خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

نمایش نتایج: از 1 به 13 از 13
    1. Top | #1
      در انتظار تایید ایمیل

نمایش مشخصات

درجا زدن و نیمه رها کردن مطالعه

دوستان سلام.
      این اولین باره که من اینجا چیزی می نویسم.مدت ها خواننده خاموش بودم ولی امشب دلم گرفته دارم می ترکم از ناراحتی.
      قبلش بگم حقتونه هرجوری که میخواین قضاوتم کنین چون من خودمم از خودم بدم میاد.
      من سال 86،87،88 کنکور تجربی دادم و به دلیل تنبلی باوجود این همه کلاسی که رفتم پزشکی قبول نشدم و رفتم پیرا.تو دانشگاه کسایی که پزشکی آورده بودن رو که میدیدم میخواستم خودمو بکشم.خلاصه طرحمم گذروندم و سال 94 و 96 و 97 هم شرکت کردم و بازم تنبلی کردم و قبول نشدم.نمیدونم منی که انقدر پزشکی رو دوست دارم چه مرگیم بود که نمیخوندم.اوایل شروع خوبی دارم و وسطش ول میکنم.
      به خدا شدم مایه خنده تو خانواده البته فقط مامان و خواهرم میدونن من کنکور میدادم.
      حالم از خودم به هم میخوره الان دوستام دارن تخصص میخونن و من اینجام.جالب اینجاست که تو دانشگاه شاگرد ممتاز بودم.
      امسالم که سال آخر نظام قدیمیاس نمیدونم چ کار کنم که حتما قبول شم هر کاری میکنم فیزیک ریاضیم درصدش پایینه.میدونم که اگه تلاش کنم میتونم زیست و شیمی رو یه کاریش بکنم.
      امسال درصدام اینا بود...ادب 48 عربی 87 دینی 64 زبان 76 ریاضی 27 زیست 60 فیزیک 15 شیمی 42.
      یعنی روزی هزار بار میگم خاک بر سرت که انقدر احمقی.انقدر که من به خودم فحش و بد و بی راه میگم کسی به عمرش به خودش نگفته.از استرس آینده دارم می میرم.از اینکه امسال نتونم به آرزوی بچگیم برسم.
      تازه امید مادرم رو هم نا امید کردم با این تنبلیم.تو رو خدا راهنمایی کنین.الان 29 سالمه.حس میکنم از همه ی دنیا عقبم.
      ویرایش توسط سارا خانمی : 20 تیر 1397 در ساعت 00:43

2. Top | #2
      کاربر انجمن

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      دوست عزیز هیچ کس هیچ کاری نمیتونه برات بکنه جز همون فحش هایی که خودت به خودت میدی. فقط بگم که با زندگی و اینده خودت بازی میکنی. درصدات کاملا پتانسیل قبولی پزشکی رو با تلاش بیشتری دارن. در ضمن فیزیک و ریاضی فقط با تست و تمرین زیاد نتیجه میده. اینو همه رتبه ها میگن

3. Top | #3
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      درصدات خیلی خوبه و راه پیشرفتت بازه
      خودت که گفتی میتونی زیست و شیمی رو بیاری بالا پس دربارش چیزی نمی گم
      ریاضی کنکور نسبتا روتینه یعنی منی که ریاضی رو کمی دیرتر از بقیه متوجه میشم تونستم تو همین 15 تا سوال بزنم همشم مدیون آزمون های سه روز یکبار هستم،میتونی اول سوالای چند سال اخیر رو بررسی کنی بعد شروع به تست تالیفی کنی
      فیزیک هم تا حد زیادی شبیه همین ریاضی است فقط میتونن سوال رو بیشتر بپیچونن که اگر مفهوم هر درس رو متوجه شده باشی به احتمال 90٪ بشه حلش کرد

4. Top | #4
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      یه توصیه ای ک بهت میکنم از این فاز یادآوری ب خودت بیرون نیا ! هروقت داشتی تنبلی میکردی و تکرار مکررات تمام این روزایی ک از دست دادی یادت بیاد و در عین حال امیدت رو هم از دست نده

? What is the Most resilient Parasite? A Bacteria? A Virus? An Intestinal worm
      ;An idea
      ... Resilient, Highly contagious
      .Once an idea has taken hold of the brain it’s almost impossible to eradicate
      .An idea that is fully formed, fully understood,That sticks, right in there somewhere

5. Top | #5
      در انتظار تایید ایمیل

نمایش مشخصات
      بچه ها ممنونم که جواب دادین،حداقل با یکی درموردش حرف زدم.داشتم می ترکیدم.

6. Top | #6
      کاربر باسابقه

Mamoli
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط سارا خانمی نمایش پست ها
      دوستان سلام.
      این اولین باره که من اینجا چیزی می نویسم.مدت ها خواننده خاموش بودم ولی امشب دلم گرفته دارم می ترکم از ناراحتی.
      من سال 86،87،88 کنکور تجربی دادم و به دلیل تنبلی باوجود این همه کلاسی که رفتم پزشکی قبول نشدم و رفتم پیرا.تو دانشگاه کسایی که پزشکی آورده بودن رو که میدیدم میخواستم خودمو بکشم.خلاصه طرحمم گذروندم و سال 94 و 96 و 97 هم شرکت کردم و بازم تنبلی کردم و قبول نشدم.نمیدونم منی که انقدر پزشکی رو دوست دارم چه مرگیم بود که نمیخوندم.اوایل شروع خوبی دارم و وسطش ول میکنم.
      به خدا شدم مایه خنده تو خانواده البته فقط مامان و خواهرم میدونن من کنکور میدادم.
      حالم از خودم به هم میخوره الان دوستام دارن تخصص میخونن و من اینجام.جالب اینجاست که تو دانشگاه شاگرد ممتاز بودم.
      امسالم که سال آخر نظام قدیمیاس نمیدونم چ کار کنم که حتما قبول شم هر کاری میکنم فیزیک ریاضیم درصدش پایینه.میدونم که اگه تلاش کنم میتونم زیست و شیمی رو یه کاریش بکنم.
      امسال درصدام اینا بود...ادب 48 عربی 87 دینی 64 زبان 76 ریاضی 27 زیست 60 فیزیک 15 شیمی 42.
      یعنی روزی هزار بار میگم خاک بر سرت که انقدر احمقی.انقدر که من به خودم فحش و بد و بی راه میگم کسی به عمرش به خودش نگفته.از استرس آینده دارم می میرم.از اینکه امسال نتونم به آرزوی بچگیم برسم.
      تازه امید مادرم رو هم نا امید کردم با این تنبلیم.تو رو خدا راهنمایی کنین.الان 29 سالمه.حس میکنم از همه ی دنیا عقبم.
      شما درصدهات که خیلی خوبن! واقعا امید به قبول شدنت خیلی زیاده ها!! نامید نشو!
      برا فیزیک با آموزشش مشکل داری یا با حل کردن تست ها؟! اگه مشکلت آموزشه هیچی مثل کتاب های فرید شهریاری (مبتکران) آموزش نداده! اگر هم مشکلت تست زنیه که باید با تست زدن خیلی زیاد برطرف بشه!
      من سال 96 کسی رو میشناسم که با ریاضی -1.3 تونست دندانپزشکی سنندج قبول بشه!! چون زیست و شیمی و عمومی هاش رو حدود 80 زده بود! توی تخصصی ها یجورایی میشه گفت اصل کاری و تعیین کننده همون زیست و شیمی هستن، البته درصد بالا توی ریاضی و فیزیک هم میتونن کاتالیزور باشن و رتبه ی شما رو خیلی بالا بیارن!

تارس
      : "
      قانون سوم نیوتون میگه: برای اینکه بخوای به چیزی برسی، باید از یه چیز دیگه دل بکنی ... "

Interstellar 2014 - Director: Christopher Nolan
      ویرایش توسط HossEin_v : 21 تیر 1397 در ساعت 22:56

7. Top | #7
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      دوستان سلام.
      رشته پيراپزشكي واسش كار نيست ؟

8. Top | #8
      در انتظار تایید ایمیل

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Ebrahim999 نمایش پست ها
      رشته پيراپزشكي واسش كار نيست ؟
      نه دوست عزیز کار کجا بود.

9. Top | #9
      کاربر انجمن

Mehrabon
      نمایش مشخصات
      برای خودتون بازه تعریف کنید برای درس خوندن خیلی رویایی فکر نکنید که یهو مثلا 15ساعت درس می خونم کم کم شروع کنید بگید امسال اخرین فرصت منه من فکر کنم شما از اون ادمایی هستید که باید همه چی تون عالی باشه و وقتی یه کوچولو عقب می افتید به این فک می کنید که سال دیگه مثلا نفراول می شم و یهو ولش می کنید چون یه کسی رو میشناسم این مدلی اینو می گم شاید اشتباه می کنم
      در مورد ریاضی و فیزیک اتفاقا درسهای سختی نیستن ولی وقت زیادی می بره فقط سریع نرید سراغ پاسخنامه سعی کنید خودتون رو حل کنید برید درسنامه رو بخونید بعد حل کنید بعد برید سراغ پاسخنامه
      درصدهاتون خیلی خوبه حتما م یتونید

10. Top | #10
      در انتظار تایید ایمیل

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Beau نمایش پست ها
      برای خودتون بازه تعریف کنید برای درس خوندن خیلی رویایی فکر نکنید که یهو مثلا 15ساعت درس می خونم کم کم شروع کنید بگید امسال اخرین فرصت منه من فکر کنم شما از اون ادمایی هستید که باید همه چی تون عالی باشه و وقتی یه کوچولو عقب می افتید به این فک می کنید که سال دیگه مثلا نفراول می شم و یهو ولش می کنید چون یه کسی رو میشناسم این مدلی اینو می گم شاید اشتباه می کنم
      در مورد ریاضی و فیزیک اتفاقا درسهای سختی نیستن ولی وقت زیادی می بره فقط سریع نرید سراغ پاسخنامه سعی کنید خودتون رو حل کنید برید درسنامه رو بخونید بعد حل کنید بعد برید سراغ پاسخنامه
      درصدهاتون خیلی خوبه حتما م یتونید
      سلام،بازه تعیین کنید رو متوجه نشدم.
      آره واقعا درست حدس زدید کمال گرا هستم به شدت.
      اتفاقا با تست کلنجار میرم ولی طول میکشه و این طول کشیدن اعتماد به نفسم رو میاره پایین.
      فک می کنم اونایی که فیزیک ریاضی بالا میزنن از فضا اومدن و خیلی باهوشن و من توانایی حل سریع ندارم.
      کلا اعتماد به نفسم در همه موارد کمه.

11. Top | #11
      کاربر اخراجی

نمایش مشخصات
      اتفاقا با تست کلنجار میرم ولی طول میکشه و این طول کشیدن اعتماد به نفسم رو میاره پایین.
      فک می کنم اونایی که فیزیک ریاضی بالا میزنن از فضا اومدن و خیلی باهوشن و من توانایی حل سریع ندارم.
      خب همه اوایل کند هستن، اینا تست اموزشین ک با تیپ های مختلف سوالا اشنا بشی و دفعه های بعد ک با سوالی با همون شکل و شمایل مواجه میشی دیگه سریع میدونی بری سراغ کدوم فرمول و چطور حل کنی، من ریاضی و فیزیکم ضعیف تر بود از شیمی زیست ولی متوجه شدم ک این دوتا خیلی اسون تر از شیمی هستن و ب راحتی میشه درصد بالا زد، تو فیزیک از مثالای ساده شروع کن ک علاقه مند بشی و بفهمی ک واقعا هم فیزیک مث بقیه علما قشنگ و جالبع اینجوری علاقه ب خوندنش پیدا میکنی،کتاب درسی فیزیک رو بخون ب دور از استرس کنکور، مثال های حل شده رو سعی کن حل کنی، متنشو بخون و... ، بعد برو سراغ ی کتاب کمک درسی و درسنامشو بخون بعد هم تست ها رو بدون زمان حل کن حتی اگه 15 دیقع حلت طول بکشه بازم خودش ی تکامل و حرکت رو ب جلویع،ناامید نشو همین تست غلط زدنا ب موفقیتت کمک میکنن، ان شاالله موفق میشی

12. Top | #12
      کاربر انجمن

Mehrabon
      نمایش مشخصات
      یه ساعته دارم فک می کنم کلمه کمال گرا یادم نمی اومد
      منظورم از بازه اینکه مثلا بگید این هفته باید فلان بخش رو بخونم و اگه خوندید که هیچ نخوندید باید برید سراغ بعدی اینو از جهت همین کمال گرا بودنتون می گم این کمک می کنه به زمان اهمیت بدید
      در مورد ریاضی فیزیکم هر کسی تو یه بخش قویتره ولی منم که منثلا ریاضی نقطه قوتمه یهو نیم ساعت زمان می زارم تا یه دونه سوال حل کنم انقدر باهاش بازی می کنم تا بفهممش ولی وقتی می ری سراغ پاسخنامه سریع تو ذهن ادم نمی مونه من برای عربی هم همینکار رو می کنم خیلیم لنگ می زنم تو عربی ولی همین کمکم میکنه درست درک کنم سواله رو منم اعصابم خورد میشه ولی باید باهاش کنار اومد

13. Top | #13
      در انتظار تایید ایمیل

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Beau نمایش پست ها
      یه ساعته دارم فک می کنم کلمه کمال گرا یادم نمی اومد
      منظورم از بازه اینکه مثلا بگید این هفته باید فلان بخش رو بخونم و اگه خوندید که هیچ نخوندید باید برید سراغ بعدی اینو از جهت همین کمال گرا بودنتون می گم این کمک می کنه به زمان اهمیت بدید
      در مورد ریاضی فیزیکم هر کسی تو یه بخش قویتره ولی منم که منثلا ریاضی نقطه قوتمه یهو نیم ساعت زمان می زارم تا یه دونه سوال حل کنم انقدر باهاش بازی می کنم تا بفهممش ولی وقتی می ری سراغ پاسخنامه سریع تو ذهن ادم نمی مونه من برای عربی هم همینکار رو می کنم خیلیم لنگ می زنم تو عربی ولی همین کمکم میکنه درست درک کنم سواله رو منم اعصابم خورد میشه ولی باید باهاش کنار اومد
      کمال گرا
      هزاران بار ممنون.راهنمایی هایی که کردین رو به کار می گیرم.
      ایشالا که شمام موفق بشین و امسال سال رسیدن به آرزوهاتون باشه.

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن