خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

نمایش نتایج: از 1 به 9 از 9
    1. Top | #1
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات

Question منابع و سبک مطالعه دروس

سلام

برای اینکه یه درس رو کامل یاد بگیرید و به موقع مرور و جمع بندی کنید چه سبکی دارید ؟؟

برای مثال در درسی مثل ریاضی بعد اینکه کتاب درسی و منبع تستی رو کار کردید ( + کسانی که ویدیو می بینن ) دیگه چه کارایی برای اون فصل انجام میدید که فصل یادتون نره و هر وقت سوال از فصل دادن انگار دیروز درسشو خوندید و سریع شروع کنید به حل کردن
      به عبارتی ، برای هر درس چه برنامه ای اجرا می کنید که به تسلط و ملکه برسید ( جدای از فهمیدن و درک کامل درس )

خیلی ممنون میشم کمکم کنید
      چون واقعا سر در گمم برای رسیدن به تسلط
      نمیدونم منبع دوم شروع کنم یا ویدیو ببینم از یه موسسه دیگه یا کتاب جمع بندی بخونم یا برم منبع تستی قبلی رو دوباره بزنم و...

2. Top | #2
      کاربر اخراجی

نمایش مشخصات
      هر درسی سبک خودش رو داره ولی به طور کلی شما وقتی داری تست میزنی از هر تیپ سوال یک خوبش (!) رو انتخاب کن و علامت بزن برای بعد که می خوای مرور کنی همون سوالات رو بزنی که تیپ های مختلف سوال رو مرور کرده باشی و این که از بهترین کارهایی که میشه کرد خلاصه نویسی هستش ( البته من خودم خلاصه نویسی نکردم و به صورت ورق زدن مرور می کردم و سعی می کردم فکر کنم که تو اون صفحه چیا بوده و فرمول هارو مینوشتم و میرفتم صفحه بعد این خیلی مهمه به نظر من که فرمول هارو نخونید و حتما بنویسید ! ) ولی حتما اول تست هارو بزن بعد درسنامه هارو مرور کن ! البته این روش برای زیست و تا حدی شیمی به هیچ وجه کاربردی نداره ولی بهترین راه برای فیزیک هست ...
      ویرایش توسط Dmz.official : 19 تیر 1397 در ساعت 20:59

3. Top | #3
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      ممنون

برای زیست و شیمی چی کار می کنید؟؟

4. Top | #4
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط yasamanbanu نمایش پست ها
      ممنون

برای زیست و شیمی چی کار می کنید؟؟
      برای زیست کتاب درسی، کتاب درسی و زدن تست های سال های قبل کنکور و وقتی پایه قوی شد iq
      برای شیمی علاوه بر کتاب درسی، شیمی مبتکران و خیلی سبز

در هر صورت ابتدا خواندن روزنامه وار کتب درسی، بعد خواندن عمیق و مفهومی بعد چند تست آموزشی و بعد شروع تست زدن های زیاد و مرور جواب ها با کمک پاسخ تشریحی و کتب درسی و در نهایت یادداشت برداری واقعا خلاصه روش من هست.

ویدیو هم هیچ وقت نتونستم ارتباط برقرار کنم : دی
      !Impossible is just a big word thrown around by small men who find it easier to live in the world

5. Top | #5
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Mr.Hin نمایش پست ها
      برای زیست کتاب درسی، کتاب درسی و زدن تست های سال های قبل کنکور و وقتی پایه قوی شد iq
      برای شیمی علاوه بر کتاب درسی، شیمی مبتکران و خیلی سبز

در هر صورت ابتدا خواندن روزنامه وار کتب درسی، بعد خواندن عمیق و مفهومی بعد چند تست آموزشی و بعد شروع تست زدن های زیاد و مرور جواب ها با کمک پاسخ تشریحی و کتب درسی و در نهایت یادداشت برداری واقعا خلاصه روش من هست.

ویدیو هم هیچ وقت نتونستم ارتباط برقرار کنم : دی

ممنون که نظرتون رو گفتین
      یه سوال
      الان برای مثال یک فصل از شیمی رو از کتاب خوندید و منبع تستی رو هم کار کردید و خلاصه نوشتید
      چند هفته بعد ش خلاصه رو باید مرور کرد؟ یا چه وقتی باید تست هایی که نشان دار شدن رو زد؟ منبع دوم رو کی شروع می کنید ؟؟ مثلا صبر می کنید کل 12 فصل شیمی تموم بشه تا منبع دو رو شروع کنید یا مثلا وقتی رسیدید چهارمین فصلی که دارید می خونید منبع دو رو شروع می کنید از اولین فصلی که مدتی قبل خوندید
      میدونید در حقیقت سوال من چیه ؟؟ من میخوام بدونم بعد اینکه درس رو یاد گرفتیم چی کار بکنیم یادمون نره
      برای مثال من نوسان رو خیلی خوب یاد گرفته بودم ولی چون به موقع مرور نکردم فقط کلیات ذهنم مونده بود جوری که تست نمیتونستم خوب بزنم...
      سوال من اینه که برای 9 تا درس تجربی ، برای هر کدوم چه برنامه مروری ای رو اجرا می کنید که بعد از گذشت چندین هفته از مطالعه یه فصل ، همچنان مسلط مسلط هستین به اون فصل
      ویرایش توسط yasamanbanu : 20 تیر 1397 در ساعت 01:22

6. Top | #6
      کاربر انجمن

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      چه تاپیک خوبی

7. Top | #7
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      راستش فکر کنم تنها درسی که بتونم راهنماییتون کنم عربی باشه.چون تو درسای دیگه نه خیلی تلاشم خوب بوده نه نتیجه.ولی خب روشی که برای عربی استفاده کردم خیلی بهم کمک کرد و باعث شد بعد عید آزمونی رو زیر ۹۰٪ نزنم و طبق کلید اولیه کنکور تجربی ۹۷،عربی رو ۸۹.۴٪ زدم که البته کمترین درصد عربیم بعد عید بود ولی راضیم از خودم.
      منباع رو بگم اول:قواعد مهر و ماه و ترجمه تعریب مفهوم نشر الگو
      من قواعد رو از مهر و ماه میزدم.هیچ کتابی وجود نداره که ان قدر تست داشته باشه و هر چقدر که تست کنکور داره دو سه برابر و گاها ۴ برابر تست سنجش دارهاگه همه تستاشو بزنید که قواعد از آب خوردن براتون آسون تر میشه.من خودم ۸ سوال قواعد رو حتی بعضی وقتا زیر ۲ دقیقه جواب میدادم و تو کنکورم خیلی شرایط تغییر نکرد و ۸ سوال قواعد رو زیر ۳ دقیقه جواب دادم.حالا ترجمه تعریب مفهوم.چرا گفتم نشر الگو؟به خاطر چینش فوق العاده درس به درسش.یعنی حتی اومده تستای کنکورو تو درس مخصوص خودش جا داده که این کار توی زمینه ترجمه واقعا شاهکاره.چون همه کتابا ترجمه رو به ترتیب سال ضمیمه میکنن.علاوه بر تستای کنکور تست تالیفی برای پوشش کامل متن درس هم اورده شده.اینو هم بگم که تسلط به متن کتاب خیییییلیییی کمک کنندست.عین انگلیسی هست که قوی بودن ترجمه باعث میشه کلا متنارو خوب بفهمی.عربی هم همینه.با مسلط بودن روی متن کتاب دیگه کارایی عین تعیین نقش واست عین ماست میشهتوی تست های قواعد هم دیگه راحت معنی گزینه هارو میفهمید و بی شک رو سرعتتون تاثیر گذاره.
      ولی اینم بگم که این دو منبع برای کسی که پایه عربیش ضعیفه مناسب نیست.مخصوصا نشر الگو به خاطر پاسخنامه ضعیفش که یه جاهایی فقط گزینه رو زده بدون هیچ توضیحی.
      برای کسایی که عربیشون ضعیفه کتابی مثل عربی کامل خیلی خوبه که دیگه کاملا میکرو طبقه بندیه.ولی برای بعد اون کتابی مثل عربی سفید یا همین مهر و ماه خوبه که تستا میکرو نیست و ذهن سمت موضوع خاصی معطوف نمیشه.
      راستی اینم بگم که یه اشتباه خیلی بد بین اکثر بچه ها هست که برای خوندن قواعد هر درس یه ربع بیست دقیقه وقت میذارن.به خدا تو نیم ساعت میشه کل قواعد عربی دو و سه رو خوند.عربی یعنی تست تست تست.قواعد رو تو سریع ترین حالت ممکن بخونید و بعد فقطططط تست.خودتون تمام نکته های لازمو تو تست میبینید.اگه توی مبحث خاصی از درک مطلب مشکل دارید(مثل حرکت گذاری یا تحلیل صرفی) کتاب مهر و ماه اومده هر قسمت درک مطلبو جدا کرده و اورده.مثلا ۴ تا سوال خود درک مطلب جدا حرکت گذاری جدا و تحلیل صرفی هم جدا.ولی اگه مشکل خاصی ندارید کتابی مثل عربی کامل هر ۹ تا سوال و متنو یه جا به ترتیب سختی از آسون به سخت اورده.
      اگه این کارارو انجام بدید قبل از این که سر جلسه کنکور بشینید مطمئنید که ۲۰ تا سوالو صد در صد درست جواب میدید.اون ۵ تا چین؟۴ تا سوال اول درک مطلب و سوال مفهوم.دلیلش اینه که خیلی جاها به درک و ذهنیت عربی هیچ ربطی نداره.مفهوم که اصلا قرابت معنایی ادبیاته!چهار تا سوال درک مطلبم که خیلی جاها سلیقه ای میشه.منم امسال دو اشتباهی که داشتم دقیقا تو مفهوم(سوال ۳۱) و درک مطلب(سوال ۳۷) بود که البته سر سوال ۳۱ تجربی خیلی بحث بود.من عربی رشته زبان رو هم ۸۹.۴ زدم و اونم دقیقا یه سوال مفهوم و یه سوال درک مطلب و این دفعه سر سوال درک مطلب رشته زبان خیلی بحث بوداینا سوالایی هستن که به معلما هم رحم نمیکنن و هیچ ربطی به عربی ندارن خیلی جاها.ببخشید فکر کنم خیلی زیاد شدامیدوارم کمک کننده باشه.درباره درسای دیگه هم بپرسید بچه های فوق العاده قوی تو انجمن هستن از من خیلی خیلی خیلی بهتر که همه درسارو بالا میزنن.موفق باشین.بازم ببخشید زیاد شد

8. Top | #8
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      دستتون درد نکنه عالی بود

9. Top | #9
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط yasamanbanu نمایش پست ها
      دستتون درد نکنه عالی بود
      خواهش میکنم.کاری نکردم.مرسی از لطفتون

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن