خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

نمایش نتایج: از 1 به 9 از 9
    1. Top | #1
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات

Unhappy سوال از دکتر زارع عزیز و دیگر دوستان با تجربه! راجع تناقضات

سلام من پایه یازدهم هستم ، دکتر زارع بابت کتاب میکرو بسیار متشکرم خسته نباشید دکتر بعضی جاها منابع کتابی که شما نوشتید با خیلی سبز و ازمون قلمچی در تضاده و این تضادها منو دیوونه کرده! جسارت نباشه ، نمیدونم به حرف شما اعتماد باید کرد یا خیلی سبز!! به طور مثال چن نمونه بگم از تناقضات شما و خیلی سبز :
      1) میکرو گفته هورمون adh و اکسی توسین ابتدا توسط نورون ها میان تو هیپوفیز پسین ترشح میشن بعد توسط هیپوفیز پسین به خون ترشح میشه ، در نتیجه سلولهای سازنده و ترشح کنندشون یکی نیست ، اما خیلی سبز میگه اون نورونی که هورمون رو میسازه اکسونش میاد تو هیپوفیز پسین و اونجا هورمونو ترشح میکنه در نتیجه گفته سلول سازنده و ترشح کننده یکسان ولی محل ترشح متفاوت
      2) خیلی سبز میگه گیرنده های مثل گیرنده اسمزی و گیرنده موجود در رگ ها پیکری هست ولی شما در میکرو گفتید اینها پیکری نیستند
      3) شما تو پایین صفحه در پاورقی توضیح دادید که زجاجیه در واقع بافت پیوندیه ولی خیلی سبز گفته فاقد سلوله !
      4) خیلی سبز گفته شبکیه تنها توسط مشیمیه تغذیه میشه شما گفتید علاوه بر مشیمیه توسط مویرگهایی که از خارج کره چشم و از قسمت خروجی اعصاب وارد زجاجیه میشه هم تغذیه میشه

2. Top | #2
      کاربر باسابقه

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط parsa01 نمایش پست ها
      سلام من پایه یازدهم هستم ، دکتر زارع بابت کتاب میکرو بسیار متشکرم خسته نباشید دکتر بعضی جاها منابع کتابی که شما نوشتید با خیلی سبز و ازمون قلمچی در تضاده و این تضادها منو دیوونه کرده! جسارت نباشه ، نمیدونم به حرف شما اعتماد باید کرد یا خیلی سبز!! به طور مثال چن نمونه بگم از تناقضات شما و خیلی سبز :
      1) میکرو گفته هورمون adh و اکسی توسین ابتدا توسط نورون ها میان تو هیپوفیز پسین ترشح میشن بعد توسط هیپوفیز پسین به خون ترشح میشه ، در نتیجه سلولهای سازنده و ترشح کنندشون یکی نیست ، اما خیلی سبز میگه اون نورونی که هورمون رو میسازه اکسونش میاد تو هیپوفیز پسین و اونجا هورمونو ترشح میکنه در نتیجه گفته سلول سازنده و ترشح کننده یکسان ولی محل ترشح متفاوت
      2) خیلی سبز میگه گیرنده های مثل گیرنده اسمزی و گیرنده موجود در رگ ها پیکری هست ولی شما در میکرو گفتید اینها پیکری نیستند
      3) شما تو پایین صفحه در پاورقی توضیح دادید که زجاجیه در واقع بافت پیوندیه ولی خیلی سبز گفته فاقد سلوله !
      4) خیلی سبز گفته شبکیه تنها توسط مشیمیه تغذیه میشه شما گفتید علاوه بر مشیمیه توسط مویرگهایی که از خارج کره چشم و از قسمت خروجی اعصاب وارد زجاجیه میشه هم تغذیه میشه
      درود.مورد اول:سازنده هیپوتالاموسه و ترشح کننده به خون هیپوفیز پسین.
      دوم:در حد کتاب هیچ توضیحی راجع بهش وجود نداره پس فاقد سلول بگیرید.(فرض کنید باژله سروکار دارید)
      سوم:بله این مورد اعصاب من رو هم خراب کرد که چرا آی کیو شبکیه رو هم دارای رگ خونی گرفته(میدونم 95 درصد حرفای گاج درسته ولی این ناقص گویی ها بهتره اصلا در کتاب نباشه)
      ونیز، پُر از توریست‌هایی ست که به کبوترهای ایتالیایی غذا می‌دهند ولی به کبوترهای شهرِ خودشان محل نمی‌گذارند.

«جزء از کل»، استیو تولتز. ترجمه پیمان خاکسار،نشر چشمه

3. Top | #3
      کاربر باسابقه
      پاسخگوی ارشد

نمایش مشخصات
      سلام
      مواردی که ما در کتاب میکرو مطرح کردیم، بر اساس کتاب درسی هستن، یعنی چیزی که منبع کنکور سراسری هست. بنابراین، اگه جایی تناقضی دیدین، مطمئن باشین چیزی که در میکرو گفته شده در کنکور ملاک است.
      درباره‌ی این چهار مورد هم که ذکر کردین، هر چهار مورد بر اساس کتاب درسی، همون چیزی درست است که در میکرو ذکر شده. می‌تونین خودتون کتاب رو بررسی کنین و به این نتیجه برسین.

4. Top | #4
      کاربر باسابقه
      پاسخگوی ارشد

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط last shot نمایش پست ها
      درود.مورد اول:سازنده هیپوتالاموسه و ترشح کننده به خون هیپوفیز پسین.
      دوم:در حد کتاب هیچ توضیحی راجع بهش وجود نداره پس فاقد سلول بگیرید.(فرض کنید باژله سروکار دارید)
      سوم:بله این مورد اعصاب من رو هم خراب کرد که چرا آی کیو شبکیه رو هم دارای رگ خونی گرفته(میدونم 95 درصد حرفای گاج درسته ولی این ناقص گویی ها بهتره اصلا در کتاب نباشه)
      حق با شماست. تناقض بهتره نباشه. اما ما حرفامون بر اساس کتاب درسی هست و کاری به دیگران نداریم و نمی‌تونیم به‌خاطر اشتباه دیگران، این موارد رو مطرح نکنیم. همونطور که تا کنون، چندین مورد از این تناقض‌ها در کنکور مطرح شده و حق با ما بوده. بنابراین، اگه جایی تناقضی وجود داره، تقصیر دیگران هست که حرفای خارج از کتاب می‌زنن.
      دربارة مورد آخر هم دقت کنین که منظور دوستتون، رگ‌های موجود در زجاجیه بود. و البته طبق کتاب درسی شما (نظام قدیم) جایی گفته نشده که در شبکیه رگ خونی وجود نداره و بنابراین، شما نمی‌تونین شبکیه رو فاقد رگ خونی در نظر بگیرین.

5. Top | #5
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      ممنون دکتر ، در مورد 1 بر اساس تصویر کتاب و همچنین تصویری که تو میکرو گاج گذاشتید فک میکنم همون سلول عصبی سازنده هورمون میاد و به خون ترشح میکنه در نتیجه سلول سازنده و ترشح کننده یکسانه ... همچنین دکتر در فصل2 شما بر خلاف متن کتاب گفتید لکه زرد اصلا گیرنده استوانه ای ندارد ولی تو کتاب در صفحه 25 گفته " این بخش ( لکه زرد) در دقت و تیزبینی اهمیت دارد زیرا گیرنده مخروطی در ان فراوان ترند" خب تو متن کتاب نگفته که فقط گیرنده مخروطی ، گفته تعدادش بیشتره ... نظر شما چیه ؟ و همچنین یه سوال دیگه داشتم ، تو تشریح چشم اول کتاب گفته " با چاقوی جراحی صلبیه را در فاصله یک سانتی متری از قرنیه سوراخ کنید و با قیچی دور تا دور قرنیه را در این فاصله برش دهید " اینجا منظورش اینه که یک بخش از صلبیه رو به همراه کل قرنیه برداریم ؟ چون نگفته منظور از دور تا دور کدوم طرفه .. . واقعا سپاسگزارم ازتون ، کتاب میکرو واقعا عالی بود ( من چن تا تناقض رو گفتم وگرنه بقیه کتاب عالیه

6. Top | #6
      کاربر باسابقه
      پاسخگوی ارشد

نمایش مشخصات
      ممنون دکتر ، در مورد 1 بر اساس تصویر کتاب و همچنین تصویری که تو میکرو گاج گذاشتید فک میکنم همون سلول عصبی سازنده هورمون میاد و به خون ترشح میکنه در نتیجه سلول سازنده و ترشح کننده یکسانه ... همچنین دکتر در فصل2 شما بر خلاف متن کتاب گفتید لکه زرد اصلا گیرنده استوانه ای ندارد ولی تو کتاب در صفحه 25 گفته " این بخش ( لکه زرد) در دقت و تیزبینی اهمیت دارد زیرا گیرنده مخروطی در ان فراوان ترند" خب تو متن کتاب نگفته که فقط گیرنده مخروطی ، گفته تعدادش بیشتره ... نظر شما چیه ؟ و همچنین یه سوال دیگه داشتم ، تو تشریح چشم اول کتاب گفته " با چاقوی جراحی صلبیه را در فاصله یک سانتی متری از قرنیه سوراخ کنید و با قیچی دور تا دور قرنیه را در این فاصله برش دهید " اینجا منظورش اینه که یک بخش از صلبیه رو به همراه کل قرنیه برداریم ؟ چون نگفته منظور از دور تا دور کدوم طرفه .. . واقعا سپاسگزارم ازتون ، کتاب میکرو واقعا عالی بود ( من چن تا تناقض رو گفتم وگرنه بقیه کتاب عالیه
      شما از کتاب درسی نمی‌تونین برداشت کنین که هورمون از همون آکسون وارد جریان خون میشه و باید بگین که هیپوفیز پسین هورمون رو ترشح می‌کنه.
      در مورد لکه زرد قبلا به‌طور مفصل در کانال مای‌زیست توضیح دادیم. طبق خود کتاب درسی، در لکه‌ی زرد گیرنده‌ی استوانه‌ای وجود نداره. توضیح کاملش طولانی هست و فکر کنم در کتاب میکرو پایه جلد آموزش هم آورده باشیمش.
      در مورد تشریح چشم هم همون چیزی که گفتین منظور هست.

7. Top | #7
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      با سلام من در تمامی مواردی که اقای زارغ گفتن با ایشون اتفاق نظر دارم.

8. Top | #8
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط حمید رضا زارع نمایش پست ها
      شما از کتاب درسی نمی‌تونین برداشت کنین که هورمون از همون آکسون وارد جریان خون میشه و باید بگین که هیپوفیز پسین هورمون رو ترشح می‌کنه.
      در مورد لکه زرد قبلا به‌طور مفصل در کانال مای‌زیست توضیح دادیم. طبق خود کتاب درسی، در لکه‌ی زرد گیرنده‌ی استوانه‌ای وجود نداره. توضیح کاملش طولانی هست و فکر کنم در کتاب میکرو پایه جلد آموزش هم آورده باشیمش.
      ممنون دکتر ، اخه متن مگه نگفته تعدادش بیشتره ؟ این یعنی اصلا استوانه ای نداره؟

9. Top | #9
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط حمید رضا زارع نمایش پست ها
      استاد راستی قرار بود لیست تغییرات کتاب میکرو دهم رو منتشر کنین میکرو دهم پارسال خیلی دیر منتشر شد واسه همین اکثر بچه هایی که میکرو یازدهم گرفتن امسال مجبور بودن میکرو دهم متناسب کنکور 99 بگیرن یه فکری به حال ما بکنین نمیشه که به خاطر اون تغییرات میکرو پایه رو بخریم

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن