خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 1 به 15 از 22
    1. Top | #1
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات

فاگوزیست بخونم یا نه؟؟؟

سلام ... من یک موردی که ذهنم رو مشغول کرده این هست که ایا باید فاگوزیست ها رو بخونم یا که نه؟ در طی سال.
      چون از طرفی نخونده نیستم و مباحث رو خوندم (به جز بخش هایی از پیش 2 اون بخش های حفظی پیش 2)

منابع تست من: الگو و ای کیو.

اگه نظری دارید خوشحال میشم نظرتون رو بدونم و اینکه فاگوزیست رو باید خوند یا نخوند و یا اینکه چطوری باید خوند که مطالب فراموش نشن؟

2. Top | #2
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      یک سوال دیگه هم که ذهن رو مشغول کرده اینه که اگه من فاگوسیت بخونم بیشتر میفهمم و اگه فاگوسیت بخونم وقت کم میارم چون واقعا دو هفته برای ازمون قلمچی وقت کمیه و خب بالتبع باید کتاب درسی هم کامل خونده بشه و تست هم کار بشه.

الان موندم چیکار کنم؟ فاگوزیست برای بعضی فصلا اومده طومار نوشته 70-80 صفحه :/

ولی از طرفی خوندش خیلی کمکم کرد سال قبل یعنی امسال 97.

3. Top | #3
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      یک سوال دیگه. من اموزش شیمی پیش مبتکران دارم. ولی کتاب تست مهر و ماه رو دارم.

لازمه که کتاب اموزش مبتکران رو هم بخونم؟

من امسال خواستم منابع رو تا حد ممکن کم کنم و تمرکز رو بیشتر کنم.

شیمی منابع من:دوم مهر و ماه
      سوم مبتکران
      پیش مهر و ماه
      دوم و سوم و پیش: ای کیو
      یعنی برای هر سال دوم و سوم و پیش 2 تا منبع میشه.
      خب من اشتباهی که سال قبل داشتم این بود که تعدد منابع داشتم الان نمیدونم این کارم درسته یا نه. وسواسی هم هستم

برای همین خواستم اینجا مطرح کنم و از شما مشورت بگیرم

4. Top | #4
      کاربر فعال

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      سلام فاگو رو ول نکن به منم خیلی کمک کرد اینکه میگی 70 صفحه برای برخی از فصلاش چون شکل زیاد داره و فونتش بزرگه زیاد شده در کنارش آی کیو عالی میشه در مورد شیمی همینکه آی کیو رو داری از نظر تستی اوکی ولی از نظر آموزش بستگی به خودت داره اگه با مهروماه میفهمی و یاد میگیری همون خوبه هیچوقت دنبال تعدد منابع نباش مثل بعضیا که تا روز قبل کنکور سوال از منبع میپرسن یاعلی
      من در جامعه ای زندگی میکنم که در آن مشکلات بیداد میکند و خدایی دارم که مرا در همه ی مشکلات یاری میکند آری این است زندگانی من......

5. Top | #5
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط BoskabadiHamed نمایش پست ها
      اگه با مهروماه میفهمی و یاد میگیری همون خوبه هیچوقت دنبال تعدد منابع نباش
      مشکل دقیقا همینجاست.
      من سوالاتی دیدم تو سنجش (البته سنجش های سالای قبل) که اصلا هیچطوری تو این کتاب مهر و ماه توضیح داده نشدن. ولی کتاب خیلی خوبی هست. ولی چیزی که هست اینه که مبتکران دقیقا چیزایی که تو اون سوالات سنجش رو باید میفهمیدیم کامل اومده گفته. از طرف دیگه یک بار مبتکران رو خونده بودم سالای قبل و الان تیکه تیکه شده و اگه بخوام باید دوباره بخرم.

6. Top | #6
      کاربر فعال

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      پس اگه فکر میکنی کامل نیس مبتکران بگیر
      من در جامعه ای زندگی میکنم که در آن مشکلات بیداد میکند و خدایی دارم که مرا در همه ی مشکلات یاری میکند آری این است زندگانی من......

7. Top | #7
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط BoskabadiHamed نمایش پست ها
      پس اگه فکر میکنی کامل نیس مبتکران بگیر
      مرسی پس مبتکران میگیرم.

8. Top | #8
      کاربر باسابقه

Mamoli
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Neurosurgeon نمایش پست ها
      سلام ... من یک موردی که ذهنم رو مشغول کرده این هست که ایا باید فاگوزیست ها رو بخونم یا که نه؟ در طی سال.
      چون از طرفی نخونده نیستم و مباحث رو خوندم (به جز بخش هایی از پیش 2 اون بخش های حفظی پیش 2)

اگه نظری دارید خوشحال میشم نظرتون رو بدونم و اینکه فاگوزیست رو باید خوند یا نخوند و یا اینکه چطوری باید خوند که مطالب فراموش نشن؟
      فاگوزیست به من که چند سال از کتاب های زیست دور بودم خیلی کمک کرد! بدون فاگوزیست که اصلا شبا خوابم نمیبره لامصب
      بنظرم شارش انرژی + گیاهی + آغازیان رو حتما بگیر! حتی اگه احساس میکنی که این فصل ها رو خوب یادگرفتی! من همه فاگوزیست ها رو دارم و اینها بهترین هاش هستن که خیلی هم واجب و مهمن!! البته فاگوزیست دوم دبیرستان هم واقعا خیلی خوبه

اگه توی بقیه فصل ها مشکلی نداری پس همون کتاب درسی + خلاصه نویسی خودت رو براشون چندبار بخونی بهتره! ولی این 3تا رو حتما تهیه کن، پشیمون نمیشی! مخصوصا گیاهی و شارش انرژی ( این 2تا مبحث رو فول یادبگیری خیلی بهت کمک میکنه! )

اگه برسی تست های الگو و آی.کیو رو کامل کار کنی که بنظرم غول زیست شناسی میشی!

تارس
      : "
      قانون سوم نیوتون میگه: برای اینکه بخوای به چیزی برسی، باید از یه چیز دیگه دل بکنی ... "

Interstellar 2014 - Director: Christopher Nolan

9. Top | #9
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط HossEin_v نمایش پست ها
      فاگوزیست به من که چند سال از کتاب های زیست دور بودم خیلی کمک کرد! بدون فاگوزیست که اصلا شبا خوابم نمیبره لامصب
      بنظرم شارش انرژی + گیاهی + آغازیان رو حتما بگیر! حتی اگه احساس میکنی که این فصل ها رو خوب یادگرفتی! من همه فاگوزیست ها رو دارم و اینها بهترین هاش هستن که خیلی هم واجب و مهمن!! البته فاگوزیست دوم دبیرستان هم واقعا خیلی خوبه

اگه توی بقیه فصل ها مشکلی نداری پس همون کتاب درسی + خلاصه نویسی خودت رو براشون چندبار بخونی بهتره! ولی این 3تا رو حتما تهیه کن، پشیمون نمیشی! مخصوصا گیاهی و شارش انرژی ( این 2تا مبحث رو فول یادبگیری خیلی بهت کمک میکنه! )

اگه برسی تست های الگو و آی.کیو رو کامل کار کنی که بنظرم غول زیست شناسی میشی!
      چشم گیاهی هم میگیرم. شارش و اغازیان رو میخوام نیمسال دوم بگیرم الان بگیرم فقط ذهنم بیشتر شلوغ میشه.

یک نگاه بنداز ببین اینا خوبن؟ :

ادبیات: ابی قلمچی + جامع مهر و ماه و لقمه هاش
      عربی:جامع مهر و ماه+گاج سفید
      دینی: الگو
      زبان: ابی قلمچی
      زمین شناسی: جامع مهر و ماه و کتاب درسی
      ریاضی: جامع مهر و ماه
      زیست شناسی: ای کیو و الگو و ژنتیک تخته سیاه و لقمه های الگو و فاگوزیست ها+ژنتیک تخته سیاه
      فیزیک: جامع پایه مهر و ماه +الگو پیش
      شیمی: مبتکران دوم و سوم + ای کیو + اموزش شیمی پیش 1 مبتکران

اینا منابع من برای تابستان بودن و بعضی هاشون هم تا اخر ثابت ان. ولی میخوام مهر عوض کنم چون بعضی هاشون تموم میشن. و دوباره شروع نیمسال دوم باز هم عوضشون کنم چون بازم تموم میشن. و از عید به بعد هم که خط ویژه و موج ازمون و اینا میگیرم.
      هر روز میخوام درک مطلب و قرابت و ریدینگ ارایه و اینا کار کنم +هر روز تمرین ریاضی پایه (خیلی پایه ) +هر روز مطالعه ژنتیک تخته سیاه + تست.

10. Top | #10
      کاربر باسابقه

Mamoli
      نمایش مشخصات
      چشم گیاهی هم میگیرم. شارش و اغازیان رو میخوام نیمسال دوم بگیرم الان بگیرم فقط ذهنم بیشتر شلوغ میشه.

یک نگاه بنداز ببین اینا خوبن؟ :

ادبیات: ابی قلمچی + جامع مهر و ماه و لقمه هاش
      عربی:جامع مهر و ماه+گاج سفید
      دینی: الگو
      زبان: ابی قلمچی
      زمین شناسی: جامع مهر و ماه و کتاب درسی
      ریاضی: جامع مهر و ماه
      زیست شناسی: ای کیو و الگو و ژنتیک تخته سیاه و لقمه های الگو و فاگوزیست ها+ژنتیک تخته سیاه
      فیزیک: جامع پایه مهر و ماه +الگو پیش
      شیمی: مبتکران دوم و سوم + ای کیو + اموزش شیمی پیش 1 مبتکران

اینا منابع من برای تابستان بودن و بعضی هاشون هم تا اخر ثابت ان. ولی میخوام مهر عوض کنم چون بعضی هاشون تموم میشن. و دوباره شروع نیمسال دوم باز هم عوضشون کنم چون بازم تموم میشن. و از عید به بعد هم که خط ویژه و موج ازمون و اینا میگیرم.
      هر روز میخوام درک مطلب و قرابت و ریدینگ ارایه و اینا کار کنم +هر روز تمرین ریاضی پایه (خیلی پایه ) +هر روز مطالعه ژنتیک تخته سیاه + تست.
      گیاهیش فصل بندی داره، حتی میتونی بگیری و همزمان با برنامه آزمونت بخونیش! اینطوری بنظرم بهتر میشه

والا داداش من خودمو درحدی نمیدونم که درباره منابع مطالعاتی کسی نظر بدم! شرمنده فقط احساس میکنم زیادی کتاب ورداشتی! مراقب باش از این لحاظ ضربه نخوری!

اینو خوب اومدی
      بنظرم ریدینگ از الان نیازی به هر روز کار کردن نداره! یعنی شما میخوای تا روزِ کنکور 350 تا ریدینگ بزنی؟!! از من میشنوی از الان تا اواخر آذر بجاش بشین دایره واژگانت رو قوی کن! خیلی قوی!!! از اول دی هم شبی یدونه ریدینگ کار کن نه از الان! شما هرچی بیشتر واژگان انگلیسی بلد باشی خیلی سریعتر و بهتر تست هاشو میزنی، نه اینکه هرچی بیشتر تست ریدینگ زده باشی .... بنظرمهمون 160 تا ریدینگ و کلوزی که مبتکران داره خیلی کافیه! بجاش کلی وقت روی حفظ کردنِ کتابچه واژگانی بذار که بصورت رایگان ضمیمه ی این کتاب شده! حرف نداره ... من همشو حفظم!
      راستی برا ریدینگ هم بنظرم کتاب مبتکران خیلی بهتر از شبقره هستش، جفتش رو دارم و خوندم که به این نتیجه رسیدم

تارس
      قانون سوم نیوتون میگه: برای اینکه بخوای به چیزی برسی، باید از یه چیز دیگه دل بکنی ... "

11. Top | #11
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      گیاهیش فصل بندی داره، حتی میتونی بگیری و همزمان با برنامه آزمونت بخونیش! اینطوری بنظرم بهتر میشه

والا داداش من خودمو درحدی نمیدونم که درباره منابع مطالعاتی کسی نظر بدم! شرمنده فقط احساس میکنم زیادی کتاب ورداشتی! مراقب باش از این لحاظ ضربه نخوری!

اینو خوب اومدی
      بنظرم ریدینگ از الان نیازی به هر روز کار کردن نداره! یعنی شما میخوای تا روزِ کنکور 350 تا ریدینگ بزنی؟!! از من میشنوی از الان تا اواخر آذر بجاش بشین دایره واژگانت رو قوی کن! خیلی قوی!!! از اول دی هم شبی یدونه ریدینگ کار کن نه از الان! شما هرچی بیشتر واژگان انگلیسی بلد باشی خیلی سریعتر و بهتر تست هاشو میزنی، نه اینکه هرچی بیشتر تست ریدینگ زده باشی .... بنظرمهمون 160 تا ریدینگ و کلوزی که مبتکران داره خیلی کافیه! بجاش کلی وقت روی حفظ کردنِ کتابچه واژگانی بذار که بصورت رایگان ضمیمه ی این کتاب شده! حرف نداره ... من همشو حفظم!
      راستی برا ریدینگ هم بنظرم کتاب مبتکران خیلی بهتر از شبقره هستش، جفتش رو دارم و خوندم که به این نتیجه رسیدم
      مرسی پس.... من والا از اول سال جمعا 5 ساعت هم زبان نخوندم ولی بیشترین درصدم زبان بود تو خونه البته.... جامع ریاضی 95 میزدم 100 زدم

زبان رو چون میخوام همینطوری بمونه و تو قلم هم خوب بزنم میخواستم اون ریدینگ رو توانایی رو از دست ندم برای همین.زرد عمومی هم کار کنم هر روز بد نیست چون یکم خوندم.

خیلی خیلی کتاب دارم یعنی خیلی ها! تو خونه حساب کردیم نزدیک 1.7-1.8 میلیون فقط کتاب کمک درسی دارم سعی میکنم تا اخر سال بزنمشون بعضیاشون رو سال قبل زدم خیلیاشون هنوز موندن (برمیگرده به وسواسی بودنم )(ولی امسال میخوام تا میتونم وسواس رو کمتر کنم)

12. Top | #12
      کاربر نیمه فعال

bache-mosbat
      نمایش مشخصات

سلام
      من بر عکس بقیه دوستان پیشنهاد میکنم فاگو نخونید
      فاگو به شما ماهی گیری یاد نمیده ماهی رو میده درصد شما با خوندنش در ازمون های ازمایشی رشد میکنه اما در ازمون های جامع و نهایتا در کنکور به خاطر شکل و شمایل جدید و نکته هایی که مغز خودتون باید استنتاج کنه ضعیف هست و توانایی این کار رو ندارید و همین عامل باعث میشه در بهترین حالت 50 تا 60 بزنید
      تا به حال دیدید شما رتبه برتری فاگو خونده باشه و خودش مطالب رو ترکیب نکرده باشه؟
      حتی اگه میخواید فاگو بخونید سعی کنید به اون اکتفا نکنید و خودتون مطالب رو ترکیب کنید تا توانایی ذهنتون بیشتر بشه
      با آرزوی موفقیت برای شما
      ویرایش توسط انیشتن : 11 تیر 1397 در ساعت 14:31 دلیل: غلط املایی

13. Top | #13
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط انیشتن نمایش پست ها
      سلام
      فاگو به شما ماهی گیری یاد نمیده ماهی رو میده درصد شما با خوندنش در ازمون های ازمایشی رشد میکنه اما در ازمون های جامع و نهایتا در کنکور به خاطر شکل و شمایل جدید و نکته هایی که مغز خودتون باید استنتاج کنه ضعیف هست و توانایی این کار رو ندارید و همین عامل باعث میشه در بهترین حالت 50 تا 60 بزنید
      تا به حال دیدید شما رتبه برتری فاگو خونده باشه و خودش مطالب رو ترکیب نکرده باشه؟
      حتی اگه میخواید فاگو بخونید سعی کنید به اون اکتفا نکنید و خودتون مطالب رو ترکیب کنید تا توانایی ذهنتون بیشتر بشه
      با آرزوی موفقیت برای شما
      سلام ممنون. راستش من قبلا این بحث رو دیده بودم که میگن فاگوزیست باعث کم شدن قدرت تحلیل میشه. این مورد درسته تا زمانی که تست کم زده بشه. اگه بعد از مطالعه تست زیاد زده بشه قدرت تحلیل هم بیشتر میشه. ولی خب تو دراز مدت قدرت تحلیل کمتر میشه.

باید به این موضوع فکر کرد...
      ممنون شما هم موفق باشید.

14. Top | #14
      کاربر باسابقه

Mamoli
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط انیشتن نمایش پست ها
      سلام
      با آرزوی موفقیت برای شما

چقدر این جمله رو توی فروم شنیدم
      .... داداشِ من اصلا مثال خوبی برای این موضوع نیست!

این که رتبه برترها فاگوزیست نخوندن یا چه کتاب خوندن و چه کتابی نخوندن هم اصلا ملاک نمیشه! بله اونا فاگوزیست نمیخونن چون خودشون چندین ساله که دارن زیست رو بصورت ترکیبی کار میکنن و تست میزنن و بهترین معلم ها رو هم داشتن، خودشون یه پا فاگوزیست شدن!! برای همین بهش نیاز ندارند. ولی من و شما چی؟ میتونیم در این حد قوی باشیم که به فاگوزیست نیازی نداشته باشیم و خودمون بتونیم تمام اون نکات و ریزه کاری ها رو استخراج کنیم؟ من که نمیتونم!!

این همه رتبه برتر فیزیک گاج نقره ای خوندن، ولی من خوندمش هیچوقت به تسط برای زدن تست هاش نرسیدم! چرا؟ چون آزموزشش چکیده س و بیشتر روی تست ها سرمایه گذاری کرده. حالا آیا میشه بگیم که چون اغلب رتبه ها فیزیک گاج خوندن پس همه ی ما توی هر سطحی که هستیم باید فیزیک گاج بخونیم؟! اینکه رتبه ی برتر چی خونده و چی نخونده به خودش مربوط میشه .... نمیشه برا دیگران تعمیم داد.

تارس

15. Top | #15
      کاربر نیمه فعال

bache-mosbat
      نمایش مشخصات

چقدر این جمله رو توی فروم شنیدم
      .... داداشِ من اصلا مثال خوبی برای این موضوع نیست!

این که رتبه برترها فاگوزیست نخوندن یا چه کتاب خوندن و چه کتابی نخوندن هم اصلا ملاک نمیشه! بله اونا فاگوزیست نمیخونن چون خودشون چندین ساله که دارن زیست رو بصورت ترکیبی کار میکنن و تست میزنن و بهترین معلم ها رو هم داشتن، خودشون یه پا فاگوزیست شدن!! برای همین بهش نیاز ندارند. ولی من و شما چی؟ میتونیم در این حد قوی باشیم که به فاگوزیست نیازی نداشته باشیم و خودمون بتونیم تمام اون نکات و ریزه کاری ها رو استخراج کنیم؟ من که نمیتونم!!

این همه رتبه برتر فیزیک گاج نقره ای خوندن، ولی من خوندمش هیچوقت به تسط برای زدن تست هاش نرسیدم! چرا؟ چون آزموزشش چکیده س و بیشتر روی تست ها سرمایه گذاری کرده. حالا آیا میشه بگیم که چون اغلب رتبه ها فیزیک گاج خوندن پس همه ی ما توی هر سطحی که هستیم باید فیزیک گاج بخونیم؟! اینکه رتبه ی برتر چی خونده و چی نخونده به خودش مربوط میشه .... نمیشه برا دیگران تعمیم داد.
      داداش من به عنوان یک مورد ! سال 95 به شما نشون میدم کارنامم رو 24 زدم! سال96 65 امسال 80 ! به قطع میگم اگه فاگو میخوندم این درصد ها نمیزدم به هر حال من نظر خودم رو گفتم و پاش هستم
      بهتره شما خودتون ترکیب کنید مطمئن باشید از پسش بر میاید اولش سخته ولی اخرش بسی شیرینه متاسفانه ما دنبال کار اسون تر هستیم که یک جا نکات برای ما نوشته شده باشه و ما بریم بخونیم ایشالله که نتیجه خوبی بگیرید

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)