خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

نمایش نتایج: از 1 به 9 از 9
    1. Top | #1
      کاربر باسابقه

bi-tafavot
      نمایش مشخصات

مقایسه کامل شیمی خیلی سبز و مبتکران

سلام اینو صبح نوشتم یادم رفت آپ کنم، ازونجایی که از دیروز نصف انجمن درگیر بحث سیاسی شدیم این کمک میکنه بشوره ببره

خب تابستون شروع شد و خیلیا یا میخوان منبع جدید تهیه کنن یا منابعی رو که راضی نبودن عوض کنن، در این بین بعضی منابع که نزدیکی زیادی به هم دارن موجب گیج شدن بچه ها میشن، همونطور که خیلیها میدونین یکی از بزرگترین دوراهی ها مربوط به دو غول شیمی بازار ینی خیلی سبز و مبتکران هستش و انگار بحث بین این دوتا تمومی نداره، خب سرتونو درد نمیارم! به عنوان کسی که وقت زیادی روی این دوتا کتاب گذاشته خواستم یک مقایسه کامل بین این دوتا بذارم...

قبل از شروع مقایسه باید بگم هیچکدوم از این دو کتاب ازون یکی بهتر نیست و هرکدوم نقاط ضعف و قوت خاص خودشونو دارن، بنابراین من فقط تفاوتشونو میگم و انتخاب نهایی با خودتون

درسنامه:مبتکران درسنامه های مفصل تر و خیلی سبز خلاصه تر داره که هرکدوم یک جاهایی بهتر عمل کردن، مثلا مبتکران مبحث مفهوم مول و الکترولیت رو خیلی کش داده در صورتی که خیلی سبز خلاصه تر و کاربردی تر این مباحث رو بررسی کرده، ولی بعضی جاها مثل آموزش موازنه مبتکران خیلی بهتر مفهوم رو جا میندازه

انسجام درسنامه ها: خب یک نگاه به کتابا کافیه تا مشخص بشه مبتکران تو این زمینه بهتر عمل کرده، قبل از هر تیپ تستی کاملا مشخصه باید چه ایستگاه نکاتی رو بخونی اما خیلی سبز درسنامه هاش بین پاسخنامه ی تستها پراکنده اس

انسجام مطالب درسنامه ها: بستگی به شخص خواننده داره ولی از نظر خودم مبتکران بهتر عمل کرده، مثلا خیلی سبز اومده کسرای پیش ساخته مبتکران رو بصورت تناسب دراورده که به نظرم گند زده به اون شیکی و انسجام کسرهای به اون خوشگلی!(تروخدا نیاید موضع بگیرید همون اول گفتم نظر شخصیه، چه میدونم شاید یکی با تناسبا بیشتر حال کرد!)

شوخی های مولف: این که دیگه اونقدر واضحه که نیازی نیست من دوباره تاکید کنم بستگی به خواننده داره خب ببینید مبتکران یجاهایی شوخی های بعضا طولانی و از نظر بعضیا وقت گیر و لوس!! کرده، یکی از دوستام بود با حرص روی شوخی هارو خط خطی کرده بود و کلی به مولف فحش نوشته بود! ، اگه شماهم انقدر موقع درس خوندن بی اعصاب میشین این موردو یک امتیاز منفی برای مبتکران در نظر بگیرید

کاریکاتور: خب مبتکران کاریکاتورای زیادی داره که اگه بهشون دل بدین توی تثبیت مطالب واقعا کمک کننده اس(مثلا کاریکاتورای مربوط به واکنش تولید آمونیوم کلرید، فرایند هال و برقکافت)، ولی اگه اصلا با این حس شوخ طبعی مولف حال نمیکنین، بازم این میتونه یک امتیاز منفی بشه واسه مبتکران!

سختی تست ها: دراین باره حرفای ضد و نقیض زیاده ولی من با قاطعیت میگم سطح تستهای مبتکران بالاتره

چیدمان تست ها: واقعا خیلی سبز بهتر عمل کرده، یک چیدمان پله به پله از تستای آسون به سخت دقیقا مثل همون ریاضی خیلی سبز

تعداد تست ها: خیلی سبز تستای بیشتری داره

پاسخ تشریحی: هر دو کتاب عالی بودن، من شخصا هیچ تستی نبود که متوجه نشم از روی پاسخ تشریحی کتابا

توجه به بچه های با پایه ی ضعیف: ازین لحاظ مبتکران میتونه ضد حال بزنه! یجاهایی توی بعضی تست هاش نیاز به پایه ی قویه و توی درسنامه هاشم دانش آموزایی که سوال میپرسن رو به سه دسته ی ابله متوسط و خفن تقسیم کرده که اگه مثل اون کاراکتر ابله باشین و روحیتونم ضعیف باشه، میتونه اشکتونو دربیاره

یک ضعف بزرگ: مبتکران توی بخش سینتیک به طرز عجیبی ضعیف عمل کرده که من فکر میکنم سیاست مولف هستش، چون مطالب و پاسخنامه ها جوریه که کاملا وابسته به شیمی 3 مبتکران هست و یجورایی اگه پیش 1 مبتکران داشته باشید مجبور میشید برید بخش 1 و3 شیمی 3 مبتکران رو بخونید تا تازه متوجه بشید اوضاع چند چنده!(البته واسه بچه های قوی و اونایی که قبلا شیمی 3 مبتکران رو خوندن مشکل خاصی پیش نمیاد)

یک توصیه: دوستان اگه قوی نیستید یا معلم و کلاس خاصی ندارید و به عبارتی منبع آموزشتون(واسه سوم و پیش) همین کتاباس ، به قول بهمن بازرگانی بهتون پیشنهاد، اصرار و حتی اجبار میکنم که از یک مولف استفاده کنید، مثلا نرید واسه سوم گاج بگیرید، پیش 1 خیلی سبز، پیش2 مبتکران! از هر انتشاراتی که اولین کتابو تهیه میکنید بقیه رو با همون پیش برید
      ویرایش توسط .khosro. : 11 تیر 1397 در ساعت 18:13

2. Top | #2
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

Mamoli
      نمایش مشخصات
      در تکمیل حرف حاج خسرو بگم تستای مبتکران ک خیلیا میگن سطحش پایین فک کنم بیشتر ب خاطر توقعات،بالایی ک از مهندس بازرگان میشه هست ! گرچه زمانی ک این تستارو اقای بازرگان نوشتن خیلی از شاخای شیمی این سالا تو پوست موز بودن ! مبتکران اگ میزنید برای خاطر جمعی ی منبع تستی مث سه سطحی یا موجم بزنین ک دو روز دیگ خواهر ومادر مولفارو اباد نکنید

پای دوست داشتنت ایستاده‌ام...
      مثلِ درختِ کاج
      روبروی پاییز...

3. Top | #3
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      چرا همه ميگن سطح تستاي مبتكران پايينه ؟ واقعا اينجوريه؟
      من ميخوام مبتكران بخونم ولي ميترسم جوابگوي كنكوراي الان نباشه چون ميدونيم كه شيمي سال به سال داره سخت تر ميشه الان موندم با مبتكران پيش برم يا يه منبع ديگه البته بيشتر منظورم تسته برا درسنامه مشكلي ندارم

4. Top | #4
      کاربر انجمن

Sarkhosh
      نمایش مشخصات
      به ولله رو دسته مبتکران و آقای بازرگانی نمیاد
      من حالم بهم میخورد از شیمی بخاطره کتابه مزخرفه شیمی میکرو ( نظر شخصی)
      اما الان انقد علاقه مند شدم شیمیو ول نمیکنم !! تا این حد تاثیر داشته
      درضمن دوستان میگن تستاش استاندارد نیس خوده ایشون میگن اگه نظرتون اینه که ی تستی حتما باید مثش تو کنکور بیاد حرفتون درسته هیچ کدومه تستا استاندارد نیستن اما اگه نظره منو بخواید تستی خوبه که باره آموزشی داشته باشه و این تستایی که عکسایه خارج از کتابو اینجورین کلی باره آموزشی دارن
      درباره تستم نگران نباشید از اونجا که شیمی خیلی مهمه برا تجربیا میتونن دوتا کتاب داشته باشن و کار کنن و تا وقتی شما ی مطلبیو نفهمید تست زدن هیچ کمکی که نمیکنه هیچ- باعث دلسردیم میشه هر چند مبحثم که میرید جلو ی آزمونکایی داره دیگه چی میخواید از ی کتاب امیدوارم رستگار شید

البته خیلی سبزم خوبه ها ولی ی بدی داره که دوستمون ذکر کردن درسنامش منسجم نیس و این شاید اذیت کنه برای ی سری مباحث
      و درآخر بگم من عاشقه اون شخصیته ابلهم که سوال میپرسه

5. Top | #5
      کاربر اخراجی

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط elahe_ نمایش پست ها
      من ميخوام مبتكران بخونم ولي ميترسم جوابگوي كنكوراي الان نباشه چون ميدونيم كه شيمي سال به سال داره سخت تر ميشه الان موندم با مبتكران پيش برم يا يه منبع ديگه البته بيشتر منظورم تسته برا درسنامه مشكلي ندارم
      تست های مبتکران برای تکمیل کردن درسنامه های خودش و یادگیری کامله ( برای مثال قسمت های حفظی کتاب که تو درسنامه نیست رو معمولا داخل تست هاش میاره ) و اگه میخوای درسنامه و تستش رو با هم بخونی به جرئت میگم بهترین کتابیه که تو شیمی خوندم ( البته انصافا iq هم خیلی کتاب تر و تمیزیه و به نظر من حتما ازش استفاده کن برای تست * ) ... اگه کتاب هم بخونی که باید بخونی دیگه خود مندلیف هم طراح باشه میشه درصد مورد نیاز رو گرفت

6. Top | #6
      کاربر انجمن

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Elahe_ نمایش پست ها
      اگه به درسنامه خیلی نیازی نداری به نظر من iq بگیر چون تستاش قوی ترن
      موفقیت های بزرگ با تلاش های بزرگ و صحیح به دست می آیند.

7. Top | #7
      کاربر انجمن

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط JAVAD AGHA نمایش پست ها
      در تکمیل حرف حاج خسرو بگم تستای مبتکران ک خیلیا میگن سطحش پایین فک کنم بیشتر ب خاطر توقعات،بالایی ک از مهندس بازرگان میشه هست ! گرچه زمانی ک این تستارو اقای بازرگان نوشتن خیلی از شاخای شیمی این سالا تو پوست موز بودن ! مبتکران اگ میزنید برای خاطر جمعی ی منبع تستی مث سه سطحی یا موجم بزنین ک دو روز دیگ خواهر ومادر مولفارو اباد نکنید
      تکمیلی مبتکران به نظرت خوبه یا نه؟
      موفقیت های بزرگ با تلاش های بزرگ و صحیح به دست می آیند.

8. Top | #8
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

Mamoli
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط seyyed98 نمایش پست ها
      تکمیلی مبتکران به نظرت خوبه یا نه؟
      نمیدونم ! فار و الگو و ایکیو هستن برای پر تستی و خاطر جمعی

پای دوست داشتنت ایستاده‌ام...
      مثلِ درختِ کاج
      روبروی پاییز...

9. Top | #9
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      مبتکران های آموزشی(نه تستی) رو به عنوان درسنامه می‌خونم و نکاتشو به کتاب درسی اضافه می کنم تستم اول iqرو می‌زنم کلن ۳۰۰۰تا تست داره بعد برای پایه فار برای پیشم پیشرفته مبتکران و کار میکنم

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن