خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 4 از 4 نخستنخست ... 34
    نمایش نتایج: از 46 به 58 از 58
    1. Top | #46
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط جراح مغزآینده نمایش پست ها
      خب من چیزی رونقض نکردم گفتم که پستهای قبلی رونخوندم الان شمامیگیددسته منظورتون مجموعه است؟؟؟
      خب مجموعه که ضریبnهست همونطورکه خودتون میگید3n=12پس میشه4تادسته3تایی ولی اینکه4تادسته3تایی میگیدایرادکارشماست نظرمن اینه3تادسته4تایی درستهدرواقع با2خط آخرپستتون موافقم

البته راستش یه اشتباه کوچولوکردم که شماهم متوجه ش نشدیدت(توخونمون سروصداست دارن فوتبال میبینن حواسم پرت شد)
      گفتم همولوگ همتاست درحالیکه اتفاقابرعکسش درسته همولوگ غیرهمتاستدرمجموعه هاهم خوب همولوگهایاغیرهمتاهاهستندد یگه...
      در کل همون 2 خط اخری که نوشتم درسته : ) و اونا برعکس همن.

همولوگ هم اصن نمیدونستم چیه که بخوام ایراد بگیرم
      تو کتاب ما اکثر کلمه هارو فارسی کردن...

2. Top | #47
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

Na-Omid
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط unlucky نمایش پست ها
      در کل همون 2 خط اخری که نوشتم درسته : ) و اونا برعکس همن.

همولوگ هم اصن نمیدونستم چیه که بخوام ایراد بگیرم
      تو کتاب ما اکثر کلمه هارو فارسی کردن...
      همتا=همولوگ:درسلولهای دیپلوئیدبه ازای هرکروموزوم یک کروموزوم هم شکل وهم اندازهوجودداردکه بهش میگیم همتایاهمولوگ که درمجموعه هاغیرهمولوگ انددرموردهمولوگهاهم بدونیدکه حتمایک صفت مشترک رادرژن_اللهاانتقال میدهندولی مهم نیست که یکی غالب دیگری مغلوب یاهردوغالب یاهردومغلوب باشند
      البته واقعاببخشیدکه باعث سردرگمیتون شدم اون موقعیی که گفتم همولوگ غیرهمتاست اتفاقاهمون موقع اشتباه کردم دقیقا دفعه اول درست نوشتم همون چیزی که الانم نوشتم :همتا=همولوگ
      نگران منی به توقرصه دلم
      ویرایش توسط n3gin2000 : 31 خرداد 1397 در ساعت 02:34

3. Top | #48
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط جراح مغزآینده نمایش پست ها
      راستش من الان دارم به این سروصداهای خونمون فکرمیکنم واسه این فوتبال که باختیم وهنوزخون به مغزم نمیرسه کهدقیق بگم کدوم درسته ولی خب حدس میزنم جنابHossein_vدرست میفرماینداگه کسی خیلی سبزسوم روداشته باشه یه دی وی دی زیست روش هست که یه پی دی اف ازژنتیکه نوشته معادله ای برای حل نکردن:2n=46رومثال زده وگفته مثلاشمادیگه نیایدبگیدn=23
      پ.ن:من یه معلم زیست توشهرمون میشناسم که حرفش واسم سنده اگه وقت کردم بهش زنگ میزنم ازش میپرسم هرچی شدنتیجه رواعلام میکنم
      لطفا منو نقل قول نکنین ،خب من با این سوال به این نتیجه رسیدم که تسلط ندارم خوندم اومدم درستش کردم ،به درست بودنش یک درصد هم شک ندارم،اینکه شماها هنوز در این مورد بحث دارید به من مربوط نیست و صرفا عدم تسلط شما رو مبرسونه .لطفا نقل قول نگیرید نمیخوام انرژی رو صرف این قضیه کنم تشکر

4. Top | #49
      در انتظار تایید ایمیل

نمایش مشخصات
      3n هست

5. Top | #50
      در انتظار تایید ایمیل

نمایش مشخصات
      سوال به این راحتی چرا اینقدر بحث میکنید آخه؟

6. Top | #51
      کاربر باسابقه

Mamoli
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط _DOCTOR.ALI_ نمایش پست ها
      سوال به این راحتی چرا اینقدر بحث میکنید آخه؟
      درسته، سوالش تقریبا راحته ولی موضوع اینه که اشتباه تایپی کتاب خیلی سبز ما رو به شک انداخته بود که دیگه الان الحمدلله همه به این نتیجه رسیدیم که خیلی سبز اشتباه کرده!

تارس
      : "
      قانون سوم نیوتون میگه: برای اینکه بخوای به چیزی برسی، باید از یه چیز دیگه دل بکنی ... "

Interstellar 2014 - Director: Christopher Nolan

7. Top | #52
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Neurosurgeon نمایش پست ها
      لطفا منو نقل قول نکنین ،خب من با این سوال به این نتیجه رسیدم که تسلط ندارم خوندم اومدم درستش کردم ،به درست بودنش یک درصد هم شک ندارم،اینکه شماها هنوز در این مورد بحث دارید به من مربوط نیست و صرفا عدم تسلط شما رو مبرسونه .لطفا نقل قول نگیرید نمیخوام انرژی رو صرف این قضیه کنم تشکر
      صرفا جهت دلسوزي ميگم اميدوارم بي احترامي برداشت نكنيد
      حتما اگه جواب ما رو قبول نداري از يه معلم بپرس و يجوري رفع اشكال كن
      چون نتيجه ي نهاييت صددرصد اشتباس
      هر چند كه مشخص كردن كلمات متن كتاب از عكسايي كه قبلا گذاشتم درك موضوع رو كاملا روان كرده و اگر متوجه نشديد يعني در برابر متوجه شدن يه مقاومتي داريد و اون مقاومت اينه كه
      بجاي كتاب درسي شما كتاباي كمك درسي رو بيشتر قبول داريد(ضمن اينكه بيشتر كتب كمك درسي در مورد اين موضوع ديدگاهي كه توضيح دادم رو صحيح ميدونن(دليلي نميبينم از تك تكشون عكس بذارم هر چند فك ميكنم خودتون از تخته سياه عكس گذاشتيد ولي جاي شك داره كه چرا شما و استارتر(كه خوشبختانه براش رفع ابهام شد)حرف كتابي كه چن ساله به هيچ وجه چاپ و ويرايش نميشه رو اينقدر قبول داريد چنان كه ميگيد برن از سايت خيلي سبز بپرسن)
      3رو 4 نوشتن يا 4رو3نوشتن واسه تايپيست يه امر طبيعيه و هيچ كتابي بخصوص توي زيست بي اشتباه نيست اين شما هستي كه علمش رو داري و بايد غلط رو از درست تشخيص بدي نه تايپيست
      با احترام
      موفق باشيد

8. Top | #53
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط hamiD2829 نمایش پست ها
      صرفا جهت دلسوزي ميگم اميدوارم بي احترامي برداشت نكنيد
      حتما اگه جواب ما رو قبول نداري از يه معلم بپرس و يجوري رفع اشكال كن
      چون نتيجه ي نهاييت صددرصد اشتباس
      هر چند كه مشخص كردن كلمات متن كتاب از عكسايي كه قبلا گذاشتم درك موضوع رو كاملا روان كرده و اگر متوجه نشديد يعني در برابر متوجه شدن يه مقاومتي داريد و اون مقاومت اينه كه
      بجاي كتاب درسي شما كتاباي كمك درسي رو بيشتر قبول داريد(ضمن اينكه بيشتر كتب كمك درسي در مورد اين موضوع ديدگاهي كه توضيح دادم رو صحيح ميدونن(دليلي نميبينم از تك تكشون عكس بذارم هر چند فك ميكنم خودتون از تخته سياه عكس گذاشتيد ولي جاي شك داره كه چرا شما و استارتر(كه خوشبختانه براش رفع ابهام شد)حرف كتابي كه چن ساله به هيچ وجه چاپ و ويرايش نميشه رو اينقدر قبول داريد چنان كه ميگيد برن از سايت خيلي سبز بپرسن)
      3رو 4 نوشتن يا 4رو3نوشتن واسه تايپيست يه امر طبيعيه و هيچ كتابي بخصوص توي زيست بي اشتباه نيست اين شما هستي كه علمش رو داري و بايد غلط رو از درست تشخيص بدي نه تايپيست
      با احترام
      موفق باشيد
      سلام
      نه خواهش میکنم. این که گفتم نمیخوام تو این بحث انرژی صرف کنم و تو قضیه درگیر بشم اینه که این سوالا چیزایی هستن که صرفا با تست زدن میشه یادشون گرفت(مثل همون سینماتیک و دینامیک). نهایت کار این هست که ما بیایم بگیم همولوگ این شکلیه تعریفش این شکلیه و تعریف مجموعه کروموزومی و اینا چیه... اینا چیزایی هستن که با تست زدن میشه فهمیدشون.
      مثلا دیروز رفتم کلی تست تخته سیاه چک کردم تو خیلیاشون اصلا بحث اندازه ی کروموزوم و اینا مطرح نبود(تعریف کروموزوم همولوگ تو تستا متفاوت بود) در صورتی که اگه میخواستیم طبق نظر دوستان اون تستارو از روی توضیح دوستان جواب میدادیم شاید غلط میشد!
      قطعا حرف هر دبیر و هر طراحی رو نمیشه به عنوان معیار در نظر گرفت. یه سایتی بود سایت دبیران هم بود و یه بار هم ادرسش رو گذاشته بودم تو این سایت... خیلیاشون سوال کنکور رو نتونستن درست تحلیل کنن و اخر سر تو این سایت جواب درست رو پیدا کردم. من نگفتم خیلی سبز حتما غلطه یا حتما درسته. بنا رو گذاشتم برا اینکه تا الان متوجه اشتباهشون شدن.
      این رو گفتم که اقا من میخوام تست کنکور رو اشتباه بزنم شما بیاید درست بزنید
      موفق باشید

9. Top | #54
      در انتظار تایید ایمیل

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط HossEin_v نمایش پست ها
      درسته، سوالش تقریبا راحته ولی موضوع اینه که اشتباه تایپی کتاب خیلی سبز ما رو به شک انداخته بود که دیگه الان الحمدلله همه به این نتیجه رسیدیم که خیلی سبز اشتباه کرده!
      شیخ من به مرحله ای از عرفان رسیدم که از کتاب غلط در میارم خیلی سبز که جای خود دارد

10. Top | #55
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Neurosurgeon نمایش پست ها
      سلام
      نه خواهش میکنم. این که گفتم نمیخوام تو این بحث انرژی صرف کنم و تو قضیه درگیر بشم اینه که این سوالا چیزایی هستن که صرفا با تست زدن میشه یادشون گرفت(مثل همون سینماتیک و دینامیک). نهایت کار این هست که ما بیایم بگیم همولوگ این شکلیه تعریفش این شکلیه و تعریف مجموعه کروموزومی و اینا چیه... اینا چیزایی هستن که با تست زدن میشه فهمیدشون.
      مثلا دیروز رفتم کلی تست تخته سیاه چک کردم تو خیلیاشون اصلا بحث اندازه ی کروموزوم و اینا مطرح نبود(تعریف کروموزوم همولوگ تو تستا متفاوت بود) در صورتی که اگه میخواستیم طبق نظر دوستان اون تستارو از روی توضیح دوستان جواب میدادیم شاید غلط میشد!
      قطعا حرف هر دبیر و هر طراحی رو نمیشه به عنوان معیار در نظر گرفت. یه سایتی بود سایت دبیران هم بود و یه بار هم ادرسش رو گذاشته بودم تو این سایت... خیلیاشون سوال کنکور رو نتونستن درست تحلیل کنن و اخر سر تو این سایت جواب درست رو پیدا کردم. من نگفتم خیلی سبز حتما غلطه یا حتما درسته. بنا رو گذاشتم برا اینکه تا الان متوجه اشتباهشون شدن.
      این رو گفتم که اقا من میخوام تست کنکور رو اشتباه بزنم شما بیاید درست بزنید
      موفق باشید
      با بخشي از گفته تون كه ميگيد نميخوايد سر چيزاي بيخود بحث كنيد خيلي موافقم
      ولي خب اينايي كه گفتيد حقيقتا جاي شك نيست توي همين مورد كه استارتر گفتن من مطمئنم توي توضيحات متن خيلي سبز قطعا اشتباه تايپي بوده فارغ از اينكه حتي كوچكترين احتمالي از تست شدن اين موضوع نميدم ولي بازم روش بحث ميكنم چون يادگرفتن مهم تر از كنكور دادنِ
      مورد ديگه ي هم كه گفتيد فك نميكنم اينجوري باشه تعريف متفاوت نيست بلكه هر چي جلو تر ميريم به صورت مولكولي تر و ريز تر بررسي ميكنيم و توي تستا گاه اين ظرافت هاي مولكولي مورد بحث هس چون اين قبيل مباحث تست آنچناني ندارن پس مجبورن به جزئيات كم اهميت يا حتي بي اهميت گير بدن

11. Top | #56
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط _DOCTOR.ALI_ نمایش پست ها
      شیخ من به مرحله ای از عرفان رسیدم که از کتاب غلط در میارم خیلی سبز که جای خود دارد
      خواهشا يكم زميني شو و انقد تو عرفان سير نكن
      چون ملاك كنكور كتابه حتي اگه كتاب درسي غلط بگه

12. Top | #57
      در انتظار تایید ایمیل

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط hamiD2829 نمایش پست ها
      خواهشا يكم زميني شو و انقد تو عرفان سير نكن
      چون ملاك كنكور كتابه حتي اگه كتاب درسي غلط بگه
      تو سرت تو کار خودت باشه
      بشین همون کتاب رو غلط و درست بخون

13. Top | #58
      کاربر باسابقه

Mamoli
      نمایش مشخصات
      خواهشا بحث و کل کل رو بیخیال شید، چون باعث میشه من که این تاپیک رو ایجاد کردم حس بدی نسبت به خودم داشته باشم!

از همگی ممنونم که وقت گذاشتید و دانسته های خودتون رو ارائه دادید
      مشکل من توی این زمینه حل شد! بحث سر این نیست که از این بخش تست میاد یا نمیاد! مهم اینه که من ( و امثال من ) که تازه ژنتیک رو شروع کردند مشکلشون با این مفاهیم پایه ای برطرف بشه، وقتی کسی ندونه مجموعه ی کروموزومی به چی میگن اونوقت چطور میتونه تست های ژنتیک مندلی رو بزنه؟
      اگه شما هم با این تعریف مجموعه کرومزومی و این چیزا مشکل داشتید بگید که منم درحد توانم راهنمایی کنم

تارس
      : "
      قانون سوم نیوتون میگه: برای اینکه بخوای به چیزی برسی، باید از یه چیز دیگه دل بکنی ... "

Interstellar 2014 - Director: Christopher Nolan

صفحه 4 از 4 نخستنخست ... 34

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن