خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

نمایش نتایج: از 1 به 12 از 12
    1. Top | #1
      کاربر باسابقه

Mamoli
      نمایش مشخصات

Wink یه روش تستی خوب برای یه تست دودمانه یادم بدین

سلااااااام
      حالتووون چطوررررررررررررررررررررره ؟
      یه روش تستی خوب میخوام که یه تست دودمانه رو بزنم!
      چون سوالاتش اکثرا با تشخیص نوع دودمانه حل میشه و من واقعا نمیدونم چجور تشخیصش بدم
      خواهش میکنم پی دی افی سایتی روشی کانالی هرررچیزی میشناسین معرفی کنین و بم بگین
      دعاتون میکنم

2. Top | #2
      کاربر نیمه فعال

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      آها خب اولا یه سری نکات داره که بعضی وقتا با اونا حل نمیشه و باید دودمانه رو تحلیل کنی و حتی اگه اون نکات هم تو تست مطرح باشه نهایتش یک گزینه حذف میشه حالا تحلیل دودمانه و ژنتیک بلدی؟

3. Top | #3
      کاربر باسابقه

Mamoli
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط alireza101 نمایش پست ها
      آها خب اولا یه سری نکات داره که بعضی وقتا با اونا حل نمیشه و باید دودمانه رو تحلیل کنی و حتی اگه اون نکات هم تو تست مطرح باشه نهایتش یک گزینه حذف میشه حالا تحلیل دودمانه و ژنتیک بلدی؟
      نه

4. Top | #4
      کاربر نیمه فعال

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      ژنتیک هم بلد نیستی؟؟ الل و اینا؟؟ احتمال فرزند و اینا؟؟

5. Top | #5
      کاربر باسابقه

Mamoli
      نمایش مشخصات
      ژنتیک هم بلد نیستی؟؟ الل و اینا؟؟ احتمال فرزند و اینا؟؟
      در اون حد چرا ولی چه کمکی به دودمانه میکنه؟
      استاد خودم اقای کرامت بود یه سری کلید داده بودن که با اون کلیدا حل نشدن حالا من یه روشی میخوام که بشه حل کرد

6. Top | #6
      کاربر نیمه فعال

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      خب دارم میگم این نکات یا اصلا جواب نمیده یا نهایت یه گزینه رو حذف میکنه و شما باید سه گزینه دیگه رو تحلیل کنید
      خب شما این تست دودمانه 94 رو ببین با هیچکدوم از نکات حل نمیشه
      کلا نکات اینان
      وابسته به x غالب: مرد بیمار باید مادر و تمام دخترانش بیمار و زن سالم پدر و همه ی پسرانش سالم و اگه اینطوری نبود و یکیشون هم نقض میکرد این گزینه رد میشه اما اگه نقض نمیکرد دلیل نمیشه که بگید حتما وابسته به x غالبه و اون گزینه رو بزنید
      وابسته به x مغلوب: زن بیمار باید پدر و همه ی پسرانش بیمار و مرد سالم باید مادر و تمام دخترانش سالم و برای این هم همونا که برای بالایی گفتم صدق میکنه
      زوج سالم فرزند بیمار هم قطعا مغلوب و اگه دختر باشه اتوزومی و زوج بیمار فرزند سالم هم قطعا غالب و اگر دختر باشه اتوزومی

که گفتم الآن دیگه از این نکات تست نمیاد یا فقط یه گزینه خط میخوره و دودمانه به درک ژنتیک شما ربط داره که بفهمید این بیماره یا سالمه ژنوتیپش چیه از روی پدر مادرش
      خب حالا این تست رو حل کنیم الآن هیچکدوم از نکات رو نمیشه به کار برد حالا گزینه به گزینه پیش میریم که یه گزینشو میگم بقیه رو شما تحلیل کنید اولی گفته اتوزومی غالب و ازدواج فرد 13 با فردی بیمار حالا این فرد بیماره یا AA یا Aa و فرد شماره 13 هم بیماره و یا AA یا Aa ولی از روی پدر و مادرش میفهمیم Aa چون مادرش سالم و aa و یک الل از مادرش گرفته حالا یه بار با بیمار AA آمیزشش میدیم یه بار با بیمار Aa و حالا گفته فرزندان سالم که اگه Aa رو با AA آمیزش بدیم سالم نمیده و اگه با Aa آمیزشش بدیم یک چهارم سالم میده که گزینه گفته 75 درصد که غلطه میشه 25 درصد
      اگه یاد گرفتی ما رو هم دعا کن کنکور قبول شیم

doodmane-nemoone-soal94.jpg
      نقل قول نوشته اصلی توسط asalshah نمایش پست ها

در اون حد چرا ولی چه کمکی به دودمانه میکنه؟
      استاد خودم اقای کرامت بود یه سری کلید داده بودن که با اون کلیدا حل نشدن حالا من یه روشی میخوام که بشه حل کرد

7. Top | #7
      کاربر باسابقه

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      دوست عزیز دودمانه روش تستی نداره.اون روش های هم که میدونم شنیدی و دیدی دیگه تو تست های جدید کارساز نیست.به قول ارام فر باید تو دودمانه بتونی حرکت کنی و چاره ای نداری جز اینکه هر گزینه رو تو دودمانه برسی کنی.فقط با تمرین میشه سرعت رو بالا برد.
      رو صندلي داغ هستم

8. Top | #8
      کاربر نیمه فعال

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      ببخشید پس من چی گفتم؟؟
      نقل قول نوشته اصلی توسط ali.sn نمایش پست ها
      دوست عزیز دودمانه روش تستی نداره.اون روش های هم که میدونم شنیدی و دیدی دیگه تو تست های جدید کارساز نیست.به قول ارام فر باید تو دودمانه بتونی حرکت کنی و چاره ای نداری جز اینکه هر گزینه رو تو دودمانه برسی کنی.فقط با تمرین میشه سرعت رو بالا برد.

9. Top | #9
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط asalshah نمایش پست ها
      سلااااااام
      حالتووون چطوررررررررررررررررررررره ؟
      یه روش تستی خوب میخوام که یه تست دودمانه رو بزنم!
      چون سوالاتش اکثرا با تشخیص نوع دودمانه حل میشه و من واقعا نمیدونم چجور تشخیصش بدم
      خواهش میکنم پی دی افی سایتی روشی کانالی هرررچیزی میشناسین معرفی کنین و بم بگین
      دعاتون میکنم

سلام
      شما نمونه سوالات کنکور رو حل کنین کافیه
      مطالب هر سال تکرار میشه
      یکم تحلیل میخواد باید خودتون یادبگیرین روش تستی زیر چند ثانیه نداریم
      وای با تحلیل بیشتر و حل سوالات بیشتر میتونین به تسلط برسین

10. Top | #10
      کاربر نیمه فعال

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      بابا خب منم دوساعت همینو گفتم دیگه یه چیز جدید بگید
      نقل قول نوشته اصلی توسط Amin6 نمایش پست ها
      هیچ روشی وجود نداره بدون تحلیل بتونی با نکته تستی بزنه
      با نکته فقط یه گزینه خط میخوره

11. Top | #11
      کاربر باسابقه

Mamoli
      نمایش مشخصات
      خب دارم میگم این نکات یا اصلا جواب نمیده یا نهایت یه گزینه رو حذف میکنه و شما باید سه گزینه دیگه رو تحلیل کنید
      خب شما این تست دودمانه 94 رو ببین با هیچکدوم از نکات حل نمیشه
      کلا نکات اینان
      وابسته به x غالب: مرد بیمار باید مادر و تمام دخترانش بیمار و زن سالم پدر و همه ی پسرانش سالم و اگه اینطوری نبود و یکیشون هم نقض میکرد این گزینه رد میشه اما اگه نقض نمیکرد دلیل نمیشه که بگید حتما وابسته به x غالبه و اون گزینه رو بزنید
      وابسته به x مغلوب: زن بیمار باید پدر و همه ی پسرانش بیمار و مرد سالم باید مادر و تمام دخترانش سالم و برای این هم همونا که برای بالایی گفتم صدق میکنه
      زوج سالم فرزند بیمار هم قطعا مغلوب و اگه دختر باشه اتوزومی و زوج بیمار فرزند سالم هم قطعا غالب و اگر دختر باشه اتوزومی

که گفتم الآن دیگه از این نکات تست نمیاد یا فقط یه گزینه خط میخوره و دودمانه به درک ژنتیک شما ربط داره که بفهمید این بیماره یا سالمه ژنوتیپش چیه از روی پدر مادرش
      خب حالا این تست رو حل کنیم الآن هیچکدوم از نکات رو نمیشه به کار برد حالا گزینه به گزینه پیش میریم که یه گزینشو میگم بقیه رو شما تحلیل کنید اولی گفته اتوزومی غالب و ازدواج فرد 13 با فردی بیمار حالا این فرد بیماره یا AA یا Aa و فرد شماره 13 هم بیماره و یا AA یا Aa ولی از روی پدر و مادرش میفهمیم Aa چون مادرش سالم و aa و یک الل از مادرش گرفته حالا یه بار با بیمار AA آمیزشش میدیم یه بار با بیمار Aa و حالا گفته فرزندان سالم که اگه Aa رو با AA آمیزش بدیم سالم نمیده و اگه با Aa آمیزشش بدیم یک چهارم سالم میده که گزینه گفته 75 درصد که غلطه میشه 25 درصد
      اگه یاد گرفتی ما رو هم دعا کن کنکور قبول شیم

برای دیدن سایز بزرگ روی عکس کلیک کنید

نام: doodmane-nemoone-soal94.jpg
مشاهده: 88
حجم: 50.5 کیلو بایت
      الحق عالی توضیح دادی واقعا تحلیل خوبی بود امشب دعاتون میکنم حسابی

12. Top | #12
      کاربر نیمه فعال

AkhmooAsabani
      نمایش مشخصات
      یه عکسی بود انواع اقسام اشکال دودمانه رو گزاشته بود . لای خرت و پرت هامه پیداش کردم میزارم اینجا

*رزرو*

Mehdi Is Back

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن