خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 1 از 3 12 ... آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 1 به 15 از 35
    1. Top | #1
      کاربر فعال

Geryeh
      نمایش مشخصات

Unhappy شروع کردن ادبیات و عربی از صفر

سلام به همه
      من هنوز ادبیات و عربی رو شروع نکردم
      لطفا راهنمایی کنید از کجا و چه مبحث هایی شروع کنم و چطور بخونم؟
      ویرایش توسط design46 : 31 مرداد 1392 در ساعت 21:14

2. Top | #2
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

Mariz
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط design46 نمایش پست ها
      سلام به همه
      من هنوز ادبیات و عربی رو شروع نکردم
      لطفا راهنمایی کنید از کجا و چه مبحث هایی شروع کنم و چطور بخونم؟
      ادبیات و عربی در چه سطحی هستین؟؟
      باید انداختش دور...همین.

قلب آهنی

3. Top | #3

نمایش مشخصات
      پیشنهاد من برای عربی کتاب "صفر تا صد" گودرز سروی انتشارات تضمین دانش که واقعا واسه کسی که میخواد شروع کنه عالیه اگه هیچی بلد نباشی بازم تمام مطالب این کتابو متوجه میشی چون واقعا از پایه کار کرده

برای ادبیات من کتابای سال به سال گاج معرفی میکنم چون خوب و مفهومیه سال به سال کلک معلم هم خوبه(جفتشونم سبزن)
      خدایا ،

اوناییکه شریک غمهاشون بودم ومونس تنهاییشون ،

شاهد بودی به وقت تنهاییم با من چه کردند...

لیک تو بزرگی،با آنان آن مکن...

4. Top | #4
      کاربر نیمه فعال

khejalati
      نمایش مشخصات
      اتفاقا من هم همین مشکل رو دارم
      میخوام عربی و ادبیات رو از صفر شروع کنم
      من میخوام از اول مهر برم آزمونای قلم چی
      ولی میدونم اگر تا اون موقع شروع نکنم سخته بی افتم رو غلطک
      میخوام از همین الان این دو درس رو شروع کنم+دروس دیگه
      پ.ن:
      به نظرتون اگر بخوام همه ی درس های پایه رو از صفر شروع کنم در این یک ماه(تا قبل از مهر) چند درصد از دروس پایه رو میتونم بخونم؟
      آخه من هنوز برا کنکور شروع نکردم!
      به نظرتون این یکماه فقط تخصصی بخونم یا عمومی؟
      پ.ن2:
      از design46 معذرت میخوام که مشکلم رو اینجا گفتم

"حسِ بوسیدنت تو عاشورا !"

"میشه از پیله سَر در آوردُ با تو عشق بازی کرد تو هیجدهِ تیر !"

"امشب به تو رو کردم ای یار صدا مُرده!!"

5. Top | #5
      همکار سابق انجمن
      مدیر برتر

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Erfan نمایش پست ها
      پیشنهاد من برای عربی کتاب "صفر تا صد" گودرز سروی انتشارات تضمین دانش که واقعا واسه کسی که میخواد شروع کنه عالیه اگه هیچی بلد نباشی بازم تمام مطالب این کتابو متوجه میشی چون واقعا از پایه کار کرده

برای ادبیات من کتابای سال به سال گاج معرفی میکنم چون خوب و مفهومیه سال به سال کلک معلم هم خوبه(جفتشونم سبزن)
      با احترام تمام کاملا باهاتون مخالفم_______کتاب 0تا100 گودرز سروی چاپ قدیمی داره و حتما متوجه شدید کتاب های عربی و2و3 تغییر داشتنه اگه کسی هم به این مولف علاقه منده می تونه از کتاب جدید ایشون که آبان ماه از انتشارات فار چاپ میشه استفاده کنه!!!
      در ضمن کتاب های سبز کلک و گاج برای همون سال خوبه نه برای کنکور و بچه ها حتما باید مبحثی کار کنن نه درس به درس که بهترین انتشارات تو این زمینه الگو و دریافت هستن____شادباشید

6. Top | #6

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط پاپا پوریا نمایش پست ها
      با احترام تمام کاملا باهاتون مخالفم_______کتاب 0تا100 گودرز سروی چاپ قدیمی داره و حتما متوجه شدید کتاب های عربی و2و3 تغییر داشتنه اگه کسی هم به این مولف علاقه منده می تونه از کتاب جدید ایشون که آبان ماه از انتشارات فار چاپ میشه استفاده کنه!!!
      در ضمن کتاب های سبز کلک و گاج برای همون سال خوبه نه برای کنکور و بچه ها حتما باید مبحثی کار کنن نه درس به درس که بهترین انتشارات تو این زمینه الگو و دریافت هستن____شادباشید
      راجب بخش اول عربی 2و3 تغییر زیادی نداشته که نشه از کتابای قدیم استفاده کرد

راجب بخش دوم ایشون گفتن میخوان از صفر شروع کنن پس برای این که درک ادبیشون بالا بره بررسی سال به سال لازمه.و گرنه این موضوع که ادبیات باید موضوعی کار شه مورد قبول اکثریت
      ولی بهتره اول کتاب یه دور بررسی بشه بعد از رو کتابای موضوعی بررسی تمرین حل بشه
      خدایا ،

7. Top | #7
      همکار سابق انجمن
      مدیر برتر

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Erfan نمایش پست ها
      راجب بخش اول عربی 2و3 تغییر زیادی نداشته که نشه از کتابای قدیم استفاده کرد

راجب بخش دوم ایشون گفتن میخوان از صفر شروع کنن پس برای این که درک ادبیشون بالا بره بررسی سال به سال لازمه.و گرنه این موضوع که ادبیات باید موضوعی کار شه مورد قبول اکثریت
      ولی بهتره اول کتاب یه دور بررسی بشه بعد از رو کتابای موضوعی بررسی تمرین حل بشه

نظرتون محترمه ولی من میگم اگه آدم می خواد حتی از صفر صفر شروع کنه باید زیر بناشو محکم کنه و خشت اول رو خوب بزاره که بعدا پشیمون نشه____اگه کسی واقعا عربیش صفره به نظرم مبتکران از هر کتابی بهتره +دی وی دی های گاج که واقعا بهم کمک کردن هم میتونه یه مکمل خوب با هر کتابی باشه
      بای ادبیات هم شما میدونید که این دوستمون می خوان از الان شروع کنن واگه بخوان شروع کنن به خوندن اون کتاب های ادبیات سبز گاج و کلک مسلما وقتشون رو به باد میدن پس بهتره با یک انتخاب درست و به قول شما که مورد تایید همه هست مبحثی کار کنن و اگه بازم به قول شما بخوان درک ادبیشون رو بالا ببرن و این درک ادبی تو حل تست های قرابت کمکشون کنه بهترین کتاب همون دریافته با اینکه من خودم این کتاب رو داشتم ولی چون دبیر خوبی داشتم بیشتر تست زدن رو سرلوحه کار قرار دادمو الگو رو به عنوان منبع اصلیم کار کردم___________ولی به هر حال ما نظراتمونو به دوستامون میدید و انتخاب آخر با خودشونه

8. Top | #8
      کاربر باسابقه

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      به نظر من هم کتاب های گاج سبز کمکی به شما نخواهند کرد
      ادبیات رو باید مبحثی بخونید

9. Top | #9
      کاربر نیمه فعال

khejalati
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط The Godfather نمایش پست ها
      پ.ن:
      به نظرتون اگر بخوام همه ی درس های پایه رو از صفر شروع کنم در این یک ماه(تا قبل از مهر) چند درصد از دروس پایه رو میتونم بخونم؟
      پ.ن2:
      بچه ها میشه به من هم کمک کنید؟
      حالا یه قسمتی از جوابم رو گرفتم میشه بقیه اش رو هم کمک کنید؟

"حسِ بوسیدنت تو عاشورا !"

"میشه از پیله سَر در آوردُ با تو عشق بازی کرد تو هیجدهِ تیر !"

"امشب به تو رو کردم ای یار صدا مُرده!!"

10. Top | #10
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات

من هم با پوریا موافقم
      کتابای گاج و کلک واسه کنکور ردن!!
      اما در مورد عربی: من خودم عربی رو 1کتاب بیشتر نداشتم:خیلی سبز
      درسته که عربی یه درسیه که مثل زنجیر مباحثش بهم مربوطه اما تو کنکور میشه یه کاری کرد که فقط با یه سری اطلاعات محدود به یه درصد معقول برسی. ا
      1.ولین کاری که باید بکنی تینه که دیدتو نسبت به عربی عوض کنی.(کاری که من اواخر پاییز کردم.)
      2.بعد انتخاب یه منبع(الان دیگه حداقل 10/12 تا کتاب خوب عربی تو بازار داریم, سعی نکن خیلی خودتو درگیر کینی و با وسواس انتخاب کنی. چیزی که مهمه کنکوره . سعی کن کتابات شامل سوالای کنکور و چاسخنامه قوی باشه_این 2می رو خیلی سبز خییلی قوی نبود معمولی بود_)
      3.انتخاب روش مطالعه: اگه بخوام 3 رو توصیف کنم مثل راه بدون نقشه هست..... ولی نگران نباش کم کم دستت میاد(سعی نکن 100% از کسی تقلیذ کنی)
      من از اخرای اذر عربی رو جدی گرفتم . چنتا کار کردم. (به ترتیب نیست)
      زدن تستای سراسری_100بار_
      مطالعه کتاب کمک درسی قواعدش + کتاب درس
      تماشای تدریس واعظی(شبکه آموزش میاد)
      خلاصه برداری(که منحصر به فرد بود )
      درصد سال اولمو یادم نیست(زیر 30بود)
      اما سال دوم با همین روش 68 زدم

------------------------------------------------------
      در مورد ادب:
      1- بحث به بحث بخون (که همه میدونن)
      2- حتی المقدور کتاب رو بخون , حتی 1بار (کاری که خیلیا انجام نمیدن)
      3- انتخاب منابع درست
      معنی لغت: خوردن اخر کتاب(کتاب درسی واقعا کافیه)
      املا: متن کتب ادب و زبان ف + یه کتا کمک درسی از بین نشر دریافت/خیلی سبز/الگو (خیلی فرق نمیکنن)
      زبان فارسی: کتاب درسی + نشر دریافت
      (برای اطمینان از دزصد بالا) یا الگو ( برای به دست آوردن یه حداقل)
      قرابت: کتاب درسی + زدن تستای سراسری (ترجیحا91/92 رو نزن) (کتاب کمک درسی در این قسمت خیلی رواجه ولی پیشنهاد نمیشه)
      آرایه: باید تو درونت باشه / تستاش یه نموره سخت(خیلیا جو میدن خیلی سخته که ... میگن) به جرات میتونم بگم کتاب کمک درسی دریافت -همایش(چون حجمش خیلی خوبه)
      اتاریخ: کتاب (سعی کن از الان بخونیش)
      **تو در آمد ها فقط پیش مهمه و از پایه فقط تو آزاد یا سال60 سراسری سوال میدن(این نکته رو خود دکتر سبطی تو کلاسش گفت. ما هم اینجا میگیم یه ملتو از مچلی در بیاریم (: )
      ** ادبیات خیلی خیلی خیلی جدی بگیر سخت میشه بالا زدش اما اگه بشه........
      ویرایش توسط No Name : 01 شهریور 1392 در ساعت 04:03

11. Top | #11
      همکار سابق انجمن
      مدیر برتر

نمایش مشخصات
      بچه ها میشه به من هم کمک کنید؟
      حالا یه قسمتی از جوابم رو گرفتم میشه بقیه اش رو هم کمک کنید؟
      میشه سوالتو ویرایش کنی چون خیلیشو جواب داده شده الان دقیقا حواب کدوم قسمتشو نگرفتی______________منم با تو صیه سناتور موافقم(چه قدر هندونه میزاریم زیر بغل هم)البته با توصیه اش در مورد قرابت مخالفم چون در قرابت وقتی کسی با سوالای سنجش و کنکور که استاندارترین و نزدیک ترین سوالا به کنکور رو دارن آشنا نباشه تو کنکور همه چی براش تازگی داره اونوقته که......البته تست زنی بعد از تسلط به مفاهیم نه معانی بیت های کتاب های درسی باید انجام بگیره!!!!!!!الان دقیقا 3/38 دقیقه صبح روز 1 شهریوره و من دوستم سناتور داریم به مشکلات دوستامون تا اونجایی که بلدیم و تجربه کردیم جواب میدیم امیدوارم که بچه ها هم ما رو دعا کنن بتونیم لا اقل به اون رشته ای که دوس داریم برسیم نه تنها ما دو تا رو همه ی کنکوریا رو!!!دوستون دارم/داریم /دارندخوب بخوابید!!!
      ویرایش توسط پاپا پوریا : 01 شهریور 1392 در ساعت 04:44

12. Top | #12
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      میشه سوالتو ویرایش کنی چون خیلیشو جواب داده شده الان دقیقا حواب کدوم قسمتشو نگرفتی______________منم با تو صیه سناتور موافقم(چه قدر هندونه میزاریم زیر بغل هم)البته با توصیه اش در مورد قرابت مخالفم چون در قرابت وقتی کسی با سوالای سنجش و کنکور که استاندارترین و نزدیک ترین سوالا به کنکور رو دارن آشنا نباشه تو کنکور همه چی براش تازگی داره اونوقته که......البته تست زنی بعد از تسلط به مفاهیم نه معانی بیت های کتاب های درسی باید انجام بگیره!!!!!!!الان دقیقا 3/38 دقیقه صبح روز 1 شهریوره و من دوستم سناتور داریم به مشکلات دوستامون تا اونجایی که بلدیم و تجربه کردیم جواب میدیم امیدوارم که بچه ها هم ما رو دعا کنن بتونیم لا اقل به اون رشته ای که دوس داریم برسیم نه تنها ما دو تا رو همه ی کنکوریا رو!!!دوستون دارم/داریم /دارندخوب بخوابید!!!
      درست میگی
      شاید بهتر بود بگم 91/92 بعضی از رشته ها رو نزنه
      مثلا ریاضی و هنر رو بزنه تجربی و انسانی و زبان و خارج رو نه
      اینجوری هم با جدیدترین طرز تفکر طراح آشنا میشه هم چن سری سوال دست نخورده واسه اون موقع که حرفه ای شدی با قی میمونه

13. Top | #13

نمایش مشخصات
      پ.ن:
      پ.ن2:
      عزیز عمومی و تخصصی با هم پیش برو
      اگه خوب بخونی بیش از 50 درصدشو میشه خوند
      خدایا ،

14. Top | #14
      کاربر فعال

Geryeh
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط AّmIr.:.ــــــ نمایش پست ها
      ادبیات و عربی در چه سطحی هستین؟؟
      ادبیات رو یه مقداری یادمه
      یعنی اگه یه نگاهی دوباره روش بندازم یادم میاد ولی این که میگن ادبیات رو باید موضوعی خوند نمیدونم چطوریه
      عربی هم فقط از کلمه ها و ترجمه یه چیزایی یادم هس ولی قواعدشو در حد صفرم

15. Top | #15
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط design46 نمایش پست ها
      ادبیات رو یه مقداری یادمه
      یعنی اگه یه نگاهی دوباره روش بندازم یادم میاد ولی این که میگن ادبیات رو باید موضوعی خوند نمیدونم چطوریه
      عربی هم فقط از کلمه ها و ترجمه یه چیزایی یادم هس ولی قواعدشو در حد صفرم

آخه پرقسور.... انیشتن .... دکتر
      10خط واست توضیح دادم بازم میگی نمیدونم(آخرین پست صفحه قبل)
      ------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
      من هم با پوریا موافقم
      کتابای گاج و کلک واسه کنکور ردن!!
      اما در مورد عربی: من خودم عربی رو 1کتاب بیشتر نداشتم:خیلی سبز
      درسته که عربی یه درسیه که مثل زنجیر مباحثش بهم مربوطه اما تو کنکور میشه یه کاری کرد که فقط با یه سری اطلاعات محدود به یه درصد معقول برسی. ا
      1.ولین کاری که باید بکنی تینه که دیدتو نسبت به عربی عوض کنی.(کاری که من اواخر پاییز کردم.)
      2.بعد انتخاب یه منبع(الان دیگه حداقل 10/12 تا کتاب خوب عربی تو بازار داریم, سعی نکن خیلی خودتو درگیر کینی و با وسواس انتخاب کنی. چیزی که مهمه کنکوره . سعی کن کتابات شامل سوالای کنکور و چاسخنامه قوی باشه_این 2می رو خیلی سبز خییلی قوی نبود معمولی بود_)
      3.انتخاب روش مطالعه: اگه بخوام 3 رو توصیف کنم مثل راه بدون نقشه هست..... ولی نگران نباش کم کم دستت میاد(سعی نکن 100% از کسی تقلیذ کنی)
      من از اخرای اذر عربی رو جدی گرفتم . چنتا کار کردم. (به ترتیب نیست)
      زدن تستای سراسری_100بار_
      مطالعه کتاب کمک درسی قواعدش +
      کتاب درس
      تماشای تدریس واعظی(شبکه آموزش میاد)
      خلاصه برداری(که منحصر به فرد بود )
      درصد سال اولمو یادم نیست(زیر 30بود)
      اما سال دوم با همین روش 68 زدم

------------------------------------------------------
      در مورد ادب:
      1- بحث به بحث بخون (یعنی لغت جدا / قرابت جدا / ...)
      2- حتی المقدور کتاب رو بخون , حتی 1بار (کاری که خیلیا انجام نمیدن)
      3- انتخاب منابع درست
      معنی لغت: خوردن اخر کتاب(کتاب درسی واقعا کافیه)
      املا: متن کتب ادب و زبان ف + یه کتا کمک درسی از بین نشر دریافت/خیلی سبز/الگو (خیلی فرق نمیکنن)
      زبان فارسی: کتاب درسی + نشر دریافت
      (برای اطمینان از دزصد بالا) یا الگو ( برای به دست آوردن یه حداقل)
      قرابت: کتاب درسی + زدن تستای سراسری (ترجیحا91/92 رو نزن) (کتاب کمک درسی در این قسمت خیلی رواجه ولی پیشنهاد نمیشه)
      آرایه: باید تو درونت باشه / تستاش یه نموره سخت(خیلیا جو میدن خیلی سخته که ... میگن) به جرات میتونم بگم کتاب کمک درسی دریافت -همایش(چون حجمش خیلی خوبه)
      اتاریخ: کتاب (سعی کن از الان بخونیش)
      **تو در آمد ها فقط پیش مهمه و از پایه فقط تو آزاد یا سال60 سراسری سوال میدن(این نکته رو خود دکتر سبطی تو کلاسش گفت. ما هم اینجا میگیم یه ملتو از مچلی در بیاریم (: )
      ** ادبیات خیلی خیلی خیلی جدی بگیر سخت میشه بالا زدش اما اگه بشه........

صفحه 1 از 3 12 ... آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

کلمات کلیدی این موضوع

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن