خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 1 به 15 از 18
    1. Top | #1
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات

Post سختی های مسیر پزشکی

سلام
      این تاپیک رو زدم که کسایی که دارن پزشکی میخونن یا اطلاع دارن درباره اینکه چه سختیایی داره اطلاعاتشون رو بدن
      چون به نظرم خیلی ازما از جمله خودم با این فکر که واقعا به پزشکی علاقه داریم وارد تجربی شدیم درحالی که زیاد به این فکر نکردیم که چه مشکلاتی رو درپیش داریم البته من منظورم بعد کنکوره

2. Top | #2
      کاربر باسابقه

Maghror
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Arshia Afzali نمایش پست ها
      سلام
      این تاپیک رو زدم که کسایی که دارن پزشکی میخونن یا اطلاع دارن درباره اینکه چه سختیایی داره اطلاعاتشون رو بدن
      چون به نظرم خیلی ازما از جمله خودم با این فکر که واقعا به پزشکی علاقه داریم وارد تجربی شدیم درحالی که زیاد به این فکر نکردیم که چه مشکلاتی رو درپیش داریم البته من منظورم بعد کنکوره
      شللللل بگیرییییی سختی نداره

3. Top | #3
      کاربر نیمه فعال

Mamoli
      نمایش مشخصات
      سلام
      سلام.پزشکی از روزی که تصمیم میگیری تو کنکور قبول بشی تا روزی که مدرک فوق تخصصت رو بهت میدن همش سختیه و بدون علاقه امکان نداره کسی بتونه پیش بره.البته سختی شیرینی داره! وقتی قبول بشی با توجه به چارت جدید رشته پزشکی که طول تحصیلش 6.5 سال شده 2 سال رو درسای علوم پایه میخونی که خب بعضا درسای دشواری هستن مثل فیزیو لوژی اناتومی و بیوشیمی و ... بعد از 2 سال تو یه ازمون شرکت میکنی از درسای علوم پایه به نام ازمون علوم پایه.وقتی تو این ازمون حد نصابش رو کسب کنی میتونی وارد دوره فیزیوپاتولوژی بشی که تا جایی که میدونم حداکثر دو یا سه بار میتونی این ازمون علوم پایه رو شرکت کنی و اگه قبول نشی دیگه با تحصیلات پزشکی خداحافظی میکنی!

مرحله دوم فیزیوپاتولوژی فکر میکنم دو نیمسال هست که تقریبا دیگه وارد حوزه بالینی میشین یه سری درسا رو تئوری عملی دارین. حدودا سه سال از پزشکیت تا اینجا میگذره بعدش هم دیگه دوره های کار اموزی (استاژر) و کارورزی (انترن) که هر کدوم از اینا باز برای رسیدن به مرحله بعدش باید مثل علوم پایه ازمون بدی تو دوره انترنی دیگه شما رو خانوم / اقای دکتر صدا میکنند! و تقریبا دیگه مسئولیت دار میشین تو بیمارستان! بعد همه اینها فکر میکنم باید در یک ازمون صلاحیت بالیی شرکت کنید که اسمش روش هست دیگه صلاحیتتون مشخص بشه از پزشک شدن.تا این ازمون رو شرکت نکنید نمیدونید وارد دوره تخصص بشین.

بعد هم که دو سال طرح باید برین که دیگه کجا باشه خدا و پارتی میدونه! بودن خیلی هایی که جاهایی طرح گذروندن که مردمش اصلا نمیدونستن بهداشت یعنی چی. خب طبیعیه که خدمت تو این مناطق دشوار تره

بعد طرح هم بخوای ازمون تخصص بدی هم دوباره با یک هفت خوان روبرو میشی.اولش که ازمون تخصص هم متاسفانه سهمیه زیاد داره اینجور که یک پزشک متخصص میگفت.سهمیه ایثارگران زیاد شده + سهمیه المپیادیهای پزشکی + سهمیه 2.5 درصد برتر ازمونهای دوره پزشکی عمومی تو کشور + سهمیه مناطق محروم + سهمیه آقازادگان() + سهمیه آزاد. قبولی این ازمون بسیار دشواره و اینکه تا جایی که من میدونم چند سال پیش حتی سوالاش قبل ازمون لو رفته بود که بعید نیست الانم ....

به هر حال وقتی از این خوان آزمون به سلامت عبور کردی که قبولی سختی داره و پذیرشش کم .اون وقت میشی رزیدنت که بسته به رشته قبولیت بین 3 تا 6 سال باید درس بخونی و تو بیمارستان باشی.دوره ای طولانی و طاقت فرسا بعضی تخصصها 3 ساله بیشترشون مثل چشم 4 ساله جراحی مغز و اعصاب هم 5 تا 6 سال هست طول دوره اش.این دوره دیگه شوخی بردار نیست و جیگر دکتر رو در میارن خدایی.ما از اقواممون رزیدنت جراحی مغز و اعصاب شهید بهشتی هست میگه اینقدر سرمون شلوغه تو بیمارستان که فرصت اینکه یه لیوان آب بخوریم نداریم.حتی میگفت برای رزیدنتها وعده غذایی ناهار یه چیز تعریف نشدس! تو این دوره هم بهت ماهی حدودا یک میلیون حقوق میدن که نسبت به حجم کار اصلا به چشم نمیاد.تا پایان دوره هم حق کار کردن بیرون رو نداری .بعد از اینکه همه این مراحل رو گذروندی اون وقت دیگه خوشبختی بهت چشمک میزنه

در کل یه چیزی حدود 10 تا 15 سال باید تایم م بزاری برا پزشکی خوندن و طرح و تخصص رفتن

اگه جایی رو اشتباه گفتم دوستان اصلاح کنند.سپاس

ویرایش توسط alk1370 : 17 خرداد 1397 در ساعت 10:09

4. Top | #4
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط alk1370 نمایش پست ها
      سلام.پزشکی از روزی که تصمیم میگیری تو کنکور قبول بشی تا روزی که مدرک فوق تخصصت رو بهت میدن همش سختیه و بدون علاقه امکان نداره کسی بتونه پیش بره.البته سختی شیرینی داره! وقتی قبول بشی با توجه به چارت جدید رشته پزشکی که طول تحصیلش 6.5 سال شده 2 سال رو درسای علوم پایه میخونی که خب بعضا درسای دشواری هستن مثل فیزیو لوژی اناتومی و بیوشیمی و ... بعد از 2 سال تو یه ازمون شرکت میکنی از درسای علوم پایه به نام ازمون علوم پایه.وقتی تو این ازمون حد نصابش رو کسب کنی میتونی وارد دوره فیزیوپاتولوژی بشی که تا جایی که میدونم حداکثر دو یا سه بار میتونی این ازمون علوم پایه رو شرکت کنی و اگه قبول نشی دیگه با تحصیلات پزشکی خداحافظی میکنی!

مرحله دوم فیزیوپاتولوژی فکر میکنم دو نیمسال هست که تقریبا دیگه وارد حوزه بالینی میشین یه سری درسا رو تئوری عملی دارین. حدودا سه سال از پزشکیت تا اینجا میگذره بعدش هم دیگه دوره های کار اموزی (استاژر) و کارورزی (انترن) که هر کدوم از اینا باز برای رسیدن به مرحله بعدش باید مثل علوم پایه ازمون بدی تو دوره انترنی دیگه شما رو خانوم / اقای دکتر صدا میکنند! و تقریبا دیگه مسئولیت دار میشین تو بیمارستان! بعد همه اینها فکر میکنم باید در یک ازمون صلاحیت بالیی شرکت کنید که اسمش روش هست دیگه صلاحیتتون مشخص بشه از پزشک شدن.تا این ازمون رو شرکت نکنید نمیدونید وارد دوره تخصص بشین.

بعد هم که دو سال طرح باید برین که دیگه کجا باشه خدا و پارتی میدونه! بودن خیلی هایی که جاهایی طرح گذروندن که مردمش اصلا نمیدونستن بهداشت یعنی چی. خب طبیعیه که خدمت تو این مناطق دشوار تره

بعد طرح هم بخوای ازمون تخصص بدی هم دوباره با یک هفت خوان روبرو میشی.اولش که ازمون تخصص هم متاسفانه سهمیه زیاد داره اینجور که یک پزشک متخصص میگفت.سهمیه ایثارگران زیاد شده + سهمیه المپیادیهای پزشکی + سهمیه 2.5 درصد برتر ازمونهای دوره پزشکی عمومی تو کشور + سهمیه مناطق محروم + سهمیه آقازادگان() + سهمیه آزاد. قبولی این ازمون بسیار دشواره و اینکه تا جایی که من میدونم چند سال پیش حتی سوالاش قبل ازمون لو رفته بود که بعید نیست الانم ....

به هر حال وقتی از این خوان آزمون به سلامت عبور کردی که قبولی سختی داره و پذیرشش کم .اون وقت میشی رزیدنت که بسته به رشته قبولیت بین 3 تا 6 سال باید درس بخونی و تو بیمارستان باشی.دوره ای طولانی و طاقت فرسا بعضی تخصصها 3 ساله بیشترشون مثل چشم 4 ساله جراحی مغز و اعصاب هم 5 تا 6 سال هست طول دوره اش.این دوره دیگه شوخی بردار نیست و جیگر دکتر رو در میارن خدایی.ما از اقواممون رزیدنت جراحی مغز و اعصاب شهید بهشتی هست میگه اینقدر سرمون شلوغه تو بیمارستان که فرصت اینکه یه لیوان آب بخوریم نداریم.حتی میگفت برای رزیدنتها وعده غذایی ناهار یه چیز تعریف نشدس! تو این دوره هم بهت ماهی حدودا یک میلیون حقوق میدن که نسبت به حجم کار اصلا به چشم نمیاد.تا پایان دوره هم حق کار کردن بیرون رو نداری .بعد از اینکه همه این مراحل رو گذروندی اون وقت دیگه خوشبختی بهت چشمک میزنه

در کل یه چیزی حدود 10 تا 15 سال باید تایم م بزاری برا پزشکی خوندن و طرح و تخصص رفتن

این که پزشکی سختی های خودش رو داره چیزی هست که بر کسی پوشیده نیست
      ولی داداش فکر کنم شما بهت بد اطلاعات دادن
      من میشناسم کسی رو که فقط تا قبولی خوند
      بعدش دیگه کلا یا شمال بود یا انتالیا یا باکو یا پارتی خلاصه همه کار کرد الا درس خوندنه
      نمیگم پزشکی سختی نداره ولی اینطوری هم نیست که شما گفتید
      چوكشتي بي ناخدا به سينه ی دريا دلم

5. Top | #5
      کاربر نیمه فعال

Mamoli
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط _.Reza._ نمایش پست ها
      بعدش دیگه کلا یا شمال بود یا انتالیا یا باکو یا پارتی خلاصه همه کار کرد الا درس خوندنه
      والا اینا چیزایی بود که مستقیما از دانشجوهای پزشکی و رزیدنتها و پزشکا شنیدم. اکثرا از سختی ها و مشکلاتش مینالیدن.یه مستندی رو یه دانشجوی پزشکی ساخته به اسم راه قریب.اینو تو نت سرچ کن ببین دانشجوهای پزشکی و رزیدنتا چی میگن!

اون نفری که شما میگی شاید از اون افرادی بوده که نور چشم مملکت بودن البته خب شاید تو شهرستانا سختیهای پزشکی کمتر باشه نسبت به کلان شهرها.اونی که مثلا پزشکی جیرفت میخونه با اونی که پزشکی تهران میخونه لزوما یه جور نیستن که حجم بیمارایی که میرن تهران با بیمارستان شهرستان اصلا قابل قیاس نیست!

6. Top | #6
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

Mamoli
      نمایش مشخصات
      اگ کسی ب هوای رفتن ب مسکو و تایلند و جزایر لانگرهاوس ببخشید جزایر هاوایی میخاد پزشکی بخونه بهتر بره ی رشته بدون کنکور تو پیام نور علی اباد کتول بخونه هم وقت ازاد بیشتری داره هم کار اسون تری !! فرصت درو *** بازی بیشتری هم خواهد داشت !!! هر رشته ای هر چن سخت وقت برای تفریح داره ولی دیگ نباید فقط فک کنی ی کنکور و تمام

پای دوست داشتنت ایستاده‌ام...
      مثلِ درختِ کاج
      روبروی پاییز...

7. Top | #7
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      والا اینا چیزایی بود که مستقیما از دانشجوهای پزشکی و رزیدنتها و پزشکا شنیدم. اکثرا از سختی ها و مشکلاتش مینالیدن.یه مستندی رو یه دانشجوی پزشکی ساخته به اسم راه قریب.اینو تو نت سرچ کن ببین دانشجوهای پزشکی و رزیدنتا چی میگن!

اون نفری که شما میگی شاید از اون افرادی بوده که نور چشم مملکت بودن البته خب شاید تو شهرستانا سختیهای پزشکی کمتر باشه نسبت به کلان شهرها.اونی که مثلا پزشکی جیرفت میخونه با اونی که پزشکی تهران میخونه لزوما یه جور نیستن که حجم بیمارایی که میرن تهران با بیمارستان شهرستان اصلا قابل قیاس نیست!
      نع بابا نور چشمی چیه
      اتفاقا تهران هم درس میخونه
      ولی ایکیو به شدت بالایی داره خیلی خیلی خیلی باهوشه نیاز داره فقط بشینه بخونه یه بار ک بخونه بهتر از 100 بار بعضیا حالیش میشه

8. Top | #8
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط JAVAD AGHA نمایش پست ها
      اگ کسی ب هوای رفتن ب مسکو و تایلند و جزایر لانگرهاوس ببخشید جزایر هاوایی میخاد پزشکی بخونه بهتر بره ی رشته بدون کنکور تو پیام نور علی اباد کتول بخونه هم وقت ازاد بیشتری داره هم کار اسون تری !! فرصت درو *** بازی بیشتری هم خواهد داشت !!! هر رشته ای هر چن سخت وقت برای تفریح داره ولی دیگ نباید فقط فک کنی ی کنکور و تمام
      نه حاج جواد....اینطوری ها هم نیست....میخوام بگم که هم میخونه هم تفریح داره ....خلاصش کنم برات داره زندگی میکنه....خارج میره...شنا.....2-3تا ساز میزنه و خیلی چیز دیگه
      مثل خیلی ها نیست که بخاطر نمره اول شدن دهن خودشونو اسفالت میکنن.....طرف داره عشقو حال و زندگیشو میکنه درسشم میخونه
      شاید خیلیا خوششون نیاد ولی به نظر من موفق اینه نه اونا که از صبح تا شب فقط رنگ کتابو دیدن...همین که میگم یه پیج اینستا داره با 500k فالور فقط با تبلیغاتی ک میگیره ماهی 4-5 تومن در میاره
      1000 تومن از باباش پول نمیگیره...خلاصه ادم مفت خوری نیست....خواستی جواد بگو برات عکسشم وات میکنم شمارت دارم

9. Top | #9
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

Mamoli
      نمایش مشخصات
      نه حاج جواد....اینطوری ها هم نیست....میخوام بگم که هم میخونه هم تفریح داره ....خلاصش کنم برات داره زندگی میکنه....خارج میره...شنا.....2-3تا ساز میزنه و خیلی چیز دیگه
      مثل خیلی ها نیست که بخاطر نمره اول شدن دهن خودشونو اسفالت میکنن.....طرف داره عشقو حال و زندگیشو میکنه درسشم میخونه
      شاید خیلیا خوششون نیاد ولی به نظر من موفق اینه نه اونا که از صبح تا شب فقط رنگ کتابو دیدن...همین که میگم یه پیج اینستا داره با 500k فالور فقط با تبلیغاتی ک میگیره ماهی 4-5 تومن در میاره
      1000 تومن از باباش پول نمیگیره...خلاصه ادم مفت خوری نیست....خواستی جواد بگو برات عکسشم وات میکنم شمارت دارم
      پس کاش دختر بودم دوس دخترش میشدم

مثلِ درختِ کاج
      روبروی پاییز...

10. Top | #10
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      دوستان در مورد دارو هم بگید

11. Top | #11
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

Mamoli
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط جراح مغزآینده نمایش پست ها
      نیازی نیست برای رسیدن به خواسته هاتون به دیگران متکی بشیدشماتنهاکسی خواهیدبودکه میتونه اززندگیتون واسه خودش یه قهرمان بسازه یایه بازنده شماهم میتونیدازالان شروع کنیدحالا98کنکوربدیدیابعدش نمیدونم قصددخالت ندارم بعضی ازدوستان نقل میگیرندکه فلانه وبهمانه و.....ولی شماهم میتونیدبه دندانپزشکی پزشکی ورشته های تاپ دیگه برسیدخیلی ازدانشمندهای ماازسنین30سالگی وبه بعدمسیرزندگیشونوپیداکردند
      این جهان کوه است وفعل ماندا ازنداهاسوی ماآیدصداهرچی به هستی بفرستی بهت برمیگردونه قانون عمل وعکس العمله نمیدونم چندسالتونه وهدفتون چیه ولی میدونم هیچ کاری نشدنداره من خودم میخواهم جراح مغزبشوم خیلی مسیرسختی روپیش روخواهم داشت مسلماآسون نیست ولی شدنیه ممکنه چون باورش دارم شماهم بایدباورکنیدکه میتونید
      البته میدونم چندروزه بزرگترازخودم حرف میزنم مثل کشیکهانصیحت میکنم شایدبه خاطراین باشه که اطرافیانم خیلی نصیحتم میکنن ولی فکرمیکنم این حرفهایی که الان زدم ارزش فکرکردن داره
      مث حسین احمدی حرف.میزنی

مثلِ درختِ کاج
      روبروی پاییز...

12. Top | #12
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

Mamoli
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط جراح مغزآینده نمایش پست ها
      آره اتفاقامتنفرم ازش ولی اینطوری حرف زدن روازاون یادگرفتم ولی واقعاخواهش میکنم به حرفام فکرکنیدداداشی

ر.ا:هررشته ای چه پزشکی چه غیرپزشکی سختی های خاص خودشوداره
      سپاس

مثلِ درختِ کاج
      روبروی پاییز...

13. Top | #13
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات

این که شبیه عذاب میمونه یعنی بقیه شغلا هم همچین دردسرهایی دارن؟ مثلا دارو؟

14. Top | #14
      کاربر نیمه فعال

Mamoli
      نمایش مشخصات
      این که شبیه عذاب میمونه یعنی بقیه شغلا هم همچین دردسرهایی دارن؟ مثلا دارو؟
      همون بالا هم گفتم سختی داره ولی شیرینه! سه رشته پزشکی دندون دارو یه خورده خب شرایط خاص تری نسبت به بقیه رشته ها دارن دیگه.وی خب دارو دردسراش کمتره مثلا دیگه مثل پزشکی عمومی که سالهای اخرش کشیک های مختلف شروع میشه و اینکه مثلا پزشکی عمومی چندان تعریف نداره مگه تو بعضی شهرا.به همون خاطر باید به تخصص هم فکر کنی ولی مثلا دارو بدون ادامه تحصیلش بازارش هست تقریبا.هر چند که الان مجوز داروخونه هم به سختی میدن .ولی دارو دیگه کشیک بیمارستانی نداری! ولی خب دارو هم دروس حفظی زیاد داره.

به این چیزاش فکر نکن.اگه علاقه مندی به این رشته ها.با سختیش کنار میای.چند سال سختی بکشی سر این رشته ها بهتر از اینه که یه رشته داغون قبول شی و یه عمر سختی بکشی!

ویرایش توسط alk1370 : 18 خرداد 1397 در ساعت 09:43

15. Top | #15
      کاربر باسابقه

Maghror
      نمایش مشخصات
      میشه پزشک آبدوغ خیاری دیگه
      هم کلاسی دارم هنوز ربط ریه و قلب رو نمیدونه
      از این چه انتظار طبابتی داری شما؟؟؟؟؟

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن