خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

نمایش نتایج: از 1 به 8 از 8
    1. Top | #1
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات

تشخیص حالت فیزیکی مواد

سلام
      توی قسمت همگن ناهمگن و محلول بودن یه واکنش ما باید معادله واکنش رو بنویسیم و همینطور حالت فیزیکی مواد رو بفهمیم تا بدونیم که در چه فازیه
      ولی من نمیتونم خیلی از مواد رو تشخیص بدم که aq هست یا g هست یا s هست
      چطور میشه فهمید؟

2. Top | #2
      در انتظار تایید ایمیل

نمایش مشخصات
      نمیدونم والاا
      ب مرور اینقدر میبینی حفظ میشی چی جامده چی مایع چی ... دیگه :/

3. Top | #3
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط fatme_m نمایش پست ها
      نمیدونم والاا
      ب مرور اینقدر میبینی حفظ میشی چی جامده چی مایع چی ... دیگه :/
      خب اره اینم هست ولی مشکل توی تشخیص s یا g هست برای من توی جایجایی دوگانه/یگانه

4. Top | #4
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      سلام ... ببین جواب سوال برمیگرده به این که کدوم مواد دارن باهم واکنش میدن ... مثلا تو واکنش دو تا فلز تو نمیتونی انتظار aq داشته باشی!!

یا مثلا دو تو واکنش دو تا گاز تو نمیتونی انتظار جامد داشته باشی! و یه چیزایی مثل اینا. بیشتر برمیگرده به محلول ها و حل شوندگی مواد.سعی کن واکنش رو که داده و حالت ماده رو خواسته ,تو اون واکنش رو به صورت ذهنی تصور کنی و مثلا بگی که توی واکنش اتشفشان ... خب ماده واکنش دهنده به چه شکلی هست؟ جامده دیگه خب؟ همینارو برای واکنش های دیگه تکرار کن. تست هم که بزنی راه میافتی و دیگه مثال هاش رو هم خوب میفهمی. اصتوکیومتری و واکتش ها رو هم خوب بخون تا روال رو داشته باشی.

پس شد محلول ها + استوکیومتری + اگع تونستی واکنش هارو با حالت هاش حفظ کن.

5. Top | #5
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه
      مدیر برتر

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط mahdir نمایش پست ها
      سلام
      توی قسمت همگن ناهمگن و محلول بودن یه واکنش ما باید معادله واکنش رو بنویسیم و همینطور حالت فیزیکی مواد رو بفهمیم تا بدونیم که در چه فازیه
      چطور میشه فهمید؟
      ینی تو هیچ وقت ب حالت مواد توجه نکردی؟ مثلا مییدونی ترکیبات یونی در stp جامدن و واکنش هاشون در فاز محلول(و مایع) امکان پیشرفت موثر داره؟ ممیدونی نماد شیمایی فلز ها چیه و قلز ها؛ بجز دو استثنا جامدن؟ ممیدونی ملکول های دو اتمی جور هسته بجز دی برم و دی ید در stp جامدن؟ کتاب درسی ب چن ماده نا محلول هم اشاره کرده. مثلا اهن 3 هایدروکساید و فسفات های کلسیم، اهن، مس و روی نا محلول و جامدن.

سخت و پیچیده نیست
      There is No Need for God as a Hypothesis

Pierre-Simon, marquis de Laplace

6. Top | #6
      کاربر نیمه فعال

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      بابا دیگه تو کتاب سدیم گازی که نداریم آلومینیوم گازی نداریم کلر جامد نداریم
      خب اره اینم هست ولی مشکل توی تشخیص s یا g هست برای من توی جایجایی دوگانه/یگانه

7. Top | #7
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

Na-Omid
      نمایش مشخصات
      سلام
      چطور میشه فهمید؟
      دقت بفرماییداکثرفلزات جامدانداستثناها:فرانسیم دردمای اتاق برای همین ناپایداراست وبه صورت عنصردرطبیعت یافت نمیشه(خارج کتاب)فقط بدونیدجامدنیست مایعه وجیوه مایعه وخارج کتاب نیست اکسیدهمه فلزات جامداست البته اینم استثناداره که الان عرض میکنم:اول دوتاتذکر:هرگاه درترکیبی کاتیون فلزات قلیایی یایون آمونیوم یانیترات یاکلرات دیدیدبدون معطلی بگوییدمحلول درآب است ضمناهمه اسیدهاوبازهامحلول درآب اندوحالت فیزیکی نافلزات وشبه فلزات روازآخرکتاب درسی شیمی2حفظ کنیدتذکردوم:دراستوکیومتری خواندیم:سربIIکرومات ونقره کرومات درآب نامحلول اندترکیبات دارای این یونها(کربناتهاوفسفاتها)درآ ب نامحلول اندمگروقتی همراه کاتیون فلزات قلیایی ویون آمونیوم باشندکه درآنصورت محلول اندوترکیبا دارای یونهای هیدروکسیدواکسیددرآب نامحلول اندمگرآنکه همراه بایونهای کلسیم استرانسیم باریم وآمونیوم باشندکه درآنصورت درآب محلول اندوترکیبات دارای سولفیددرآب نامحلول اندمگرهنگامی که دارای کاتیون فلزات قلیایی وقلیایی خاکی ویون آمونیوم باشند.ترکیبات دارای یونهای:آمونیوم وکاتیون فلزات قلیایی ونیتراتهاوکلراتهاهمواره درآب محلول انداستثناهم نداره.ترکیبات دارای یونهای (کلریدهاوبرمیدهاویدیدها)هم واره درآب محلول اندبجزدرمواردی که همراه یونهای(جیوهI)Hg2)دومثبت=یون جیوه چنداتمی ونقرهAg+ومس(I)=کوپرو وسربII)=pb)(رمز:جسمن=جیوه سرب مس نقره)ودرنهایت ترکیبات دارای یون(سولفاتها)درآب محلول اندمگردرمواردی که همراه بایکی ازیونهای:سرب جیوه نقره به همان شکلی که دربالاعرض کردم وباریم واسترانسیم وکلسیم باشندکه دراینصورت درآب محلول نخواهندبود.رمز:جن کاسب(جیوه نقره کلسیم استرانسیم باریم)این مواردی که عرض کردم درکتب شیمی نظام قدیم ترازماوخیلی سبزخودمون البته همه قسمتهاش نه آمده است امیدوارم به دردتون بخوره
      نگران منی به توقرصه دلم

8. Top | #8
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط جراح مغزآینده نمایش پست ها
      دقت بفرماییداکثرفلزات جامدانداستثناها:فرانسیم دردمای اتاق برای همین ناپایداراست وبه صورت عنصردرطبیعت یافت نمیشه(خارج کتاب)فقط بدونیدجامدنیست مایعه وجیوه مایعه وخارج کتاب نیست اکسیدهمه فلزات جامداست البته اینم استثناداره که الان عرض میکنم:اول دوتاتذکر:هرگاه درترکیبی کاتیون فلزات قلیایی یایون آمونیوم یانیترات یاکلرات دیدیدبدون معطلی بگوییدمحلول درآب است ضمناهمه اسیدهاوبازهامحلول درآب اندوحالت فیزیکی نافلزات وشبه فلزات روازآخرکتاب درسی شیمی2حفظ کنیدتذکردوم:دراستوکیومتری خواندیم:سربIIکرومات ونقره کرومات درآب نامحلول اندترکیبات دارای این یونها(کربناتهاوفسفاتها)درآ ب نامحلول اندمگروقتی همراه کاتیون فلزات قلیایی ویون آمونیوم باشندکه درآنصورت محلول اندوترکیبا دارای یونهای هیدروکسیدواکسیددرآب نامحلول اندمگرآنکه همراه بایونهای کلسیم استرانسیم باریم وآمونیوم باشندکه درآنصورت درآب محلول اندوترکیبات دارای سولفیددرآب نامحلول اندمگرهنگامی که دارای کاتیون فلزات قلیایی وقلیایی خاکی ویون آمونیوم باشند.ترکیبات دارای یونهای:آمونیوم وکاتیون فلزات قلیایی ونیتراتهاوکلراتهاهمواره درآب محلول انداستثناهم نداره.ترکیبات دارای یونهای (کلریدهاوبرمیدهاویدیدها)هم واره درآب محلول اندبجزدرمواردی که همراه یونهای(جیوهI)Hg2)دومثبت=یون جیوه چنداتمی ونقرهAg+ومس(I)=کوپرو وسربII)=pb)(رمز:جسمن=جیوه سرب مس نقره)ودرنهایت ترکیبات دارای یون(سولفاتها)درآب محلول اندمگردرمواردی که همراه بایکی ازیونهای:سرب جیوه نقره به همان شکلی که دربالاعرض کردم وباریم واسترانسیم وکلسیم باشندکه دراینصورت درآب محلول نخواهندبود.رمز:جن کاسب(جیوه نقره کلسیم استرانسیم باریم)این مواردی که عرض کردم درکتب شیمی نظام قدیم ترازماوخیلی سبزخودمون البته همه قسمتهاش نه آمده است امیدوارم به دردتون بخوره
      خیلی ممنون

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن