خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 2 از 3 نخستنخست 123 آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 16 به 30 از 44
    1. Top | #16
      در انتظار تایید ایمیل

نمایش مشخصات
      پیچیده فعاله
      ترکیبی از آنتروپی و بی نظمی

یکم توضیحش سخته

2. Top | #17
      کاربر نیمه فعال

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      هدفت از طرح این سوال دقیقا چی بود؟ میخواستی از سره بیکاری یه بحث را بندازی؟

3. Top | #18
      در انتظار تایید ایمیل

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط mostafaaa نمایش پست ها
      هدفت از طرح این سوال دقیقا چی بود؟ میخواستی از سره بیکاری یه بحث را بندازی؟
      نه اصلا !!!
      واقعا دغدغه من شده
      یکی کلا ایزوله میکنه خودش رو و رتبه اش بد میشه و یا حتی اگه خوب میشه به اندازه اون یکی نفر نیست
      حالا اون یکی نفر کیه؟
      کسی که میگه و میخنده و گردش و ورزش و آهنگ و عروسی و رفیق و ...
      ما تو شهرمون داشتیم دیگه
      شخصی بود رتبه 2 رقمی شد و شخصی تک رقمی هم کلاسی و رفیق هم بودند
      وقتی میرفتیم کتاب خونه
      شخصی که تک شده! گاهی یه ساعت میرفت بیرون تو پارک با رفیقاش حرف میزد اون شخصی هم که دو رقمی شده بود معمولا از 8 صبح تا 14 همش پشت میزش بود و مطالعه میکرد
      لطفا نیا بگو سطحشون فرق داشت و ... من نمیخواستم مثال شخص بزنم تا این مسائل پیش نیاد وگرنه شما فکر کن هر دو هم سطح بودن حتی اونی که دو رقمی شد بتر از اون تک رقمی هم بود
      شرایط جلسه کنکور هم برای هیچکدومشون مشکل ساز نبود
      چون اصلا حتی تو ازمون ها هم همیشه نتیجه بهتر مال اون شخصی می شد که تک رقمی اورد در کنکور و گفتم که ایزوله نبود ://
      نمیتونم نتیجه گیری کنم
      یه گروه دیگه هم بودن بازم اینطوری
      واسه همین سوال رو پرسیدم تا از سردرگمی در بیارم و سال ها بعد اه سوال کسی هم شد اونم از سردرگمی در بیاد

4. Top | #19
      در انتظار تایید ایمیل

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط aRWENiSsteEe نمایش پست ها
      پیچیده فعاله
      ترکیبی از آنتروپی و بی نظمی

یکم توضیحش سخته
      نه خب اگه سختته تو زحمت نکش
      من طاقت ندارم ببینم تو سختی افتادی
      لوس نشید اگه جوابش رو میدونید بگید خب ..

5. Top | #20
      کاربر نیمه فعال

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      اصلا دین رو با علم و تلاش مقایسه نکن چون ربطی به هم ندارن

6. Top | #21
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه
      مدیر برتر

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط _DOCTOR.ALI_ نمایش پست ها
      سلام
      بارها گفته شنیدم که مثلا وقتی میگند فلانی وضعش توپه
      یکی از اون طرف میگه : اون اصلا دین و ایمان نداره و فلان کار و ... کرده ولی ببین پولاش داره از پارو بالا میره
      و از یه سمت دیگه : اینا فقط دنیاشون خوبه اون دنیا دهنشون آسفالته
      و تمام این افرادی که این حرف رو زدن اصن زندگی جالبی ندارند خودشون!
      واقعا جریان چیه؟
      مثلا کنکوری
      به ما میگفتن و اینطوری القا شده بود که کنکوری موفق کسی است که اصن رفیق بازی نکنه و و قت تلف نکنه و فقط درس بخونه و اصن موهاش رو کچل کنه تا حتی وقتش اونجا هم تلف نشه
      ولی اینطوری نشد
      دقیقا اون کنکوریایی موفق شدن که اتفاقا خیلی رفیق داشتند(هم رفیق ها هم سطح و درس خون و هم رفیق های چرت) و اتفاقا هفته ای یه بار میرفتند بسکتبال یا یه ورزشی و آهنگ شاد هم گش میدادن در مراسم ها هم شرکت میکردن و ...
      و رتبه هاشون هم واقعا عالی شد
      ایراد کار کجا بود؟
      کسی هست بدونه واقعا معادله این جهان به چه صورته؟ من هنوز که هنوزه کشف نکردم!
      خدا ی مفهوم زهنی و مخلوق زهن نا آگاه و بزرگترین دورغیه ک بین مردم گفته میشه.
      فک کنم امضام اون پایین هم ربط داشته باشه ب تاپیکت. نیما، خاهرزادم، 4 سالشه و خدا باوره. هر سالی ک با این دیدگاه ک خدا هست زندگی میکنه ب شهامت بیشتری نیاز داره تا مفهوم خدا رو از زندگیش حزف کنه. ی بچه ی 4 ساله قدرت استدلال نداره و تا بخاد قدرت استدلالش شکل بگیره، مفهوم خدا رو همچین تو پوست و استخونش فرو کردن ک فرض نبودن خدا یا ب شکل دیگری بودن این جهان، ب فروپاشی نظام فکریش منجر میشه. برای بیشتر مردم شاید بهتر باشه خدا باور باشن. دین و ایمون ک جای خود.
      There is No Need for God as a Hypothesis

Pierre-Simon, marquis de Laplace

7. Top | #22
      کاربر نیمه فعال

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نابرده رنج گنج میسر نمیشود .... تو ظاهر قضیرو دیدی شاید اون طرفی که تک شده تا دیر وقت بیدار بوده وقتی سره درساش بودن تمرکز روی کتاباش بوده به حاشیه فک نمیکرده و....
      هیچ دو نفری مث هم نبودن نیستن و نخواهند بود یکی استعدادش بهتر یه مطلب رو زود میفهمه بعد بیکاره میره در در
      خخخ داری میگه نه به استعداد کار داری نه به شرایط دقیقا دنبال چه جوابیی؟

8. Top | #23
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      برای باران: جستجوی نقطه تعادل در زندگی (1) - روزنوشته های محمدرضا شعبانعلی
      به این لینک مراجعه کنید کل مطلب تو سه قسمت نوشته شده.
      اون مثال هایی که زدی خیلی زیادن ولی جواب همشون یه چیزه که نویسنده این متن بهش اشاره کرده:عدم تعادل مناسب هر شخص با دیگری فرق داره.

9. Top | #24
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      برای باران: جستجوی نقطه تعادل در زندگی (1) - روزنوشته های محمدرضا شعبانعلی
      به این لینک مراجعه کنید کل مطلب تو سه قسمت نوشته شده.
      اون مثال هایی که زدی خیلی زیادن ولی جواب همشون یه چیزه که نویسنده این متن بهش اشاره کرده:عدم تعادل مناسب هر شخص با دیگری فرق داره.

10. Top | #25
      در انتظار تایید ایمیل

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط _DOCTOR.ALI_ نمایش پست ها
      نه خب اگه سختته تو زحمت نکش
      من طاقت ندارم ببینم تو سختی افتادی
      لوس نشید اگه جوابش رو میدونید بگید خب ..
      زندگی کردن یه مرز ی داره بین صداقت داشتن و بد بودن
      مثال می زنم برات
      یکی با این پشتوانه که نه خدایی هست نه حسابرسی ای پول مردم رو بالا می کشه و الفرار
      یکی هم که حق الناس براش مهمه حتی اگه هزار تومن به کسی بدهکار باشه پس می ده
      ولی خب فرقشون چیه اولی احساس زرنگی می کنه و دومی احساس عزت نفس
      نه این که از اسمون سنگ نازل شه بخوره تو سر اولی
      حالا شما می گی چه طوره که یکی با داشتن همه تفریحاتش باز هم رتبش تک می شه
      من خودم تک رقمی نشدم و نخواهم شد
      ولی خیلیا مطالعشون فراتر از سال کنکوره کسی که وقتی مدرسه می ره تراز 7000 میاره
      با کسی که تازه سال کنکور شروع می کنه به آزمون و خطا
      با هم فرق دارن
      اگر نداشتن جای تعجب بود
      پ.ن : شخصیت یکم لوسی دارم به بزرگی خودتون ببخشید استارتر
      ویرایش توسط aRWENiSsteEe : 31 خرداد 1397 در ساعت 23:27

11. Top | #26
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      خب 90% بحث پوله. خیلی اسونه. مثلا من میام پول میدم مشاور خصوصی میگیرم معلم خصوصی میگیرم که تو خونه درس رو یاد بده ... این معلم میره اون معلم میاد... هر کدوم مخاطبشون فقط یک نفره: من. میگه با فرمول هایی که گفتم بیا این تست رو حل کن. تو تست رو میتونی حل کنی چون فرمول هایی داری که بقیه ندارن.بقیه میان به روش کتاب درسی و اینا جون میکنن خودشون رو میکشن تست میزنن ولی بچه پولداره میاد پول خرج میکنه معلم تو سه سوت مطالب رو بهش یاد میده فرمول های طلایی و تکنیک هایی که هیچکس بلد نیست رو میگه و این دانش اموز فقط کتاب رو میذاره جلوش تست میزنه... تست میزنه و تست میزنه... خب چه اشکالی داره؟ انرژی خیلی کمتری صرف میکنه پس میتونه تعداد تست بیشتری بزنه ... تعداد تست بیشتری بزنه(با همون انرژی که فردی که پول نداره و داره تست میزنه ولی به مراتب خیلی خیلی کمتر) بیشتر مسلط میشه و اخرش برنده بازی میشه.

گاهی وقتا برای برنده بودن و جلو بودن قرار نیست تلاش بینهایت و اینا بکنی... کافیه فقط یخورده از بی عدالتی ها استفاده کنی و جلو بیافتی. منظورم فرد خاصی نبوده و نیست و افرادی که زحمت کشیدن و به نتایج خوبی رسیدن خب برای خودشون خیلی خوبه و برای خودشون این عمل قابل احترام هست نه دیگران چون برای دیگران موفقیت کسب نمیکنیم هر کسی مسوول کارای خودشه.

مطمعن باشین هیچ رتبه برتر کنکوری پیدا نمیکنین که کلاس نرفته باشه یا از امکانات خاصی استفاده نکرده باشه.

مثلا من بیام با روش کتاب درسی همه چی رو فول باشم امکانش رسما نیست بالای نمیدونم 70-80 بزنم تازه اگه بتونم بزنم و اونم اینکه کاملا کتاب رو خورده باشم و تازه این که اونقدر دانشمند بازی در اورده باشم و خودم فرمول اختراع کرده باشم که بتونم مسایلی که 10 سطر جواب دارن رو تو 1-2 حط خلاصه کنم!

بی عدالتی عامل اصلی هست.

12. Top | #27
      کاربر انجمن

Na-Omid
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط tabrizcity نمایش پست ها
      خخخخ
      متاسفانه تو ایران دین و سیاست جدایی نا پذیرن
      متاسفانه
      کدوم مدرسه ای؟

13. Top | #28
      کاربر اخراجی

Sarkhosh
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط milad_bg80 نمایش پست ها
      متاسفانه
      کدوم مدرسه ای؟

خوشبختانه از مدرسه گریختیم

14. Top | #29
      کاربر حرفه ای

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Neurosurgeon نمایش پست ها
      خب 90% بحث پوله. خیلی اسونه. مثلا من میام پول میدم مشاور خصوصی میگیرم معلم خصوصی میگیرم که تو خونه درس رو یاد بده ... این معلم میره اون معلم میاد... هر کدوم مخاطبشون فقط یک نفره: من. میگه با فرمول هایی که گفتم بیا این تست رو حل کن. تو تست رو میتونی حل کنی چون فرمول هایی داری که بقیه ندارن.بقیه میان به روش کتاب درسی و اینا جون میکنن خودشون رو میکشن تست میزنن ولی بچه پولداره میاد پول خرج میکنه معلم تو سه سوت مطالب رو بهش یاد میده فرمول های طلایی و تکنیک هایی که هیچکس بلد نیست رو میگه و این دانش اموز فقط کتاب رو میذاره جلوش تست میزنه... تست میزنه و تست میزنه... خب چه اشکالی داره؟ انرژی خیلی کمتری صرف میکنه پس میتونه تعداد تست بیشتری بزنه ... تعداد تست بیشتری بزنه(با همون انرژی که فردی که پول نداره و داره تست میزنه ولی به مراتب خیلی خیلی کمتر) بیشتر مسلط میشه و اخرش برنده بازی میشه.

گاهی وقتا برای برنده بودن و جلو بودن قرار نیست تلاش بینهایت و اینا بکنی... کافیه فقط یخورده از بی عدالتی ها استفاده کنی و جلو بیافتی. منظورم فرد خاصی نبوده و نیست و افرادی که زحمت کشیدن و به نتایج خوبی رسیدن خب برای خودشون خیلی خوبه و برای خودشون این عمل قابل احترام هست نه دیگران چون برای دیگران موفقیت کسب نمیکنیم هر کسی مسوول کارای خودشه.

مطمعن باشین هیچ رتبه برتر کنکوری پیدا نمیکنین که کلاس نرفته باشه یا از امکانات خاصی استفاده نکرده باشه.

مثلا من بیام با روش کتاب درسی همه چی رو فول باشم امکانش رسما نیست بالای نمیدونم 70-80 بزنم تازه اگه بتونم بزنم و اونم اینکه کاملا کتاب رو خورده باشم و تازه این که اونقدر دانشمند بازی در اورده باشم و خودم فرمول اختراع کرده باشم که بتونم مسایلی که 10 سطر جواب دارن رو تو 1-2 حط خلاصه کنم!

بی عدالتی عامل اصلی هست.
      در تکمیل سخنان ایشون باید این رو اضافه کرد که رتبه برتر ها واقعا یه علاقه خاصی دارن بگن ما هیچ امکاناتی نداشتیم حتی کتاب رو هم نداشتیم ولی وقتی پای دوربین صدا و سیما به خونشون وا میشه 4 قفسه کتاب و دی وی دی میلوله بیرون و دبیر هایی هم که اسم و رسم دارن معلم همون مدرسه ای هستن که اینا درس میخونن و مسلما نیاز نیست بیرون کلاس بری چون اونا معلم ت هستن و حتی اگر بیرون هم بردارن میگن در حد رفع اشکال بود و فلان

15. Top | #30
      کاربر باسابقه

Khoshhalam
      نمایش مشخصات

خیلی ها بودن توانجمن واقعا میشناسمشون بدون کلاس دی وی دی نتیجه گرفتن عین امید محمدی یا محمد فاضلی..اما 99درصد رتبه های زیر صد کشور توبهترین مدارس شهرشون بودن...نمیدونم چرا انقد کثیفن ک ب دروغ میگن ما کلاس کتاب معلم نداشتیم داداش تومدرسه ایی ک عمارلو تاج بخش اینا باشن مریضی بری بیرون کلاس؟
      کاری با افراد خاص ک هرسال خیلی کم هستند ندارم...نمونه بارزش خودم از نزدیک دیدم نیکان زرگرزاده رتبه 10کشوری سال94 هدف کلاس میرفن اخرا زیست رو خصوصی با عمارلو برداشت...20 30تومن خرجش کرد....از دید من ادم باید واقع بین باشه
      اما واسه رتبه 400 300 منطقه بدون این حرفام شدنیه....
      درکل خدا عادله تلاش ادمو میبینه ممکنه ی کنکوری مهمونی بره با جنس مخالف زیاد در ارتباط باشه اما روزی 8ساعت مفید بخونه خب چرا نختیجه نگیره؟جنبه داشته تونسته مدیریت کنه....دقت کنید نگفتم این کار خوبه گفتم نباید صرف اینکه بگیم فلانی هرکاری میکنه چرا موفقه....
      ی سریا هم هستند ادم های درستی هستند یعنی اهل گناه وخیلی کارا نیستن اما تلاشم نمیکنن وقط چون پاک هستند انتظار دارن موفق بشن...اینجوری ما هرسال روزه نماز محرم شب قدر اربیعن داریم پس باید برای همه معجزه بشه دیگه....؟ ازدید من مشکل خیلیا حتی خود من همین بوده....
      همون اسراییل دارن سرطان درمان 100در صدی میکنن چیزی ک ما عاجزیم هرسال کلی کشته میدم این بخاطر تلاششون بوده وبهش رسیدن...من کارندارم اسراییل حرومه حلاله رژیم کودک کشه هرچیه..کلی میگم

ما دوباره سبز میشویم

صفحه 2 از 3 نخستنخست 123 آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن