خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 2 از 4 نخستنخست 123 ... آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 16 به 30 از 46
    1. Top | #16
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط mk.meydani نمایش پست ها
      هفت اورنگ رو من با این حفظم : سیل سختس (‌ سخت هست !‌ ) :

سلسله الذهب - یوسف و زلیخا - لیلی و مجنون - سلامان و ابسال - خردنامه ی اسکندری - تحفه الاحرار - سبحه الاحرار
      جامی==> سخت سلیس

2. Top | #17
      کاربر نیمه فعال

Romantic
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط ebi18 نمایش پست ها
      پست اول از کتاب تاریخ ادبیات نشر الگو برداشته شده.
      بهتر بود که منبع رو هم ذکر میکردن!
      نخیر از اونجا هم بر نداشتم.

شما چه اصراری دارین برا این کارا! مهم اصل مطبه که منتقل بشه.

منبع: دی وی دی تاریخ ادبیات احمدی (کنکور آسان). فقط همینایی که نوشتم به درد بخور بود.

چون کاربرای این انجمن دل خوشی از این آقا ندارن برا همین نخواستم اسمشو بیارم.

خیالتون راحت شد؟

3. Top | #18
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط aishin نمایش پست ها
      نخیر از اونجا هم بر نداشتم.

شما چه اصراری دارین برا این کارا! مهم اصل مطبه که منتقل بشه.

منبع: دی وی دی تاریخ ادبیات احمدی (کنکور آسان). فقط همینایی که نوشتم به درد بخور بود.

چون کاربرای این انجمن دل خوشی از این آقا ندارن برا همین نخواستم اسمشو بیارم.

خیالتون راحت شد؟

من صحبتم با شما نبود که شما نقل قول کردین پستمو.اگه دقت کنید نوشته بودم پست اول!ینی استارتر تاپیک

4. Top | #19
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

Romantic
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط agvade نمایش پست ها
      این تاپیکو بستن که ............
      باز شد . . .

5. Top | #20
      کاربر اخراجی

Daghon
      نمایش مشخصات

رمزگزاری کل تاریخ ادبیات کنکور با همفکری بچه های انجمن

سلام خدمت همگی...در این تاپیک قصد داریم که کل تاریخ ادبیات رو به کمک هم رمزگزاری و تصویر سازی ذهنی کنیم تا موقع خوندن تاریخ ادبیات اون ها از ذهنمون نره!!مسلما همگی تا الان روی تاریخ ادبیات ها هر کس به سبک خودش رمزگزاری داشته...خوب چه بهتر که با همفکری هم تمام تاریخ ادبیات رو برای خودمون اسون کنیم و با تصویر سازی های ذهنی به کمک هم انجام میدیم دیگه ایشالا مشکلی در زمینه ی تاریخ ادبیات نداشته باشیم به هر حال از قدیم گفتن هر سری یه عقلی داره پس بهتره که همه همفکرذی کنیم و هر کس هر راهی واسه اسون شدن تاریخ ادبیات و رمزگزاری و....که کرده و جواب داده رو بگه تا بقیه هم استفاده کنن!!

دوستان لطفا شرکت کنید...

دوستان ممکنه هر کس یه جوری تاریخ ادبیات رو واسه خودش رمزگزاری کرده باشه حالا یا بر اساس جمله ی بلند یا سرواژه و....حالا هر کس هر جور حفظ کرده و رمزنگاری کرده این جابگه تا بهتریناش رو انتخاب و استفاده کنیم همگی....

خودم هم اول شروع میکنم...

اثار خواجه عبدااله انصاری

رمز:نمکزار
      (نصایح/مناجات نامه/کنزالسالکین/زادالعارفین/الهی نامه/رساله ی دل و جان)

6. Top | #21
      کاربر فعال

bache-mosbat
      نمایش مشخصات
      کتاب تاریخ ادبیات نشر الگو برای اکثر موارد خودش اینکارو کرده!
      مثلا برای خواجه عبدالله انصاری : "کر را مزن"
      محمدرضا شفیعی کدکنی : "آدم باش"

7. Top | #22
      کاربر نیمه فعال

Mamoli
      نمایش مشخصات
      انصاری زاده شده از عارفین پیرمرد کنزی بود و شب ها الهی نامه را مناجات می کرد و صبح ها مردم را نصایح و دل و جان آن ها را رساله می کرد!
      :yahoo (4):

لاحَوْلَ وَلا قُوَّهَ اِلا بِالله اَلعَلِیِّ العَظیمِ

من غلام قمرم غیر قمر هیچ مگو
      پیش من جز سخی شمع و شکر هیچ مگو
      سخن رنج مگو جز سخن گنج مگو
      ور از این بی‌خبری رنج مبر هیچ مگو

8. Top | #23
      کاربر نیمه فعال

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      بهتر نبود وقت بزارید بخونید تا اینکه بیاید نت
      خلاف قوانین
      ویرایش شده.

9. Top | #24
      کاربر انجمن

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      سلام.
      خب من روش خودم رو می گم امیدوارم به درد شما هم بخوره :yahoo (4):

قبل از هرکاری باید با قصر حافظه آشنا باشید (قصر حافظه چیست؟| هرچیزی را حفظ کنید!)

خب. پیشنهاد من اینه که یک لیستی از تمام تاریخ ادبیات هایی که می خواید حفظ کنید تهیه کنید
      بعد مکانی رو انتخاب کنید که به تعداد مواردی که می خواید حفظ کنید ایستگاه داشته باشه.( لازم نیست حتما یه مکان باشه. می تونه چندتا خونه باشه که جمع ایستگاهاشون برابر تاریخ ادبیات ها باشه)
      بعد شروع می کنید و از ابتدای لیست هر مورد رو تصویرسازی می کنید و در مکان مورد نظر قرار می دید( یادتون باشه تصاویر باید بزرگ، خنده دار، و پرتحرک باشن:yahoo (1)
      برای تاریخ های تولد و وفات و ... دو انتخاب دارین. یا همون موقعی که دارید حفظ می کنید برای اعداد بر اساس صدا یا شکل یا حروف تصویر بسازید ( مثلا ممکنه یکی 2 رو دونده فرض کنه، چهار رو آچار و...) یا اینکه از قبلا برای اعداد 00 تا 99 تصویر درست کرده باشین و یه جا نوشته باشین تا هروقت تاریخی دیدین سریع به تصویر تبدیل کنین. من خودم این روش رو پیشنهاد می کنم
      اگه به این روش مسلط بشین و تمرین کنین نه فقظ تاریخ ادبیات، بلکه هرچیزی رو می تونید به سرعت حفظ کنید و مطمئن باشید که هیچوقت فراموشش نمی کنین. هرجا هم که خواستین می تونین مرور کنین بدون اینکه کتاب یا جزوه یا چیزی همراهتون باشه. انگار یه برگه توی ذهتون دارین که تمام مطالب روش نوشته شده:yahoo (4):

یه چیزی رو هم بگم. اینکه هی یه چیزی رو بخونید پشت سر هم به این امید که حفظ بشین به نظر من اشتباهه :yahoo (21): چون اولا زمان زیادی می بره. دوما احتمال فراموشی بالاست.

ببخشید طولانی شد. در ضمن شاید سخت به نظر برسه ولی اصلا سخت نیست
      لطفا امتحان کنید:yahoo (3):

10. Top | #25
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      من خودم زمان کنکور براشون داستان میساختم مثلا آثار موسوی گرمارودی: با اینکه هوا خیلی "گرم" بود (گرمارودی اسم نویسنده) ولی یه دفعه "رگبار" گرفت (سرود رگبار) از این بارون زیر "درخت نخل" "چمن و لاله" رویید (در سایه سار نخل ولایت، چمن لاله) یکی اومد این لاله ها رو "بچینه" که یه دفعه حواسش نبود "دستش" برید (دستچین) از دستش انقدر خون اومد که "خط خونش" تا "نا کجا" "عبور" کرد. (خط خون، تا ناکجا، عبور)
      اینو تا الان یادم مونده خواستین یه چند تا دیگه هم هست
      سعی کنید با یه داستان ساده یاد بگیرین و حتما حتما اسم نویسنده هم باشه، تصویرای کتاب نشر الگو خیلی میتونه کمک کنه

11. Top | #26
      کاربر اخراجی

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      بــــــــــی خیال این اداهـــا :yahoo (21):
      ......................................
      اونی که اون هــــمه حجم سنگین مطالب شیمی و زیست و فیزیک و ریاضی و عربی و ...... رو در حافظه داره دیگه یادگیری این چند خط تاریخ ادبیات چیه که بخوای با این ادا و اطوارا یاد بگیری ========= >>> یه چند بار از کتاب درسی یا هرجایی که حال میکنی بخون ======= > بعد از ادبیات موضوعی گاج تست بزن ====== >>>> همین طوری پیش بری و تست بزنی و پاسخ تشریحی رو بخونی، یواش یواش خودت متوجه میشی که تمام شخصیت ها و کتابا و ریزنکات تاریخ ادبیات رو در خاطر مبارک داری و تمام !!

12. Top | #27
      کاربر فعال

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      یاد گرفتن این جمله ها از یاد گرفتن اثار سخت تره... کافیه چند دفعه اونو بنویسی و چند بار هم مرور کنی. یادت می مونه دیگه نیاز به این چیزا نیست!!

13. Top | #28
      کاربر انجمن

Sarkhosh
      نمایش مشخصات
      کتاب تاریخ ادبیات مصور بهترین گزینه اس برای تاریخ ادبیات
      اونم انتشارات تخته سیاه من که خیلی نتیجه گرفتم

14. Top | #29
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Prison Break نمایش پست ها
      یاد گرفتن این جمله ها از یاد گرفتن اثار سخت تره... کافیه چند دفعه اونو بنویسی و چند بار هم مرور کنی. یادت می مونه دیگه نیاز به این چیزا نیست!!

تائید میشه!

من الگو تاریخ ادبیات گرفتم صرفا نه به خاطر تصویر تاریخ ادبیاتش البته.

چون میخونی میبینی واسه هرکدوم یه رمز نوشته بخوای اونا رو حفظ کنی صد برابر از اثار و اسمای افراد سختتره
      سر صبح یه نخ سیگار تا چشما باز شد ...
      روی میز تیکت با پول نقد و پاسپورت
      یه کبریت، یه بنزین، یه رویا، یه خونه
      یه کوله خاطره که باید جا بمونه...

15. Top | #30
      کاربر اخراجی

Daghon
      نمایش مشخصات
      ببینید هدف حفظ کردن اون جمله ها نیست که!!!هدف یه تصویر سازیه ذهنیه که وقتی اثار یه نفر رو گفتن با تصویر سازی ذهنی بتونیم ب یاد بیاریم اثارو!!!و به نظر من خیلی هم موثره و توی یاداوری ها خیلی میتونه کمک کنه....

صفحه 2 از 4 نخستنخست 123 ... آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 2 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 2 مهمان)

کلمات کلیدی این موضوع

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن