خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

نمایش نتایج: از 1 به 8 از 8
    1. Top | #1
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات

مشکل ترسیدن از روی سوال

سلام ،من یه مشکلی که دارم اینه که مثلا یه سوال میخوام حل بکنم بعدش وقتی وسطاي حل سوال هستم و میبینم سوال پیچیده شد دیگه بیخیالش میشم و ادامه نمیدم
      مثلا توی سوال می رم جلو بعد به معادله درجه 3 میرسم که باید حلش کنم یا معادله درجه 4 . ولی خب معادله شرایطی داشت که نباید حل میشد مثلا صفر میشد یا همچین چیزی یا مثلا وقتی به مسله ای برخورد میکنم که راه حلش رو بلدم ولي طولانيه بیخیالش میشم چون میترسم ادامه بدم و چند دقیقه وقت بذارم و آخرش هم به جواب درست نرسم یا غلط بزنم !
      ميدونين ،چطوری بگم ،مبحث رو مثلا بلدم چون پای محاسبات سخت به میان میاد بیخیال سوال میشم چون میترسم

من این ترس رو چکارش کنم ?

2. Top | #2
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      مثلا حل میکنم بعد ميينم من این سوال خیلی سخت رو به آخر رسیدم ولی بخش آخر سوال که باید از محاسبه کردن نميترسيدم ،من ترسیدم و به یه علت ساده سوال رو از دست دادم

3. Top | #3
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      کسی این مشکل رو داشته؟

اپ

4. Top | #4
      در انتظار تایید ایمیل

نمایش مشخصات
      این مشکل به خاطر تمرین کمه
      تقریبا همه این مشکلو داشتن یه زمانی
      هر چی بیشتر تمرین حل کنی اعتماد به خودت بیشتر میشه
      با توجه به اینکه وقت کمه
      هر روز 10 تا تست از ی درس ترجیحا ریاضی به خاطر اینکه هم محاسباتت خوب بشه هم ترست بریزه
      مثلا 20 دقیقه وقت بزار بشین حلش کن
      بعد ی مدت ترست نسبت به زمان محدود از بیین میره و استرست کم میشه

5. Top | #5
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط fatme_m نمایش پست ها
      این مشکل به خاطر تمرین کمه
      تقریبا همه این مشکلو داشتن یه زمانی
      هر چی بیشتر تمرین حل کنی اعتماد به خودت بیشتر میشه
      با توجه به اینکه وقت کمه
      هر روز 10 تا تست از ی درس ترجیحا ریاضی به خاطر اینکه هم محاسباتت خوب بشه هم ترست بریزه
      مثلا 20 دقیقه وقت بزار بشین حلش کن
      بعد ی مدت ترست نسبت به زمان محدود از بیین میره و استرست کم میشه

ممنون پیشنهاد خوبی بود..... میخوام یه کار کنم..... من مشکلم فقط این ترس هست... نه مشکل تست زنی ندارم... تست خب زیاد زدم ولی خب وقتایی هم بودن که توی خونه مثلا یه سوال رو چهار پنج دقیقه (به صورت ازمونی البته) وقت گذاشتم و اخر سر هم دیدم نشد.

ولی خب یه مدت محاسبات زوم کردم مثل این دیروز که مسله رو دادم. از یه مدت پیش رو مخاسبات حساس شدم و دارم رو قلقاش تمرکز میکنم.

به نظرم چیزی که الان به درد میخوره اینه که یه مثلا یکی دو تا بیام محاسبات ریاضی از نت دانلود کنم و فقط بتونم "سعی کنم" که حلشون کنم. این خودش باعث میشه ترس بریزه. بازم ممنون

6. Top | #6
      در انتظار تایید ایمیل

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Neurosurgeon نمایش پست ها
      ممنون پیشنهاد خوبی بود..... میخوام یه کار کنم..... من مشکلم فقط این ترس هست... نه مشکل تست زنی ندارم... تست خب زیاد زدم ولی خب وقتایی هم بودن که توی خونه مثلا یه سوال رو چهار پنج دقیقه (به صورت ازمونی البته) وقت گذاشتم و اخر سر هم دیدم نشد.

ولی خب یه مدت محاسبات زوم کردم مثل این دیروز که مسله رو دادم. از یه مدت پیش رو مخاسبات حساس شدم و دارم رو قلقاش تمرکز میکنم.

به نظرم چیزی که الان به درد میخوره اینه که یه مثلا یکی دو تا بیام محاسبات ریاضی از نت دانلود کنم و فقط بتونم "سعی کنم" که حلشون کنم. این خودش باعث میشه ترس بریزه. بازم ممنون
      صلاح مملکت خویش خسروان دانند

7. Top | #7
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      همونطور که دوستمون گفت همه این مشکل رو دارن ولی اگه تسلط داشته باشی و محاسباتت رو قوی کنی خیلی راحت مشکلت حل میشه

8. Top | #8
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      ببین مشکل تو اینه که خودت مسئله رو واسه خودت سخت میکنی. ینی مسئله اونقدر ها هم سخت نیس. مثلا واسه سوالاتی که گزینه های متفاوتی دارن اصلا نیاز به محاسبه اعشار و این چیزا نیست. مثلا 3×100 یا 3×.00001 یکی میشن. وقتی گزینه ها متفاوت باشن میشه اینکارو کرد چون 3 تو گزینه ها هست. یا مثلا 4 به توان 8 بخوای حساب کنی سخت میشه اما اگه 4 رو بکنی 2 به توان 2 به توان 8 اسونتر میشه. مثلا اگه بخوای جذر یه عددی رو بگیری مثل رادیکال 800 میتونی تبدیلش کنی به رادیکال 8×100 که راحتر شه. یا مثلا کسر 1/8 رو اگه صورت و مخرج رو در 125 ضرب کنی راحتر محاسبه میشه تا تقسیم 1 به 8. درباره معادلات درجه 4 هم که گفتی میتونی فاکتور بگیری یا x2 رو t بگیری و حل کنی
      ویرایش توسط Cutter313 : 25 خرداد 1397 در ساعت 02:18

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن