خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

نمایش نتایج: از 1 به 11 از 11
    1. Top | #1
      در انتظار تایید ایمیل

نمایش مشخصات

میشه در مورد منابعم نظرتون رو بگین

سلام به همگی.
      من این منابع رو میخوام استفاده کنم.لطفا اگه تجربه استفادشو دارین کمکم کنید.
      شیمی: دوم و پیش 2 مبتکران،سوم و پیش 1 خیلی سبز
      فیزیک: گاج+الگو
      ریاضی: گاج پیش+حد و آمار مهروماه
      زیست: دوم و سوم خیلی سبز،پیش الگو
      ادب: موضوعی گاج
      عربی: کامل گاج
      زبان: گاج
      دینی: جامع گاج+ایات و نکات گاج
      راستی من قبلا هم گفتم که فیزیک ریاضیم خیلی خیلی داغونه و میخوام بکشم روی 70 اگه بشه.برای همین دو تا کتاب واسه فیزیک گفتم.
      و اما چند تا سوال متفرقه:
      1.زبان فارسی رو شدیدا باهاش مشکل دارم،کتاب هامون سبطی که خیلی زیاده نمیدونم چی کار کنم براش.
      2.راستی ساعت مطالعه واسه تابستون چقدر باشه؟
      3.معدل کتبی 18:70 هست،اگه تاثیر قطعی بشه امیدی به قبولی پزشکی تهران نیست؟!
      4.به نظرتون کتاب فرید شهریاری رو بخونم یا تست زیاد بزنم کافیه؟
      5.آزمونای گزینه دو گام اول واسه قدیمیا نداره؟من که سایتشو زیر و رو کردم فقط از مهر به بعد رو داره.کانون نمیخوام برم به دلایلی که خودتون درجریانین.
      6.به نظرتون تابستون رو بذارم فقط واسه فیزیک و ریاضی؟
      ببخشید کلی سوال شد.
      یه دنیا ممنون

2. Top | #2
      کاربر باسابقه

Mamoli
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط سارا خانمی نمایش پست ها
      سلام به همگی.
      راستی من قبلا هم گفتم که فیزیک ریاضیم خیلی خیلی داغونه و میخوام بکشم روی 70 اگه بشه.برای همین دو تا کتاب واسه فیزیک گفتم.
      1.زبان فارسی رو شدیدا باهاش مشکل دارم،کتاب هامون سبطی که خیلی زیاده نمیدونم چی کار کنم براش.
      5.آزمونای گزینه دو گام اول واسه قدیمیا نداره؟من که سایتشو زیر و رو کردم فقط از مهر به بعد رو داره.کانون نمیخوام برم به دلایلی که خودتون درجریانین.
      ببخشید کلی سوال شد.
      یه دنیا ممنون
      برا زیست و شیمی نظری ندارم! میتونی با هر کتابی که راحتی و احساس میکنی ازش نتیجه میگیری بخونی
      ولی ریاضی بنظرم جامع خیلی سبز واقعا هیچ چیزی کم نداره! چه به لحاظ آموزش چه به لحاظ تست! منم ریاضیم داغون بود ولی با همین خیلی سبز و تست هاش دارم به جاهای خوبی میرسم ... برا ریاضی راهی وجود نداره بجز تست زدن!
      عربی که امسال شما میگی 87 زدی! با همون بخون دیگه!! چه کاریه کتاب هات رو عوض کنی و سر خودت رو شلوغ کنی!
      دین و زندگی های گاج همشون خوبن مخصوصا این نقره ای، ولی بنظرم بجای این کتاب آیات و نکات " دورتند سفیر خرد " بگیر اصلا پشیمون نمیشی!
      زبان هم اگه با همون گاج راحتی همون رو بخون، ولی من از مبتکران خیلی خوشم اومد! ماشالله زبان هم 76 زدی امسال! بنظرم یخورده روی نقاط ضعفت بیشتر وقت بذار اینم به 90 میرسونی، لازم نیست کتاب جدید بگیری. درک مطلب مبتکران رو هم حتما حتما کار کن! چون اگه یه مدت درک مطلب کار نکنی توی این مبحث ضعیف میشی!

برا فیزیک اگه میخوای مطلب رو واست کامل کامل آموزش بده، هیچی فرید شهریاری مبتکران نمیشه! بنظرم با این وضعیت فیزیکت اصلا سراغ گاج نقره ای نرو چون مثل من میشی! گاج نقره ای برا کسایی خوبه که توی درسنامه تقریبا مشکلی ندارن و میخوان با تست زدن خودشون رو قوی کنن، نه امثال من و شما که آموزشمون میلنگه!

1. کتاب هامون سبطی نمیخواد همشو بخونی! فقط مباحث ساختمان واژه + گروه اسمی + گروه فعلی + تکواژ و واژه رو بخون حداقل 3تست از 5تا رو جواب میدی
      2. این یه سوال شخصیه و هیچ بایدی توش نیست! هرچی تونستی
      3. اینو خودم هم نمیدونم! فقط میتونم بگم که خوش بحالت
      4. کتاب فرید شهریاری رو بخون و تست های خودش رو بزن خیلی کافیه! به اندازه ی کافی تست داره کتابش (از جمله تست های آزمون سراسری)
      5. اینم نمیدونم، فقط میدونم که حتی اگر هم داشته باشه الان دیگه دیره! 1-2 هفته پیش مهلت ثبت نامش تموم شد فکرکنم
      6. اصلا اصلا این کار رو نکن!! خیلی اشتباهه که این 60-70 روز رو فقط برا 2 درس بذاری! سعی کن توی این مدت علاوه بر اینکه تمرکز اصلیت روی مطالعه فیزیک و ریاضی باشه، زبان فارسی + آرایه ها + شیمی 2 + ژنتیک رو هم بخونی ( حتی اگر شده برا هرکدوم روزی نیم ساعت! )

موفق باشی دوستِ عزیز

تارس
      : "
      قانون سوم نیوتون میگه: برای اینکه بخوای به چیزی برسی، باید از یه چیز دیگه دل بکنی ... "

Interstellar 2014 - Director: Christopher Nolan

3. Top | #3
      کاربر باسابقه

Mamoli
      نمایش مشخصات
      راستی اینم اضافه کنم که برای آموزش زبان فارسی کتابی کامل تر از کتاب هامون سبطی نیست!! فقط حیف خوندنش یخورده وقت زیادی میگیره، البته همونطور که گفتم لازم نیست همه ی 400 صفحه ش رو بخونی! شما 200-250 صفحه ی اصلیش رو بخونی حداقل 3تا از 5 تا تست زبان فارسی رو میزنی

فیلم هاش هم توی سایت آلاء هست، اگه احساس کردی همزمان با کتاب نیاز به توضیحاتِ بصریِ مؤلف داری میتونی اونا رو هم ببینی، ولی بنظرم نیازی نیست و همون کتابش خیلی کافیه و کامله!

تارس
      قانون سوم نیوتون میگه: برای اینکه بخوای به چیزی برسی، باید از یه چیز دیگه دل بکنی ... "

4. Top | #4
      در انتظار تایید ایمیل

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط HossEin_v نمایش پست ها
      راستی اینم اضافه کنم که برای آموزش زبان فارسی کتابی کامل تر از کتاب هامون سبطی نیست!! فقط حیف خوندنش یخورده وقت زیادی میگیره، البته همونطور که گفتم لازم نیست همه ی 400 صفحه ش رو بخونی! شما 200-250 صفحه ی اصلیش رو بخونی حداقل 3تا از 5 تا تست زبان فارسی رو میزنی

فیلم هاش هم توی سایت آلاء هست، اگه احساس کردی همزمان با کتاب نیاز به توضیحاتِ بصریِ مؤلف داری میتونی اونا رو هم ببینی، ولی بنظرم نیازی نیست و همون کتابش خیلی کافیه و کامله!
      داداش حسین ممنون به خاطر وقتی که گذاشتی.ایشالا سال دیگه قبولیت پزشکی کرمانشاه .
      فک کنم فیزیک و ریاضی تو آموزش مشکل دارم که دو ساعت طول می کشه یه تست رو بزنم.لابد جا نیفتاده برام.شهریاری طول و تفسیر داده مبحثو؟یا مختصر و مفید گفته؟
      میدونی از چی زبان فارسی بدم میاد؟اینکه هر کسی یه تزی میده.یکی میده فلان کلمه یه تکواژه اون یکی میگه نه دو تا تکواژه.تازه باید این تفاوتا رو هم تفکیک کنم.اونم کسی که دبیر بالا سرش نیست.

5. Top | #5
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      فک کنم فیزیک و ریاضی تو آموزش مشکل دارم که دو ساعت طول می کشه یه تست رو بزنم.لابد جا نیفتاده برام.شهریاری طول و تفسیر داده مبحثو؟یا مختصر و مفید گفته؟
      میدونی از چی زبان فارسی بدم میاد؟اینکه هر کسی یه تزی میده.یکی میده فلان کلمه یه تکواژه اون یکی میگه نه دو تا تکواژه.تازه باید این تفاوتا رو هم تفکیک کنم.اونم کسی که دبیر بالا سرش نیست.
      داداش اگه اينقدر تو رياضي فيزيك مشكل داري فيلم هاي اموزشي بهتر راه ميندازت تا درسنامه ها

6. Top | #6
      در انتظار تایید ایمیل

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Ebrahim999 نمایش پست ها
      داداش اگه اينقدر تو رياضي فيزيك مشكل داري فيلم هاي اموزشي بهتر راه ميندازت تا درسنامه ها
      آخه ویدءوها رو میگن فایده نداره و مطلبی که خودت بفهمی خیلی بهتره تا ویدءو.نمیدونم والا راسته یا نه.آخه تا حالا تجربه استفاده از ویدءو رو نداشتم.فقط یه قسمت از آلا رو دان کردم ولی یه ربع بیشتر ندیدم،نمی تونم قضاوت کنم.

7. Top | #7
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      سلام به همگی.
      ببخشید کلی سوال شد.
      یه دنیا ممنون
      سلام اولا زیست پیش الگو خصوصا پیش ۱ ش اصلا چنگی به دل نمیزنه من جات بودم آبی قلمچی برای پیش میزدم برخلاف سایر کتابای آبی کتاب واقعا خوب و قدی نوشته شده.
      برای شیمی حتما موج آزمون الگو رو تو برنامت بزار.
      تو که ریاضیت مشکل داره پسر خوب درسنامه خیلی روون میخوای و تست خوب خیلی سبز میگرفتی... گاج خیلی نکته محوره ...

ازمونم قلمچی خیلی بهتر از گزینه دوعه

8. Top | #8
      در انتظار تایید ایمیل

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط mobinology نمایش پست ها
      سلام.

نظری که می‌خوام در مورد منابع‌تون بدم رو با ماه‌ها پرس‌و‌جو به‌دست آوردم و خودم استفاده کردم و نتیجه گرفتم؛ پس از خوب بودن‌شون کاملا مطمئن باشید

در مورد شیمی باید خدمت‌تون عرض کنم که برخلاف چیزی که ممکنه خیلی‌ها بگن، کتاب مبتکران اصلا مناسب نیست؛ من خودم هم وقتی سال دوم بود مبتکران خوندم ولی با پرس و جویی که داشتم در نهایت متوجه شدم که کتای شیمی جامع نقره‌ای، بهترین کتاب شیمی واسه کنکور هست؛ خیلی سبز هم کتاب خیلی مناسبیه ولی من به شخصه نمی‌تونم باهاش ارتباط برقرار کنم.
      برای کتاب فیزیک همون گاج نقره‌ای کافیه و اگه به دقت بخونینش و تستاشو همه بزنین، می‌تونین درصد فوق‌العاده‌ای تو کنکور کسب کنید.
      برای کتاب زیست‌شناسی من روش جالبی واسه خوندن داشتم که اونو البته از سارا همتی (رتبه ۱ کنکور چند سال قبل) یاد گرفته بودم؛ به این صورت که درس‌نامه‌ی کتابای کمک‌آموزشی مثل خیلی‌سبز نمی‌خوندم چون واقعا وقت نداشتم؛ به‌جاش متن کتاب رو می‌خوندم و پشت سرش تستای کنکور یا تستای تالیفی‌شو می‌زدم و نکات رو از تستا استخراج می‌کردم و توی کتاب می‌نوشتم. باور کنین خوندن درس‌نامه خیلی‌سبز خیلی وقت تلف کن و نامناسبه؛ در صورتی که خودتون تست بزنین و تحلیل کنین و نکاتو استخراج کنین بهتر تو ذهن‌تون می‌مونه تا این‌که برین یه سری نکات رو به‌صورت حفظی بخونین. اینو هم بگم خدمت‌تون که از دو کیلومتری زیست الگو حتی رد هم نشین!
      ادبیات و عربی‌تون هم مناسبه؛ گرچه پیشنهاد من اینه که برای لغات کتاب کلک معلم و برای قرابت، کتاب نشر الگو رو تهیه کنین.
      یه جمله بگم در مورد زبان بهتون همینو آویزه گوش‌تون کنین: زبان کنکور، فقط کتاب جامع دکتر شهاب اناری و دیگر هیچ!
      منبع دینی‌تون هم عالیه.

اما در مورد سوالات متفرقه‌تون:
      ۱) بهتره برای زبان فارسی کتاب الگو رو تهیه کنین؛ گرچه من خودم خیلی نتونستم از روش بخونم. من تو مدرسه پایه‌ی زبان فارسیم خوب شکل گرفته بود و جزوه معلم داشتم.
      ۲) به نظرم واسه تابستون ۶ تا ۸ ساعت باشه کاملا کفایت می‌کنه.
      ۳) چرا هست کاملا اگه درصداتون خوب باشه. به نظرم وقت‌تون رو با ترمیم معدل تلف نکنین چون به احتمال ۸۰ درصد این قضیه لغو می‌شه.
      ۴) تست زیاد زدن می‌تونه کار بهتری باشه.
      ۵) خیر تا مهرماه ندارن؛ تازه سنجش هم تا فروردین ۹۸ واسه نظام قدیما آزمون نداره. با این حال از نظر من قلمچی از همه بهتره؛ درسته یه سری مشکلات هست که زیاد گفته شدن؛ ولی هرچی باشه کانون جاییه که تقریبا همه رتبه‌ها توش حضور دارن و جامعه آماریش شدیدا شبیه کنکوره.
      ۶) به هیچ وجه! دروس پایه رو باید ببندین تو تابستون.

امیدوارم همیشه موفق باشین
      مرسی از راهنماییت.آخه کانون هزینشم خیلی بالاتره گزینه دو هست.
      راستی شناختی از علیرضا فصیحی دارین؟یه کانال داره تلگرام مشاوره میده به صورت خصوصی.ویدءو آموزشی هم داره میفروشه. ویدءو هاش و مشاورش چطوره؟

9. Top | #9
      در انتظار تایید ایمیل

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط mehrab98 نمایش پست ها
      سلام اولا زیست پیش الگو خصوصا پیش ۱ ش اصلا چنگی به دل نمیزنه من جات بودم آبی قلمچی برای پیش میزدم برخلاف سایر کتابای آبی کتاب واقعا خوب و قدی نوشته شده.
      برای شیمی حتما موج آزمون الگو رو تو برنامت بزار.
      تو که ریاضیت مشکل داره پسر خوب درسنامه خیلی روون میخوای و تست خوب خیلی سبز میگرفتی... گاج خیلی نکته محوره ...

ازمونم قلمچی خیلی بهتر از گزینه دوعه
      داداش ممنون.اخه پارسال خیلی سبز زدم یک در میون.این شد درصدم.درسنامه هم از رو همین خوندم.والا گاجو ندارم میخواستم تهیه کنم طبق گفته علیرضا فصیحی.
      راستی من آبجیم

10. Top | #10
      کاربر باسابقه

Mamoli
      نمایش مشخصات
      خواهش، کاری نکردم که
      لطف داری شما

شاید بشه به قول شما گفت طول و تفسیر داده ولی باورکن قشنگ شیرفهم میکنه مطلبو! مطمئن باش چیز اضافی و بیخودی نگفته!! شما که بیشتر مشکلت آموزشه اگه یکی از کتاب هاشو برا نمونه بگیری و بخونی مطمئنم که میری بقیه کتابهاش رو هم میگیری! خلاصه ی کلام این که هیچ کتابی توی بازار کامل تر و ساده تر از فرید شهریاری درس نداده! مطمئن باش

آره واقعا همچین مواردی هست، ولی خب خیلی کم پیش میاد! همونطور که میدونید 5تا تست ازش میاد که معمولا 3-4 تاش روتین هستن و واقعا حیفن اگه نخونید!! به هر حال مجبورید بخونید، و هیچ کتابی هم ساده تر و قابل فهم تر و در عین حال کاملتر از کتاب هامون سبطی نیست!

تارس

11. Top | #11
      کاربر باسابقه

Na-Omid
      نمایش مشخصات
      این نکته رو یادآور بشم که واسه ریاضی و فیزیک از یک منبع استفاده کنید
      اینطوری بهتره و وقت کمتری از دست میدید

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن