خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

نمایش نتیجه های نظرسنجی ها: کدوم رو انتخاب میکنید؟ و چرا؟

رأی دهندگان
    104. شما نمی توانید در این نظرسنجی رای دهید.
    • عرف جامعه

34 32.69%
    • علاقه

70 67.31%
    صفحه 3 از 9 نخستنخست ... 234 ... آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 31 به 45 از 124
    1. Top | #31
      کاربر انجمن

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      من خودم سال دیگه کنکور دارم
      رشته خودم ریاضیه ولی خانوادم اصرار دارن کنکور تجربی بدم
      حتی زیست دهم و یادهم هم خوندم
      ولی علاقه خودم رشته ریاضیه...
      به نظر شما برم سمت علاقم (کامپیوتر)‌ یا به حرف خانوادم گوش کنم(داروسازی)؟؟

2. Top | #32
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط ali_rashidi نمایش پست ها

سلام
      اصولا هدفتون چیه؟

3. Top | #33
      کاربر انجمن

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط saj8jad نمایش پست ها

سلام
      اصولا هدفتون چیه؟
      اگر قرار باشه برم سمت علاقم برای شریف میخونم و تمام تلاشمو میکنم که حتی اگر شریف هم قبول نشم یکی از دانشگاه های تاپ ایران قبول بشم
      ولی خب هدفم برنامه نویسی و رشد کردن توی اون زمینست
      اما از اونجایی که تا حالا حتی یه نفرم ندیدم که از رشته کامپیوتر راضی باشه یا حداقل بهم امید بده شاید برم سمت همون تجربی

4. Top | #34
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

نمایش مشخصات
      اگر قرار باشه برم سمت علاقم برای شریف میخونم و تمام تلاشمو میکنم که حتی اگر شریف هم قبول نشم یکی از دانشگاه های تاپ ایران قبول بشم
      ولی خب هدفم برنامه نویسی و رشد کردن توی اون زمینست
      اما از اونجایی که تا حالا حتی یه نفرم ندیدم که از رشته کامپیوتر راضی باشه یا حداقل بهم امید بده شاید برم سمت همون تجربی
      رشته کامپیوتر در کل رشته خوبیه
      اگر هدف شما صرفا ایران هستش ، با توجه به وضعیت فعلی آینده خوبی در انتظار نیست حقیقا (آدم باید واقعیت ها رو بگه، همون طوری که خودتون هم اشاره کردید)
      مگر اینکه ان شاء الله رحمان اتفاقاتی خوبی تو کشور بیافته!!
      اما اگر واقعا این رشته رو با تمام وجود دوست دارید و بهش علاقه دارید و حداقل توانایی مالی این رو دارید که برای ادامه تحصیل در مقطع ارشد و دکتری به دانشگاه های خارج از کشور برید و بعد از اون هم کلا اونجا کار کنید گزینه مناسبیه و موقعیت شغلی خوبی هم بسته به توانایی و مهارت شما میتونید گیر بیارید
      اما اگر این موضوع عملا منتفی هستش باز دو گزینه پیش روی شماست؛
      1) از بابت مالی اوکی هستید و مشکلی ندارید میتونید واسه دل خوشی! حتی اگر کار هم گیر نیومد این رشته رو داخل ایران بخونید! یا هم که مورد بالا و بورسیه و ...
      2) از بابت مالی اوکی نیستید ، بهتره همون سمت تجربی برید
      اینا چیزایی هستش که در حال حاضر به ذهنم میرسه

5. Top | #35
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

bache-mosbat
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط tabrizcity نمایش پست ها
      سلام
      دوستان تمام کسایی که توی زندگیشون کارای بزرگی انجام دادن و به عبارتی مولتی میلیاردرهای زمان حال و جزوه موفق ترین ها در زمین تکنولوژی و مهندسی و پزشکی و خلاصه حوزه خودشون هستن از جمله استیو جابز و بیل گیتس و اپرا وینفری و جیم کری و دنیل کریگ ( همون جیمزباند خودمون) جنیفر لوپز و مارک زاکربرگ و جف بزوس و مایکل دل و والت دیزنی و هنری فورد و فالینگ واتر و جک ما و هزار و یک نفر دیگه که دنباله علاقشون رفتن تحصیلات دانشگاهی زیادی هم نداشتن و هیچ توجهی هم به عرف جامعه شون نداشتن به نظر شما
      این کار یعنی دنبال علاقه رفتن چقدر توی ایران میتونه جواب بده؟ الان عرف جامعه ی ما اینه یا باید دکتر و دندانپزشک و داروسازی بشی و یا بری پیراپزشکی یا بری دنبال شغل آزاد در کل شما بین عرف جامعه و علاقه خودتون کدوم رو انتخاب می کنین؟
      ممنون میشم هم توی نظرسنجی شرکت کنین و هم یه توجیهی برای نظرتون بزارین
      این پست صرفا برای افکار سنجی اعضای انجمن هست ممنون میشم همه شرکت کنن

این بحثی که شما به صورت دو قطبی میبینیش اصلا دو قطبی نیست! ادم لازم نیست بین علاقه خودش و عرف جامعه یکی رو انتخاب کنه.چون علاقه ای که منفعتی نداشته باشه برای شخص و جامعه اسمش شغل نیست اسمش تفریحه. اگر هم علاقه شما چیزیه که خیلیا دارن ازش پول در میارن پس عرف جامعه هم قبولش داره!

خلاصه اینکه برو دنبال شغلی که توش استعداد داری...

There is enough light
      for one who wants to see

...Chemistry : Chem is Try

6. Top | #36
      کاربر باسابقه

Mehrabon
      نمایش مشخصات
      بعضی نظراتو که خوندم تعجب کردم واقعا اکثرا پا رو علاقه ی اصلیتون گذاشتید واسه پزشکی میخونید؟
      من خودم واقعا عاشق پزشکیم
      نه بخاطر پول و پرستیژ که اکثرا دنبالش فقط چون به روحیم خیلی نزدیکه
      درسته کم تلاش کردم چون اوایل فقط هدفم پول بود و حاشیه ی بزرگیم تو زندگیم داشتم که حذف شد
      یه بار یه عکس دیدم که یه پیرمرد بخاطر فقر کنار خیابون مرد یا توی بیمارستان واقعا زجر آوره که پدر التماس کنه بچه شو بستری کنن ولی میگن اول پول بده
      اینا یعنی چی؟
      یعنی اونایی که عرف که الان پزشکیه رو در نظر گرفتن
      خب دوست من وجدانت قبول میکنه این چیزا رو؟
      بنظرم هیچوقت بدون علاقه نرید سمت پزشکی
      یه بار رفتم دکتر بهم گفت خیلی اشتباه بزرگیه که بیای پزشکی گفتم چرا؟
      گفت من از دانشگاه تهران مدرکمو گرفتم و الان اینجام(منظورش حقوق کمش بود) پزشکی واسه خانوما مناسب نیست و کلی حرفای ناامید کننده
      ولی یه معلم زمین شناسیم داریم میگه رتبم ۲۸ کنکور بود ولی حالم از پزشکی بهم میخورد میگف کلی پدرم دعوام کرد که این چه رشته اییه تو پزشکی دانشگاه تهرانو ول کردی رفتی زمین شناسی؟
      ولی الان هم تدریس میکنه هم ۳ تا معدن ثبت کرده و میلیارده واسه خودش اونم از رشته ایی که هیشکی بهش توجه نداره
      اینه فرق عرف و علاقه
      ببخشید طولانی شد

7. Top | #37
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      ببین آدم باید از همه چی خوشش بیاد مثلا خود من از بچگی پزشکیو دوس داشتم هنوزم دارم از هنرم خوشم میاد خطم خوبه عکاسیمم خوبه موسیقیم دوس دارم به مهندسیه کامپیوترم یه نیم نگاهی دارم از کارای فنیم بدم نمیاداولویت بندی میکنی به همشون میرسی

8. Top | #38
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      من بعد از 3 سال کنکور تجربی و داشتن دیپلم تجربی اومدم ریاضی
      که برم رباتیک
      100درصد برو علاقت
      به حرف کسیم گوش نکن
      6 سال از عمرم توی تجربی الکی گذاشتم کنار

9. Top | #39
      کاربر فعال

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      تو ایران همه چی کاملا برعکسه
      علاقه چی عرف چی
      تو این مملکت نه باید دنبال عرف باشی نه علاقه باید دنبال فرار کردن باشی
      "A Smooth Sea Never Made a Skillful Sailor"

10. Top | #40
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      اینجا نه عرف مهمه ن علاقه
      تنها چیزی ک مهمه اینه که پارتی داری یا نه ؟

11. Top | #41
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط yasser0411 نمایش پست ها
      تو ایران همه چی کاملا برعکسه
      علاقه چی عرف چی
      تو این مملکت نه باید دنبال عرف باشی نه علاقه باید دنبال فرار کردن باشی
      نقل قول نوشته اصلی توسط Ali_Scofield نمایش پست ها
      اینجا نه عرف مهمه ن علاقه
      تنها چیزی ک مهمه اینه که پارتی داری یا نه ؟
      در کلیت موضوع موافقم باهاتون
      منتهی بحثی که هستش اینه که منظور از عرف بد جاافتاده تا حدودی ، منظور استارتر محترم از عرف یعنی اینکه برو رشته ای که در حال حاضر بازار کاری و شغلی مناسبی داره در ایران
      یعنی پس فردا فارغ التحصیل شدی بیکار نمونی و بخوای با مدرک لیسانس و دکتری بری ...
      در هر صورت تا #ژن_خوب_ها و #ژن_برتر_ها هستن میدون به بقیه نمیرسه!

12. Top | #42
      کاربر باسابقه
      مدیر برتر
      پاسخگو و راهنما

نمایش مشخصات
      از اون تاپيك هاي جنجالي و حاشيه ايه كه تهش به اقتصاد و وضعيت كشور و ... ميكشه
      ولي خب يه نگاهي كه شما شايد بكنيد اينكه عرف جامعه و يا همون جريان رود ، يه ويژگي ثابت و تغيير ناپذير باشه
      يه مثال بخوام بزنم
      پدر خودم سال ٦٧ كنكور رياضي داد و مكانيك دانشگاه تهران قبول شد ... اون سال ها اواخر جنگ بود و تقريبا اكثر كسايي كه وضع مالي خوبي داشتند ، از ايران رفته بودن
      در ضمن خب دوراني بود كه ايران تقريبا از هر نظر با مشكلات اقتصادي و ... مواجه بود
      طولش نميخوام بدم ... بابام وقتي فارغ التحصيل شده ، دوره ي دولت اقاي هاشمي بود كه اسم دولتش اصلا دولت سازندگي بود
      اون دوره تقريبا مهندسي روي اوج بود و مهندس هايي كه زمينه كار هاي عمراني فارغ التحصيل شده بودن ، همشون بهترين درامد ها رو داشتند و اكثرا هم استخدام دولت ميشدن چون اصلا كشور روي مد ساخت و ساز اثار تخريبي جنگ و روبه توسعه بود
      از سال ٨٥-٨٦ به بعد تقريبا تمامي كارهاي عمراني توي ايران به دليل تحريم و اختصاص پيدا نكردن بودجه و ... ( والبته هزينه هاي نظامي ايران و لبنان و ... و البته دزدي ها و ..) ، باعث شد كارهاي مهندسي توي ايران تقريبا راكد بشه
      پس بازار كار براي مهندس ها محدود شد
      خب چه اتفاقاتي افتاد ؟! بازار كار اومد روي رشته هاي پزشكي و ...
      اوايل هم واقعا كشور ظرفيت زيادي داشت !
      ولي بعد ٥-٦ سال شهر هاي بزرگ و پر درامد از پزشك و داروخونه و ... اشباع شد ! اون موقع بود كه اصلا اين شارش جمعيت به شهر هاي كوچيك و شهرستان ها، خودشو بيشتر نشون داد ...
      تا چند سال اينده هم اين زمينه هاي پزشكي و .... هم بطور كل اشباع ميشه و داستان بازاركار وارد يه حوزه ديگه ميشه
      ميخوام بگم عرف جامعه كاملا تحول پذيره
      چه بهتره با علاقه يه رشته رو بخونيم كه اگر هم يه روزي عرف جامعه كه به رشته هاي ماها گرايش پيدا كرد ، اون زمان ماها توي رشتمون نامبر وان باشيم !
      اين همه پزشك در شهر ها داريم
      اما فقط براي هر رشته تخصصي ، يك يا دو اسم مطرح ميشن و درامد بالايي دارند !! اون ها دقيقا كسايي هستند كه به پزشكي علاقه داشتند و در كارشون يك شدن !
      ویرایش توسط Behnam10 : 08 خرداد 1397 در ساعت 16:27

13. Top | #43
      کاربر نیمه فعال

Mehrabon
      نمایش مشخصات
      فقط پول مهمه.....پول داشته باشی زنده ای نداشته باشی میمیری.....عرف و علاقه هم زیاد فرق نداره....فقط جایی باش ک بتونی ازش اسکناس کسب کنی برای زندگی خودت و اینده بچت ولاغیر!!!!
      خدایا کمکمون کن

14. Top | #44
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      به نظرم علاقه داشتن به یک رشته خیلی مهمه چون میخوایم تو همون زمینه کارکنیم و پول دربیاریم
      پس باید با لذت و شوق انجامش بدیم
      اگه رضایت فردی نداشته باشیم همیشه حسرت میخوریم که چرا نرفتم دنبال علاقم
      شاید تو رشته ای که میخونی هم درامد داشته باشی ولی فکر و ذهنت پیش همون علاقه هست
      مثلا خودم ازز تدریس خوشم نمیاد
      دلم نمیخواد تمام عمرمو صرف معلمی کنم چون هیچ علاقه ای ندارم
      یاددادن خوبه ولی اگه جز علاقه ی فردی باشه
      خودم به تحقیقات علاقه دارم بنابراین نمیتونم به هیچ رشته ای جز رشته ی مورد علاقم فکرکنم
      به امید اینکه همه به علاقه شون برسن و بتونن ازش درامد کسب کنن
      موفق باشین#
      ممنون استارتر بابت تگ

15. Top | #45
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      من خودم عاشق این بودم که معلم کلاس زبان بشم ولی دارم میبینم همه ی دانشجوهای زبان بیکارن مگر اینکه باپارتی یه جا شغل بتونن پیدا کنن

صفحه 3 از 9 نخستنخست ... 234 ... آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 2 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 2 مهمان)

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن