خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

نمایش نتایج: از 1 به 6 از 6
    1. Top | #1
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات

تاثیر مدال المپیاد رو رتبه های نسبتا بد

می خواستم بدونم اگه به فرض یه نفر رتبه ای مثل 5000-4000 بیارد ولی بخواد با استفاده از مدال المپیاد ادبی خودش بره یه رشته ای که در حالت معمول رتبه 1000 ریاضی فیزیک می خواهد، با توجه به اینکه 20 درصد تراز نفر اخر رو باید داشته باشد، فک نکنم مشکلی از لحاظ رتبه پیش بیاید ولی شنیدم که گاهی به خاطر رتبه پایین سهمیه مدال اعمال نمیشه و قبول نمی کنن. آیا این درسته؟ تجربه مشابه داشتید دوستان؟
      کلا به طور حدودی رتبه های این چنینی رو تاثیر مدال چقدر بهبود میده؟

2. Top | #2
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      کسی از دوستان اطلاع نداره؟ یکم فوری‌ه.

3. Top | #3
      کاربر انجمن

Na-Omid
      نمایش مشخصات
      البته من یک چیز بگم تا جایی که من میدونم هر رشته المپیاد بر رشته خاصی تاثیر داره این جوری نیست کسی مدال طلای شیمی بیاره و بدون کنکور بره دانشگاه پزشکی اون رشته ادبی شما هم برای رشته ای که به انسانی ها مربوطه تاثیر داره ..یه چیز دیگه هم که مطمئن نیستم اینه که مدال المپیاد رتبه رو خوب نمیکنه بلکه شانست(حالا نمره هم میشه گفت) رو برای رشته مربوطش بالا میبره

4. Top | #4
      کاربر اخراجی

نمایش مشخصات
      ببینید برای رشته تجربی مدال های زیست و شیمی و نجوم و برای ریاضی هم دقیق نمیدونم.
      ولی مدال ادبی بر روی رشته انسانی تاثیر داره.
      اگر مدال های تجربی حتی برنز میگرفتید سهمیه 25 درصدی داشتید.
      ولی مدال المپیاد ادبی کار خاصی برای رشته تجربی انجام نمیده!

5. Top | #5
      کاربر باسابقه

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      مدال المپیاد ادبی هیچ تاثیری بر روی رشته تجربی نداره
      فقط انسانی
      خودم یه زمانی المپیادی بودم توادبیات اطلاع دارم.
      وَلَا يَحْزُنْكَ قَوْلُهُمْ إِنَّ الْعِزَّةَ لِلَّهِ جَمِيعًا هُوَ السَّمِيعُ الْعَلِيمُ ﴿۶۵﴾

و گفتارشان تو را غمگین نکند
      زیرا همه عزت و توانمندی برای خداست
      او شنوا و داناست .

6. Top | #6
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      اگه قانون تغییر‌نکرده باشه اطلاعاتی که من دارم اولا مدال ادبیات و هر مدال دیگری برای هر رشته‌ای معتبره. (فقط برای معافیت کنکور مدال طلا محدودیت‌هایی هست) ثانیا شما باید ۸۰ درصد تراز نفر آخر رو داشته باشید نه ۲۰ درصد. پذیرش مدالدارها در حیطه اختیار دانشگاه‌هاست و گاهی دانشگاه‌ها شرایط سخت‌گیرانه‌تر یا آسان‌تری در نظر میگیرن‌ ولی در هر صورت مدال اعمال میشه
      در این مورد با آکادمی‌های المپیاد مشورت کنید بهتره

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن