خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

نمایش نتایج: از 1 به 14 از 14
    1. Top | #1
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات

Angry منابع دروس عمومی نظام جدید

سلام
      شاید حالتون ازاین تاپیک منابع به هم خورده باشه ولی من انجمن رو نگاه کردم زیاد راجب دروس عمومی حرفی زده نشده من خودم زیاد تحقیق نکردم راجب منابع به خصوص برای دینی زبان عربی اگه کسی تحقیق کرده و منابع شو انتخاب کرده ممنون میشم به منم بگه

2. Top | #2
      کاربر انجمن

Mehrabon
      نمایش مشخصات
      به نظرم برای عمومی ها باید بگذاریم کتاب 12ام بیاد یه کتاب جامع بگیریم تا کتاب سال به سال
      یا مثلا ادبیات موضوعی که خوب الان کامل نیس چون 12 ام نیومده
      در مورد منابعم که اصلا در مورد نظام جدیدا اصلا پستی نیس که منابع رو کامل بحث کرده باشه که ادم بدونه چی بخره الانم کتابهای ما ماشالله خدای اشتباه داشتنن

3. Top | #3
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      منابع خودم واسه عمومی ها صرفا جهت اطلاع :

فارسی :
      سیرتاپیاز (فقط واسه معنی بیت و آرایه ها) + خیلی سبز (واسه تست زنی و مفهوم بیت ها)
      عربی :
      میکرو
      دین و زندگی :
      آبی قلمچی (صرفا واسه تست زنی )
      زبان خارجه :
      خیلی سبز (زیاد باهاش راحت نبودم) + مبتکران (فوق العاده است)

واسه فارسی علاوه بر درس به درس خوندن واسه آزمون ها باید موضوعی هم کار کنی....
      واسه موضوعی فعلا هیچ کتابی منتشر نشده ولی می تونی از نشر الگو (نظام قدیم) استفاده کنی ....
      هرشب بمدت یک ساعت بصورت منظم کار کن:
      روز های زوج ⏪ هر شب آرایه + Reading
      روز های فرد ⏪ هرشب قرابت + تست لغات زبان

4. Top | #4
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Sina1030 نمایش پست ها
      منابع خودم واسه عمومی ها صرفا جهت اطلاع :

فارسی :
      سیرتاپیاز (فقط واسه معنی بیت و آرایه ها) + خیلی سبز (واسه تست زنی و مفهوم بیت ها)
      عربی :
      میکرو
      دین و زندگی :
      آبی قلمچی (صرفا واسه تست زنی )
      زبان خارجه :
      خیلی سبز (زیاد باهاش راحت نبودم) + مبتکران (فوق العاده است)

واسه فارسی علاوه بر درس به درس خوندن واسه آزمون ها باید موضوعی هم کار کنی....
      واسه موضوعی فعلا هیچ کتابی منتشر نشده ولی می تونی از نشر الگو (نظام قدیم) استفاده کنی ....
      هرشب بمدت یک ساعت بصورت منظم کار کن:
      روز های زوج ⏪ هر شب آرایه + Reading
      روز های فرد ⏪ هرشب قرابت + تست لغات زبان
      سلام
      من زبان خیلی سبز دارم میشه درمورد مبتکران بگی چه تفاوت هایی داره؟
      درمورد فارسی هم سیزتاپیاز دارم چون شما خیلی سبز داری به نظرت تستهایه سیرتاپیاز به درد نمیخوره؛
      (ارایه هاشو میدونم چون اصلا تست ارایه نداره)
      عربی میکرو درسنامه کامل داره؟
      و دینی قلمچی یکی از دوستام داشت من یه نگاه که انداختم انگار تست های کنکور زیاد داشت ولی بعضیاش یه خورده بی ربط بودن درسته؟

5. Top | #5
      کاربر نیمه فعال

Mamoli
      نمایش مشخصات
      سینا ترازت بالاست؟؟؟ فک کنم حتما بالای 6500 باشه. یکمی درمورد درس خوندنت توضیح میدی؟؟ و اینکه تایم مطالعت چقدره؟؟؟ درمورد خوابت هم بگو. و مشاور هم داری؟؟
      ویرایش توسط saleh120 : 18 خرداد 1397 در ساعت 13:00

6. Top | #6
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Arshia Afzali نمایش پست ها
      سلام
      من زبان خیلی سبز دارم میشه درمورد مبتکران بگی چه تفاوت هایی داره؟
      درمورد فارسی هم سیزتاپیاز دارم چون شما‌‌‌‌‌‌ خیلی سبز داری به نظرت تستهایه سیرتاپیاز به درد نمیخوره؛
      (ارایه هاشو میدونم چون اصلا تست ارایه نداره)
      عربی میکرو درسنامه کامل داره؟
      و دینی قلمچی یکی از دوستام داشت من یه نگاه که انداختم انگار تست های کنکور زیاد داشت ولی بعضیاش یه خورده بی ربط بودن درسته؟
      سلام.
      هردوشون خوبن اما واسه من مبتکران خوب تر بود...
      درسنامه های مبتکران بیشتر بود و اگر هم تست نمی زدی همه چیز رو یاد می گرفتی ....
      تست های مبتکران طبقه بندی شده بود (مثل کتاب های میکرو) مثلا تست های لغات رو بترتیب اینطور طبقه بندی کرده بود:
      تست های سطح اول
      تست های از لغات حاشیه ، تمرینات کتاب و کتاب کار
      تست های سطح دوم (نوادگان شکسپیر) ⏪ این تست ها یکم سخت ترن
      تست های مروری از درس های گذشته
      تست های کنکور
      تازه با این حال تست هاشم اون قدری نبود که نرسی همشونو کار کنی ، بلکه خیلی هم متعادل بودن....
      توی پاسخنامه های مبتکران نکاتی رو در قالب جدول بیان می کرد (مثل فیزیک میکرو) برخلاف خیلی سبز زبان...
      درسنامه ی لغات مبتکران جامع تر بود.... از لحاظ تست های Reading و کلوز تست هیچ فرقی با نداشتند هردوشون عالی بودند....

در مورد فارسی بله سیرتاپیاز تست هاش اصلا بدرد نمی خوردند و اینو بگم که من اول از همه واسه فارسی سیرتاپیاز رو خریده بودم وقتی می رفتم تست هاشو حل کنم ، بخش لغات و املاش خوب بود ولی تست های بخش آرایه و قرابتش اصلا استاندارد نبودند واسه همین رفتم خیلی سبز رو هم خریدم واسه تست .... (خیلی سبز به تنهایی پاسخگو نیست)

عربی میکرو درس نامه ی قواعدش بله کامله ولی در درسنامه های بخش ترجمه اش معنای بعضی از عبارات مهم رو تو جدول رو آورده نه همشو واسه همین اگه عربی از نظر ترجمه مشکل داری سیرتاپیاز بهتره (مثل کلاغ سپید ترجمه ی خط به خط کتاب رو نوشته) ...
      البته میکرو عربی از نظر تست ، هم قواعد و هم ترجمه اش کامله....

واسه دینی هم که گفتم صرفا واسه تست داشتمش یعنی اگه اصلا منبعی واسه دینی نداشتم باز به همون درصدا تو آزمون می رسیدم .... دلیل داشتن این کتاب این بود که تو شهرمون (جوانرود) به تراز برتر ها پنج تا کتاب آبی می دادند که دینی هم توش بود.... همین
      تستای بخش کنکور‌ و کانونش عاالی بودن ولی تألیفی هاش زیاد جالب نبودند....
      موفق باشی
      ویرایش توسط Sina1030 : 18 خرداد 1397 در ساعت 18:38

7. Top | #7
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط saleh120 نمایش پست ها
      سینا ترازت بالاست؟؟؟ فک کنم حتما بالای 6500 باشه. یکمی درمورد درس خوندنت توضیح میدی؟؟ و اینکه تایم مطالعت چقدره؟؟؟ درمورد خوابت هم بگو. و مشاور هم داری؟؟
      تراز که زیاد ملاک نیست ولی خب بنده نسبت به دهم خیلی پیشرفت کردم دلیلش فقط شروع کردن بود....
      میانگین ترازم هم یازدهم 6900 بود ....
      سوال دومت خیلی کلیه واسه همین فقط می تونم جواب کلی بهت بدم ....
      ببین واسه درس خوندن چیز خاصی لازم نیست بکنی یه جا واسه درس خوندنت انتخاب کن و بشین پای درست ....
      ولی خب باید کم کم و آهسته جلو بری تا تو ادامه ی مسیر زده نشی (رهرو آن نیست که گهی تند و گهی خسته رود رهرو آن است که آهسته و پیوسته رود)...
      واسه درس خوندن باید علاوه بر تلاش و زحمت مسیر درست رو هم بلد باشی نه صرفا تلاش....
      چون اگه مسیرت اشتباه باشه و واسش هم زحمت بکشی دیگه باید بگم داری ****** می ری....
      مسیر درست هر درس منظورم نحوه ی صحیح خواندن هر درس هستش که برای همه یکسان نیست باید بری تو اینترنت جسنجو کنی ، از این و اون بپرسی تا نحوه خوندن هر درس گیرت بیاد؛ حالاست که باید تلاش کرد چون مسیر درست رو پیدا کردی.... البته باید تو این مسیر برنامه ریزی هم کنی یعنی چی ؟ یعنی مثلا بدونی که امروز ، فردا ، پس فردا و .... باید چه درس هایی رو تموم کنی اونم تو چه زمانی و چه مباحثی....
      اگه متوسط یا متوسط رو به بالا هستی از خریدن سی دی و دی وی دی خودداری کن چون بیشتر وقت تلف کردنه ولی اگه ضعیفی ، هیچ که وقت تلف کردن نیست بلکه خوبم هست و یه نیرو محرکه ای واسه درس خوندنت میشه....
      من خودم بطور متوسط روزی 6 تا 9 ساعت مطالعه دارم....
      ساعت خواب هم بیشتر روزا 7 ساعت هستش (6 ساعت خواب شب + 1 ساعت خواب بعد از ظهر)
      مشاور ندارم و نیاز هم ندارم.....
      موفق باشی ❤

8. Top | #8
      mlt
      کاربر باسابقه

Mamoli
      نمایش مشخصات
      زبان مبتکران لغاتش کامله؟یعنی دیگه نیاز به لقمه لغات عربی مهروماه بگیریم؟
      سلام.
      هردوشون خوبن اما واسه من مبتکران خوب تر بود...
      درسنامه های مبتکران بیشتر بود و اگر هم تست نمی زدی همه چیز رو یاد می گرفتی ....
      تست های مبتکران طبقه بندی شده بود (مثل کتاب های میکرو) مثلا تست های لغات رو بترتیب اینطور طبقه بندی کرده بود:
      تست های سطح اول
      تست های از لغات حاشیه ، تمرینات کتاب و کتاب کار
      تست های سطح دوم (نوادگان شکسپیر) ⏪ این تست ها یکم سخت ترن
      تست های مروری از درس های گذشته
      تست های کنکور
      تازه با این حال تست هاشم اون قدری نبود که نرسی همشونو کار کنی ، بلکه خیلی هم متعادل بودن....
      توی پاسخنامه های مبتکران نکاتی رو در قالب جدول بیان می کرد (مثل فیزیک میکرو) برخلاف خیلی سبز زبان...
      درسنامه ی لغات مبتکران جامع تر بود.... از لحاظ تست های Reading و کلوز تست هیچ فرقی با نداشتند هردوشون عالی بودند....

در مورد فارسی بله سیرتاپیاز تست هاش اصلا بدرد نمی خوردند و اینو بگم که من اول از همه واسه فارسی سیرتاپیاز رو خریده بودم وقتی می رفتم تست هاشو حل کنم ، بخش لغات و املاش خوب بود ولی تست های بخش آرایه و قرابتش اصلا استاندارد نبودند واسه همین رفتم خیلی سبز رو هم خریدم واسه تست .... (خیلی سبز به تنهایی پاسخگو نیست)

عربی میکرو درس نامه ی قواعدش بله کامله ولی در درسنامه های بخش ترجمه اش معنای بعضی از عبارات مهم رو تو جدول رو آورده نه همشو واسه همین اگه عربی از نظر ترجمه مشکل داری سیرتاپیاز بهتره (مثل کلاغ سپید ترجمه ی خط به خط کتاب رو نوشته) ...
      البته میکرو عربی از نظر تست ، هم قواعد و هم ترجمه اش کامله....

واسه دینی هم که گفتم صرفا واسه تست داشتمش یعنی اگه اصلا منبعی واسه دینی نداشتم باز به همون درصدا تو آزمون می رسیدم .... دلیل داشتن این کتاب این بود که تو شهرمون (جوانرود) به تراز برتر ها پنج تا کتاب آبی می دادند که دینی هم توش بود.... همین
      تستای بخش کنکور‌ و کانونش عاالی بودن ولی تألیفی هاش زیاد جالب نبودند....
      موفق باشی

9. Top | #9
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط ارش.ف نمایش پست ها
      زبان مبتکران لغاتش کامله؟یعنی دیگه نیاز به لقمه لغات عربی مهروماه بگیریم؟
      بله کامله...

10. Top | #10
      کاربر نیمه فعال

Mamoli
      نمایش مشخصات
      تراز که زیاد ملاک نیست ولی خب بنده نسبت به دهم خیلی پیشرفت کردم دلیلش فقط شروع کردن بود....
      میانگین ترازم هم یازدهم 6900 بود ....
      سوال دومت خیلی کلیه واسه همین فقط می تونم جواب کلی بهت بدم ....
      ببین واسه درس خوندن چیز خاصی لازم نیست بکنی یه جا واسه درس خوندنت انتخاب کن و بشین پای درست ....
      ولی خب باید کم کم و آهسته جلو بری تا تو ادامه ی مسیر زده نشی (رهرو آن نیست که گهی تند و گهی خسته رود رهرو آن است که آهسته و پیوسته رود)...
      واسه درس خوندن باید علاوه بر تلاش و زحمت مسیر درست رو هم بلد باشی نه صرفا تلاش....
      چون اگه مسیرت اشتباه باشه و واسش هم زحمت بکشی دیگه باید بگم داری ****** می ری....
      مسیر درست هر درس منظورم نحوه ی صحیح خواندن هر درس هستش که برای همه یکسان نیست باید بری تو اینترنت جسنجو کنی ، از این و اون بپرسی تا نحوه خوندن هر درس گیرت بیاد؛ حالاست که باید تلاش کرد چون مسیر درست رو پیدا کردی.... البته باید تو این مسیر برنامه ریزی هم کنی یعنی چی ؟ یعنی مثلا بدونی که امروز ، فردا ، پس فردا و .... باید چه درس هایی رو تموم کنی اونم تو چه زمانی و چه مباحثی....
      اگه متوسط یا متوسط رو به بالا هستی از خریدن سی دی و دی وی دی خودداری کن چون بیشتر وقت تلف کردنه ولی اگه ضعیفی ، هیچ که وقت تلف کردن نیست بلکه خوبم هست و یه نیرو محرکه ای واسه درس خوندنت میشه....
      من خودم بطور متوسط روزی 6 تا 9 ساعت مطالعه دارم....
      ساعت خواب هم بیشتر روزا 7 ساعت هستش (6 ساعت خواب شب + 1 ساعت خواب بعد از ظهر)
      مشاور ندارم و نیاز هم ندارم.....
      موفق باشی ❤
      ممنون از راهنماییت. چند تا سوال دیگه: چطوری تنظیم میکنی که بعداز ظهر بعد یه ساعت بیدار بشی؟؟؟ میشه دقیق تر بگی چند ساعت میخونی؟؟ منظورم روزای مدرسه و روزای تعطیل هست

11. Top | #11
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      ممنون از راهنماییت. چند تا سوال دیگه: چطوری تنظیم میکنی که بعداز ظهر بعد یه ساعت بیدار بشی؟؟؟ میشه دقیق تر بگی چند ساعت میخونی؟؟ منظورم روزای مدرسه و روزای تعطیل هست
      خواهش می کنم....
      خب درمورد سوال اولت کار خاصی انجام نمی دم فقط ساعتو کوک می کنم کنار خودم قرارش می دم ؛ ولی راستشو بخوای اون مواقعی که ساعت زنگ می خوره و بیدار میشی خیلی سخته بلند شی بری آبی به سر و صورتت بزنی ولی وقتی که برنامه داشته باشی اونوقته که وجدانت بیدارت می کنه
      چون می دونی که اگر بیدار نشی و نری سر درس هات از برنامه عقب میوفتی و برنامه ای رو که مثلا دیروز نوشتی ****** میره....
      البته چنتا روش هست که دوستام بهم گفتن می تونی انجامشون بدی:
      مثلا اینکه ساعت یا گوشی رو ، روی یه جای بلند (مثل بالای قفسه ها ، کمد یا ...) که تقریبا 2 دو متری ارتفاع داشته باشه قرار بدی.
      یا به خانوادت بگی که فلان ساعت تو رو بیدار کنن و اگه بیدار نشدی ، به روش خودشون بیدارت کنن☺
      یه راه دیگه هم هست اینکه با چنتا از دوستات قرار بذاری که هر روز ساعت فلان به همدیگه زنگ بزنید و همدیگه رو بیدار کنین این روش خیلی خوبه چون وقتی بیدار نشی حس می کنی که از اونا عقب افتادی ....

ساعت مطالعه :
      روزایی که مدرسه می رم ⏪ 6 تا 7 ساعت
      روزایی که مدرسه ندارم (تابستان) ⏪ 8 تا 10 ساعت

موفق باشی❤

12. Top | #12
      mlt
      کاربر باسابقه

Mamoli
      نمایش مشخصات
      منظورم لقمه زبان بود گفتم عربی
      بله کامله...

13. Top | #13
      کاربر نیمه فعال

Mamoli
      نمایش مشخصات
      خواهش می کنم....
      خب درمورد سوال اولت کار خاصی انجام نمی دم فقط ساعتو کوک می کنم کنار خودم قرارش می دم ؛ ولی راستشو بخوای اون مواقعی که ساعت زنگ می خوره و بیدار میشی خیلی سخته بلند شی بری آبی به سر و صورتت بزنی ولی وقتی که برنامه داشته باشی اونوقته که وجدانت بیدارت می کنه ������
      چون می دونی که اگر بیدار نشی و نری سر درس هات از برنامه عقب میوفتی و برنامه ای رو که مثلا دیروز نوشتی ****** میره....
      البته چنتا روش هست که دوستام بهم گفتن می تونی انجامشون بدی:
      مثلا اینکه ساعت یا گوشی رو ، روی یه جای بلند (مثل بالای قفسه ها ، کمد یا ...) که تقریبا 2 دو متری ارتفاع داشته باشه قرار بدی.
      یا به خانوادت بگی که فلان ساعت تو رو بیدار کنن و اگه بیدار نشدی ، به روش خودشون بیدارت کنن☺
      یه راه دیگه هم هست اینکه با چنتا از دوستات قرار بذاری که هر روز ساعت فلان به همدیگه زنگ بزنید و همدیگه رو بیدار کنین این روش خیلی خوبه چون وقتی بیدار نشی حس می کنی که از اونا عقب افتادی ....

ساعت مطالعه :
      روزایی که مدرسه می رم ⏪ 6 تا 7 ساعت
      روزایی که مدرسه ندارم (تابستان) ⏪ 8 تا 10 ساعت

موفق باشی❤
      مدرسه ی شما ساعت 12/30 تموم میشه یا ساعت2؟؟؟؟ اگه ساعت 2 تموم میشه چطوری تنظیم میکنی که 7 ساعت بخونی؟؟ برای من خیلی سخته چون مدرسمون ساعت 2 تموم میشه. میشه راهنمایی کنی

14. Top | #14
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      مدرسه ی شما ساعت 12/30 تموم میشه یا ساعت2؟؟؟؟ اگه ساعت 2 تموم میشه چطوری تنظیم میکنی که 7 ساعت بخونی؟؟ برای من خیلی سخته چون مدرسمون ساعت 2 تموم میشه. میشه راهنمایی کنی
      ساعت 2...
      خب وقتی بر می گشتم خونه و ناهار می خوردم می شد ساعت 3 تقریبا....
      1 ساعت هم می خوابیدم و در کل 4 یا 4/15 ساعت مطالعه ام شروع می شد....
      بعد تا موقع شام درس می خوندم (البته هر یک و نیم ساعت مطالعه یه ربع استراحت میکردم) بعد از شام بلافاصله نمی رفتم سر درس بلکه نیم ساعت (بعضی وقتا یک ساعت) بعد از شام درس رو شروع می کردم ....
      فقط اینو بگم که چون بعد از ظهرا می خوابیدم شبا خوابم نمی اومد در نتیجه شبا تا ساعت 2 بامداد درس می خوندم....

یکم سخته چون کمی برنامت فشرده می شه !!!
      راستی کلاس زبان ، قرآن ، باشگاه و... رو ترک کرده بودم....

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن