خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 1 از 3 12 ... آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 1 به 15 از 36
    1. Top | #1
      کاربر باسابقه

Mamoli
      نمایش مشخصات

به نظرتون با این شرایط ترمیم معدل شرکت کنم؟!

سلام

متاسفانه خبر قطعی شدن تاثیر معدل یکی از بدترین خبرهایی بود که توی 1-2 سال اخیر شنیدم! خیلی کلافه و سردرگمم!!
      اینطوری خیلی خیلی برای من گرون تموم میشه، آخه نمرات نهایی من اینها هستن:

زبان فارسی 12/50
      ادبیات فارسی 10/75
      عربی 10/75
      معارف 10
      زبان انگلیسی 11/50

ریاضی 3/75
      زیست 9/75
      فیزیک 9/50
      شیمی 14

با توجه به اینکه میگن 37هزار نفر معدل بالای 19/75 داریم و از این حرفا، و اینکه کسانی که دیپلمشون رو قبل از سال 84 گرفتن ( که این روزا جمعیتشون بالای 30-40 هزار نفره! ) معدل براشون لحاظ نمیشه و فقط درصدهاشون حسابه آیا منطقیه که من ترمیم معدل شرکت کنم؟!
      راستش رو بخواید تا قبل از قطعی شدن معدل یجورایی فقط به پزشکی کرمانشاه فکر میکردم ولی الان به پرستاری دانشگاه تهران - ایران - بهشتی خیلی خیلی راضی ام! چقدر امید هست که بتونم بدون انجام ترمیم معدل به این رشته و دانشگاه برسم؟! ( حدودا 5 هزار منطقه 2 میخواد ). خواهشا منطقی جواب بدید نه احساسی!

میدونید که با این حجم زیاد معدل های بالا و داوطلب هایی که تغییر رشته ای هستن یا قبل از 84 دیپلم گرفتن معدل نهایی اگه 16 هم باشه باز یعنی خیلی خیلی ضرر! و یجورایی احساس میکنم که بین معدل 16 و 10 فرق آنچنانی نیست که آدم بخواد بخاطرش یکی دو ماه درگیر ترمیم معدل بشه! راستش هزینه ی ترمیم معدل هم باز فشار زیادی بهم وارد میکنه، حالا هزینه ش به درک! بیشتر به خاطر همون وقت و اعصابی که قراره درگیر ترمیم و معدل و امتحانات نهایی بشه نگرانم! بخاطر همین تمایلی زیادی برای شرکت توی ترمیم معدل ندارم مگر توی درس های دین و زندگی + زیست + شیمی. چون میدونم برا بقیه درس ها خیلی خیلی هنر کنم ازشون یه 15-16 بگیرم!! و احساس میکنم که با این وضعیتِ معدل داوطلب ها تفاوت چندانی بین 16 و 10 وجود نداره!
      آخه امتحان نهایی درس هایی مثل ادبیات و انگلیسی ربط آنچنانی به کنکورشون نداره! چون توی امتحان نهاییِ این درس ها از مباحثی سوال میدن که اصلا برا کنکور نمیاد! توی درس های محاسباتی هم مثل ریاضی و فیزیک و شیمی چون به مرحله به مرحله ی راه حل نمره میدن و باید راه حل ما هم مطابق با نظر طراح باشه میدونم هرکاری بکنم بالای 16 نمیشم!! آدم باید واقع بین باشه نه تخیلی!

حالا یه سوال دیگه: کسی که معدلش 10 باشه حدودا چقدر از اون 25-30 درصد رو میگیره و کسی که 16 باشه چقدر؟! با این معدل های سر به فلک کشیده ی بقیه داوطلب ها، واقعا 10 و 16 تفاوت زیادی با هم دارن؟! میدونم که چون آمار دقیقش در دسترس نیست نمیشه با قطعیت نظر داد! ولی تخمین که میشه زد ...
      توی این زمینه اگه اطلاعاتی دارید ممنون میشم اگه راهنمایی کنید

_-Mohammad-_ محمد جان شما هم بیا کمک لطفا

تارس
      : "
      قانون سوم نیوتون میگه: برای اینکه بخوای به چیزی برسی، باید از یه چیز دیگه دل بکنی ... "

Interstellar 2014 - Director: Christopher Nolan
      ویرایش توسط HossEin_v : 20 تیر 1397 در ساعت 09:36

2. Top | #2
      در انتظار تایید ایمیل

نمایش مشخصات
      سلام
      نظام جدیدی یا قدیمی؟

3. Top | #3
      کاربر باسابقه

Mamoli
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط سارا خانمی نمایش پست ها
      سلام
      نظام جدیدی یا قدیمی؟
      قدیم
      جدیدا که هنوز سال سوم امتحان ندادن!

تارس
      قانون سوم نیوتون میگه: برای اینکه بخوای به چیزی برسی، باید از یه چیز دیگه دل بکنی ... "

4. Top | #4
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      داداش شما اگه داوطلب 98 هستی حتی اگه تاثیر
      مثبت بود ترمیم کن البته اگه پرداخت هزینش واست
      مساله ای نیست
      من خودم ترمیم خرداد رفتم چون نزدیک کنکور بود
      فرصت نکردم واسه ترمیم بخونم
      فقط زبان و زیست رفتم که 18 ونیم و 16 و نیم شدم
      یعنی سخت نبود اصلا فقط اشتباهم این بود خرداد رفتم
      به خوبی ات چنگ بزن

5. Top | #5
      در انتظار تایید ایمیل

نمایش مشخصات
      چرا امتحان ندادن؟تیرماهیما...
      با این اوصاف من نمیدونم چرا اصلا این سوال رو مطرح کردی.امسال سال اخره جا واسه ریسک و اینا نیست.اگه ترمیم شرکت کنی مطمءنا ریاضی بالای 3 میشی یا زیست و فیزیک رو بالاتر میاری.اگه بالاتر نیاری که خب کنکورتم نمی تونی درصد بالایی بیاری.پس 100 در 100 شرکت کن و بخون واسش.از کتاب متفرقه که سوال نمیاد از همین منابع کنکوره.درست سبک سوالات و بارم بندی و اینا فرق داره ولی به هر حال نمرت مطمءنن با تلاش بیشتر بهتر میشه.
      تو که پزشکی میخوای واسه چی به پرستاری و ...میخوای راضی بشی.که بشی یکی مثه من؟چند سال بعد داءم خودخوری کنی.
      دست نکش از چیزی که میخوای.

6. Top | #6
      کاربر باسابقه

Mamoli
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط amir22 نمایش پست ها
      داداش شما اگه داوطلب 98 هستی حتی اگه تاثیر
      مثبت بود ترمیم کن البته اگه پرداخت هزینش واست
      مساله ای نیست
      من خودم ترمیم خرداد رفتم چون نزدیک کنکور بود
      فرصت نکردم واسه ترمیم بخونم
      فقط زبان و زیست رفتم که 18 ونیم و 16 و نیم شدم
      یعنی سخت نبود اصلا فقط اشتباهم این بود خرداد رفتم
      با تاثیر مثبت که ترمیم کردن فوق العاده اشتباه بزرگیه! چون حتی اگر هم معدل 20 باشه و رتبه 6هزار منطقه 2 باز هم معدل تاثیری روی رتبه نمیذاره!

هزینش که یه کاریش میکنم، زیاد مهم نیست! بیشتر این که قراره تشریحی کار کنم و یه مباحثی رو بخونم که توی کنکور نمیاد اذیتم میکنه ...

تارس

7. Top | #7
      کاربر اخراجی

Sarkhosh
      نمایش مشخصات
      داداش اگه تاثیر قطعی باقی بمونه 100 درصد نیاز به ترمیم داری
      ولی واسه شهریورماه اقدام نکن
      صبر کن تا دی
      شاید با پیگیریایی که داره انجام میشه بشه تاثیر قطعی رو لغو کرد
      و جدا از این مسئله شما تا دی فرصت خیلی بیشتری داره به تسلط برسی
      ترمیم رو پیشنهاد میدم ؛ اما ترمیم تو شهریور رو نه

ارادت

8. Top | #8
      کاربر باسابقه

Mamoli
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط سارا خانمی نمایش پست ها
      چرا امتحان ندادن؟تیرماهیما...
      با این اوصاف من نمیدونم چرا اصلا این سوال رو مطرح کردی.امسال سال اخره جا واسه ریسک و اینا نیست.اگه ترمیم شرکت کنی مطمءنا ریاضی بالای 3 میشی یا زیست و فیزیک رو بالاتر میاری.اگه بالاتر نیاری که خب کنکورتم نمی تونی درصد بالایی بیاری.پس 100 در 100 شرکت کن و بخون واسش.از کتاب متفرقه که سوال نمیاد از همین منابع کنکوره.درست سبک سوالات و بارم بندی و اینا فرق داره ولی به هر حال نمرت مطمءنن با تلاش بیشتر بهتر میشه.
      تو که پزشکی میخوای واسه چی به پرستاری و ...میخوای راضی بشی.که بشی یکی مثه من؟چند سال بعد داءم خودخوری کنی.
      دست نکش از چیزی که میخوای.
      چون هنوز دانش آموز سال سوم نظام جدیدی وجود نداره که بخواد امتحان نهایی سال سوم بده یه نده! سال سوم های نظام جدید از مهر تازه میرن سر کلاس هاشون
      آره، مطمئنم بالاتر میارم ولی با این وضع معدل ها فکر نکنم مثلا بین 15 و 10 فرق آنچنانی باشه! ولی به قول شما جای ریسک کردن نیست (حرف قشنگی بود)
      در جواب قسمت آخر کامنت شما هم باید بگم که توی 1-2 ماه اخیر انقدر فشار روحی و مشکلاتم زیاد شدن که فقط به قبولی توی رشته ای فکر میکنم که تهش دستم به یه شغل بند بشه ... مطمئننا تلاش میکنم ولی خب با این اوضاع همین پرستاری تهران هم قبول بشم برام خیلی غنیمته!

تارس

9. Top | #9
      کاربر باسابقه

Mamoli
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط NVIDIA نمایش پست ها
      داداش اگه تاثیر قطعی باقی بمونه 100 درصد نیاز به ترمیم داری
      ولی واسه شهریورماه اقدام نکن
      صبر کن تا دی
      شاید با پیگیریایی که داره انجام میشه بشه تاثیر قطعی رو لغو کرد
      و جدا از این مسئله شما تا دی فرصت خیلی بیشتری داره به تسلط برسی
      ترمیم رو پیشنهاد میدم ؛ اما ترمیم تو شهریور رو نه

ارادت
      ممنون که اومدی داداش
      اتفاقا برا ترمیم خودم هم نظرم روی دی ماه بود، چند تا دلیل هم براش دارم که اینجا محل بحثم نیست
      ممنون از توصیه هات

قربونت

تارس

10. Top | #10
      کاربر باسابقه

bache-mosbat
      نمایش مشخصات
      حسین جان داداش معذرت دیر تاپیک رو خوندم.

راستش داداش اینکه بگیم 16 چند درصد از کل نمره رو میگیره واقعا معلوم نیس چون اصلا بحث درصد در کار نیست و بحث بحثه ترازه.(وقتی تراز بیاد وسط دیگه درصد مطرح نیس و نسبت به عملکرد بقیه یه ترازی به آدم تعلق میگیره)
      اما در بحث تراز یه چیزی که واضحه اینه که شما هرچقدر فاصلتون رو با ماکزیمم تراز کمتر کنی خب بهتره و تراز بهتری بهت تعلق میگیره دیگه

راستی داداش از همین الان دیگه واقعا حیفه آدم دست از رویا ها و تلاشش بکشه اما به شرطی که این تلاش در مسیر درست و حساب شده باشه(همون مصرف بهینه خودمون)
      اینکه یه سریا میان میگن سال 94 فلانی با معدل 12 هم زیر 1000 شد عنایت کنن و برن درصدهاشو هم مقایسه کنن و ببینن رسما طرف جرخورده که رسیده به اینجا تازه اون زمان تحصیل مجدد قانونش هنوز لغو نشده بود و میانگین دروس بالانرفته بود
      کلا داداش من بارها خدمتت عرض کردم و الانم باز میگم اگر معدل قطعی شد چاره ای جز ترمیم نیس(این یک اجباره) چون هرچی نمره بهتر بشه بازم بهتره تااینکه بخوای این کمبود درصد و تراز رو با یه کنکور که اصلا سختیش قابل قیاس با نهایی نیس جبران کنی
      این را بخاطر داشته باش
      موفقیت
      تکرار لجوجانه ی کارهای ساده است.

11. Top | #11
      کاربر باسابقه

Mamoli
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط _-Mohammad-_ نمایش پست ها
      حسین جان داداش معذرت دیر تاپیک رو خوندم.

راستش داداش اینکه بگیم 16 چند درصد از کل نمره رو میگیره واقعا معلوم نیس چون اصلا بحث درصد در کار نیست و بحث بحثه ترازه.(وقتی تراز بیاد وسط دیگه درصد مطرح نیس و نسبت به عملکرد بقیه یه ترازی به آدم تعلق میگیره)
      اما در بحث تراز یه چیزی که واضحه اینه که شما هرچقدر فاصلتون رو با ماکزیمم تراز کمتر کنی خب بهتره و تراز بهتری بهت تعلق میگیره دیگه

راستی داداش از همین الان دیگه واقعا حیفه آدم دست از رویا ها و تلاشش بکشه اما به شرطی که این تلاش در مسیر درست و حساب شده باشه(همون مصرف بهینه خودمون)
      اینکه یه سریا میان میگن سال 94 فلانی با معدل 12 هم زیر 1000 شد عنایت کنن و برن درصدهاشو هم مقایسه کنن و ببینن رسما طرف جرخورده که رسیده به اینجا تازه اون زمان تحصیل مجدد قانونش هنوز لغو نشده بود و میانگین دروس بالانرفته بود
      کلا داداش من بارها خدمتت عرض کردم و الانم باز میگم اگر معدل قطعی شد چاره ای جز ترمیم نیس(این یک اجباره) چون هرچی نمره بهتر بشه بازم بهتره تااینکه بخوای این کمبود درصد و تراز رو با یه کنکور که اصلا سختیش قابل قیاس با نهایی نیس جبران کنی
      بله، متوجهم . ولی لامصب اون بالا با معدل های فوق العاده اشغال شده که جمعیتشون هم خیلی زیاده! وقتی 37هزار معدل بالای 19/75 داریم پس فکر کنم یه 300-400هزار نفر معدل بالای 17 داشته باشیم یجورایی نا امید کنندس ... نه؟
      من خودمو بکشم نهایتش این نمره های 10 رو به 17 برسونم، چه فایده؟ وقتی بالاسر من 300-400 هزار نفر هستن، یعنی تقریبا میشه گفت که هیچ ترازی از این معدل نصیب من نمیشه ... ولی خب به قول خودت یجورایی ناچاریه و مجبورم که ترمیم معدل کنم، تنها کاریه که از دستم بر میاد ...

رویاهامو سیلاب برد داداش! فعلا با این وضعیت باید به فکر این باشم که نهایت تلاشمو بکنم بلکه رشته ای قبول بشم که یه لقمه نون از توش در بیاد! چون همین الانش از چندصد هزار نفر داوطلب دیگه عقبم و تنها هدفم اینه که بتونم بهترین عملکرد خودم رو نشون بدم! دیگه به رشته و دانشگاه زیاد فکر نمیکنم ... نهایی 19 و به بالا شدن هم کار هرکسی نیست! مخصوصا برا من که از سال 89 تا الان طرف مدرسه و سوال های تشریحی نرفتم ...

بله، همینطوره. ولی خوش به حالش که حداقل تونست به پزشکی اونم دانشگاه ایران برسه! هرچند لایق بهتر از این بود ...

امینم توی فیلم 8mile 2002 و توی مسابقه ی آخرش گفت:
      !Fucck a papa.doc, Fucck a clock, Fucck a trailer, Fucck everybody
      ... Fucck you all if you doubt me

منم به این نتیجه رسیدم که مهم نیست نتیجه چی بشه! فقط میخوام حداکثر تلاش خودمو بکنم و بعدش به تقلید از امینم به مسئولین و خیلی از آدم های دیگه که اطرافم هستن بگم:
      لعنت به کنکور، لعنت به معدل، لعنت به دانشگاه، لعنت به همه!
      لعنت به تو اگه نسبت به من شک داری ...

البته محمد جان فکر کنم فقط خودت متوجه منظورم بشی، چون فیلمش رو دیدی

تارس

ویرایش توسط HossEin_v : 20 تیر 1397 در ساعت 13:56

12. Top | #12
      کاربر باسابقه

bache-mosbat
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط HossEin_v نمایش پست ها
      بله، متوجهم . ولی لامصب اون بالا با معدل های فوق العاده اشغال شده که جمعیتشون هم خیلی زیاده! وقتی 37هزار معدل بالای 19/75 داریم پس فکر کنم یه 300-400هزار نفر معدل بالای 17 داشته باشیم یجورایی نا امید کنندس ... نه؟
      من خودمو بکشم نهایتش این نمره های 10 رو به 17 برسونم، چه فایده؟ وقتی بالاسر من 300-400 هزار نفر هستن، یعنی تقریبا میشه گفت که هیچ ترازی از این معدل نصیب من نمیشه ... ولی خب به قول خودت یجورایی ناچاریه و مجبورم که ترمیم معدل کنم، تنها کاریه که از دستم بر میاد ...

رویاهامو سیلاب برد داداش! فعلا با این وضعیت باید به فکر این باشم که نهایت تلاشمو بکنم بلکه رشته ای قبول بشم که یه لقمه نون از توش در بیاد! چون همین الانش از چندصد هزار نفر داوطلب دیگه عقبم و تنها هدفم اینه که بتونم بهترین عملکرد خودم رو نشون بدم! دیگه به رشته و دانشگاه زیاد فکر نمیکنم ... نهایی 19 و به بالا شدن هم کار هرکسی نیست! مخصوصا برا من که از سال 89 تا الان طرف مدرسه و سوال های تشریحی نرفتم ...

بله، همینطوره. ولی خوش به حالش که حداقل تونست به پزشکی اونم دانشگاه ایران برسه! هرچند لایق بهتر از این بود ...

امینم توی فیلم 8mile 2002 و توی مسابقه ی آخرش گفت:
      !Fucck a papa.doc, Fucck a clock, Fucck a trailer, Fucck everybody
      ... Fucck you all if you doubt me

منم به این نتیجه رسیدم که مهم نیست نتیجه چی بشه! فقط میخوام حداکثر تلاش خودمو بکنم و بعدش به تقلید از امینم به مسئولین و خیلی از آدم های دیگه که اطرافم هستن بگم:
      لعنت به کنکور، لعنت به معدل، لعنت به دانشگاه، لعنت به همه!
      لعنت به تو اگه نسبت به من شک داری ...

البته محمد جان فکر کنم فقط خودت متوجه منظورم بشی، چون فیلمش رو دیدی
      راجب اون معدل بالا ها که میگین درسته از ما جلو هستن ولی خب دلیل نمیشه بگیم حالا چون اونا جلو هستن پس من ترمیم نکنم چون هرچقدرم تراز بده بازم خدا بده برکت و بهتر هیچیه
      تازه شما خودت حرف قشنگی زدی گفتی بهترین خودت باشی این واقعا واسه کنکورهم صادقه و بهترین کار هم تو این اوضاع همینه اما حتما حتما ترمیم رو شرکت کنید و فرصتشو از دست ندید البته اگر معدل قطعی شد
      اما اینکه هیچی تراز نده حقیقتا بعید میدونم بلخره همیشه نیمه ی خالی و پر لیوان رو باید با همدیگه دید نه یکی رو دید اون یکی رو نه و خب اصلا اصلا هم نگران رویاهاتون نباشین خداکریمه و به هرکسی متناسب با تلاشش مزد زحماتشو میده اصلا از حالا موج ناامیدی برندارید که کنکور یکی از مهمترین پارامتر هاش همین روحیه هست و نبود روحیه عامل مرگه

راجب اون تیکه از فیلم هم واقعا حتی اینقدر حضور ذهن دارم راجبش که حتی حرکات امینم رو هم متصور شدم
      این را بخاطر داشته باش
      موفقیت
      تکرار لجوجانه ی کارهای ساده است.

13. Top | #13
      کاربر نیمه فعال

Ashegh
      نمایش مشخصات
      منم تردید دارم

14. Top | #14
      کاربر باسابقه

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      من که ترمیم نمیرم...واسه کنکور هم به معنای واقعی کلمه خودمو مورد عنایت قرار میدم...هرچی شد شد...خدا حواسش به ما هست...
      دوستان شما هم نگران نباشید ...اوضاع درست میشه...

15. Top | #15
      کاربر باسابقه

Daghon
      نمایش مشخصات
      ایشالا مثبت میشه نگران نباشید
      ترمیمم میرید باید ۲۰ بگیرید غیر اون فایده ای نداره چون ترازش بشدت پایین

صفحه 1 از 3 12 ... آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن