خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 3 از 3 نخستنخست ... 23
    نمایش نتایج: از 31 به 44 از 44
    1. Top | #31
      کاربر نیمه فعال

Mehrabon
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط trump نمایش پست ها
      انقد لنگ لنگ نکنین : (
      شاید یکی پرسپولیسی باشه : (
      خب یه جای کار نمیلنگه...بذار سوال رو عوض کنیم....کجای این کیسه زندگی سوراخه که این معادلات جواب نمیده؟

2. Top | #32
      همکار سابق انجمن
      کاربر برتر
      کاربر حرفه ای

نمایش مشخصات
      چ ربطی داره ..چ تفکرات بیهوده ای ..ادم هستیم نه ربات! اتفاقا ادم موفق کسیه که درسش بجا باشه ..تفریحشم بجا ..نه اینکه فقط خودشو حبس کنه تو خونه ... معادله جهان دیگه اون وسط چی میگه جم کنید این بند و بساطای پیش ساخته مضحک ذهنتون رو کنکوری فقط وظیفش اینه در سال کنکورش با برنامه باشه و رو کاراش مدیریت داشته باش .. لازم نیس از خوشیای دنیا خودشو محروم کنه .. دیگه نشنوم این حرفارو موفق باشید !

3. Top | #33
      در انتظار تایید ایمیل

نمایش مشخصات
      اختم تاپیک
      چیزی که من فهمیدم رو بهتون میگم
      کنکور به عنوان یه قسمت از زندگی است
      هر روز ما هر ساعت ما و هر دقیقه ما کم کم این زندگی ما رو میسازه
      رفتاری که در لحظه میکنیم نتایج آینده رو تعیین میکنه
      مثال بگم واضح تر بشه.
      شخصی که رتبه تک شد به قول دوستان موقع تفریح سعی میکرد کاملا لذتش رو ببره و موقع رس سعی میکرد کاملا و 6 دنگ حواسش سر درس باشه
      و یه تعادل خوب در زندگیش ایجاد کرده
      در واقع نمیتونم دقیق و واضح توضیح بدم ولی زندگی یه چیز حد واسط هست اگه کمتر یا بیشتر باشی از یه جایی ضربه میخوری! باید تعادل رو همیشه رعایت کنی.
      مثال دیگه ای بزنم
      دانشجوی دندون پزشکیم، کتاب میخونم، فیلم میبینم، ساز میزنم، زبانای مختلف یاد میگیرم و تجربه هرکاری رو که بهم حس خوبی بده از خودم دریغ نمیکنم.
      سال هاست بلاگرم و اینجا روزمرگی هام رو ثبت میکنم.. اینجا روزمرگی های یه ادم کاملا غیرمذهبی و البته یه فمینیست رو میخونید.لطفا به عقاید همدیگه احترام بذاریم

اینا نوشته های وبلاگ یه دختر دانشجوی دندون هست و تقریبا همه پست هاش در مورد تفریح ها و کراش زدناش و ... است
      به قول خودش دغدغه زندگیش
      چند نفر ازش سوال میپرسن(احتمالا کنکور) چطوری اینقدر دغدغه داری و درس میخونی و اینا
      اینم اینطوری جواب میده:

امروز سه تا کامنت مشابه گرفتم و واقعا بابتش عصبانیم. لازم دیدم یه چیزی رو خیلی واضح بیان کنم. من نه کنکوریم نه ۱۸ سالمه نه کار عقب افتاده ای دارم نه درس نخونده ای دارم و نه هیچ چیز دیگه. یه ادمیم که تکلیف زندگیش مشخصه، به کارام میرسم، درسامو به وقتش میخونم، کلاسامو میرم، کتابامو میخونم، فیلم میبینم، ساز میزنم و هر کار دیگه ای که هرکسی ممکنه تو زندگیش فقط به یکی دو تاش برسه، همشو همزمان پیش میبرم.دیگه بعد بیست و چند سال زندگی، روند زندگیم مشخصه.مسلما تو این سن یه سری ادما ممکنه یه سری پیشنهاداتی بهم بدن، ممکنه من از کسی خوشم بیاد و ممکنه حتی یه روز تصمیم بگیرم وارد رابطه شم. واقعا لازمه بابتش به شما جواب پس بدم؟! بنظرتون بابت اینکه اتفاقایی که واسم میفته رو بخوام توی وب خودم بنویسم باید از کسی اجازه بگیرم؟! مجبورید اینجارو بخونید؟! عزیزان کنکوری! من سال کنکورم نه گوشی داشتم نه اینترنت. نه یه هفته قبل کنکور توی وب بقیه دنبال شیوه های درس خوندن. من اردمو ریختم الکمم اویختم.به وقتش هرکاری لازم بوده کردم و الان رو تایم استراحتم میدونم‌. البته حتی اگه غیر از ااین بود هم مجبور نبودم بابتش به کسی جواب بدم. اینکه من همش پستام درمورد کراشه خب باشه.دلم میخواد اینطوری بنویسم، سوژه دیگه ای ندارم، حرف دیگع ای ندارم بزنم. اقا اصلا در بدترین حالت ممکن اینه که دغدغمه!!!! خب؟! مجبور نیستید اینجارو بخونید. این برای هزارمین بار.. من قول ندادم اینجا مطالب فوق فاخر بنویسم! من ادم سطحی و خاله زنکی هستم.اوکی؟!

نتیجه گیری: به عهده خود دانش آموز : )))
      پ.ن:من جوابم رو گرفتم ولی متاسفانه نمیتونم خوب توضیح بدم گویا این سوالی که پرسیدم برای هر کسی یه جواب خاصی داره )) اگه یه روز دغدغه تون این سوال شد ...جواب منحصر به فرد خودتون رو هم دریافت میکنید
      یا حق
      با تشکر از همه آقایون و خانومایی که جواب دادن و و وقتشون رو گذاشتن برای جواب دادن .

4. Top | #34
      کاربر اخراجی

نمایش مشخصات
      اشکال اینه شما فقط اون قسمت تفریحشونو دیدی درس خوندنا و تلاشاشونو ندیدی !!
      + هوش

5. Top | #35
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      آقا ،نمیدونم چرا تايپيک به شدت حالت مقایسه پیدا کرده ( به نظر خودم ) . خب بقیه تفریحی دارن که شاید تو نداشته باشی شاید تفریحی تو داشته باشی،که بقیه نداشته باشن .
      این که خودمون رو با بقیه مقایسه کنیم اصلا درست نیست ،
      خودت یه فکری کن ببین گیر کار کجاست واقعا ??
      تو به بقیه کاری نداشته باش که دارن چیکار میکنن .
      نمیخوام بگم دارم قضاوتت میکنم که داری تو کارای بقیه موفقیت خودت رو جست و جو میکنی تا علت پیدا کنی خب اين که میخوای پیشرفت کنی قابل تقديره ،ولی من یه پیشنهاد بهتری دارم ! بیا به قضیه به عنوان یه بازی،فکرکن! ببین ،یه بار یادمه تو یه انجمنی یکی اومده بود گفته بود من وضعیتم اینطوریه و کارم به جاهای بدی رسیده ،یکی اومد قضاوتش و گفت تو فلانی ! پستی رو دیدم از این فردی که این رو گفته بود ! اتفاقی پست رو دیده بودم بعده چند ماه . طرف اومده بود میگفت چیکار کنم ? ولی از قضا معلوم شده بود وضعیتش عینا مثل نفس قبلی هست ،ولی خیلی خیلی بيشتر از نفر قبلی خراب کرده بود .
      این رو گفتم تا بدونی مشکلات هر شخصی برای خودش سخته ،شاید نفر اول کنکور یه سالی جای تو و تو شرایط تو بود الان رتبه آخر کنکور میشد ،شاید اگه تو جای اون فرد بودی و اون امکانات رو داشتی آلان یه دانشمند چیزی،شده بودی !تو این که عدالت نیست شکی،نیست .

کلام آخر اینکه : سعی کن بهترین خودت باشی ،کارایی رو انجام بده که خودت دوست داری ،به این که بقیه چيکار ميکنن رتبه شون چیه تفريحشون چیه فکر نکن ،از،زندگی از روال درست خوندنت ،از مسیر زندگيت لذت ببر،بگو آقا من این وضعیت سخت رو داشتم با این حال تونستم به این مکانی که هستم برسم و من میخوام پیشرفت کنم .
      دوست دارم به جاهایی برسم که دوست دارم،دوست دارم بتونم فرد مفیدی برای جامعه باشم .من تفریح خودم رو دارم و ازش لذت میبرم ! اینطوری فکر کن . از مسیر زندگيت لذت ببر ،ظاهر زندگی بقیه رو با باطن خودت و زندگیت مقایسه نکن .
      اميدوارم موفق باشی

6. Top | #36
      کاربر باسابقه

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      یکی باهوشه ی فصل رو ی ساعت میخونه مسلط میشه یکی عادیه دو.ساعت میخخونه موفق میشه حرف شما درسته ی فرد باهوش ممکنه با روزی 7ساعت رتبه زیر100بشه یکی دیگه باید ی سال روزی 10 ساعت بخونهخ
      نقل قول نوشته اصلی توسط Story_ نمایش پست ها
      اشکال اینه شما فقط اون قسمت تفریحشونو دیدی درس خوندنا و تلاشاشونو ندیدی !!
      + هوش
      ما دوباره سبز میشویم

7. Top | #37
      کاربر باسابقه

Mamoli
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط _DOCTOR.ALI_ نمایش پست ها
      کجای کار میلنگه؟؟؟؟؟
      یه جاییش میلنگه
      به حضرت عباس یه جاییش میلنگه !!
      کسی میدونه کجاش؟
      رمز و رازش چیه ؟
      به ما هم بگه
      میدونی رمزش چیه؟ به ترتیب اینارو پشت سرهم بزن: L1 - دایره - ضربدر - R2 - دوبار بالا - مربع - مثلث.

بنده خدا مگه میخوای G.T.A بازی کنی که دنبال رمزی؟!

اونا مرد و مردونه و متعهدانه میخونن در کناری تفریحشون هم میکنن ولی ما همیشه نصفه نیمه میخونیم و شل کن سفت کن در میاریم و فکر میکنیم اگه گوشی رو خاموش کنیم و سالن فوتسال نریم و فیلم سینمایی نبینیم دیگه همه چی خودش حله! درصد ها خودشون همینجوری بالا میرن ... تنها فرقمون همینه!

مشکل اینه که ایراد کار خودمون رو میدونیم، ولی درستش نمیکنیم .... مولا علی فرموده: عبرت ها چه بسیارند ولی عبرت گیر ها چه اندک!! حکایت و شرح حال ماست

تارس
      : "
      قانون سوم نیوتون میگه: برای اینکه بخوای به چیزی برسی، باید از یه چیز دیگه دل بکنی ... "

Interstellar 2014 - Director: Christopher Nolan

8. Top | #38
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      انیشتین میگه موفقیت حاصل یک درصد نبوغ و 99درصد تلاشه
      پس کسی الکی الکی موفق نشده
      اونی هم که داری میگی درسته که تفریح داره ولی درستو و حساب شده
      طرف میشینه 3-4 روز عالی میخونه بعدش یه عصر یا شب رو به خودش استراحت میده
      نه که 4-3 روز تفریح کنه یه عر یا شب رو بخونه
      اینایی که میگی تو رندگیشون مدیریت میگن تا فلان تایم میخونم و تا فلان تایم هم استراحت میکنم
      و وقتی هم میخونن واقعا میخونن
      نه مثل ما ادای خوندن رو در بیارن
      برنامه که داشته باشی به همه چیز میرسی
      چوكشتي بي ناخدا به سينه ی دريا دلم

9. Top | #39
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      سلام

کنکوری
      به ما میگفتن و اینطوری القا شده بود که کنکوری موفق کسی است که اصن رفیق بازی نکنه و و قت تلف نکنه و فقط درس بخونه و اصن موهاش رو کچل کنه تا حتی وقتش اونجا هم تلف نشه
      ولی اینطوری نشد
      دقیقا اون کنکوریایی موفق شدن که اتفاقا خیلی رفیق داشتند(هم رفیق ها هم سطح و درس خون و هم رفیق های چرت) و اتفاقا هفته ای یه بار میرفتند بسکتبال یا یه ورزشی و آهنگ شاد هم گوش میدادن در مراسم ها هم شرکت میکردن به خودشون هم میرسیدن و ..
      و رتبه هاشون هم واقعا عالی شد
      ایراد کار کجا بود؟
      کسی هست بدونه واقعا معادله این جهان به چه صورته؟ من هنوز که هنوزه کشف نکردم!
      ذهن آروم
      فقط همین ..

من از تراز ۷۵۰۰ رسیدم به ۶۰۰۰
      چون دیگه آرامش نداشتم

(جالبه... وقتی ترازم بالا ۷ بود با رفیقایی میگشتم ک سیگاری بودن و بعضی هاشون دوس دختر داشتن و اینا..
      حتی هر شب هم ی تایم خاصی واسه تفریح داشتیم!)

همه چی ب خودت بستگی داره
      ویرایش توسط amirabedini68 : 28 مرداد 1397 در ساعت 13:21

10. Top | #40
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      مسئله 2چیزه که در اصل 1چیزه : |

اول اینکه باید همه چیز جدا باشه، یعنی درس جدا، تفریح جدا ... بخان باهم قاطی بشن، بد میشه. دلیلشم واضحه! تمرکزت رو پایین میاره! موقع درس خوندن حواست جای دیگست و ...
      دومی که شامل اولی هم میشه یجورایی، داشتن برنامه دقیق هست! اونایی ک میگی موزیک گوش میدادن ووو...، قطعا برنامه داشته کاراشون. یک مثال برات میگم تا روشن شی :

رتبه 5منطقه2 سال 95و 13کشوری (میتونی سرچ کنی پیداش کنی)، هم‌مدرسه‌ای ما بود. ایشون هم اینستاگرام داشت! هم تلگرام! هم فوتبالی بود : / تراز کانونشم حدود 8 بود همیشه!!! شما از بیرون اگه نگاه میکردی، فکر میکردی تقلب کرده! ولی اولیا ایشون یکبار مدرسه اومدن، گفتن که وقتی خونست 90% زمان بیداریش تو اتاقشه و تمام تمرکزش موقع درس روی درسشه !

حالا؛ یکی دیگه هست تمام زندگیش درسه! نه از سیاست چیزی میدونه ( نه اینکه تحلیلگر سیاسی باشه مثلا نمیدونه ترامپ کیه!)؛ نه از فوتبال چیزی میدونه (نهایتا بگی مسی شاید یادش بیاد )؛ نه میدونه دلار گرون شده! نه میدونه فرق 206 تیپ2 با تیپ5 چیع؟! نه میدونه موبایلی بنام Galaxy وجود داره و خیلی چیزایی که هممون میدونیم و اونا نمیدونن!!! ولی تو درسش موفق هم هست! بخاطر تلاشش!

کسی که مثل شخص اولیه، میتونه با هرآدمی ارتباط بگیره! یک آدم فوتبالی! یک آدم هیجانی! یک آدم اهل سیاست و تکنولوژی! و ...
      ولی کسی که مثل شخصی دومیه، معمولا تو جمع منزویه! دوستای کمی داره! کمتر با کسی ارتباط میگیره (وبقیه همچنین نسبت به اون!)، ذهنش تک بعدیه! و معمولا بی عرضه تو کارای دیگه خصوصا که کارای بدنی و یدی باشه
      یکی هم هست نه مثل اولی زرنگه و درسخون و هواس‌جمع و با اطلاعات! نه مثل دومی درسخون و نتیجه بگیر !!! یعنی نه اطلاعاتی داره! نه درسش خوبه که خب بحث جداس و خدا شفاش بده :=|

پس اینا برمیگرده به چندتا چیز ! مثلا تربیت خانوادگیت! که عایا سخت کوش تربیت شدی یا با پنبه تمیزت کردن : / یا غیرتی هستی که یکسال قبول نشدی سال بعد بشینی جبران کنی ؟ و اینجور مسائل ! نمیشه یک نسخه یا بقول تو "رمز" پیچید و برای همه جواب بده !!
      باید ببینی چه ویژگی هایی داری!؟ میتونی تلگرام داشته باشی و حواست پرتش نشه ؟ میتونی موزیک گوش بدی و موقع درس خوندن به ذهنت نیاد همش (من خودم تمام مدت درس خوندنم تو ذهنم دارم آهنگ گوش میدم :/ )؟! میتونی با دوستات بیرون بری و بحث حاشیه‌دار درست نکنی برا خودت که تو خونه درگیرت نکنه (جنیست دوست مهم نیست )؛ و هزار تا چیز اینطوری ...

برای همینه که میگن بهترین دکتر برای آدم خودشه ! بهترین مشاور کنکور هم برای آدم باز خودشه (البته مسائل تخصصیش نه! بیشتر بحثای روحی و روانی! )
      ویرایش توسط CIAHAT : 28 مرداد 1397 در ساعت 14:23

11. Top | #41
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      تفاوت در نوع خانواده و نوع تربیت هست.یک نفر خانواده ی شادی داره و انگیزه ی بالا برای کنکور و یک نفر خانواده ی غمگین و پر از مشکل و باز هم انگیزه ی بالا برای کنکور.اولی برای تداوم شادی و دومی برای فرار از وضعیتی که توش گرفتاره.اما خانواده هایی که بین این دو وضعیت سرگردانند چی؟ فرد نمیدونه اطرافیانش چی از زندگی میخوان پس خودش هم مثل اونها گیج میشه.ادای بقیه رو سعی میکنه در بیاره چون راهنمایی نداشته.میره باشگاه اما وقتش تلف میشه.نمیره بیرون اما افسرده و خسته میشه.واقعیت اینه که تا زمانی که خانواده هدفمند رفتار نکنند از فرزندان نباید انتظار بالایی داشته باشیم.روانشناس پولیه .برای 20 دقیقه بالای 25 تومن باید بدید دولت حمایتی نمیکنه.مدرسه؟خیلی وقتها خودش به آدم آسیب میزنه .معلم دیوونه رو میگذارند بالای سر بچه ی ابتدایی و دبیرستانی تا مشکلات خونوادگیشو سر کلاس تخلیه کنه.
      ما مردم ایران نیاز به آموزش شیوه ی درست زندگی داریم
      ما مردم ایران نیاز به یادگیری شیوه ی درست لذت بردن از زندگی داریم
      ما مردم ایران نیاز به یادگیری انسانیت داریم

12. Top | #42
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      بحث اصلی بحث جنبس!
      باید ببینی جنبه تفریح داری یا نه!
      یه موقعایی تو درس هست یه لحظه خسته میشی و وسوسه اگه توی این موقع تفریح امکان پذیر نباشه شما ادامه میدی به درست ولی اگه امکانش باشه چون بی جنبه اید میرید سراغشون و خودتون رو با این موضوع توجیه میکنید که کنکوری نیاز به استراحت داره!این که نشد زندگی !
      18 ،19 سال ازت عمرت مثلا گذشته 16 سالش تفریح بوده خب مشخصه برای جبرانش باید یک سال اخر رو یکم سخت بگیرید!
      اونایی که هم میگن اولا کم بخون تا بعدا زده نشی!
      کلا بحث ارادست!وقتی ارادت ضعیف باشه درس نخوندن رو توجیه ولی برعکسش رتبه برترا تفریح نکردن رو با درس خوندن توجیه میکنن!
      البته بیشتر این حرفا کلیشه ایه!اونی که برتر میشه کلا ازش مشخصه:/
      من بر اساس تجربه میگم شما اگه مثلا عید خسته میشی چه 1 ساعت بخونی یا 15 ساعت بازم خسته ای!پس چه بهتر زیاد بخونید
      اگه رتبه ی دو رقمی و تک میخواین خب باید از خیلی از تفریحا بزنید،اما اگه رتبه ی سه رقمی و 4 رقمی ها (کلا پزشک شدن مثلا)رو هم برتر حساب میکنید خب من بعد عید همش یا گیم نت بودم یا خواب!(میدونم باور نمیکنید )
      سوالی داشتید یا منشن کنید یا خصوصی بفرستید
      وگرنه امکان دیدنش نیست دیگه

13. Top | #43
      کاربر فعال

Mamoli
      نمایش مشخصات
      اينا مسايلي هست كه به شخصيت هر نفر برميگرده و بحث دربارش كار بيهوده اي هست!

14. Top | #44
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      سلام

کنکوری
      به ما میگفتن و اینطوری القا شده بود که کنکوری موفق کسی است که اصن رفیق بازی نکنه و و قت تلف نکنه و فقط درس بخونه و اصن موهاش رو کچل کنه تا حتی وقتش اونجا هم تلف نشه
      ولی اینطوری نشد
      دقیقا اون کنکوریایی موفق شدن که اتفاقا خیلی رفیق داشتند(هم رفیق ها هم سطح و درس خون و هم رفیق های چرت) و اتفاقا هفته ای یه بار میرفتند بسکتبال یا یه ورزشی و آهنگ شاد هم گوش میدادن در مراسم ها هم شرکت میکردن به خودشون هم میرسیدن و ..
      و رتبه هاشون هم واقعا عالی شد
      ایراد کار کجا بود؟
      کسی هست بدونه واقعا معادله این جهان به چه صورته؟ من هنوز که هنوزه کشف نکردم!
      مساله رفیق داشتن یا نداشتن نیست. مساله اینه که رفیق بازی نکنی

صفحه 3 از 3 نخستنخست ... 23

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن