خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 1 از 4 12 ... آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 1 به 15 از 58
    1. Top | #1
      کاربر باسابقه

Mamoli
      نمایش مشخصات

این سلول 3 مجموعه کروموزم داره یا 4 مجموعه؟

سلام

نظرتون چیه؟؟
      بنظرتون اون کادرهایی که دورشون خط کشیدم خودشون همدیگه رو نقض نمیکنن؟؟! یه بار با دقت بخونید .... نوشته 12=3n بعد گفته این سلول 4 مجموعه کروموزوم دارد!!

img_20180618_135547.jpg

تارس
      : "
      قانون سوم نیوتون میگه: برای اینکه بخوای به چیزی برسی، باید از یه چیز دیگه دل بکنی ... "

Interstellar 2014 - Director: Christopher Nolan

2. Top | #2
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      3n=12

3. Top | #3
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      3n=12 هستش.

4. Top | #4
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      ببین به زبان ساده اینطوری میشه که انگار 4 نوع داریم که از هر کدوم 3 تا هست.

5. Top | #5
      کاربر باسابقه

Mamoli
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Neurosurgeon نمایش پست ها
      ببین به زبان ساده اینطوری میشه که انگار 4 نوع داریم که از هر کدوم 3 تا هست.
      ممنون
      ولی چرا گفته 4 مجموعه کروموزم دارد؟ مگه 4 مجموعه 4n نمیشه؟
      کلا با این کلمه ی مجموعه یخورده مشکل دارم!

تارس
      قانون سوم نیوتون میگه: برای اینکه بخوای به چیزی برسی، باید از یه چیز دیگه دل بکنی ... "

6. Top | #6
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط HossEin_v نمایش پست ها
      ممنون
      ولی چرا گفته 4 مجموعه کروموزم دارد؟ مگه 4 مجموعه 4n نمیشه؟
      کلا با این کلمه ی مجموعه یخورده مشکل دارم!
      مجموعه یعنی چند نوع! یعنی اینجا خوب نگاه کن میبینی چهار نوع کروموزوم هست از لحاظ اندازه خب؟ از هر کدوم هم سه تا. اون سه تا میشه عدد تریپلوییدش.
      3*4=12
      اول تعداد رو بیار بعد تعداد کل کروموزوم ها.

مثلا ببین 2 نوع کروموزوم داریم مثلا یکی تو شکل کوتاه و یکی بلند. جمعا فرض کنیم 6 تا کروموزوم داریم و از هر کدوم 3 تا.
      میشه: 3n=6

7. Top | #7
      کاربر انجمن

AkhmooAsabani
      نمایش مشخصات
      3 مجموعه داره که تو هر مجموعه 4 تا کروموزوم قرار داره
      این کتابه 3 و 4 رو جابجا نوشته
      امضا بلد نیستم،میشه انگشت بزنم؟

8. Top | #8
      کاربر باسابقه

Mamoli
      نمایش مشخصات
      مجموعه یعنی چند نوع! یعنی اینجا خوب نگاه کن میبینی چهار نوع کروموزوم هست از لحاظ اندازه خب؟ از هر کدوم هم سه تا. اون سه تا میشه عدد تریپلوییدش.
      3*4=12
      اول تعداد رو بیار بعد تعداد کل کروموزوم ها.

مثلا ببین 2 نوع کروموزوم داریم مثلا یکی تو شکل کوتاه و یکی بلند. جمعا فرض کنیم 6 تا کروموزوم داریم و از هر کدوم 3 تا.
      میشه: 3n=6
      درسته
      مگه شما نمیگید 4 مجموعه ( 4 نوع ) کروموزوم داریم؟ خیلی سبز گفته اگه 3 مجموعه باشه میشه 3n ( دورش کادر قرمز کشیدم ) پس اگه 4 مجموعه باشه میشه 4n نه 3n

معذرت که سرتو درد میارم!
      کلا ژنتیک و ریاضی یعنی سردرد! مخصوصا اگه بخوای یه چیزی رو به کسی آموزش بدی و بفهمونی

تارس

9. Top | #9
      کاربر باسابقه

Mamoli
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط iraniPod نمایش پست ها
      3 مجموعه داره که تو هر مجموعه 4 تا کروموزوم قرار داره
      این کتابه 3 و 4 رو جابجا نوشته
      منم احتمال میدم اشتباه چاپی باشه، آخه کتاب خودش حرفای خودش رو نقض میکنه!
      نوشته این سلول 3n=12 هستش و 4 مجموعه کروموزوم داره ( کادر قرمز اول ) بعدش نوشته اگر 3 مجموعه باشه میشه 3n ( کادر قرمز دوم ) !!

تارس

10. Top | #10
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      ...... من وقتی این سوال رو جواب دادم به فرد بالاییم نگاه کردم و یه نگاهی به شکل کردم گفتم درسته....

امروز کلا هر چی میگم برعکس هستش قاطی ام. ببین هر چی میگم برعکس کن تا به درست برسی خخخ!

ببین داداش ... چیزی که خودم تحلیل کرده بودم بدون نگاه کردن به شخص بالاییم(این حالا مشکل منه که نظر بقیه رو تایید میکنم حتی اگه غلط باشه! یه مشکلی هست برام)

تحلیل خودم: ببین داداش قبل از n باید تعداد نوع کروموزومی بذاری . تو این سوال 4 نوع هستش درسته؟ خب پس تو باید 4 بذاری و اون طرف هم 12.

این سوال رو تا اینکه از گفته های خودم مطمعن بشم رفتم از تخته سیاه و الگو نگاه کردم. اگه من غلط گفتنم یعنی هم الگو و هم تخته سیاه و هم گنکور غلط گفتن که اینم امکان نداره.

پس چی شد؟
      4n=12

کتاب تو هم مثل من داره قاط میزنه

11. Top | #11
      کاربر باسابقه

Mamoli
      نمایش مشخصات
      ...... من وقتی این سوال رو جواب دادم به فرد بالاییم نگاه کردم و یه نگاهی به شکل کردم گفتم درسته....

امروز کلا هر چی میگم برعکس هستش قاطی ام. ببین هر چی میگم برعکس کن تا به درست برسی خخخ!

ببین داداش ... چیزی که خودم تحلیل کرده بودم بدون نگاه کردن به شخص بالاییم(این حالا مشکل منه که نظر بقیه رو تایید میکنم حتی اگه غلط باشه! یه مشکلی هست برام)

تحلیل خودم: ببین داداش قبل از n باید تعداد نوع کروموزومی بذاری . تو این سوال 4 نوع هستش درسته؟ خب پس تو باید 4 بذاری و اون طرف هم 12.

این سوال رو تا اینکه از گفته های خودم مطمعن بشم رفتم از تخته سیاه و الگو نگاه کردم. اگه من غلط گفتنم یعنی هم الگو و هم تخته سیاه و هم گنکور غلط گفتن که اینم امکان نداره.

پس چی شد؟
      4n=12

کتاب تو هم مثل من داره قاط میزنه

خودم هیچی بلد نیستم ها !! تازه شروع کردم به خوندن ژنتیک ولی قشنگ احساس میکردم یه جای کار لنگ میزنه! آخه یجوری بود

اوکی! پس خیلی سبز اشتباه کرده و 4n=12 هستش، علمای اسلام هم که در این مورد اتفاق نظر دارند

راستی برا 46 تا کروموزم انسان چی میشه؟ چون فقط 2نوع کروموزوم X و Y داریم میشه 2n=46 ؟؟ درسته؟
      با این حساب برا خانم ها چطوری حساب میشه؟ میگن 2n=44 + xx ؟؟ آخه 2تا کروموزم آخری براشون یکسانه!

ببخش که خیلی سوال پرسیدم!

تارس

12. Top | #12
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط HossEin_v نمایش پست ها
      سلام

نظرتون چیه؟؟
      بنظرتون اون کادرهایی که دورشون خط کشیدم خودشون همدیگه رو نقض نمیکنن؟؟! یه بار با دقت بخونید .... نوشته 12=3n بعد گفته این سلول 4 مجموعه کروموزوم دارد!!

برای دیدن سایز بزرگ روی عکس کلیک کنید

نام: IMG_20180618_135547.jpg
مشاهده: 87
حجم: 161.7 کیلو بایت
      عدد كروموزومي درسته ولي توضيح اشتباس
      كلن واسه عدد كروموزومي تعداد همه رو ميشماريم و مينويسيم
      بعد ببين چن تا چن تا همولوگ هستن اين ميشه ضريب n كه در واقع مجموعه ي كروموزومي رو نشون ميده
      اين سوال
      3n=12
      سلول 3 مجموعه كروموزوم داره كه هر مجموعه 4 كروموزوم داره كه نسبت به هم ناهمتا هستن
      و كروموزوم ها 3 تا 3 تا همتا يا همولوگ ن
      ویرایش توسط hamiD2829 : 28 خرداد 1397 در ساعت 17:40

13. Top | #13
      کاربر باسابقه

Mamoli
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط hamiD2829 نمایش پست ها
      عدد كروموزومي درسته ولي توضيح اشتباس
      كلن واسه عدد كروموزومي تعداد همه رو ميشماريم و مينويسيم
      بعد ببين چن تا چن تا همولوگ هستن اين ميشه ضريب n كه در واقع مجموعه ي كروموزومي رو نشون ميده
      اين سوال
      3n=12
      سلول 3 مجموعه كروموزوم داره كه هر مجموعه 4 كروموزوم داره كه نسبت به هم ناهمتا هستن
      و كروموزوم ها 3 تا 3 تا همتا يا همولوگ ن
      وجدانا من قاطی کردم!

میشه با Neurosurgeon و دوستای دیگه به اتفاق نظر برسید؟ آخه چون خودم اطلاعی درباره ژنتیک ندارم بخاطر همین هر تحلیلی رو میخونم فکر میکنم که درسته!
      Behnam10 داداش اگه وقت کردی شما هم بیا نظرتو بگو

دوستان بازم معذرت که با سوالم وقت تون رو گرفتم

تارس

14. Top | #14
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      20180618_175442.jpg

15. Top | #15
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      برای دیدن سایز بزرگ روی عکس کلیک کنید

نام: 20180618_175442.jpg
مشاهده: 38
حجم: 95.2 کیلو بایت
      کتاب ژنتیک تخته سیاه.....

ببینید .... ما تو اولی چند نوع کروموزوم داریم؟ از دو نوع. چند تا جمعا داریم؟ 4 تا.

یا سوال پایینی رو ببینید. چند نوع کروموزوم متفاوت داریم؟ 2 نوع ولی جمعا چند تا؟ 6 تا.چواب سوال هم گرینه 4 هست.

جواب درست همون 3n=12 هستش. هجب بحثی شد.
      من عذر میخوام. بعده حل ریاضی سرم خیلی درد میکنه و نه تو این تایپیک بلکه تو تایپیکای دیگه هم اشتباه جواب دادم. در صورتی که توی خونه تستای همین نوعی رو زدم و تموم شدن. به هر حال من از شما استارتر تایپیک عذر میخوام که باعث سردرگمی شدم ولی خب اینکه چند بار نظرم عوض شد یعنی تسلط لازم رو ندارم و باید دوباره مرور کنم.

صفحه 1 از 4 12 ... آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن