خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 2 از 2 نخستنخست 12
    نمایش نتایج: از 16 به 23 از 23
    1. Top | #16
      کاربر باسابقه

Tajob
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط hopluk نمایش پست ها
      بزرگ با قرمز می نویسم :
      سلول های عصبی تقسیم نمی شن و همانند سازی dna ندارن که ویروس تبخال (هرپس) بخواد درونشون چرخه ی لیزوژنی داشته باشه !!!!!
      پس فقط فقط لیتیک
      (به صورت آهسته چرخه ی لیتیک رو پیش می بره ، بعد از اینکه میزبان تحت استرس یا تب قرار گرفت سرعت چرخه رو به شدت زیاد می کنه و موجب آسیب بافتی می شه)
      خیلییی خیلی ممنون کاملا فهمیدم. ولی حالا ی سوال واسم پیش اومد. سلول عصبی همانند سازی داره. خب چند هسته ایه. هی هسته میسازه واسه خودش بدون سیتوکینز. غیر ازینه؟

2. Top | #17
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

Na-Omid
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط king of konkur نمایش پست ها
      خیلییی خیلی ممنون کاملا فهمیدم. ولی حالا ی سوال واسم پیش اومد. سلول عصبی همانند سازی داره. خب چند هسته ایه. هی هسته میسازه واسه خودش بدون سیتوکینز. غیر ازینه؟
      راستش ازاونجایی که من قبلاگایتون روخوندم نمیخواهم خارج کتابش کنم چیزی که کتابای درسی میگن توکنکورملاکه سلولهای عصبی وماهیچه ای(نورون ومیون)نسبت سطح به حجم بالایی دارندودرازوباریک اندوفاقدسیتوکینزوکلاتقسیم سلول(منظورتقسیم هسته=تقسیم میتوزاند)اینکه فرمودیدهمانندسازی اگه منظورتون همانندسازی dnaدرسلول عصبی درمرحلهS=سنتزهست چون چرخه سلولی براش تعریف میشه وکلاG0داره بله درسته ولی اینکه هسته بسازه نه چیزی که شمافرمودیددرسلولهای ماهیچه ی قلبی که چندهسته ای اندبله درسته ولی درموردسلول عصبی خیرصحیح نیست بلکه مطابق کتاب درسی بایدبگیم سلول ماهیچه ای فقط افزایش حجم داره ازنوزادی به بعدوسلول عصبی ازهمون نوزادی چندهسته ای بوده وتاآخرعمرچندهسته ای میمونه اینایی که عرض کردم استنباط هایی بودکه مطابق متن کتاب درسی صورت میگیره کاری به رفرنسهاندارم که اونجادرسته یاغلط
      پ.ن:امردیگه ای باشه درخدمتم وبرای اطمینان ازدرستی پاسخی که دادم میتونیدیکی ازپزشکان بزرگوارانجمن رومثل دکترSaeid_NRTعزیزکه پاسخگوی بازنشسته زیست شناسی هستندرومنشن کنیدالبته مطمئن نیستم آنلاین باشندیااینکه دکترALI_LEGENDعزیزرومنشن کنیدالبته ایشون پاسخگوی بخش علوم پزشکی هستندولی مطمئنااگه بتونن کمکتون میکنن.
      نگران منی به توقرصه دلم
      ویرایش توسط n3gin2000 : 03 تیر 1397 در ساعت 18:43

3. Top | #18
      کاربر باسابقه

Tajob
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط جراح مغزآینده نمایش پست ها
      راستش ازاونجایی که من قبلاگایتون روخوندم نمیخواهم خارج کتابش کنم چیزی که کتابای درسی میگن توکنکورملاکه سلولهای عصبی وماهیچه ای(نورون ومیون)نسبت سطح به حجم بالایی دارندودرازوباریک اندوفاقدسیتوکینزوکلاتقسیم سلول(منظورتقسیم هسته=تقسیم میتوزاند)اینکه فرمودیدهمانندسازی اگه منظورتون همانندسازی dnaدرسلول عصبی درمرحلهS=سنتزهست چون چرخه سلولی براش تعریف میشه وکلاG0داره بله درسته ولی اینکه هسته بسازه نه چیزی که شمافرمودیددرسلولهای ماهیچه ی قلبی که چندهسته ای اندبله درسته ولی درموردسلول عصبی خیرصحیح نیست بلکهمطابق کتاب درسی بایدبگیم سلول ماهیچه ای فقط افزایش حجم داره ازنوزادی به بعدوسلول عصبی ازهمون نوزادی چندهسته ای بوده وتاآخرعمرچندهسته ای میمونه اینایی که عرض کردم استنباط هایی بودکه مطابق متن کتاب درسی صورت مییره کاری به رفرنسهاندارم که اونجادرسته یاغلط
      پ.ن:امردیگه ای باشه درخدمتم وبرای اطمینان ازدرستی پاسخی که دادم میتونیدیکی ازپزشکان بزرگوارانجمن رومثل دکترSaeid_NRTعزیزکه پاسخگوی بازنشسته زیست شناسی هستندرومنشن کنیدالبته مطمئن نیستم آنلاین باشندیااینکه دکترALI_LEGENDعزیزرومنشن کنیدالبته ایشون پاسخگوی بخش علوم پزشکی هستندولی مطمئنااگه بتونن کمکتون .
      خیلی ممنونم. پس طبق کتاب کلا بگیم همانند سازی نمیکنن دیگه؟

4. Top | #19
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

Na-Omid
      نمایش مشخصات
      خیلی ممنونم. پس طبق کتاب کلا بگیم همانند سازی نمیکنن دیگه؟
      بله ازنظرافزایش تعدادهمانندسازی نمیکنن ولی اگه چرخه سلولی بیادوسط همونطورکه گفتم dnaهاشون همانندسازی میکنن
      نگران منی به توقرصه دلم

5. Top | #20
      کاربر باسابقه

Tajob
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط جراح مغزآینده نمایش پست ها
      بله ازنظرافزایش تعدادهمانندسازی نمیکنن ولی اگه چرخه سلولی بیادوسط همونطورکه گفتم dnaهاشون همانندسازی میکنن
      خیلی خیلی خیلی خیلی ممنونم.

6. Top | #21
      کاربر باسابقه
      پاسخگوی ارشد

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط hopluk نمایش پست ها
      ؟؟؟

این رو سرچ کنین : herpes lytic infection in neuronal cell

یا مثلاً
      HSV-1 during lytic infection using micrococcal nuclease digestion and chromatin immunoprecipitation.

---------

هرپس چرخه ی لیتیک داره . منابع علمی هم بهش اشاره کردن.
      این چیزی که بهش شما اشاره کردین چرخه لیتیک نیست. فعلا در همین حد بدونین که ویروس‌های جانوری چرخه لیتیک و لیزوژنی ندارن کافیه

7. Top | #22
      کاربر باسابقه

bache-mosbat
      نمایش مشخصات
      سلام. ویروس مولد تبخال دقیقا توی سلول های عصبی (همون سلول هایی که کتاب در موردشون حرف زده) چ نوع چرخه ای داره؟لیزوژنی باید بگیم؟
      از ی جایی که دقیقا یادم نیست کجا من ی نکته ای نوشتم که خب توی کتاب نیست و اصلا ازش نمیشه برداشت کرد. این نکته صحیحه؟
      "تبخال در سلول عصبی ---> لیزوژنی در سلول پوششی ---->لیتیک
      چرخه لیتیک و لیزوژنی مربوط میشه به ویروس های باکتریایی ولی اگه محبور شدیم باید لیتک بگیریم چون سلول های عصبی تقسیم نمیشن که بخوایم لیزوژنی در نظر بگیریم!
      در ضمن این مورد هم اضافه کنم چیزی که مدرک کتابی نداره یا ازش تست طرح نمیشه یا خیلیی با احتیاط ازش تست طرح میشه! طراح کنکور بیشتر از من و شما نگران تستش هست که نکنه بکی پیدا بشه با استدلال های عجیب و غریب تست رو بهش ایراد وارد کنه (البته این در مورد طراح ذی شعور 94 صدق نمیکنه) در هر حال زیاد به این مورد گیر نده کتاب درسی پر از نکاتیه که طراح به راحتی میتونه تست درست و حسابی و بدون ایهام و... طرح کنه
      موفق باشید
      قیامت قامت ای قامت قیامت
      قیامت کرده ای زین قد و قامت
      موذن گر ببیند قامتت را
      به قد قامت بماند تا قیامت
      بر قد و قامت رعنا و چشمان زیبا و رخ دلربای مهدی قرآن امام زمان امام النور ابوالقاسم محمد بن الحسن المهدی(ص) صلوات

8. Top | #23
      کاربر باسابقه

Tajob
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط MohammadMahdi14 نمایش پست ها
      چرخه لیتیک و لیزوژنی مربوط میشه به ویروس های باکتریایی ولی اگه محبور شدیم باید لیتک بگیریم چون سلول های عصبی تقسیم نمیشن که بخوایم لیزوژنی در نظر بگیریم!
      در ضمن این مورد هم اضافه کنم چیزی که مدرک کتابی نداره یا ازش تست طرح نمیشه یا خیلیی با احتیاط ازش تست طرح میشه! طراح کنکور بیشتر از من و شما نگران تستش هست که نکنه بکی پیدا بشه با استدلال های عجیب و غریب تست رو بهش ایراد وارد کنه (البته این در مورد طراح ذی شعور 94 صدق نمیکنه) در هر حال زیاد به این مورد گیر نده کتاب درسی پر از نکاتیه که طراح به راحتی میتونه تست درست و حسابی و بدون ایهام و... طرح کنه
      موفق باشید
      با طراح ذی صلاح 94 کاملا موافقم
      مرسی اقا

صفحه 2 از 2 نخستنخست 12

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن