خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 1 از 8 12 ... آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 1 به 15 از 117
    1. Top | #1
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات

فرهنگی و شرکت در کنکور سراسری پزشکی 98

سلام. بنده فرهنگی هستم با 35 سال سن. میخام کنکور پزشکی 98 شرکت کنم.
      حقوق معلمی بد نیست ولی کفاف زندگی را نمیده. ثانیا وقت اضافی زیاد دارم ازش استفاده کنم.
      نظرتون چیه؟ میشه هم کار کرد هم دانشگاه درس خوند؟ در آمد و کار پزشکی چطوره؟
      چطور باید برنامه ریزی کنم و روزی چند ساعت باید درس بخونم که کنکور قبول بشم؟
      ممنون

2. Top | #2
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

Mamoli
      نمایش مشخصات

پای دوست داشتنت ایستاده‌ام...
      مثلِ درختِ کاج
      روبروی پاییز...

3. Top | #3
      mmn
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط m.javvi نمایش پست ها
      حقوق معلمی بد نیست ولی کفاف زندگی را نمیده. ثانیا وقت اضافی زیاد دارم ازش استفاده کنم.
      ممنون
      سلام دوست عزیز
      سخت هست ولی ممکن
      برنامه ریزی دقیقی می خواد و مثلا از روزی 5-6 ساعت شروع کنید وکم کم بهش اضافه کنید ضمنا با شرایط شما حتما باید از صبح های زود استفاده کنید
      ترجیحا هم کتابای نظام جدید رو بخونید که اگر یه درصد قبول نشدید بتونین بازم کنکور بدید
      تابستان هم حتما روی زیست سرمایه گذاری کنید بقیه ش بسته به پایه درسی شما در سایر دروس داره و اینکه قبلا رشته تون چی بوده و الان چی تدریس می کنید
      دنداپزشکی با شرایط شما بهتره به خاطر زودبازده بودنش

4. Top | #4
      mmn
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      داستان خیابان جردن تهران .....

دکتر ساموئل مارتین جردن معلم آمریکائی از سال 1899تا1940 ریاست کالج آمریکائی را در تهران بر عهده داشت .

یکی از خان های بختیاری هر روز که فرزندانش را به مدرسه می فرستاد، خدمتکار خانه به نام ابوالقاسم را با فرزندانش میفرستاد تا مراقب آنها باشد.
      ابوالقاسم هر روز فرزندان خان را به مدرسه میبرد و همان جا میماند تا مدرسه تعطیل میشد و دوباره آنها را به منزل میبرد.
      دبیرستانی که فرزندان خان در آن تحصیل میکردند یک کالج آمریکایی (دبیرستان البرز) بود که مدیریت آن بر عهده دکتر جردن بود.

دکتر جردن قوانین خاصی وضع کرده بود. مثلا :
      برای دروغ ، ده شاهی کفاره تعیین کرده بود.
      اگر در جیب کسی سیگار پیدا میشد یک تومان جریمه داشت! میگفت “سیگار لوله بی مصرفی است که یک سر آن آتش و سر دیگر آن احمقی است!”
      دکتر جردن از پنجره دفتر کارش میدید که:
      هر روز جوانی قوی هیکل، چند دانش آموز را به مدرسه می آورد. یک روز که ابوالقاسم در شکستن و انبار کردن چوب به خدمتگذار مدرسه کمک کرد، دکتر جردن از کار ابوالقاسم خوشش آمد و او را به دفتر فرا خواند و از او پرسید که:
      چرا ادامه تحصیل نمیدهد؟
      ابوالقاسم گفت :
      چون سنم بالا رفته و پول کافی برای تحصیل ندارم و با داشتن سه فرزند قادر به انجام دادن این کار نیستم.

دکتر جردن با شنیدن این حرفها، پذیرفت که خودش شخصا، آموزش او را در زمانی که باید منتظر بچه های خان باشد بر عهده بگیرد!
      او بعلت استعداد بالا ظرف چند سال موفق به اخذ دیپلم شد و با کمک دکتر جردن برای ادامه تحصیل به آمریکا رفت و سرانجام در سن ۵۵ سالگی مدرک دکترای پزشکی خود را از دانشگاه نیویورک گرفت.
      دکتر ابوالقاسم بختیار :

اولین پزشک ایرانی است که تا سن ٣٩ سالگی تحصیلات ابتدایی داشت!!
      جالب اینکه فرزندان اون نیز پزشک شدند! و پس از بازگشت از آمریکا دانشگاه پزشکی تهران را بنیان نهاد!
      دکتر ساموئل مارتین جردن معلم آمریکایی از سال ١٨٩٩ تا ١٩۴٠ ریاست کالج آمریکایی را در تهران بر عهده داشت.
      او ایران را وطن دوم خود می ‌نامید و همواره از آن به نیکی یاد می‌کرد.

جردن به دانش آموزانش میگفت:
      من میلیونر هستم ...

زیرا هزارها فرزند دارم که هر کدام برای من، برای ایران و برای دنیا میلیونها ارزش دارند.

به پاس خدمات بی حد این مرد بزرگ، خیابانی در تهران بنام خیابان جردن برای بزرگداشت و زنده نگاه داشتن نام او
      نامگذاری شد.

ویرایش توسط mmn : 14 خرداد 1397 در ساعت 09:59

5. Top | #5
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

نمایش مشخصات
      اوج سقوط ، فروپاشی ، انحطاط و زوال یک جامعه

6. Top | #6
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط m.javvi نمایش پست ها
      ممنون
      با سلام و درود و عرض ادب و احترام
      راستیتش بنده کوچیکتر از اونی هستم که بخوام شما رو راهنمایی کنم ، از اونجایی که تاپیک تون جنبه مشورتی و نظرخواهی داره بنده هم نظرم رو متقابلا خدمتتون ارائه میدم
      جسارتا بنده تصور میکنم تصمیم تون همچی یکم سرسری و بدون دو دو تا چهارتا کردن های منطقی هستش اصطلاحا
      دقت کنید بنده قصد منصرف کردن تون رو ندارم ولی به هر حال باید دقت داشته باشید و مسائل و واقعیت ها رو مد نظرتون داشته باشید یعنی اصطلاحا باید درک صحیحی از این پدیده براتون حاصل بشه بعد تصمیم منطقی بگیرید و سپس اقدام کنید ، اگر تصمیم نسنجیده باشه عمرتون بیهوده هدر میره و ...
      بنده یه دورنمای نسبتا کلی از تصمیم تون خدمتتون ارائه میدم
      فرمودین هم اکنون 35 سال دارین ، میخواید برای کنکور سراسری 98 رشته تجربی بخونید و ان شاء الله رحمان رشته پزشکی قبول بشید
      سخنان خودم رو میخوام از اینجا خدمتتون ارائه بدم که رشته تجربی با بیش از 600 هزار داوطلب سخت ترین گروه آزمایشی کنکور هستش ، از طرفی ظرفیت پذیرش رشته های پزشکی سراسری (دولتی) به نسبت داوطلب بسیار بسیار اندک هستش فلذا قبولی در پزشکی با این وضع کار بسیار سختی هستش ، اصطلاح علمیش! میشه گاو نر میخواهد و مرد کهن !
      فرمودین هم اکنون 35 سال تون هستش ، سال دیگه ای که قرار باشه کنکور بدید سن تون میشه 36 سال ، طول رشته پزشکی عمومی در حالت عادی 6.5 تا 7 هستش بسته به دانشگاه قبولی ، با این حال شما پس از پایان دوره عمومی سن تون میشه ناقابل 43 سال ، اگر بخوایم دوره 2 ساله طرح عمومی رو هم بهش اضافه کنیم میشه 45 سال تون
      خب شما به احتمال زیاد متاهل هم هستید ، تو این مدت 8 9 سال به هر حال زندگی دخل و خرج داره ، اومدیم و شما شهر خودتون قبول نشدید! و خواستید برید یه شهر نسبتا دور! این یک واقعیت هستش چون رقابت در تجربی واقعا فشرده فشرده هستش و یک تست گاها شهر شما رو تغییر میده ،
      دقت کنید نمیخوام شما رو بترسونم یا منصرف کنم ، هدفم صرفا آگاهی رسانی هستش
      از طرفی دروس رشته پزشکی دروس ظاهرا گل و بلبلی نیستند اون طور که عوام متصورن ، مباحث این رشته گاها سنگین هستش و باز موفقیت در این رشته کاری بس دشوار هستش و طبیعتا یک شخص متاهل با این سن و سال بنا به دغدغه های فکر که در این سن داره به نظر شخصی خودم خیلی براش اوضاع مشکل و سخت میشه و درصد موفقیتش به نسب کم میشه ، نمیگم اصلا غیر ممکنه ولی بی تاثیر نیست یقینا
      خب رسیدیم مرحله بعدی! ، همین الان که بنده دارم با شما صحبت میکنم میشه گفت دیگه پزشکی عمومی چندان مفید فایده نیست به اون صورت و شما باید به فکر تخصص و فوق تخصص باشید
      فرض کنید در کمترین حالتش هم شما 3 سال بخواید واسه تخصص اقدام کنید اون وقت سن تون میشه 48 سال ، تاز باید تلاش و زحمت بکشید و کار کنید تا درآمد کسب کنید و زندگی خوبی داشته باشید
      چشم بهم بزنید حداقل 60 تا 75 درصد عمرتون گذشته و ...

چیزایی که به ذهن رسید در نقدا همینا بودن ، افزون بر این چیزی یا مورد بود اضافه خواهم کرد
      با احترام

7. Top | #7
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

Mamoli
      نمایش مشخصات
      همین 100 سال اولش سخت ! راه نجات هر فردی پزشکی نیس ! اونم شما ک شغلی دارین ک الان تو همین ایران میلیون ها ادم حسرت داشتنشو دارن ! وقتی ک میخواین واس پزشکی بزارین بزارین رو شغل و حرفه خودتون یا یک شغل دوم ک بتونه ی کمک هزینه ای براتون فراهم کنه !! من 23 سالم و شدیدا ب پزشکی علاقه دارم کلی حرف و منت رو تحمل کردم رفتم سربازی و برگشتم گفتم میشینم میخونم !!! اما الان دو دلم ! با اینکه علاقم شده جزیی از وجودم ! ولی راه برام سخت ! قصد ناامیدی شمارو ندارم ولی جامعه ما هر چی پول ب دست بیاری کم

مثلِ درختِ کاج
      روبروی پاییز...

8. Top | #8
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

نمایش مشخصات

افزون بر صحبت های جواد عزیز ، شما میتونید در زمینه
      مشاوره تحصیلی و کنکور ، تدریس ، کلاس خصوصی و فوق برنامه فعالیت کنید و درآمد خوبی از این زمینه ها که راستای شغل اصلی تون هم هستش کسب کنید
      معلم هایی هستند که از پزشک عمومی هم درآمدشون بیشتره

9. Top | #9
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

bache-mosbat
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط mmn نمایش پست ها
      داستان خیابان جردن تهران .....

دکتر ساموئل مارتین جردن معلم آمریکائی از سال 1899تا1940 ریاست کالج آمریکائی را در تهران بر عهده داشت .

یکی از خان های بختیاری هر روز که فرزندانش را به مدرسه می فرستاد، خدمتکار خانه به نام ابوالقاسم را با فرزندانش میفرستاد تا مراقب آنها باشد.
      ابوالقاسم هر روز فرزندان خان را به مدرسه میبرد و همان جا میماند تا مدرسه تعطیل میشد و دوباره آنها را به منزل میبرد.
      دبیرستانی که فرزندان خان در آن تحصیل میکردند یک کالج آمریکایی (دبیرستان البرز) بود که مدیریت آن بر عهده دکتر جردن بود.

دکتر جردن قوانین خاصی وضع کرده بود. مثلا :
      برای دروغ ، ده شاهی کفاره تعیین کرده بود.
      اگر در جیب کسی سیگار پیدا میشد یک تومان جریمه داشت! میگفت “سیگار لوله بی مصرفی است که یک سر آن آتش و سر دیگر آن احمقی است!”
      دکتر جردن از پنجره دفتر کارش میدید که:
      هر روز جوانی قوی هیکل، چند دانش آموز را به مدرسه می آورد. یک روز که ابوالقاسم در شکستن و انبار کردن چوب به خدمتگذار مدرسه کمک کرد، دکتر جردن از کار ابوالقاسم خوشش آمد و او را به دفتر فرا خواند و از او پرسید که:
      چرا ادامه تحصیل نمیدهد؟
      ابوالقاسم گفت :
      چون سنم بالا رفته و پول کافی برای تحصیل ندارم و با داشتن سه فرزند قادر به انجام دادن این کار نیستم.

دکتر جردن با شنیدن این حرفها، پذیرفت که خودش شخصا، آموزش او را در زمانی که باید منتظر بچه های خان باشد بر عهده بگیرد!
      او بعلت استعداد بالا ظرف چند سال موفق به اخذ دیپلم شد و با کمک دکتر جردن برای ادامه تحصیل به آمریکا رفت و سرانجام در سن ۵۵ سالگی مدرک دکترای پزشکی خود را از دانشگاه نیویورک گرفت.
      دکتر ابوالقاسم بختیار :

اولین پزشک ایرانی است که تا سن ٣٩ سالگی تحصیلات ابتدایی داشت!!
      جالب اینکه فرزندان اون نیز پزشک شدند! و پس از بازگشت از آمریکا دانشگاه پزشکی تهران را بنیان نهاد!
      دکتر ساموئل مارتین جردن معلم آمریکایی از سال ١٨٩٩ تا ١٩۴٠ ریاست کالج آمریکایی را در تهران بر عهده داشت.
      او ایران را وطن دوم خود می ‌نامید و همواره از آن به نیکی یاد می‌کرد.

جردن به دانش آموزانش میگفت:
      من میلیونر هستم ...

زیرا هزارها فرزند دارم که هر کدام برای من، برای ایران و برای دنیا میلیونها ارزش دارند.

به پاس خدمات بی حد این مرد بزرگ، خیابانی در تهران بنام خیابان جردن برای بزرگداشت و زنده نگاه داشتن نام او
      نامگذاری شد.

بازار کار اشباع نشده؟

10. Top | #10
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

Mamoli
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Lara27 نمایش پست ها
      بازار کار اشباع نشده؟
      منو تو کم کم فسیل میشیم تو این راه کنکور !! تو هر کاری اگ خوب عمل کنی و خوب کار کنی در هر شرایطی کار هست !!!!

مثلِ درختِ کاج
      روبروی پاییز...

11. Top | #11
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

bache-mosbat
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط JAVAD AGHA نمایش پست ها

منو تو کم کم فسیل میشیم تو این راه کنکور !! تو هر کاری اگ خوب عمل کنی و خوب کار کنی در هر شرایطی کار هست !!!!
      کار هس اما درامدش در حد گذران زندگی هس نه تفریح و ...

12. Top | #12
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

Mamoli
      نمایش مشخصات
      کار هس اما درامدش در حد گذران زندگی هس نه تفریح و ...
      در مورد کار گفتم تو برو رشته ابیاری گیاهان دریایی خوب عمل کن مطمین باش موفق میشی و در امد خوبی داری اما برو پزشکی با بیخیالی،مدرک بگیر خوب عمل نکن خوب تلاش نکن بعد در امدت از من راننده تراکتورم کم تر میش !!! الان علی کرامت تربیت معلم خونده عمارلو پزشکی ولی.ب نظر من تلاش اولیه عمارلو برای قبولی در پزشکی،قابل تحسین ولی تلاش ثانویه اقای کرامت برای رسیدن ب این.سطح و کارش قابل تحسین تر

مثلِ درختِ کاج
      روبروی پاییز...

13. Top | #13
      کاربر نیمه فعال

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      تازه الآن پزشکا هم دارن میان سمت معلمی و کنکور
      نقل قول نوشته اصلی توسط saj8jad نمایش پست ها

افزون بر صحبت های جواد عزیز ، شما میتونید در زمینه
      مشاوره تحصیلی و کنکور ، تدریس ، کلاس خصوصی و فوق برنامه فعالیت کنید و درآمد خوبی از این زمینه ها که راستای شغل اصلی تون هم هستش کسب کنید
      معلم هایی هستند که از پزشک عمومی هم درآمدشون بیشتره

14. Top | #14
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

bache-mosbat
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط JAVAD AGHA نمایش پست ها

در مورد کار گفتم تو برو رشته ابیاری گیاهان دریایی خوب عمل کن مطمین باش موفق میشی و در امد خوبی داری اما برو پزشکی با بیخیالی،مدرک بگیر خوب عمل نکن خوب تلاش نکن بعد در امدت از من راننده تراکتورم کم تر میش !!! الان علی کرامت تربیت معلم خونده عمارلو پزشکی ولی.ب نظر من تلاش اولیه عمارلو برای قبولی در پزشکی،قابل تحسین ولی تلاش ثانویه اقای کرامت برای رسیدن ب این.سطح و کارش قابل تحسین تر
      مثلا توی پرستاری چجور میشه ماهی 20 میلیون درامد داشت؟

15. Top | #15
      کاربر نیمه فعال

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      سوپروایزر بشی چی؟؟ نمیدونم میشه هیئت علمی شد تو پرستاری یا نه ولی اگه هیئت علمی بشی ماهی بالای 20 میلیومن درآمد داری
      مثلا توی پرستاری چجور میشه ماهی 20 میلیون درامد داشت؟

صفحه 1 از 8 12 ... آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن