خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 2 از 2 نخستنخست 12
    نمایش نتایج: از 16 به 25 از 25
    1. Top | #16
      کاربر فعال

Sarkhosh
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط unlucky نمایش پست ها
      نه اینکه تفاوتی با سال به سال داشته باشه رو نمیگم.

مشکل من اینجاس که سال به سالشونو ندارم ://

ینی مثلا فیزیک سال اول مبتکرانه سال دوم میکرو.
      یا زیست سال اول الگوعه سال دوم میکرو. سال سومم خدا میدونه چی باشه.
      عربی سال اول خ.سبزه سال دوم ابی کانون

و...
      گفتم اگه جامع بگیرم مقل هم باشن شاید بهتر باشه...
      چون فکر نکنم اون چاپی که مربوط به کتاب های من بود الان وجود داشته باشه که بخوام سال به سالمو کامل کنم. هر سال تغییرات دادن کتابارو. مثل همین عربی...

اصن لازمه مثل هم باشن ؟
      من چیکار کنم الان ؟
      خیلی اشتباه کردید که منابعتون رو هر سال عوض کردین :/ من توی درس شیمی به توصیه معلمم مجبور شدم کتاب ماجرای شیمی یازدهم رو بگیرم :/ توی هر مبحث ترکیبی نویسنده گفته بود :
      از کتاب ماجرای شیمی دهم روش (مثلا) اتم های با معرفت (یه چیزی توی این مایه ها دقیق یادم نیس ولی معرفت داشت ) رو بخونید :/

کلا کتاب ناقص! زیاد دیدم :/ مثلا نویسنده کتاب X توی مقدمه کتاب نوشته که از 0 تا 100 رو گفتم ، بعد کتابو میخری میبینی در کل 30 درصد توی این کتابه ، بقیه اش توی کتابای دیگه نویسنده اس ، تازه جدیدا این نویسنده دی وی دی هم داده که دیگه رسما 50% رو به اون منتقل کرده

خلاصه این که بگم الان دیگه وقت چه کنم چه کنم نیست :/ حداقل توی کتابای زبان و ریاضی و عربی "بااااید" پایه بگیری و سال بعد هم عوض نکنی جلد دومشو هم بگیری. چون این درسا کاملا ترکیبی ان و اگر از الان پایه تهیه نکنی ضرره :/
      مثلا من با این که پایه های میکرو ریاضی رو داشتم ، مهر و ماه گرفتم (عالیه) ، البته اگر پایه های 10 و 11 میکرو نداشتم بازم میکرو میگرفتم

احمق آن کسی ست که برای باور خود ، دنبال دلیل است ...
      و احمق تر کسی ست که عمر اش را صرف باور دیگران کند!

2. Top | #17
      کاربر فعال

Sarkhosh
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط امیر123 نمایش پست ها
      با احترام به آقای زارع ولی تانک آرامفر عالیه
      امسال بعضی گزینه ها رو که تو کنکور میدیدم شاخ در میاوردم
      حداقل نزدیک به 15 گزینه رو استاد یا تو تانکش اورده بود یا تو همایش جمع بندیش گفته بود
      منم تعریف کتاب های دکتر آرامفر رو شنیدم ، ولی گویا برای کتاب نظام جدید دست به سکوت عجیبی زده و فقط دی وی دی منتشر کرده
      شایدم قراره جامعش رو یهو منتشر کنه :::

ولی در کل با این حرف که میگن کنکور دادیم زیستش مطابق سوالات فلان موسسه یا انتشارات بود و ... مخالفم :/
      به هر حال کتابی که مولفین ازش سوال طرح میکنن با کتابی که طراح کنکور ازش سوال میده یکیه :/
      آدمای بی سواد و بی تجربه هم که کتاب یا دی وی دی ها رو ننوشتن :/ هر کدومشون هم حداقل 10 دور سوالات کنکورو تحلیل کردن و کمتر نویسنده ای هست که چم و خم کار دستش نباشه :/

مثلا توی سوالات فیزیک ؛ دبیر اومده میگه :
      نگاه کنین این سوالای فایل مشابه کنکور ماست اینم سوال کنکور . من 2 خط سوال دادم ، سوال کنکور هم 2 خطه . من گفتم 4 اون گفته 4/5 که محاسباتو سخت کنه ://

با این حرف میشه 4 تا داوطلب بی تجربه رو راحت خام کرد :/ والا سوالات قلمچی هم که هرسال ازش هزاران مرتبه چاپ میشه و به اندازه سن من قدمت داره و ویرایش آنچنانی نداره و دیگه بس حل شدن ، پیش پا افتاده ان هم مشابه کنکورن

ویرایش توسط shaqayeq.mousavi : 20 تیر 1397 در ساعت 06:20

3. Top | #18
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط شقایق موسوی نمایش پست ها
      خیلی اشتباه کردید که منابعتون رو هر سال عوض کردین :/ من توی درس شیمی به توصیه معلمم مجبور شدم کتاب ماجرای شیمی یازدهم رو بگیرم :/ توی هر مبحث ترکیبی نویسنده گفته بود :
      از کتاب ماجرای شیمی دهم روش (مثلا) اتم های با معرفت (یه چیزی توی این مایه ها دقیق یادم نیس ولی معرفت داشت ) رو بخونید :/

کلا کتاب ناقص! زیاد دیدم :/ مثلا نویسنده کتاب X توی مقدمه کتاب نوشته که از 0 تا 100 رو گفتم ، بعد کتابو میخری میبینی در کل 30 درصد توی این کتابه ، بقیه اش توی کتابای دیگه نویسنده اس ، تازه جدیدا این نویسنده دی وی دی هم داده که دیگه رسما 50% رو به اون منتقل کرده

خلاصه این که بگم الان دیگه وقت چه کنم چه کنم نیست :/ حداقل توی کتابای زبان و ریاضی و عربی "بااااید" پایه بگیری و سال بعد هم عوض نکنی جلد دومشو هم بگیری. چون این درسا کاملا ترکیبی ان و اگر از الان پایه تهیه نکنی ضرره :/
      مثلا من با این که پایه های میکرو ریاضی رو داشتم ، مهر و ماه گرفتم (عالیه) ، البته اگر پایه های 10 و 11 میکرو نداشتم بازم میکرو میگرفتم
      خودمم میدونم اشتبا کردم
      میگم حالا که اینجوری شده چیکار کنم !!؟

در مورد زبان که من اصلا منبع فک نکنم بگیرم!
      تستای کنکور سال های قبلو میزنم + ازمون های ازمایشی واسه من کفایت میکنه...

ریاضی که تکلیفش مشخصه ایکیو 10 و 11 رو دارم. برا سال بعدم باز ایکیو میگیرم...
      عربی برا 10 خ.سبزه. برا 11 کانون.
      الان عوضش کنم ؟؟ خ. سبز پایه بگیرم ؟؟ یا خ.سبز 11 رو بگیرم بزنم تنگش ؟؟
      اگه قراره پایه بگیرم اینایی که الان دارمو بندازم بره ؟؟ یا از مهر به بعد پایه بزنم ؟

راستی من کلا همه کتابام اینجوری شدناا
      ینی زیست و شیمی و فیزیکم منابع 10 با 11 فرق داره!!
      اینارم باید عوض کنم ؟؟
      ویرایش توسط unlucky : 20 تیر 1397 در ساعت 15:03

4. Top | #19
      کاربر اخراجی

نمایش مشخصات
      ر یدم به این انجمن

5. Top | #20
      کاربر فعال

Sarkhosh
      نمایش مشخصات
      خودمم میدونم اشتبا کردم

اگه قراره پایه بگیرم اینایی که الان دارمو بندازم بره ؟؟ یا از مهر به بعد پایه بزنم ؟

اینارم باید عوض کنم ؟؟
      توی بعضی منابع لازم نیست اگر 10 و 11 رو داری ، بری پایه رو بگیری .
      مثلا اگر زیست و فیزیک و شیمیت منابع یکسان دارن اصلا لازم نیست که بری پایه بگیری ، فقط باید 12 رو بگیری .

اما؛ اگر مثلا زیستت منابع یکسانی نداشت ، بازم به نظرم نگیر! همون 12 منبع 11 رو بخر ، چون این 2 تا کتاب ترکیب بیشتری باهم دارن و بعدش هم قراره یک کتاب کلی برای آزمون بگیری دیگه؟! این کتاب خودش مطالب رو منسجم میکنه حتی اگر قبلا اینطور نباشن .

اما توی درسنایی که توی پست قبلم گفتم لازمه که بگیری ، مخصوصا توی ریاضی!
      مگر اینکه نخوای ، اون موقع مجبوری خودت درسا رو باهم ترکیب کنی .
      مثلا اینجوری نباشه که اول دهم رو بخونی بعد یازدهم!
      اگر توی درسی مثل ریاضی میخوای ترکیبی بخونی ، باید کل تابعا باهم ، کل معادله ها و نامعادله ها باهم ، کل مثلثات باهم و ... رو بخونی در ضمن دقت کن که درس ها رو جوری بخونی که پیش نیاز ها درست قرار بگیرن .

اما سوالت درمورد این که لازمه کتاب ها رو جفت کنی؟(یعنی از یه انتشارات باشن)
      لزوما نه ! ولی اگر تصمیم گرفتی همچین کاری بکنی مجبوری یازدهمات رو تغییر بدی! و بعد برای دوازدهم هم همونا رو بگیری .

6. Top | #21
      کاربر فعال

Sarkhosh
      نمایش مشخصات
      خودمم میدونم اشتبا کردم

اینارم باید عوض کنم ؟؟
      مثلا اگر زیست و فیزیک و شیمیت منابع یکسان دارن اصلا لازم نیست که بری پایه بگیری ، فقط باید 12 رو بگیری .

اما؛ اگر مثلا زیستت منابع یکسانی نداشت ، بازم به نظرم نگیر! همون 12 منبع 11 رو بخر ، چون این 2 تا کتاب ترکیب بیشتری باهم دارن و بعدش هم قراره یک کتاب کلی برای آزمون بگیری دیگه؟! این کتاب خودش مطالب رو منسجم میکنه حتی اگر قبلا اینطور نباشن .

اگر توی درسی مثل ریاضی میخوای ترکیبی بخونی ، باید کل تابعا باهم ، کل معادله ها و نامعادله ها باهم ، کل مثلثات باهم و ... رو بخونی در ضمن دقت کن که درس ها رو جوری بخونی که پیش نیاز ها درست قرار بگیرن .

لزوما نه ! ولی اگر تصمیم گرفتی همچین کاری بکنی مجبوری یازدهمات رو تغییر بدی! و بعد برای دوازدهم هم همونا رو بگیری .

7. Top | #22
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط شقایق موسوی نمایش پست ها

مرسی متوجه شدم.

الان یه سوال. برای ریاضی کتابی میشناسی که همونطور که گفتی مبحثی باشه تستاش ؟؟
      چون من ایکیو که دارم سال به ساله!

برای عربی : کتاب پایه خ.سبز مبحثیه ؟ ( خودش ترکیب کرده ؟ )

8. Top | #23
      کاربر فعال

Sarkhosh
      نمایش مشخصات
      مرسی متوجه شدم.

الان یه سوال. برای ریاضی کتابی میشناسی که همونطور که گفتی مبحثی باشه تستاش ؟؟
      چون من ایکیو که دارم سال به ساله!

برای عربی : کتاب پایه خ.سبز مبحثیه ؟ ( خودش ترکیب کرده ؟ )
      من سطح ریاضیتو نمیدونم ، تنها کتاب پایه ای که دیدم مهر و ماهه که شامل 10 فصله جلد اولش ، و یه فصل به نام صفر داره که مطالب هفتم و هشتم و نهم رو داره .

کتاب خوبیه ، سطح ریاضی رو واقعا بالا میبره ولی کار باهاش یکم زمان میخواد تا روی روال بیوفتی و بفهمیش ...

کتابای پایه به پایه میکرو رو داشتم ، واقعا کتابای عالیی بودن ، درسنامه های کوتاه و کاربردی . الان پایه اش اومده ولی نمی دونم مبحثیه یا نه . چک بکن اگر مبحثی بود همون میکرو رو بگیری بهتر کمکت میکنه .

در مورد عربی هم من نمیخونم کلا ، چون خیلی توی این درس قوی ام و آخرین بار که براش منبع گرفتم آی کیو بود و طی 1 روز کل تستاشو زدم دیگه هم سراغش نرفتم .

من نباید درموردش نظر بدم ولی به نظرم میکرو خیلی سطح پایینه و بهتره همون پایه خیلی سبزو تهیه کنی .

9. Top | #24
      کاربر اخراجی

نمایش مشخصات
      جدی میگم هیچ کدوم نیاز نیست

10. Top | #25
      کاربر فعال

Sarkhosh
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط smza نمایش پست ها
      بدترین کاری که میشه برای زیست کرد، اینه ک واسش تست زد. تست زدن واسه زیست فقط غلطامو زیادتر کرده!
      دوست عزیز ، یا این که منبعتون استاندارد نبوده یا این که روش مطالعه اتون اشتباه بوده یا در مطالعه درسنامه دقت کافی نداشتید .

کتاب درسی (یا درسنامه های کتاب کمک درسی مناسب ) + حل تست پوششی مطلوب ترین روش مطالعه است.

نکته : تست های پوششی یک بسته ، باید کم کم زده بشن و مارک دار کردن رو هم فراموش نکنید . قبل از ادامه تست ها ( در رور های آتی) تست های مارکدار بزنید تا مشکلات قبلی کاملا رفع بشه .

نکته 2 : تست مارکدار ، تست های نکته دار مشخص شده هستن

نکته 3 : خلاصه نویسی، یا حاشیه نویسی ، بعد از مطالعه و تست ضروریه .

*** نکته 4 : اگر اصرار دارید و به نظرتون کتاب درسی کفایت میکنه ، کتاب رو با دقت بخونید و خلاصه نویسی بکنید و به مرور به هر صفحه ای که رسیدید و حس کردید با مطالب قبلی در ارتباطه ، شماره صفحه ها رو کنار هم بنویسید . به شکل های کتاب دقت و اون ها رو تحلیل کنید . خلاصه و نمودار نویسی هم فراموش نشه

بعد از این ها ، اگر با هر کتاب آموزشی دیگه ای هم مخالف هستید ، از کتاب های آبی قلمچی ( شامل تست های کنکور) یا کتاب های آزمون جمع بندی استفاده کنید

صفحه 2 از 2 نخستنخست 12

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن