خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

نمایش نتایج: از 1 به 5 از 5
    1. Top | #1
      کاربر نیمه فعال

Khoshhalam
      نمایش مشخصات

سوال زمین شناسی ( درباره فصل ساخت های تکتونیکی و کوه زایی)

سلام دوستان وقت بخیر.

بچه ها, وقتی که یه شکل میدن و نوع گسل رو میپرسن, از کجا باید تشخیص بدیم که الان کدوم لایه روی اون یکیه و کدوم لایه بالا رفته و کدوم پایین؟

مثلا توی سوال زیر, از کجا فهمیدیم که کربونیفر و پرمین روی ژوراسیک و تریاس هستن؟
      ممنون میشم روش حل این سوالا رو یه نفر بگه.
      img_%DB%B2%DB%B0%DB%B1%DB%B8%DB%B0%DB%B6%DB%B0%DB%B9_%DB%B2%DB%B0%DB%B4%DB%B0%DB%B4%DB%B9-1.jpg

img_%DB%B2%DB%B0%DB%B1%DB%B8%DB%B0%DB%B6%DB%B0%DB%B9_%DB%B2%DB%B0%DB%B4%DB%B0%DB%B0%DB%B4-1.jpg

2. Top | #2
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      سلام.ببينيد اصلا نميخواد بي خودي روي سوال دقيق بشيد(درگير گسل كه تو توضيحاتش اورده نشيد).الان ميبينيد كه سمت چپ كربونيفره و سمت راست ژوراسيكه.پس لايه ها از چپ به راست از قديم به جديد ميرن.حالا بخوايم به ترتيب لايه هارو بگيم از چپ به راست :
      طبق گفته شكل اوليش كربونيفره
      لايه دوم،بعد از كربونيفر،پرمينه
      لايه سوم،بعد از پرمين،ترياسه
      لايه چهارم،بعد از ترياس،ژوراسيكه كه تو خود شكل ذكر شده
      حالا با توجه به شكل تونل توي لايه سوم حفر شده كه لايه سوم ترياسه.يعني در واقع براي اين فقط بايد توالي دوره هاي زمين شناسي رو خفظ ميبودين كه بدونيد دو لايه بين كربونيفر و ژوراسيك چيه
      اگه متوجه نشدين بگيد تا سعي كنم يه جور ديگه توضيح بدم

3. Top | #3
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      اون سوالایی که میگید برای تشخیص بالا و پایین لایه،مربوط به فرا دیواره و فرو دیواره هست که تو این سوال مطرح نیست. ولی اگه تو این سوال میخواین بدونید چرا گسل معکوس شده الان بهتون میگم:
      همون طور که میبینید بین لایه دوم و سوم گسل ایجاد شده و همون طور که واضحه لایه دوم روی لایه سوم قرار گرفته. طبق اصل نیکولاس استنو،اگه اتفاقی نیوفتاده باشه و لایه ها عادی باشن،لایه های زیرین قدیمی تر از لایه های بالایی هستن.ولی این جا میبینیم که پرمین روی تریاس قرار گرفته و پرمین از تریاس قدیمی تره.پس گسل عادی نیست و معکوسه.ولی اگه توی فرا دیواره و فرو دیواره مشکل دارین بهم بگید دقیقا تو چه جور سوالاتی مشکل دارین.چون خوشبختانه بالاخره با کلنجار رفتن با کلی تست تونستم فرا دیواره و فرو دیواره رو تشخیص بدم و مسائلشو بفهمم خخخخ

4. Top | #4
      کاربر نیمه فعال

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط aa79 نمایش پست ها
      اون سوالایی که میگید برای تشخیص بالا و پایین لایه،مربوط به فرا دیواره و فرو دیواره هست که تو این سوال مطرح نیست. ولی اگه تو این سوال میخواین بدونید چرا گسل معکوس شده الان بهتون میگم:
      همون طور که میبینید بین لایه دوم و سوم گسل ایجاد شده و همون طور که واضحه لایه دوم روی لایه سوم قرار گرفته. طبق اصل نیکولاس استنو،اگه اتفاقی نیوفتاده باشه و لایه ها عادی باشن،لایه های زیرین قدیمی تر از لایه های بالایی هستن.ولی این جا میبینیم که پرمین روی تریاس قرار گرفته و پرمین از تریاس قدیمی تره.پس گسل عادی نیست و معکوسه.ولی اگه توی فرا دیواره و فرو دیواره مشکل دارین بهم بگید دقیقا تو چه جور سوالاتی مشکل دارین.چون خوشبختانه بالاخره با کلنجار رفتن با کلی تست تونستم فرا دیواره و فرو دیواره رو تشخیص بدم و مسائلشو بفهمم خخخخ

خیلییی ممنون! اهان پس نباید خیلی ریز شم...
      نه کاملا متوجه شدم. مرسی

برای تشخیص فرادیواره و... مشکل داشتم, ولی امروز یه سری ویدیو کوتاه از اقای چلاجور توی سایت گزینه دو دیدم, توشون گفت این سطح شیب دارو مثل یه سرسره در نظر بگیرین, هرچی پشت سرسره اس میشه فرودیواره و هرچی جلوشه میشه فرا دیواره. همین! وقتی اینو دیدم بیشتر سوالارو تونستم حل کنم!
      (کلا اگه کسی داره این تاپیکو میخونه و توی بعضی قسمتای زمین ابهام داره, پیشنهاد میکنم یه سری به این ویدیوها که گفتم بزنه)

بازم خیلی ممنونم, کلا امیدم این بود که شما بیاین و جواب سوالمو بدین, چون تنها شخص زمین بخونی که توی این مدت توی انجمن اعلام وجود کرده شما بودین!

5. Top | #5
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Sonnet نمایش پست ها
      خیلییی ممنون! اهان پس نباید خیلی ریز شم...
      نه کاملا متوجه شدم. مرسی

برای تشخیص فرادیواره و... مشکل داشتم, ولی امروز یه سری ویدیو کوتاه از اقای چلاجور توی سایت گزینه دو دیدم, توشون گفت این سطح شیب دارو مثل یه سرسره در نظر بگیرین, هرچی پشت سرسره اس میشه فرودیواره و هرچی جلوشه میشه فرا دیواره. همین! وقتی اینو دیدم بیشتر سوالارو تونستم حل کنم!
      (کلا اگه کسی داره این تاپیکو میخونه و توی بعضی قسمتای زمین ابهام داره, پیشنهاد میکنم یه سری به این ویدیوها که گفتم بزنه)

بازم خیلی ممنونم, کلا امیدم این بود که شما بیاین و جواب سوالمو بدین, چون تنها شخص زمین بخونی که توی این مدت توی انجمن اعلام وجود کرده شما بودین!
      قربان شما.کاری نکردم.آره اینم نشونه خوبیه.منم واسه خودم یه نشونه هایی گذاشتم.شما هم رو همین نشونه پیش برید.راستی چه خوب شد که تگ کردین وگرنه اصلا نمیدیدم.چون موضوعا سریع میان رو!!

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)