خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 1 از 3 12 ... آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 1 به 15 از 32
    1. Top | #1
      کاربر اخراجی

Khoshhalam
      نمایش مشخصات

زندگی بعد از کنکور

زندگی پس از کنکور همچنان ادامه دارد !

پیک سنجش و سایت کنکور

سلام به همه شما کنکوری‌های عزیز که سرانجام توانستید با تمام سختی‌ها و مشکلات، در جلسه کنکور حاضر شوید، یک تبریک و «خسته نباشید» اساسی و درست و حسابی عرض می‌کنیم. امیدواریم که همه شما عزیزان به هدفی که در نظر دارید برسید و سال آینده خود را در جایگاهی که دوست دارید، ببینید. گرچه کنکور تمام شد، اما احتمالاً برای بسیاری از شما عزیزان و حتی خانواده هایتان، هنوز صحبت ها در مورد کنکور و حواشی آن ادامه دارد؛ در واقع، بعد از آزمون، بیشتر داوطلبان نسبت به آزمون و نتیجه آن بی‌تفاوت نیستند و هر داوطلبی به دنبال یافتن کلید سؤالات است تا بتواند نتیجه زحمات خود را محاسبه کند و تمام کنکوری‌ها روزشماری می‌کنند تا زمان اعلام نتیجه فرا برسد و نتیجه زحمات یکساله خود را ببینند؛ در این میان، داوطلبان را از نظر رضایت از کنکور و نتیجه ای که در پی آن هستند می‌توان به چند گروه تقسیم کرد:

گروه اول، افرادی هستند که یقین دارند پذیرفته می‌شوند و صددرصد به عملکرد خود ایمان دارند، گروه دوم، افرادی هستند که در مورد نتیجه‌ای که کسب خواهند کرد، تردید دارند، و گروه سوم، افرادی هستند که یقین دارند که در این آزمون به نتیجه دلخواه نخواهند رسید و مجبورند دوباره در کنکور شرکت کنند. در هر شرایط و در هر گروهی که هستید، نکته مهم این است که از حس و حال بعد از کنکور لذت ببرید و به خود فرصت استراحت و انجام کارهای مورد علاقه را بدهید؛ البته کارهایی هم وجود دارد که بعضی از شما داوطلبان می‌توانید انجام دهید؛ مثلاً آن عده که یقین دارند قبول می‌شوند، باید بعد از چند روز استراحت و رفع خستگی ناشی از آزمون، کم کم به فکر انتخاب رشته و دانشگاه موردنظر خود باشند. این موضوع به شما کمک می کند تا با فراغ بال و در فرصت کافی به انتخاب راه زندگی آینده خود بیندیشید و یک انتخاب درست و اصولی داشته باشید. اگر جزو داوطلبانی هستید که در مورد نتیجه ای که کسب خواهید کرد، تردید دارید، سعی کنید که با خوش بینی به فکر انتخاب رشته باشید؛ چون اگر بنا را بر قبول نشدن بگذارید و مجاز به انتخاب رشته بشوید، ممکن است که فرصت‌ها را از دست داده و با یک انتخاب نه چندان آگاهانه در هنگام انتخاب رشته، نتوانید اقدام مؤثری انجام دهید. به همین دلیل سعی کنید که در فرصت باقی مانده تا زمان انتخاب رشته، در کنار سایر کارهایی که انجام می‌دهید، به تحقیق و مشورت با مشاوران، خانواده و دوستان صاحب اطلاع خود پرداخته و شرایط مناسب و درخور تلاش خود را در نظر گرفته و یادداشت کنید.
      حتماً از خود می‌پرسید پس گروه سوم چه کار کنند. داوطلبان عزیزی که مطمین هستید با توجه به آزمونی که داده اید در رشته و دانشگاه مورد نظر خود پذیرفته نمی‌شوید یا اصلاً امکان قبولی‌تان وجود ندارد (البته این مورد اخیر با توجه به افزایش قابل توجه ظرفیت دانشگاه‌ها، تقریباً از بین رفته است و بیشتر داوطلبان اگر فقط قصد قبولی دارند، می‌توانند در یکی از رشته‌ها و دانشگاه‌های کم طرفدار پذیرفته شوند) باید با پذیرش وضعیتی که در آن قرار گرفته‌اید، خود را برای شرایط و آینده بهتر آماده کنید.

نکته بسیار مهمی که در حال حاضر ممکن است ذهن برخی از داطلبان را به خود مشغول کند، آزمونی است که شما آن را سپری کرده اید. احتمالاً، علاوه بر جواب صحیح گزینه‌ها و تطبیق آن با پاسخ های خودتان، ممکن است مباحث زیادی، روزهای بعد از کنکور را برای شما آزار دهنده و به دور از شادی کند؛ اینکه «چرا بیشتر درس نخواندم؟»، «کاش می‌شد به گذشته برگردم و دوباره تلاش کنم»، «چرا سؤالات را کمتر مفهومی خوانده بودم؟» «چرا به عربی کمتر پرداختم؟» و موارد زیادی از این «چرا»ها می‌تواند آثار مخربی بر ذهن شما بگذارد؛ ذهنی که به خاطر ماه‌ها تلاش و درگیری شما با کنکور، از قبل خسته و خواهان استراحت است. این دریغ و افسوس خوردن ها هم ممکن است در بین همه گروه‌های داوطلبان، چه آنهایی که خوب درس خوانده­اند و چه آنهایی که از میزان تلاش خود راضی نیستند، وجود داشته باشد؛ زیرا هر داوطلبی، بنا بر میزان تلاش خود و وقتی که گذاشته است، توقع دارد که موفقیت کسب کند، و اگر این نتیجه با توقع او، هم خوانی نداشته باشد، ممکن است که آثار بدی روی وی بگذارد.

به عنوان یک داوطلب، اکنون که در شرایط بعد از کنکور به سر می‌برید، باید تمام تلاش خود را برای داشتن روزهای خوب و لحظات به یاد ماندنی به کار بگیرید. یادتان باشد، چه نتیجه خوبی کسب کنید و چه به نتیجه‌ای که مورد دلخواه شما نباشد برسید، این روزها تکرار نخواهند شد؛ زیرا این زمان، بخشی از عمر گران قدر شما است که دیگر باز نمی‌گردد. کنکور تمام شد؛ باز هم می‌گوییم که کنکور تمام شد و زندگی پس ازکنکور همچنان ادامه دارد؛ پس، از آنچه خدای بزرگ به تو عطا کرده است استفاده کن و شاد باش. برای اینکه در روزهای بعد از کنکور تا اعلام نتایج، اوقاتی توام با آرامش و خوشی را سپری کنیم و خستگی ماه‌های گذشته را بخوبی از خود دور نماییم، بهتر است که به موارد زیر دقت کنیم و تا حد امکان آنها را به کار گیریم.

آرامش داشته باشید

اضطراب، پدیده طبیعی است که در تمام سنین در ما وجود دارد و وجود کمی از آن در برخی از مواقع بد نیست؛ بلکه ممکن است که عامل پیشرفت ما نیز باشد؛ اما اضطراب بعد از آزمون که حاصل نگرانی برای نتیجه آن است، احساس ناخوشایندی است که ممکن است تاثیر بدی بر شما بگذارد؛ بخصوص اینکه شما در ماه‌های قبل از کنکور نیز روزهای پر استرسی را گذرانده اید. مؤثرترین راه برای رسیدن به آرامش، یاد خداست. خدا در تمامی لحظات، پشتیبان و نگهدار ماست. قطعاً لحظات بسیاری را به یاد می آوریم که دراوج ناامیدی، نیرویی ما را حمایت کرده است؛ پس نگران چه هستید وقتی که عظیم ترین نیروها شما را حمایت می‌کند؟ لحظه ای به درون خود توجه کنید و حضور دست خدا را بر تمام حوادث زندگی خود و دیگران، با ایمان و اطمینان باور کنید. آن گاه متوجه خواهید شد که او به طور یقین، بهترین ها را برای شما در نظر گرفته است؛ پس اگر بهترین ها برای شما خواست خدای بزرگ است، چرا باید مضطرب و نگران نتیجه آزمون شوید؟ با خود بگویید که شاید من این امتحان را بخوبی پشت سر نگذرانده‌ام، اما از وضعیت دیگر داوطلبان نیز خبر ندارم؛ علاوه بر این، انسان در بیشتر مواقع نمی‌داند که چه چیزی در آینده به درد زندگی او خواهد خورد. ممکن است شما فکر کنید که با کنکوری که داده‌اید در رشته پزشکی قبول نشوید، اما اگر به خدای بزرگ توکل کنید و از او کمک بخواهید و امور زندگی خود را به دستان پر قدرت او بسپارید، حتماً این موضوع را درک خواهید کرد که شاید رشته دیگری که شما در آن پذیرفته می شوید بیشتر از این رشته در ارتقای شغلی و اجتماعی شما مؤثر باشد.

برای خود برنامه تفریحی ترتیب دهید

قدر روزهای بعد از کنکور را بدانید و از آن لذت ببرید. این روزها تکرار نشدنی هستند؛ زیرا پس از گذشت این ایام و تعطیلات تابستانی، یا باید به دانشگاه بروید و باز هم شروع به درس خواندن و تحصیل کنید، و یا اینکه خود را برای کنکوری دیگر آماده کنید؛ پس تا می توانید به ذهن و جسم خود استراحت داده و با یک برنامه تفریحی از اوقاتتان لذت ببرید. در این برنامه تفریحی می توانید وقت گذارنی با دوستان، نوشتن، طراحی،رفتن به سینما، گردش و ورزش کردن را بگنجانید؛ در این میان، بخصوص اختصاص ساعاتی از روز به ورزش کردن، می‌تواند تاثیر مثبتی روی جسم و روان شما داشته باشد. ورزش و فعالیت بدنی مرتب، بهترین راه جلوگیری از تنش و آرام کننده روح و جسم است. با انجام ورزش های مفرح و شادی برانگیز، سطحآندروفین را در بدن خود بالا برده و به این ترتیب، حس خوشی و سرحالی را درخود افزایش دهید.

از سرزنش کردن خود دست بردارید
      بسیاری از ما دایم در حال سر و کله زدن با خودمان هستیم؛ با افکاری که گاه و بی‌گاه به سراغمان می‌آید. متاسفانه در اغلب موارد، این فکرها و گفت‌ و گوهای درونی، چندان مثبت نیست و همین مساله موجب می‌شود که همه فکرها و گفت‌ و گوهای درونی را بد و استرس‌‌زا بدانیم؛ چرا که معمولاً عادت داریم خودمان را به دلیل اتفاقات گذشته محکوم ‌کنیم یا نگران و مضطرب اتفاقات آینده باشیم؛ اتفاقاتی که هنوز پیش نیامده و مشخص نیست که روزی به واقعیت می‌پیوندد یا نه. موضوع مهم این است که چنین افکار منفی‌ای می‌تواند امید به آینده را در فرد از بین ببرد و وی را برای طی مسیر زندگی، تنها و ناامید رها کند؛ اما چون اعمال ما نتیجه افکارمان است، اگر بتوانیم تفکراتمان را تغییر دهیم، حتماً قادر خواهیم بود که طور دیگری هم عمل کنیم و در نتیجه زندگی متفاوتی خواهیم داشت؛ پس در این مورد هم باید سعی کنید و با تمرین، افکار منفی را به فکرهایی مثبت و انرژی‌بخش تغییر دهید. به خود بگویید که کنکور تمام شده است و شما چه تلاش کرده و امتحان بدی را گذرانده باشید و چه درس نخوانده و اکنون نادم و پشیمان باشید، نمی توانید برای جبران گذشته کاری انجام دهید؛ زیرا نمی‌توانید زمان را به عقب برگردانید؛ پس به جای جدال با این افکار، به خود قول دهید تا پس از اعلام نتایج اولیه، حتماً تصمیم درستی در ارتباط با وضعیت خود خواهید گرفت.

به فکرهای مثبت بال و پر دهید

یکی از ویژگی‌های افکار منفی، طولانی بودن و کامل شدن آنهاست. فکرهای منفی، آن قدر در ذهن باقی می‌ماند و دنبال هم می‌چرخد تا یک ماجرای تلخ و منفی بزرگ در ذهن شکل بگیرد. به جای اینکه افکار منفی و ناخوشایندی را درباره نتیجه خود تداعی کنید و اوقات خود را تیره و تار نمایید، سعی کنید که فکرهای شاد و مثبت را مانند یک فیلم طولانی و نشاط ‌انگیز دنبال کنید. برخی از تجسم‌ها بسیار مفید خواهد بود و باید تا می‌توانید داستان را ادامه دهید و بگذارید که ساعت‌ها زمان شما را به خودش اختصاص دهد؛ در ضمن، خیلی بهتر است اگر این داستان را درباره خودتان بسازید و تصور کنید که به هدف‌هایتان رسیده‌اید. یکی از بهترین راه‌های پیدا کردن قانون شفابخش زندگی‌، ساکت ماندن است‌؛ یعنی سخن نگفتن درباره مشکلاتتان‌؛ پس قبل از اعلام نتایج، نفوس بد نزنید و منتظر نتیجه بمانید. به یاد داشته باشید که نتیجه شما در جمع کلی داوطلبان گروه آزمایشی‌تان سنجیده می‌شود؛ بنابراین، بدون درنظر گرفتن نتیجه آنها نمی‌توانید تصور کنید که چه رتبه‌ای کسب خواهید کرد.

ابعاد موضوع را بسنجید

خودتان را یک سال بعد از این تصور کنید که در کنکور سال آینده نتیجه دلخواه را کسب نکرده‌اید؛ یعنی زمان را یک سال به جلو ببرید و ببینید که چه اتفاقی خواهد افتاد. باور کنید اوضاع آرام تر از آن خواهد بود که شما تصورش را می‌کنید؛ زیرا عده ای از آقایان به سربازی رفته و در آینده با کوله باری از تجربه بازگشته و دوباره کنکور خواهند داد. از آنجایی که هر داوطلب مردی مجبور است بعد از گذراندن تحصیلات در صورت مشمول بودن به سربازی برود، پس فرقی نمی‌کند که این اتفاق کی بیفتد. عده‌ای دیگر از داوطلبان دوباره شروع به مطالعه می کنند و بدون تردید با یک برنامه درست و اصولی حتماً خواهند توانست نتیجه بسیار بهتری را کسب کنند؛ پس در این مواقع، شما توجه می‌شوید که این موضوع، آن قدر احتیاج به ناراحتی و بی‌تابی شما ندارد.
      هرگاه مساله‌ای به سراغ شما آمد، به یک نقطه بلند بروید و از آن بالا به همه چیز نگاه کنید. آن گاه می‌بینید که مساله شما در مقیاس جهانی هیچ نیست‌. در چنین مواقعی سری هم به آسمان بلند کنید و از قدرت بی‌انتهای خداوند در تمام مراحل زندگی مدد بگیرید.خداوند برای غلبه بر دشواری‌های زندگی ابزارهای مهمی در اختیار گذاشته است که مهم‌ترین آنها امید و پشتکار است؛ پس با امید و پشتکار خود خواهید توانست اتفاقات را آن گونه که خود می خواهید رقم بزنید.

هنر زندگی در لحظه حال را بیاموزید

آیا از آینده خود به طور قطع اطلاع دارید؟ آیا می‌توانید بگویید که فردا چه اتفاقاتی زندگی شما را تحت تاثیر قرار خواهد داد؟ پس چرا باید زندگی خود را با نگرانی برای آینده فراموش کنیم؟ گذشته، بسیاری از افراد را مانند یک سیاهچاله بی‌انتها به سمت خود می‌کشد؛ درحالی‌که آینده مانند حبابی بزرگ از سؤالات، خواسته‌ها، امیال، امیدها، آرزوها و رویاهاست.ذهن بسیاری از ما به گونه‌ای طراحی شده است که همواره در حال فرار است؛ پس سعی کنید که به جای فکر کردن به نتیجه، در لحظه حال زندگی کنید. زندگی کردن در لحظه به معنی آن است که به گذشته فکر نکنیم و نگران آینده نباشیم؛ البته این مساله به این معنی نیست که در زندگی اهدافمان را مشخص نکرده یا خود را برای آینده آماده نکنیم؛ بلکه بدان مفهوم است که باید از گذشته پند گرفته و برای آینده، برنامه و هدف مشخصی را تعیین کنیم و در عین حال از زندگی کنونی خود نیز لذت ببریم. افرادی که در لحظه زندگی می‌کنند، کمتر گرفتار استرس می شوند و شادترند. افکار مثبت را بپذیرید و به آنها خوش آمد بگویید. حتماً به این موضوع توجه داشته باشید که فرصت‌ها هیچ گاه از بین نمی روند، بلکه شخص دیگری فرصت از دست داده ما را تصاحب خواهد کرد. اگر فرصت‌ها از بین نمی‌روند و ما همیشه وقتی برای جبران اشتباهات خود داریم و کنکور هم از این موضوع استثنا نیست، پس چرا با افکار منفی و ناراحتی نسبت به آن چه هنوز اتفاق نیفتاده است ذهن خود را درگیر و پریشان کرده و لذت زمان حال را نیز از بین ببریم؟ پس اکنون که از کنکور و تمام خستگی‌ها و استرس‌های آن رها شده‌ایم، روزهای بدون کنکور را دریابیم و از آن لذت ببریم و بدانیم که زندگی پس از کنکور همچنان ادامه دارد !

2. Top | #2
      کاربر فعال

Romantic
      نمایش مشخصات
      مرسی که زحمت متن رو کشیدی
      اما ایران ی خراب شده ای بیشتر نیست حتی اگر بشی وزیر به درد ... نمیخوره
      قبل و بعد کنکور نداره اینجا کلا اصلا زندگی نیست همه فقط زنده موندیم
      ویرایش توسط therealfarshid : 15 تیر 1397 در ساعت 15:07

3. Top | #3
      کاربر اخراجی

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      شب آرامی بود
      می‌روم در ایوان
      ، تا بپرسم از خودزندگی یعنی چه؟
      مادرم سینی چایی در دست
      گل لبخندی چید،
      هدیه اش داد به من
      خواهرم تکه نانی آورد،
      آمد آنج
      الب پاشویه نشست
      پدرم دفتر شعری آورد،
      تکیه بر پشتی داد
      شعر زیبایی خواند،
      و مرا برد،
      به آرامش زیبای یقین
      با خودم می‌گفتم:
      زندگی، راز بزرگی است که در ما جاریست
      زندگی فاصله آمدن و رفتن ماست
      رود دنیا جاریست
      زندگی، آبتنی کردن در این رود است
      وقت رفتن به همان عریانی؛
      که به هنگام ورود آمده ایم
      دست ما در کف این رود به دنبال چه می‌گردد؟
      هیچ!
      زندگی، وزن نگاهی است که در خاطره‌ها می‌ماند
      شاید این حسرت بیهوده که بر دل داری
      شعله گرمی امید تو را، خواهد کشت
      زندگی درک همین اکنون است
      زندگی شوق رسیدن به همان فردایی است،
      که نخواهد آمد
      تو نه در دیروزی، و نه در فردایی
      ظرف امروز، پر از بودن توست
      شاید این خنده که امروز، دریغش کردی
      آخرین فرصت همراهی با، امید است
      زندگی یاد غریبی است که در سینه خاک
      به جا می‌ماند
      زندگی، سبزترین آیه، در اندیشه برگ
      زندگی، خاطر دریایی یک قطره، در آرامش رود
      زندگی، حس شکوفایی یک مزرعه، در باور بذر
      زندگی، باور دریاست در اندیشه ماهی، در تنگ
      زندگی، ترجمه روشن خاک است، در آیینه عشق
      زندگی، فهم نفهمیدن هاست
      زندگی، پنجره ای باز، به دنیای وجود
      تا که این پنجره باز است، جهانی با ماست
      آسمان، نور، خدا، عشق، سعادت با ماست
      فرصت بازی این پنجره را دریابیم
      در نبندیم به نور، در نبندیم به آرامش پر مهر نسیم
      پرده از ساحت دل برگیریم
      رو به این پنجره، با شوق، سلامی بکنیم
      زندگی، رسم پذیرایی از تقدیر است
      وزن خوشبختی من، وزن رضایتمندی ست
      زندگی، شاید شعر پدرم بود که خواند
      چای مادر، که مرا گرم نمودن
      ان خواهر، که به ماهی ها داد
      زندگی شاید آن لبخندی ست، که دریغش کردیم
      زندگی زمزمه پاک حیات ست، میان دو سکوت
      زندگی، خاطره آمدن و رفتن ماست
      لحظه آمدن و رفتن ما، تنهایی ست
      من دلم می‌خواهدقدر این خاطره را دریابیم

کیوان شاهبداغی
      ویرایش توسط A.H.M : 17 تیر 1397 در ساعت 13:14

4. Top | #4
      کاربر فعال

Khabalod
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط mme نمایش پست ها
      مرسی که زحمت متن رو کشیدی
      اما ایران ی خراب شده ای بیشتر نیست حتی اگر بشی وزیر به درد ... نمیخوره
      قبل و بعد کنکور نداره اینجا کلا اصلا زندگی نیست همه فقط زنده موندیم
      با این نا امیدی اگه توو آلمان هم باشی . ناراضی ای...

Sent from my SM-J730F using Tapatalk
      𝐏𝐢𝐳𝐳𝐚 𝐢𝐬 𝐭𝐡𝐞 𝐨𝐧𝐥𝐲 𝐜𝐢𝐫𝐜𝐥𝐞 𝐨𝐟 𝐭𝐫𝐮𝐬𝐭 𝐲𝐨𝐮 𝐬𝐡𝐨𝐮𝐥𝐝 𝐡𝐚𝐯𝐞

5. Top | #5
      کاربر فعال

Romantic
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط vahid121 نمایش پست ها
      با این نا امیدی اگه توو آلمان هم باشی . ناراضی ای...

داداش میشه شما بگید الان به چی باید امیدوار بود؟
      به اینکه با ذوق بری پزشکی رو مثلا یا مکانیک شریف رو شروع کنی بعد از 7 سال و نیم پزشکی که 3 سال و نیمش رو با حقوق 490 هزارتومنی از صبح تا شب کشیک بدی بعدش هم ازت طلبکار بشن
      آخر همه اینا هم بری طرح 2 سال بگذره بعدش هم اگر بخوای از کشور خارج بشی باز دوباره 2 سال بری سربازی
      الان میبینی 11 سال و نیم فقط رو عمومی!
      من اولش خیلی انگیزه داشتم ولی وقتی دیدم شرایط چه شکلی هست فهمیدم این پزشکی اون چیزی نیست که دنبالش بودم!
      من خودم در به در دنبال خروج از کشور و از قضا همین آلمان و اتریش هستم ولی به لطف عزیزان اجازه خروج برای تحصیل برای بچه های مردم عادی تا بعد از سربازی وجود نداره!
      الان شما به من بگو به چی باید امید داشت؟ به اقتصاد و عدالت و قیمت دلار و یورو و...؟دنبال چی هستین واقعا؟اگر میشه کمکم کنید وافعا نیاز دارم یکی الان کمکم کنه بگه باید برای چی تلاش کرد؟
      ویرایش توسط therealfarshid : 21 تیر 1397 در ساعت 21:37

6. Top | #6
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      به اینکه با ذوق بری پزشکی رو مثلا یا مکانیک شریف رو شروع کنی بعد از 7 سال و نیم پزشکی که 3 سال و نیمش رو با حقوق 490 هزارتومنی از صبح تا شب کشیک بدی بعدش هم ازت طلبکار بشن
      آخر همه اینا هم بری طرح 2 سال بگذره بعدش هم اگر بخوای از کشور خارج بشی باز دوباره 2 سال بری سربازی
      من اولش خیلی انگیزه داشتم ولی وقتی دیدم شرایط چه شکلی هست فهمیدم این پزشکی اون چیزی نیست که دنبالش بودم!
      من خودم در به در دنبال خروج از کشور و از قضا همین آلمان و اتریش هستم ولی به لطف عزیزان اجازه خروج برای تحصیل برای بچه های مردم عادی تا بعد از سربازی وجود نداره!
      الان شما به من بگو به چی باید امید داشت؟ به اقتصاد و عدالت و قیمت دلار و یورو و...؟دنبال چی هستین واقعا؟اگر میشه کمکم کنید وافعا نیاز دارم الان کمکم کنه بگه باید برای چی تلاش کرد؟
      هیچ جا مثل ایران به پزشک جماعت پول و مقام نمیدن
      تو ایران پزشک و بیمار مثل ارباب و رعیت!!!
      مشکلت با پزشکی ۱۱ سالشه؟؟؟میری خارج ک با کار کمتر به اینا برسی؟!
      والا چیزی ک من تو فیلما دیدم خارج دنبال تلاشن
      اگه میگفتی مثلا مثلا علاقم مهندسیه اما چون کار نیس پزشکی و... میگفتم شاید حق داری اما
      تو مشکلت با تلاشه
      نمیخوام فاز وطن و اینا بردارم ولی از اینجا رفتن به خاطر دلار دلیل خوبی نیست
      یکم مثبت تر ببینید
      نصیحت برادرانه بود گارد نگیر خواهشا
      سوالی داشتید یا منشن کنید یا خصوصی بفرستید
      وگرنه امکان دیدنش نیست دیگه

7. Top | #7
      کاربر فعال

Romantic
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط matrooke نمایش پست ها
      اگه میگفتی مثلا مثلا علاقم مهندسیه اما چون کار نیس پزشکی و... میگفتم شاید حق داری اما
      تو مشکلت با تلاشه
      یکم مثبت تر ببینید
      مشکل اصلی دلار و ... نیست
      مشکل زندگی کردن هست که من حتی تو پزشک ها هم کم میبینم
      ثانیا من دنبال پول نیستم صرفا که بخوام اینجا بمونم فقط پول دربیارم اما فقط اینو بگم میتونید خودتون سرچ کنید ببینید مثلا به رزیدنتی که توی آلمان یا اتریش هست سالانه چقدر میدن و توی ایران حتی اگر متاهل باشی چقدر میدن! گفتم من هدفم صرفا پول نیست!آره پول باید باشه و نبودنش حتما بدبختی میاره ولی بودنش هم لزوما خوشبختی نمیاره
      من نمیدونم شما اهل چه شهری هستین اما من شیرازم و توی شیراز دکترای خیلی خوبی هسن و خیلی هم پولدار اما زندگی نمیکنن که! از صبح تا شب میرن بیمارستان و مطب کار میکنن تا عصر و برخی تا شب ساعت 8-9 بعدش هم دیگه قابل پیش بینی هست میرن خونه با همسرشون ی حرفی میزنن ی میوه و شامی چیزی میخورن ی خورده هم تلویزیون بعدش خواب و فردا باز از صبح تا شب...
      نمیگم خارج از کشور همه راضی و شاد هسن و زندگی میکنن اما خب طبیعتا کیفیت زندگی شون و میزان شاد بودن شون خیلی خیلی از ایران بیشتره

8. Top | #8
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      مشکل اصلی دلار و ... نیست
      مشکل زندگی کردن هست که من حتی تو پزشک ها هم کم میبینم
      ثانیا من دنبال پول نیستم صرفا که بخوام اینجا بمونم فقط پول دربیارم اما فقط اینو بگم میتونید خودتون سرچ کنید ببینید مثلا به رزیدنتی که توی آلمان یا اتریش هست سالانه چقدر میدن و توی ایران حتی اگر متاهل باشی چقدر میدن! گفتم من هدفم صرفا پول نیست!آره پول باید باشه و نبودنش حتما بدبختی میاره ولی بودنش هم لزوما خوشبختی نمیاره
      من نمیدونم شما اهل چه شهری هستین اما من شیرازم و توی شیراز دکترای خیلی خوبی هسن و خیلی هم پولدار اما زندگی نمیکنن که! از صبح تا شب میرن بیمارستان و مطب کار میکنن تا عصر و برخی تا شب ساعت 8-9 بعدش هم دیگه قابل پیش بینی هست میرن خونه با همسرشون ی حرفی میزنن ی میوه و شامی چیزی میخورن ی خورده هم تلویزیون بعدش خواب و فردا باز از صبح تا شب...
      نمیگم خارج از کشور همه راضی و شاد هسن و زندگی میکنن اما خب طبیعتا کیفیت زندگی شون و میزان شاد بودن شون خیلی خیلی از ایران بیشتره
      اره ب رزیدنت کم پول میدن اما پول بیمارستان پطب تیلی خیلی خیلی بالاتره
      چون اونجا مالیات خیلی خیلی هنگفته در حدی ک بعضیا نمیرن تخصص بخونن!
      حالا بحث پول نیست اما اینکه ک میگی کیفیت زندگیشون بهتره ک اره مشخصه منم قبول دارم
      اما من حس میکنم شادی ای که با دوستای صمیمیم دارم با هیچ خارجی ای ندارم
      فرهنگی نمیتونم من
      دیگه سلیقس اینجا

9. Top | #9
      کاربر نیمه فعال

Na-Omid
      نمایش مشخصات
      تو مشکلت با تلاشه
      یکم مثبت تر ببینید
      عذر میخوام در میان بحث عرض میکنم ، لطفا شما پزشک شدی بیماران رو به چشم غلام ناتوان نگاه نکن

10. Top | #10
      کاربر فعال

Romantic
      نمایش مشخصات
      اره ب رزیدنت کم پول میدن اما پول بیمارستان پطب تیلی خیلی خیلی بالاتره
      چون اونجا مالیات خیلی خیلی هنگفته در حدی ک بعضیا نمیرن تخصص بخونن!
      حالا بحث پول نیست اما اینکه ک میگی کیفیت زندگیشون بهتره ک اره مشخصه منم قبول دارم
      اما من حس میکنم شادی ای که با دوستای صمیمیم دارم با هیچ خارجی ای ندارم
      فرهنگی نمیتونم من
      دیگه سلیقس اینجا
      بله قبول دارم
      اما من دیدم توی پروفایلتون خورده پزشکی تهران
      امیدوارم وقتی ان شالله به سلامتی اینترن شدید همچنان راضی باشید و ی دفعه 72 ساعت پشت سر هم کشیک خوردید و آنچنان هم آموزشی بهتون ندادن بازهم شاد باشید

11. Top | #11
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط TRACKER نمایش پست ها
      عذر میخوام در میان بحث عرض میکنم ، لطفا شما پزشک شدی بیماران رو به چشم غلام ناتوان نگاه نکن
      چشم شما هم دعا کن هممون موفق باشیم

12. Top | #12
      کاربر فعال

Khabalod
      نمایش مشخصات
      الان شما به من بگو به چی باید امید داشت؟ به اقتصاد و عدالت و قیمت دلار و یورو و...؟دنبال چی هستین واقعا؟اگر میشه کمکم کنید وافعا نیاز دارم یکی الان کمکم کنه بگه باید برای چی تلاش کرد؟
      دوست عزیز .
      هر اتفاقی بخواد توو مملکت رقم بخوره ... دست منو توعه...
      با رفتن از کشور مشکلی از کشور حل نمیشه همینطور که تا الان حل نشده.. البته به خیلی از کسایی که رفتن حق میدم.
      ولی ۱۰ ۱۵سال دیگه مملکت دست من و تو و هم سن های ماست... یکم باید رو خودمون کار کنیم. به هر شکلی که قرار باشه مشکلات کشور حل شه ، با خواست و اراده ی ماست.
      قصد امیدوار کردن الکی ندارم. فقط میگم که میشه موند و کمک کرد به حل اوضاع . حالا به هر شکلی ‌....

𝐏𝐢𝐳𝐳𝐚 𝐢𝐬 𝐭𝐡𝐞 𝐨𝐧𝐥𝐲 𝐜𝐢𝐫𝐜𝐥𝐞 𝐨𝐟 𝐭𝐫𝐮𝐬𝐭 𝐲𝐨𝐮 𝐬𝐡𝐨𝐮𝐥𝐝 𝐡𝐚𝐯𝐞

13. Top | #13
      کاربر فعال

Romantic
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط vahid121 نمایش پست ها
      دوست عزیز .
      هر اتفاقی بخواد توو مملکت رقم بخوره ... دست منو توعه...
      با رفتن از کشور مشکلی از کشور حل نمیشه همینطور که تا الان حل نشده.. البته به خیلی از کسایی که رفتن حق میدم.
      ولی ۱۰ ۱۵سال دیگه مملکت دست من و تو و هم سن های ماست... یکم باید رو خودمون کار کنیم. به هر شکلی که قرار باشه مشکلات کشور حل شه ، با خواست و اراده ی ماست.
      قصد امیدوار کردن الکی ندارم. فقط میگم که میشه موند و کمک کرد به حل اوضاع . حالا به هر شکلی ‌....

کاملا درست می فرمایید
      اما همین الانش هم خیلی ها هسن که میخوان کشور رو درست کنن اما کسانی هسن که به ضررشون و برخلاف منافع شون هست
      10 15 سال دیگه هم همینه
      درضمن هرچی بچه مسسولین هست بعد از تحصیل میان ایران و ادعای قدرت میکنن و قدرت هم آخرش به دستشون میرسه
      نمیخوام کلیشه ای حرف بزنم اما این واقعا ی قانونه و نسل به نسل هم منتقل میشه مگه ی اتفاقی بیافته و ...
      اما من شخصا ترجیح میدم به خودم فکر کنم تا اینکه بیام و کل عمرم رو بذارم برای ساخت جامعه ای که مشخص نیست تلاش های من و خیلی های دیگه اصلا به بار بشینه یا نه
      شاید بگید خودخواه هستم من
      من کاملا می پذیرم چون در جهان سوم فقط باید خودخواه بود!

14. Top | #14
      کاربر فعال

bazande
      نمایش مشخصات
      تو مشکلت با تلاشه
      یکم مثبت تر ببینید
      وقتی جمله اولتون رو خوندم با خودم گفتم شاید ایشونم مثل بقیه فکر میکنن و چندان اطلاعی از وضعیت فعلی و دورنمایی که وجود داره ندارن . ولی وقتی که دیدم پزشکی میخونید حقیقتا جا خوردم . جمله اولتون حداقل در مورد یک پزشک عمومی که واقعا سختی کشیده تا به همون درجه یعنی پزشکی عمومی رسیدهو با هزار امید و آرزو و خیال وارد کار میشه به هیچ وجه صادق نیست .....
      در مورد جمله دومتون هم عرض کنم که مطمئنید که همینطوره که میفرمایید ؟ . یه خرده واقع بین باشیم . واقعا نگران کنندس که یه همچین تفکری داشته باشیم
      ویرایش توسط salam55 : 24 تیر 1397 در ساعت 03:33

15. Top | #15
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط salam55 نمایش پست ها
      وقتی جمله اولتون رو خوندم با خودم گفتم شاید ایشونم مثل بقیه فکر میکنن و چندان اطلاعی از وضعیت فعلی و دورنمایی که وجود داره ندارن . ولی وقتی که دیدم پزشکی میخونید حقیقتا جا خوردم . جمله اولتون حداقل در مورد یک پزشک عمومی که واقعا سختی کشیده تا به همون درجه یعنی پزشکی عمومی رسیدهو با هزار امید و آرزو و خیال وارد کار میشه به هیچ وجه صادق نیست .....
      در مورد جمله دومتون هم عرض کنم که مطمئنید که همینطوره که میفرمایید ؟ . یه خرده واقع بین باشیم . واقعا نگران کنندس که یه همچین تفکری داشته باشیم
      چرا فکر میکنید من تفکرم جمله ی دومه:/
      حالا نه خوبه این همه دوستانه دارم اینجا جواب بچه ها رو میدم.
      والا من تاحالا کلی مریض شدم رفتم دکتر دیدم که چجور برخورد میکنن:/
      جمله ی اولم در مقایسه با بقیه رشته هاست.
      مهندسی و پزشکی رو مقایسه کنید توی ایران و خارج
      موفق باشید

صفحه 1 از 3 12 ... آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن