خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 2 از 2 نخستنخست 12
    نمایش نتایج: از 16 به 28 از 28
    1. Top | #16
      کاربر نیمه فعال

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      از 8 هندسه پایه 4الی5 نباید اسون باشه یعنی با یه فرمول حل شه و نیاز زیادی به تحلیل نداشته باشه؟

2. Top | #17
      کاربر نیمه فعال

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط mostafaaa نمایش پست ها
      از 8 هندسه پایه 4الی5 نباید اسون باشه یعنی با یه فرمول حل شه و نیاز زیادی به تحلیل نداشته باشه؟
      ببین هندسه پایه اصلا سخت نیست اگر بخونی
      اتفاقا فصل هندسه در فضا که فک کنم تو کتاب سال سومه یا فصل دایره‌ها راحت میشه تست‌هاشو زد.
      سال کنکور ما رسم بود خیلیا نخوندن کلا هندسه پایه. (منم همینکارو کردم و وقتی که میخواستم بخونم رو واسه تفریح بیشتر گذاشتم) و اصلا هم پشیمون نیستم
      با اون 8 سوال نزده هم 20 دقیقه وقت اضافی میاوردم تو کنکور که گذاشتم رو شیمی و خیلی خوب بود.

اما بازم میگم هندسه پایه اصلا سخت نیست و راحت میشه تست‌هاشو زد.(سوالات خارج 96 رو که الان دیدم از 8تا 6تارو الان تونستم حل کنم با اینکه هیچ دیدی از هندسه ندارم.

اما اینکه با یه فرمول حل شه کلا تو کنکور کمه این مدل سوالا.اگه هدف بر خوندن هندسه پایه باشه خیلی راحت میشه تستاشو زد.

3. Top | #18
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط vahid75 نمایش پست ها
      از کجا میشناسی (مصاحبه‌ام همینجا...)

نه. دوست داشتم برم مکانیک تهران، اما به جاش هوافضای شریف آوردم (دلیلم شرایط بهتر اپلای شریف بود)
      در ضمن تست‌های 96 خارج و داخل رو دوباره دیدم (تفاوتی با 94 نداشت و اگر سخت‌تر شده احتمالا به نظر من نمیاد)
      کنکور 97 با سیستم جدید کنکور برگزار میشه؟ یا مشابه با 96؟
      مصاحبت به دلم نشست به عنوان یه سردرگم(خودمو میگم) ولی با این دبیرا و محیط من شریف رفتن اونم کامپیوتر یکم...
      اخ این شریف و اپلای نگو که دلم رو هواس یه مدته
      97 که همون سیستم قدیمی ولی 98 تا الان قرار بر اینه 2 تا کنکور باشه

4. Top | #19
      کاربر نیمه فعال

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط ToPHaTt3aR نمایش پست ها
      مصاحبت به دلم نشست به عنوان یه سردرگم(خودمو میگم) ولی با این دبیرا و محیط من شریف رفتن اونم کامپیوتر یکم...
      اخ این شریف و اپلای نگو که دلم رو هواس یه مدته
      97 که همون سیستم قدیمی ولی 98 تا الان قرار بر اینه 2 تا کنکور باشه
      جدی دو کنکور؟
      دارن کجا میرن مسئولامون...
      جدی جدی اون حرفای پرت و پلای من به درد یه نفر تو این کره‌خاکی خورده؟ (خدایا ممنون)
      راستی من بعد اینکه اومدم دانشگاه و دیدم مباحثی خیلی سنگین‌تر از مثلا کل حساب‌دیفرانسیل رو میشه تو یه هفته مطالعه منظم جمع کرد وسوسه شدم یه روش مطالعه جدید رو به بچه‌ها معرفی کنم (اونایی که باهاشون کار میکردم)

کسی ریسک نمیکنه اما در کل بگم بعد از کنکور میفهمین کنکور خیلی خیلی اسونتر از اونی بود که فکرشو میکردین.

در مورد کامپیوتر شریف هم بگم برات که اگر شیفته‌ی برنامه‌نویسی در 20 ساعت از شبانه‌روزت نیستی تقریبا نیا : )

نکته اخر ((((ولی با این دبیرا و محیط من))))؟؟
      بازم بگم از محیط خودم و همه دوستام تو اون دانشگاه ؟
      ویرایش توسط vahid75 : 23 خرداد 1397 در ساعت 23:11

5. Top | #20
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      جدی دو کنکور؟
      دارن کجا میرن مسئولامون...
      جدی جدی اون حرفای پرت و پلای من به درد یه نفر تو این کره‌خاکی خورده؟ (خدایا ممنون)
      راستی من بعد اینکه اومدم دانشگاه و دیدم مباحثی خیلی سنگین‌تر از مثلا کل حساب‌دیفرانسیل رو میشه تو یه هفته مطالعه منظم جمع کرد وسوسه شدم یه روش مطالعه جدید رو به بچه‌ها معرفی کنم (اونایی که باهاشون کار میکردم)

کسی ریسک نمیکنه اما در کل بگم بعد از کنکور میفهمین کنکور خیلی خیلی اسونتر از اونی بود که فکرشو میکردین.

در مورد کامپیوتر شریف هم بگم برات که اگر شیفته‌ی برنامه‌نویسی در 20 ساعت از شبانه‌روزت نیستی تقریبا نیا : )

نکته اخر ((((ولی با این دبیرا و محیط من))))؟؟
      بازم بگم از محیط خودم و همه دوستام تو اون دانشگاه ؟
      شیفته که هستم ولی طبیعتا اگه توان رسیدن به اون درجه رو داشته باشم اونجام ادامه میدم!
      والا مدرسه من منطقه 3 تر از منطقه 3 هستش، مثلا دبیر امار و احتمال چند تا مبحث رو نگفته و جزوه ش فقط به درد امتحان دادن میخوره حتی نمیشه باهاش تمرین کتاب حل کرد! و تو سایر دروس هم همین مسائل.
      اینه که واسه این تابستون دارم خودمو اماده میکنم که بیخیال اونا بشم و خودم از 0 شروع کنم مطالب رو و نمیدونم واقعا میرسم یا نه! اینه که دیدن کامپیوتر شریف حداقل تو این برهه زمانی یه چیز رویایی و دست نیافتنیه با توجه به اینکه همین دبیرا سال بعد هم هستن ، دوازدهم هم مکافاتی جدید خواهم داشت
      اره اتفاقا خوشحال میشم بگی از حال و هوای اونجا ،اگه حوصله و وقت داشتی تاپیک بزنی که چه بهتر

6. Top | #21
      کاربر نیمه فعال

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط tophatt3ar نمایش پست ها
      شیفته که هستم ولی طبیعتا اگه توان رسیدن به اون درجه رو داشته باشم اونجام ادامه میدم!
      والا مدرسه من منطقه 3 تر از منطقه 3 هستش، مثلا دبیر امار و احتمال چند تا مبحث رو نگفته و جزوه ش فقط به درد امتحان دادن میخوره حتی نمیشه باهاش تمرین کتاب حل کرد! و تو سایر دروس هم همین مسائل.
      اینه که واسه این تابستون دارم خودمو اماده میکنم که بیخیال اونا بشم و خودم از 0 شروع کنم مطالب رو و نمیدونم واقعا میرسم یا نه! اینه که دیدن کامپیوتر شریف حداقل تو این برهه زمانی یه چیز رویایی و دست نیافتنیه با توجه به اینکه همین دبیرا سال بعد هم هستن ، دوازدهم هم مکافاتی جدید خواهم داشت
      اره اتفاقا خوشحال میشم بگی از حال و هوای اونجا ،اگه حوصله و وقت داشتی تاپیک بزنی که چه بهتر
      من منظورم از محیط محیطی بوده که قبل کنکور داشتم
      شک ندارم حتی منطقه 3 تر از منطقه‌ی خودت

کاملا جدی جدی کتاب فروشی نبود من کتاب بخرم و همه رو اینترنتی خریدم
      هم اتاقیم 7 منطقه اس سخت افزار میخونه
      ببین خداییش ماها بعد کنکور فهمیدیم چیزی به اسم معلم خصوصی هم هست.
      حتی یه صفحه جزوه تا حالا به جز جزوه ریاضی1 دانشگاه ننوشتم.
      هیچکس دلش به حالت نمیسوزه جز خودت، هرچی هم درس بخونی واسه خودت خوندی.
      شریف رو ازش بت نساز، سال بعد مهر ترم اول میای یهو میخوره تو ذوقت
      حال و هوای اینجا هم بهتره چیزی ازش گفته نشه.

من سال کنکور یه اتاق داشتم، یه تعداد کتاب کمک درسی و کتابای خود مدرسه (واقعا این کتابای درسی خوبن، واقعا خوبن) و یه پی‌سی واسه pes2013
      هنوزم بهترین دوران عمرم اون یه ساله. هرچی عربی و ادبیات و هندسه پایه تو برنامه‌ام بود پای pes بودم
      خدا بگم چیکارت کنه خاطرات مارو زنده کردی : )

7. Top | #22
      کاربر نیمه فعال

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      دانشجوهای اونجا چیزی به اسم تفریح تو برنامشون هست؟میدونن چیه؟مخصوصا کامپیوتر و برق(هر چند هر کی یه تعریفی از تفریح داره)
      ویرایش توسط mostafaaa : 24 خرداد 1397 در ساعت 10:47

8. Top | #23
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      من منظورم از محیط محیطی بوده که قبل کنکور داشتم
      شک ندارم حتی منطقه 3 تر از منطقه‌ی خودت

کاملا جدی جدی کتاب فروشی نبود من کتاب بخرم و همه رو اینترنتی خریدم
      هم اتاقیم 7 منطقه اس سخت افزار میخونه
      ببین خداییش ماها بعد کنکور فهمیدیم چیزی به اسم معلم خصوصی هم هست.
      حتی یه صفحه جزوه تا حالا به جز جزوه ریاضی1 دانشگاه ننوشتم.
      هیچکس دلش به حالت نمیسوزه جز خودت، هرچی هم درس بخونی واسه خودت خوندی.
      شریف رو ازش بت نساز، سال بعد مهر ترم اول میای یهو میخوره تو ذوقت
      حال و هوای اینجا هم بهتره چیزی ازش گفته نشه.

من سال کنکور یه اتاق داشتم، یه تعداد کتاب کمک درسی و کتابای خود مدرسه (واقعا این کتابای درسی خوبن، واقعا خوبن) و یه پی‌سی واسه pes2013
      هنوزم بهترین دوران عمرم اون یه ساله. هرچی عربی و ادبیات و هندسه پایه تو برنامه‌ام بود پای pes بودم
      خدا بگم چیکارت کنه خاطرات مارو زنده کردی : )
      محیط شریف زیاد ازش حرف هست الان فهمیدم حقیقته چون تو نگفتی
      یه چیزی ازت میپرسم لطفا فقط و فقط حقیقت رو بگو اگه میخوای جواب بدی یجوری که صاف بخوره تو صورتم حقیقت:
      واقعا از این تابستون بخوام و بخونم میشه تمام این مشکلات رو کنار زد و از مهر سال دوازدهم به اون بالا بالا ها فکر کرد؟ من به انگیزه برا بردن اعتقاد دارم !
      راستی یه سوال دیگه : از اونجایی که دبیرا سال دیگه هم همین وضع رو خواهند داشت حتی بدتر ، بنظرت برم یه شهر دیگه سال اخر رو؟ بحث داریم رو این موضوع و اگه لازم باشه میرم ولی فکر میکنی چقدر حیاتیه؟ خواهشا امید وارانه نباشه این جوابت که همه چی به خودت بستگی داره چون خودتم میدونم تاثیر کمی ندارن اینا
      واقعا ممنونم

9. Top | #24
      کاربر نیمه فعال

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط mostafaaa نمایش پست ها
      دانشجوهای اونجا چیزی به اسم تفریح تو برنامشون هست؟میدونن چیه؟مخصوصا کامپیوتر و برق(هر چند هر کی یه تعریفی از تفریح داره)
      جالبه این تفکرات شمارو منم قبل از اومدن به شریف داشتم.
      از لحاظ تفریح من خودم چیزی کم نذاشتم واقعا و دوستام هم همینطور. و یکی از تفات‌هایی که بین شریف و بقیه دانشگاه‌ها من دیدم صرفا حجم خیلی بیشتر تمرینات و پروژه بوده به طوریکه من هر ترم حدود 3-4 ساعت در روز صرف نوشتن تمرینات میکردم و میکنم تا الان و معلدم حدود 17.5عه

کاری که تو دانشگاه میکنی زیاد به رشته‌ات بستگی نداره و اصولا حجم کارها تو رشته‌ها یکسانه و فقط تو برق، کامپیوتر چون بچه‌های قوی زیادن رسیدن بهشون یکم سخته.
      ویرایش توسط vahid75 : 24 خرداد 1397 در ساعت 20:48

10. Top | #25
      کاربر نیمه فعال

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط tophatt3ar نمایش پست ها
      محیط شریف زیاد ازش حرف هست الان فهمیدم حقیقته چون تو نگفتی
      یه چیزی ازت میپرسم لطفا فقط و فقط حقیقت رو بگو اگه میخوای جواب بدی یجوری که صاف بخوره تو صورتم حقیقت:
      واقعا از این تابستون بخوام و بخونم میشه تمام این مشکلات رو کنار زد و از مهر سال دوازدهم به اون بالا بالا ها فکر کرد؟ من به انگیزه برا بردن اعتقاد دارم !
      راستی یه سوال دیگه : از اونجایی که دبیرا سال دیگه هم همین وضع رو خواهند داشت حتی بدتر ، بنظرت برم یه شهر دیگه سال اخر رو؟ بحث داریم رو این موضوع و اگه لازم باشه میرم ولی فکر میکنی چقدر حیاتیه؟ خواهشا امید وارانه نباشه این جوابت که همه چی به خودت بستگی داره چون خودتم میدونم تاثیر کمی ندارن اینا
      واقعا ممنونم
      اگر منظورت از بالا بالاها شریفه شک نکن بهش میرسی اما الان به هیچ وجه به رشته فکر نکن چون کاملا سطحی بهش نگاه میکنی و خیلی فاکتورهارو در نظر نمیگیری
      هدفهاتو کلی تعیین کن مثلا دانشگاه خوب تو تهران (این هدف خیلی خیلی بهتریه از به طور خاص کامپیوتر شریف)

اینجوری که داری از دبیرا میگی من یه نکته رو واست واضح کنم. الان تو کلاس خودمون یکی هست که سال اخر دبیرستان مثلا سمپاد یا البرز بوده، یکی هم هست پیش دانشگاهیی 18 میلیون خرج کرده واسه دبیر و اینا، یکیم مثل من و خیلیای دیگه هستیم کلا 500 هزار تومن کتاب خریدیم.

اگه دبیرهاتون خود کتاب درسیو کار میکنن واقعا کار خوبی میکنن پس کلاسهارو برو و با دقت سرکلاس گوش بده. قبل کلاس و وقتی نشستی دبیر بیاد کتابو وا کن و اونچیزایی که میخواد بیاد درس بده رو حداقل کلیدواژه هاشو نگاه کن.
      من مثلا واسه دیفرانسیل اینکار میکردم و میدیدم استاد مثلا میخواد چیزی به اسم انتگرالو درس بده، این کنجکاوی قبل شروع درس واسم که انتگرال چیه خیلی کمکم میکرد که وقتی داره درس میده کامل بهش گوش بدم
      اینجوری زیاد لازم نبود بعدا درسو بخونم و میرفتم سراغ تست ها

دبیر خوب شاید در شرایطی به ادم کمک کنه اما دبیر بد نمیتونه کسی رو از هدفش دور نگه داره. شک نکن خودت بهترین استاد و راهنمای خودتی پس بدون توجه به اون حاشیه‌هاکار خودتو بکن و به هیچی فک نکن.

راستی هرچی ادم بزرگتر میشه هدفهاش هم بزرگتر میشه، سه سال دیگه داری os پاس میکنی تو دانشکده کامپیوتر و ثبت نام کردی واسه toefl که بری ucla. میای و این پست خودتو میخونی و به خودت میخندی. (از روی غرور)

11. Top | #26
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      اگر منظورت از بالا بالاها شریفه شک نکن بهش میرسی اما الان به هیچ وجه به رشته فکر نکن چون کاملا سطحی بهش نگاه میکنی و خیلی فاکتورهارو در نظر نمیگیری
      هدفهاتو کلی تعیین کن مثلا دانشگاه خوب تو تهران (این هدف خیلی خیلی بهتریه از به طور خاص کامپیوتر شریف)

اینجوری که داری از دبیرا میگی من یه نکته رو واست واضح کنم. الان تو کلاس خودمون یکی هست که سال اخر دبیرستان مثلا سمپاد یا البرز بوده، یکی هم هست پیش دانشگاهیی 18 میلیون خرج کرده واسه دبیر و اینا، یکیم مثل من و خیلیای دیگه هستیم کلا 500 هزار تومن کتاب خریدیم.

اگه دبیرهاتون خود کتاب درسیو کار میکنن واقعا کار خوبی میکنن پس کلاسهارو برو و با دقت سرکلاس گوش بده. قبل کلاس و وقتی نشستی دبیر بیاد کتابو وا کن و اونچیزایی که میخواد بیاد درس بده رو حداقل کلیدواژه هاشو نگاه کن.
      من مثلا واسه دیفرانسیل اینکار میکردم و میدیدم استاد مثلا میخواد چیزی به اسم انتگرالو درس بده، این کنجکاوی قبل شروع درس واسم که انتگرال چیه خیلی کمکم میکرد که وقتی داره درس میده کامل بهش گوش بدم
      اینجوری زیاد لازم نبود بعدا درسو بخونم و میرفتم سراغ تست ها

دبیر خوب شاید در شرایطی به ادم کمک کنه اما دبیر بد نمیتونه کسی رو از هدفش دور نگه داره. شک نکن خودت بهترین استاد و راهنمای خودتی پس بدون توجه به اون حاشیه‌هاکار خودتو بکن و به هیچی فک نکن.

راستی هرچی ادم بزرگتر میشه هدفهاش هم بزرگتر میشه، سه سال دیگه داری os پاس میکنی تو دانشکده کامپیوتر و ثبت نام کردی واسه toefl که بری ucla. میای و این پست خودتو میخونی و به خودت میخندی. (از روی غرور)
      مرسی جدا خط اخرت چیزیه که این مدتا زیاد تو سرم میچرخه اتفاقا
      درمورد بند سوم ات بگم که با تدریس شون حتی نمیشه تمارین کتاب رو حل کرد، هندسه امار حسابان شیمی همه همینن،مثلا تکواژ رو من تو گزینه 2 فهمیدم چیه! اصلا معلم حتی در این حد پیش زمینه نداده بوده، یا مثلا مبحث قانون بیز رو تو احتمال اصلا درس نداده ، بقیه دروسم به همین ترتیب، مثلا جوریه که طرف شرق و غرب تشخیص نمیده ، بعد میاد تو نصف تایمی که من برگه شیمی رو دادم تو امتحانات خرداد، برگه شو میده؛چرا؟ چون تمام سوالات رو قبلا داشته
      فیزیک دهم هم همینجوری بوده ولی امسال یه دبیر فیزیک اومد و من تازه فهمیدم باید چجوری بخونم این درسو! در صورتی که من تماما با علاقه خودم به ریاضیات و فیزیک وارد رشته ریاضی شدم علارغم چیزایی که میشنیدم.
      با تمام این اوصاف نظرت اینه از تابستون از 0 شروع کنم میام بالا و مدرسه هم همینجا بمونم و راهو ادامه بدم؟

12. Top | #27
      کاربر نیمه فعال

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط ToPHaTt3aR نمایش پست ها
      مرسی جدا خط اخرت چیزیه که این مدتا زیاد تو سرم میچرخه اتفاقا
      درمورد بند سوم ات بگم که با تدریس شون حتی نمیشه تمارین کتاب رو حل کرد، هندسه امار حسابان شیمی همه همینن،مثلا تکواژ رو من تو گزینه 2 فهمیدم چیه! اصلا معلم حتی در این حد پیش زمینه نداده بوده، یا مثلا مبحث قانون بیز رو تو احتمال اصلا درس نداده ، بقیه دروسم به همین ترتیب، مثلا جوریه که طرف شرق و غرب تشخیص نمیده ، بعد میاد تو نصف تایمی که من برگه شیمی رو دادم تو امتحانات خرداد، برگه شو میده؛چرا؟ چون تمام سوالات رو قبلا داشته
      فیزیک دهم هم همینجوری بوده ولی امسال یه دبیر فیزیک اومد و من تازه فهمیدم باید چجوری بخونم این درسو! در صورتی که من تماما با علاقه خودم به ریاضیات و فیزیک وارد رشته ریاضی شدم علارغم چیزایی که میشنیدم.
      با تمام این اوصاف نظرت اینه از تابستون از 0 شروع کنم میام بالا و مدرسه هم همینجا بمونم و راهو ادامه بدم؟
      چرا همش میگی 0 ؟
      تو الان 0 نیستی که از 0 شروع کنی.
      الان به همین محیط عادت داری و اونقدر تفاوتی واست تو عوض کردن محیط ایجاد نمیشه، بیشتر ارامش و تمرکزتو بهم میریزه

همینجا راهتو ادامه بدی بهتره
      ویرایش توسط vahid75 : 25 خرداد 1397 در ساعت 01:10

13. Top | #28
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      چرا همش میگی 0 ؟
      تو الان 0 نیستی که از 0 شروع کنی.
      الان به همین محیط عادت داری و اونقدر تفاوتی واست تو عوض کردن محیط ایجاد نمیشه، بیشتر ارامش و تمرکزتو بهم میریزه

همینجا راهتو ادامه بدی بهتره
      0 مطلق نه، 0 حدی
      درسته صفر نیستم ولی اصلا اونجایی که باید باشم نیستم، مبهم شده برام یکم

صفحه 2 از 2 نخستنخست 12

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن