوازدهم عناوین دروس اعلام می شود. ضمن اینکه ضرایب دروس کنکور برای دروس متناظر امتحانی نیز یکسان خواهد بود و تغییری نخواهد داشت.

به گزارش مهر؛ میزان و نحوه تاثیر سوابق تحصیلی در آزمون سراسری سال ۱۳۹۷ برای داوطلبانی که دیپلم خود را از سال ۱۳۸۴ به بعد اخذ کرده بودند به میزان حداکثر ۲۵ درصد به نسبت سوابق تحصیلی موجود داوطلب و به صورت تأثیر مثبت و برای داوطلبان دارای مدرک پیش دانشگاهی که مدرک خود را از سال تحصیلی ۹۱-۱۳۹۰ به بعد اخذ کرده‌ بودند به میزان حداکثر ۵ درصد به صورت تأثیر مثبت در نمره‌ کل نهایی آنان لحاظ شده است.

منبع : مهر

6. Top | #6
      کاربر باسابقه

bache-mosbat
      نمایش مشخصات
      سلام انجمني هاي عزيز..من سال ٩٣ با معدل كتبي ١٧.٢٩ فارغ التحصيل شدم. كنكور ٩٣ موفق نشدم و شرايطي پيش اومد كه تا كنكور ٩٧ از اين جو دور بودم..امسال كنكور دادم و فكر نميكنم قبول بشم..قصد دارم ٩٨ كنكور بدم. شنيدم تأثير معدل امسال ٣٠ درصد و قطعي هست. من نمراتم بالاي ١٧ هستن،سوالي كه دارم اينه كه اگر من بتونم تو كنكور زيست و شيمي رو بالاي ٧٠ و رياضي و فيزيك رو بالاي ٦٠ بزنم، ميتونم زير ١٠٠٠ منطقه ٣ بيارم؟ نميتونم برم ترميم معدل چون شهرمون كوچيكه و اگه بفهمن من هنوز كنكور ميدم خيلي بد ميشه. اميدي هست با اين معدل بتونم رتبه زير ١٠٠٠ بيارم؟ رشته ام تجربيه.خواهش ميكنم اگه اطلاع دارين بگين خيلي حالم داغونه..چون تو همين انجمن خيليا گفتن اگه زير ١٩ هستين اميدي به پزشكي نداشته باشين..
      سلام دوست عزیز وقت بخیر.
      نفست از جای گرم بلند میشه ها شیمی 70 اونم کنکور امسال؟ یا کنکور رو خوب بررسی نکردی یا واقعا چون از فضای کنکور فاصله داشتی اطلاع نداری.
      امسال شیمی واقعا حال همه بچه ها رو گرفت
      بعد تازه چرا میخوای خلاف جهت آب حرکت کنی و الکی انرژی صرف کنی؟ خب شما اگر معدل قطعی شد برو ترمیم شرکت کن و اصلا فکر اینکه بخوای با معدل 17 کنکور بدی رو از سرت بیرون کن
      این را بخاطر داشته باش
      موفقیت
      تکرار لجوجانه ی کارهای ساده است.

7. Top | #7
      کاربر باسابقه

Na-Omid
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط hopluk نمایش پست ها
      معدل زیر 19.6 سر کنکور (در صورت تاثیر قطعی 30 درصد) عملاً پزشکی فکر نکنم بتونه بیاره با توجه به این جمعیت از داوطلبان معدل بالا متقاضیِ پزشکی که واقعاً هم درصد های بسیار بالایی رو در کنکورشون پیاده می کنن.
      به خصوص اینکه اکثر افرادی که معدل پایینی دارند با یکسال تلاش فوق العاده بیشتر از میانگین 40 یا 50 در اختصاصی نمی تونن بزنن. (که این میانگین درصد در اختصاصی بازم نمی تونه تاثیر معدل پایینشون رو بر رتبشون جبران کنه. )
      هر چی باشه 30 درصد قطعی است !! (می خوان مستقیم هم رو رتبه تاثیر بدن) خیلی می تونه جابه جا کنه. (در صورتی که رقابت برای تصاحب صندلی رشته ی پزشکی در دانشگاه میلیمتریه !)

و همچنان شاهد حرف های بی پایه و اساس هستیم

8. Top | #8
      کاربر باسابقه

bache-mosbat
      نمایش مشخصات
      من امسال با اینکه چیزی نخونده بودم شیمی رو بالای ۵۰ زدم..برای همین امیدوارم..من دیپلم ریاضی بودم و تو این چند سال بارها تو بزرگسالان شهرمون امتحان دادم..یکبار برای تغییر رشته در پیش دانشگاهی و یکبار هم گرفتن دیپلم تجربی که خب به علت بی کفایتی مسئولان آموزش و پرورش شهرمون دو سال طول کشید..خانواده مون معروف هستن تو شهرمون و اگه مردم بفهمن هنوز کنکور میدم..واویلا. واقعا نمیتونم ترمیم شرکت کنم..اتفاقا شما نفستون از جای گرم بلند میشه..اگه میتونستم ترمیم شرکت کنم که وقت شما رو نمیگرفتم..
      خب دیگه اگر امکان ترمیم واست نیست دست به دعا بشو که معدل قطعی نشه چون خیلی ضرر میکنی و باید خیلی درصد هاتو بالا بزنی که بتونی جبران کنی
      نمیگم امکان پذیر نیس اما واقعا واقعا خیلی خیلی سخته
      این را بخاطر داشته باش
      موفقیت
      تکرار لجوجانه ی کارهای ساده است.

9. Top | #9
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      چرا واقعا؟داری از کی سوال میکنی؟کی چیکارس؟کی چی مبدونه؟
      کی تا حالا تجربشو داشته؟کی با منبع حرف میزنه؟کی درس میخونه؟
      کی موفق شده؟کی دنبال بحث بیخود نیست؟
      عزیزم میای این سوالو میپرسی بخدا بقیه هم مثل توان چیزی نمیدونم
      متاسفانه بعضیا نامردی میکنن جواب میدن اونم قاطعانه!باد روهواس...
      از رییس سازمان سنجشم بپرسی بخدا نمیدونه اونوقت اومدی از بچه ها میپرسی؟
      ۳۳۰ روز مونده هنوز تا کنکور بعدی چیزی معلوم نیست.میگی نمیتونی ترمیم کنی.
      خب دگ چرا سوال.برو بخون ا،ه درصد بالا زدی درنیومدی بیا خِرِ منو بگیر:/
      موفق باشیم...!
      سوالی داشتید یا منشن کنید یا خصوصی بفرستید
      وگرنه امکان دیدنش نیست دیگه

10. Top | #10
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      دوست عزیز نوشته در کنکور سراسری ۹۷..یعنی کنکوری که گذشت به اون صورت بوده...۹۸ تاثیر ۳۰ درصد و قطعی برای هر دو نظام هست..که امیدوارم لغو بشه..
      مطمئنید برای هر دو نظام هست؟
      آخه ببینید،بعد از این که درباره قطعی بودن صحبت کرد پشتش درباره نحوه بر گذاری امتحان نهایی تو سال ۹۸ صحبت کرد که قراره چطور باشه
      و مورد دوم‌ این که گفتن ۳۰٪.ولی نظام قدیم دو تا نهایی داره.یعنی باید دو تا درصد بگن.ولی خب این ۳۰ که گفتن میتونه فقط مال نهایی دوازدهمیا باشه چون ما هم پیش دانشگاهی نهایی داشتیم هم سوم.قانونا باید دو تا درصد بگن

11. Top | #11
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      با این درصدایی که گفتی معدل اگه تجدید هم باشی قبولی

12. Top | #12
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط hopluk نمایش پست ها

از روی چه اماری میگین کسی که معدل پایین داره نمیتونه تو کنکور درصد بالا بزنه؟؟؟؟؟ بعدشم مگه 17 معدل بدیه؟؟؟ طرح ترمیم؟؟؟ ینی تشویق میکنین بره طرف پول بده وقت بذاره اگه سوالات سخت بود معدلش مثلا شد 18 چی؟ در جریان هستین که دیگه نمیتونه ترمیم شرکت کنه؟ ینی برای همیشه با کنکور خداحافظی؟؟؟ بهترین راه حذف کردن این قانون هست چرا که عملا معدل 19 هم داشته باشی ینی هیچی .عوض سوق دادن بچه ها به ترمیم معدل که عملا بی فایده س اعتراض کنین !

13. Top | #13
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط شیما وحیدی نمایش پست ها
      از روی چه اماری میگین کسی که معدل پایین داره نمیتونه تو کنکور درصد بالا بزنه؟؟؟؟؟ بعدشم مگه 17 معدل بدیه؟؟؟ طرح ترمیم؟؟؟ ینی تشویق میکنین بره طرف پول بده وقت بذاره اگه سوالات سخت بود معدلش مثلا شد 18 چی؟ در جریان هستین که دیگه نمیتونه ترمیم شرکت کنه؟ ینی برای همیشه با کنکور خداحافظی؟؟؟ بهترین راه حذف کردن این قانون هست چرا که عملا معدل 19 هم داشته باشی ینی هیچی .عوض سوق دادن بچه ها به ترمیم معدل که عملا بی فایده س اعتراض کنین !
      سلام. premises هایی رو که بیان کردم کاملاً واضحه اصلاً نیازی نیست بگیم از رو چه آماری . از رو چه آماری ؟؟ مگه ما نمی بینیم ؟ خوب ما هر ساله داریم وضع کنکور و رتبه ها رو می بینیم. (عمده افرادی هم که فرضاً از بانک آماری نرم افزار تخمین رتبه ی قلم چی استفاده می کنه می گن چه قدر رنج رتبه ی بالایی رو تخمین می زنه در صورتی که خودشون فکر می کردن درصد های خوبی رو با توجه به سختی کنکور زدن !)

1) از روی چه اماری میگین کسی که معدل پایین داره نمیتونه تو کنکور درصد بالا بزنه؟؟؟؟
      سوالات کنکور خیلی سخت و وقت گیر شده (سوالات فیزیک و شیمی سال 97 رو دیدیم) - پشت کنکوری های همین انجمن که خیلی خوب خونده بودن و امسال کنکور دادن حدوداً میانگین درصد 50 رو در اختصاصی هاشون تونستن پیاده کنن. -در تخمین رتبه ی قلم چی (با فرض میانگین 70 در عمومی ) درصد ها اختصاصی هاتون رو 60 وارد کنید و رتبتون رو ببینید (نشون می ده تعداد افراد بسیار کمی می تونن به درصد 50 در اختصاصی هاشون برسن.)
      => بدست آوردن درصد 50 ، 60 در اختصاصی ها یه عملکرد فوق العاده محسوب می شه و هر ساله تعداد بسیار کمی از افراد به این درصد دست یافتند. (این کاملاً واضحه)
      در ضمن من گفتم اکثر افراد معدل پایین.

2) بعدشم مگه 17 معدل بدیه؟؟؟
      بد نیست ، افتضاحه!! (با توجه به رقابت سنگین کنکور تجربی و تعداد افراد معدل بالا که در آرزوی رسیدن به پزشکی هستن و قراره با شما کنکور بدن حالا هم که تاثیر معدل قطعی شده)

3) طرح ترمیم؟؟؟ ینی تشویق میکنین بره طرف ...
      100% ! رقابت کنکور میلیمتریه. معدل های خوب هم زیادن و خیلی جدی خودشون رو برای بدست آوردن رشته پزشکی آماده می کنن. برین معدل خودتون رو بالاتر بیارین .

4)چرا که عملا معدل 19 هم داشته باشی ینی هیچی .
      بله درسته.
      خودتون که اینو می دونین ، پس چرا دوباره از من این سوالا رو پرسیدین ؟

5)عوض سوق دادن بچه ها به ترمیم معدل که عملا بی فایده س اعتراض کنین !
      من که دیگه قرار نیست کنکور بدم که بخوام اعتراض کنم.بعد اعتراض موثر نیست. قانون درستی رو تصویب کردن. آموزش و پرورش می خواد بچه ها در طول سال تحصیلی واقعاً درس بخونن. به گفته ی مسئولان اولین قدم برای حذف کنکور کم کردن وزن کنکور در آینده ی تحصیلی فرد است و بر همین اساس مقداری از بار را بر روی معدل و سوابق تحصیلی اعمال کردند و می گویند در آینده این درصد قطعی معدل رو بیشتر هم خواهند کرد. همچنین مسئولان قانون گذاری باید مانند یک داور احساساتی عمل نکرده و بر اساس هیاهو یه عده قوانین رو تغییر ندن. آن ها باید بر اساس منطق عمل کنن.
      در واقع بر طبق نظر مسئولان :
      افرادی که در مناطق محروم هستن به طور کلی معدل های بسیار بالا و خوبی دارند چون اونا فقط کافیه برای امتحان نهایی کتابشون رو خوب بخونن ، در مقابل این افراد کوشا در کنکور نمی تونن خوب عمل کنن به دلایل بسیار : عدم دسترسی به آخرین کتب کمک آموزشی و تستی ، عدم دسترسی به معلم های خوب ، حتی عدم دسترسی به سوالات کنکور سنوات قبل و .... .کنکور دادن خیلی سخت تر و پیچیده تر از امتحان نهایی دادن است.
      در این رابطه هم آقای زرافشان اظهار کردند که : تاثیر قطعی معدل برای کمک به دانش آموزان است.

و حالا خیلی بحث ها و توضیحات دیگری از دیدگاه منطق هم هست در این زمینه که چرا این قانون قطعی بودن تاثیر معدل و سوابق تحصیلی قانون درستیه و نبود این قانون بی عدالتی تلقی می شه و ... که واقعاً نمی شه و مقدور نیست با تایپ کردن توی این انجمن توضیح بدم.
      در ضمن در اکثر نقاط جهان هم همینجوره و سوابق تحصیلی تاثیر قطعی دارند. برای مثال در انگلستان : تمام سوابق تحصیلی + معدل امتحان های دیپلم (GCSE) + آزمون A level + آزمون AS level در تعیین آینده ی تحصیلی فرد در رشته های خوب دانشگاه های معتبر نقش داره و دانشگاه ها به شدت بر نتایج این assessment ها و معدل دیپلم برای انتخاب شخص تاکید دارند.
      ویرایش توسط hopluk : 24 تیر 1397 در ساعت 17:17

14. Top | #14
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      هموطن..اميدوارم هيچ وقت تو زندگيت به درِ بسته نخوري..وضعيتِ الانِ من و خيلي هاي ديگه اينه..درِ بسته. من تو نقطه ي صفر مرزي، زير نظر بي كفايت ترين معلم ها كه تنها كاري كه نميكردن تدريس بود، بي خبر از هر چيز مربوط به كنكور،طبيعتاً بي خبر از نوعِ سوالات نهايي.. من سال ٩٢ ديپلم رياضي گرفتم..اون سال گرفتاري هاي شخصي عجيبي برام پيش اومد..طبيعتاً نشد كه بخونم..بعد از عيد به "دستور" پدرم مدرسه نرفتم و پيش بيني كنيد خودتون نتيجه امتحان نهايي رو..پيش دانشگاهي رو تغيير رشته دادم به تجربي و باز هم دستور اومد از طرف پدرم كه تو خونه و بدون هيچ معلم و آزموني بخونم..كنكور ٩٣ هم طبيعتاً داغون شد..سال ٩٤ گفتن تأثير معدل قطعيه و من باز هم به "دستور" پدرم تابستونم هدر شد براي ديپلم تجربي. به دليل اينكه من اساساً پايه نابودي داشتم،زيست ١٧.٧٥ گرفتم(با تشكر از معلمان زحمتكشي كه مدرسه رو با قهوه خونه اشتباه گرفته بودن و اصلاً تدريس نميكردن و..بايد ميبوديد تو جوِّ مدرسه و شهرستانِ ما..داغون بازاري بود..). موقع ثبت نام كنكور٩٤ فهميدم بايد رياضي و زمين و زيست دوم رو هم براي ديپلم تجربي امتحان ميدادم،درحالي كه آموزش و پرورش شهرمون فقط زيست سوم رو خواسته بود..(چقدر اينا آپديت بودن ماشاا..!)سال ٩٤ هم نابود شد و تو كارنامه متوجه شدم ديپلم رياضيم تأثير داده شده. پدرم مجبورم كرد تابستون ٩٤ رو هم رياضي و زمين و زيست دوم بخونم و دوباره امتحان بدم..موقع امتحان زمين شناسي خانواده ام رفتن مسافرت و من رو گذاشتن خونه اقوام..اونجا هم پسربچه ٧ ساله از اينور ميدوييد اونور و جيغ و داد.. با بدبختي تمام همزمان زمين و زيست دوم رو خوندم..فرداش رفتم زمين ١٢ گرفتم..معدل كتبي ديپلم تجربيم شد ١٧.٣٠..من تنبل و درس نخون نيستم. تا دوم دبيرستان از ٢٠ كمتر نميگرفتم..تقديرم اين بود..حالا هم امسال آخرين فرصتمه..من چيز زيادي نميخوام،فقط ميخوام تأثير معدل مثبت باشه تا من قرباني سطح بسيار پايين آموزشي شهرمون و تصميمات نا به جاي پدرم و بي خرديِ مسئولان آموزش و پرورش شهرمون نشم..من و كساني كه سرنوشت مشابه داشتن، حقشون نيست نتيجه ي يك عمر تلاششون به خاطر يكسال نهايي،پرپر بشه. ما ميخوايم آخرين فرصتمونو براي نجات زندگيمون از دست نديم.من اميدم فقط به خداست..ببخشيد كه سرتونو درد آوردم..لطفاً اميدمون رو نااميد نكنيد..تنها چيزيه كه داريم..موفق باشيد و در پناهِ خدا.
      دوست عزیز امید خودت رو از دست نده
      این فرد که به گفته خودش کنکوری نداره که بخواد اعتراض کنه یک فرد بسیار خودخواه است و من با توجه به مزخرفاتی که گفت متوجه شدم کلا از نظر منطق صفر هست چرا که خود ریس سازمان سنجش در مصاحبه با اقای حسینی بای تاکید میکنه که اثر معدل چندان خوب هم نیست و در واقع یک چیز الکی هست .به حرف این افراد توجه نکن ما اعتراض میکنیم و ان شا الله حق بچه ها بهشون برمیگرده

15. Top | #15
      کاربر اخراجی

Mamoli
      نمایش مشخصات
      اونایی که نمرات نهاییشونو به معلم ربط میدن فازشون چیه؟ عرضه نداشتن برن یه کتاب کمک آموزشی خوب بخونن و گشادبازی درآوردن تقصیر رو انداختن رو معلم... بشین بخون بابا زمین و زمانو مقصر میدونین خودتون پاک و معصومین.. یکمم فکر کنین دلیل نمرات بد نهایی دلیل اصلی نمرات دلیل اصلی دلیل اصلی دلیل اصلی کم‌کاری خودتونه.. چند بار گفتم تاکید بشه دوستان متوجه بشن

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن