خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

نمایش نتایج: از 1 به 10 از 10
    1. Top | #1
      RGA
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات

سوال از زیست سنجش

بچه ها سوال دارم. سوال ۲۰۳ سنجش رو ببینید : مگه نمیگیم بلاستوسیست هیچوقت توی لوله نیست؟ البته در حالت طبیعی.چرا جواب نوشته بلاستوسیست توی لوله فالوپ یا تخم بر تشکیل شده ؟
      ویرایش توسط RGA : 02 تیر 1397 در ساعت 20:42

2. Top | #2
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      این جمله کتاب " ...هنگامی که این توده سلولی به رحم می رسد،به شکل یک توپ توخالی درآمده است و بلاستوسیت نامیده می شود..." آوردن فعل ماضی نقلی(درآمده است)نشون دهنده ی کاریه که در گذشته انجام شده ینی توده سلولی قبل این که به رحم برسه هم زمان با حرکتش به سمت رحم به بلاستوسیت تبدیل شده !
      البته تو فاگوزیست نوشته بلاستوسیت تو رحم تشکیل میشه نه لوله فالوپ!که طبق کتاب و این تست سنجش نتیجه می گیرم اشتباهه!
      ویرایش توسط دریـا : 02 تیر 1397 در ساعت 21:12

3. Top | #3
      کاربر باسابقه

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط دریـا نمایش پست ها
      این جمله کتاب " ...هنگامی که این توده سلولی به رحم می رسد،به شکل یک توپ توخالی درآمده است و بلاستوسیت نامیده می شود..." آوردن فعل ماضی نقلی(درآمده است)نشون دهنده ی کاریه که در گذشته انجام شده ینی توده سلولی قبل این که به رحم برسه هم زمان با حرکتش به سمت رحم به بلاستوسیت تبدیل شده !
      البته تو فاگوزیست نوشته بلاستوسیت تو رحم تشکیل میشه نه لول فالوپ!که طبق کتاب و این تست سنجش نتیجه می گیرم اشتباهه!
      فاگوزیست خیلی اشتباهات واضحی داره که شاید از لحاظ علمی درست باشه ولی با متن کتاب غلطه

4. Top | #4
      کاربر باسابقه

Tajob
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط RGA نمایش پست ها
      بچه ها سوال دارم. سوال ۲۰۳ سنجش رو ببینید : مگه نمیگیم بلاستوسیست هیچوقت توی لوله نیست؟ البته در حالت طبیعی.چرا جواب نوشته بلاستوسیست توی لوله فالوپ یا تخم بر تشکیل شده ؟
      مرولاعه وقتی دم رحمه. 16 سلولیه. بلاستوسیت داخله

5. Top | #5
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      افزاینده، برخلاف
      راه انداز، ممکن است هزاران نوکلئوتید از ژن فاصله داشته باشد

منظور از ژن اینجا چیه؟ منظور توالی که از روش mrna ساخته میشه؟

اگه سوتی دادم به بزرگواری خودتون ببخشید این فصل من صفرم

6. Top | #6
      کاربر باسابقه

Tajob
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Neurosurgeon نمایش پست ها
      افزاینده، برخلاف
      راه انداز، ممکن است هزاران نوکلئوتید از ژن فاصله داشته باشد

منظور از ژن اینجا چیه؟ منظور توالی که از روش mrna ساخته میشه؟

اگه سوتی دادم به بزرگواری خودتون ببخشید این فصل من صفرم
      اره همون ژنی که روش رونویسی میشه. تو یوکاریوت راه انداز چسبیده به ژنی که روش رونویسی میشه ولی افزاینده کلی اونور تره

ژنی که رو نویسی میشه-راه انداز- ////////*/**/*/*/*/افزاینده

7. Top | #7
      کاربر باسابقه

Tajob
      نمایش مشخصات
      دوستان عزیز سوال 172
      سنجش یک رو جواب گرفته
      تو متافاز 2 همه تو ی خط مرتب میشن چجوری سه تا مجموعه کروموزوم داریم الان؟؟؟؟؟پس سوال غلطه ن؟میوز 2 عین میتوزه دیگه...

8. Top | #8
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط king of konkur نمایش پست ها
      دوستان عزیز سوال 172
      سنجش یک رو جواب گرفته
      تو متافاز 2 همه تو ی خط مرتب میشن چجوری سه تا مجموعه کروموزوم داریم الان؟؟؟؟؟پس سوال غلطه ن؟میوز 2 عین میتوزه دیگه...
      توضیحات من فکر نکنم به دردت بخوره چون یجورایی مطلب رو حفظیدم !! ببین یه بار میوز انجام داده خب؟ اول 6n بوده... خب الان میشه 3n.

این توضیح من بود.
      ببین n=7 هستش... یه بار میوز داده پس نمیتونه 6n باشه.

9. Top | #9
      کاربر باسابقه

Tajob
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Neurosurgeon نمایش پست ها
      توضیحات من فکر نکنم به دردت بخوره چون یجورایی مطلب رو حفظیدم !! ببین یه بار میوز انجام داده خب؟ اول 6n بوده... خب الان میشه 3n.

این توضیح من بود.
      ببین n=7 هستش... یه بار میوز داده پس نمیتونه 6n باشه.
      ن خب سوال اشتباهه. درسته سه مجموعه کروموزومی توی میوز 2 میره ولی این 21 کروموزوم کنار هم توی ی خط وایمیسن ن اینکه مثه میوز 1 تو چنتا صف کنار هم. میوز 2 شبیه میتوزه دیگه. شما مثلا سلول 2 ان انسانو در نظر بگیر میخواد میتوز کنه. تو دو تا مجموعه ک واینمیسن ک. میان 46 تا قشنگ تو استوای سلول تو ی خط

10. Top | #10
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      اگه بخوایم اشتباه بگیریم بنظر من اون سوال در مورد داروین و لامارک اینا هم اشتباه بود...چون تو خود متن نوشته داروین اطلاع چندانی از وراثت نداشت خود کلمه چندان ینی این که اطلاع داشت ولی کم تازه تو خود کتاب نوشت که داروین میگفت که فرزندان حدواسط والدین هستند

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن