خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

نمایش نتایج: از 1 به 8 از 8
    1. Top | #1
      کاربر نیمه فعال

Khoshhalam
      نمایش مشخصات

سوال در مورد نحوه برنامه ریزی و تست زنی یک پایه یازدهمی

سلام وقت بخیر
      من یازدهمی هستم و رشته ام تجربی هستش .
      چند تا سوال دارم که مطمئن هستم که کمکم میکنید و تجربه های خوب و قدرتمندتون رو در اختیارم میزارین .

1 - تابستون ساعت مطالعه ام رو باید چطوری تنظیم کنم ؟ ( یعنی به نظرتون یه ضرب یا دو سه صرب ساعت مطالعه رو هفت و هشت و ده ساعت بکنم ، یا اینکه از دو سه ساعت شروع کنم و کم کم بهش اضافه کنم ؟ )

2 - مطالبی که میخونم تستشو کی بزنم ؟ عمومی یا تخصصی چطور باید باشن ؟ ( بعد از مطالعه تمرین حل میکنم کمی ولی تستی که زماندار باشه مدنظرم هستش )

3- سرعت تست زنیم پایینه کمی برای همین خیلیا میگین حتی از زمان کنکورم کمتر در نظر بگیر ، اون اوایل شاید حتی به نصفشم نرسی جواب بدی ولی کم کم عادت میکنی ،،، این درسته ؟

4- نحوه برنامه ریزیم چطور باید باشه ؟ من چند روش رو میگم بگید کدوم بهتره و مناسبه ... :

* هر روز یه چیو که دلم خواست و نسبت به زمانی که دارم انتخاب کنم و برای دوره کردن زمان دوباره هم مشخص میکنم دقیق و مینویسم که امروز اینو و اینو خوندم

* هر هفته برنامه ریزی کنم و برای دوره کردن هم توی برنامه هفته بعد ام جا بدم
      و......

5- بهترین زمان برای دوره کردن دروس کی و کی هستش و دوره کردن باید به چه شکل باشه ؟( یعنی مثلا تست بزنم یا ... )

6- تابستون کلاس تستی برم یا نه ؟ یا اینکه دی وی دی بخرم ؟ مثلا ریاضیم تستیش باید روش کار کنم .

در کل بنظرتون باید برای رتبه اوردن بکنم ؟

ممنون که پاسخ میدید

2. Top | #2
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط mo3n نمایش پست ها
      سلام وقت بخیر
      من یازدهمی هستم و رشته ام تجربی هستش .
      چند تا سوال دارم که مطمئن هستم که کمکم میکنید و تجربه های خوب و قدرتمندتون رو در اختیارم میزارین .

1 - تابستون ساعت مطالعه ام رو باید چطوری تنظیم کنم ؟ ( یعنی به نظرتون یه ضرب یا دو سه صرب ساعت مطالعه رو هفت و هشت و ده ساعت بکنم ، یا اینکه از دو سه ساعت شروع کنم و کم کم بهش اضافه کنم ؟ )

2 - مطالبی که میخونم تستشو کی بزنم ؟ عمومی یا تخصصی چطور باید باشن ؟ ( بعد از مطالعه تمرین حل میکنم کمی ولی تستی که زماندار باشه مدنظرم هستش )

3- سرعت تست زنیم پایینه کمی برای همین خیلیا میگین حتی از زمان کنکورم کمتر در نظر بگیر ، اون اوایل شاید حتی به نصفشم نرسی جواب بدی ولی کم کم عادت میکنی ،،، این درسته ؟

4- نحوه برنامه ریزیم چطور باید باشه ؟ من چند روش رو میگم بگید کدوم بهتره و مناسبه ... :

* هر روز یه چیو که دلم خواست و نسبت به زمانی که دارم انتخاب کنم و برای دوره کردن زمان دوباره هم مشخص میکنم دقیق و مینویسم که امروز اینو و اینو خوندم

* هر هفته برنامه ریزی کنم و برای دوره کردن هم توی برنامه هفته بعد ام جا بدم
      و......

5- بهترین زمان برای دوره کردن دروس کی و کی هستش و دوره کردن باید به چه شکل باشه ؟( یعنی مثلا تست بزنم یا ... )

6- تابستون کلاس تستی برم یا نه ؟ یا اینکه دی وی دی بخرم ؟ مثلا ریاضیم تستیش باید روش کار کنم .

در کل بنظرتون باید برای رتبه اوردن بکنم ؟

ممنون که پاسخ میدید
      مسال میشی پایه یازدهم یا یازدهمی میشی دوازده؟
      1- یهو فشار نیار بخو خودت چون بیشتر زده میشی کم کم از 4 ساعت شروع کن خودت متوجه میشی بعد یه ماه دیگه خونده 12 ساعت در روز کاری نداره یه ویژگی بد خیلیا اینه که هیچی نخوندن یهو می خوان خرخونی کنن میگن این ازمون می خوام ب7000 بیام حداقل یه ماه اول تلاش میکنی ولی پیشرفتی نداری ولی اگه می خوای موفق بشی باید ناامید نشی
      2-اینو باید امتحان کنی ببینی بیشتر کدوم واسه مناسب تره مثلا من زیست رو کمتر مطالعه می کنم و بیشتر تست میزنم نتیجه هم گرفتم خودت باید کشفش کنی ولی برای هر مطلبی سعی کن تستاش رو دو قسمت بکنی مثلا امروز تستای زوج رو بزن روز بعد فرد اینطوری ماندگاریش بیشتره
      3-فعلا حساسیت زمانی نداشته باش چون بیشتر خراب می کنی سعی کن تست زنیت بیشتر جنبه یادگیری داشته باشه کم کم مطلب رو یاد بگیری سرعتت هم میره بالا من خودم فیزیک مدار هاش خیلی زمان گیر بود برام ولی الان تستاش رو ذهنی حل می کنم مخصوصا ریاضی و فیزیک سعی کن تستاش رو توی هر بازه رمانی هم شده خودت حلش کنی نه اینکه سریع نا امید شی
      4- دلیل همه شکست ها عدم برنامه ریزیه یه هفته تعداد تست هایی رو که می زنی یادداشت کن اخر هفته مشخص میشه چندچندی من مثلا هر تست فیزیک رو تو 4 دقیقه حل می کنم و پاسخ رو بررسی می کنم به طور میانگین طبق این برنامه ریزی میکنی که این هفته میخوام فلان مبحث رو بخونم و این مقدار تست بزنم نیازی نیست دقیق مشخص کنی مثلا سه شنبه باید شیمی بخونم کافیه هرروز یه نگاه به اهداف هفتگیت بندازی و طبق اون برنامه روزانت رو بچینی
      5-مرور رو با تست انجام بده مثلا یه روز در هفته رو به مرور اختصاص بده وقتی تست میزنی هر تستی رو اگه به هر دلیلی اشتباه زدی حتی بی دقتی ریز باید علامت بزنی و واسه مرور اونارو حل کن
      6- فعلا سمت کلاس و دی وی دی نرو اول خودت رو اصلاح کن تو تا وقتی خودت شروع نکردی کلاس و دی وی دی هیچ فایده ای واست نداره برای ریاضی و فیزیک می تونی از سایت الا استفاده کنی خیلی هم خوبه درگیر تبلیغات نشو اگه تو درسی ساعت مطالعه ات بالا بود ولی نتیجه نگرفتی اون وقت برو سمت این چیزا
      ا

3. Top | #3
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      اووووووففففف چه خبرتونه این همه دنگ و فنگ نداره که اگه من این کارایی که میگیدو انجام بدم میل لنگای مغزم نخاعمو سوراخ میکنه که
      والا من امسال بدون برنامه ریزی خاص و اینجور چیزا تو آزمونا که نتیجه گرفتم تو امتحانا که دیگه هیچی..

4. Top | #4
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط mahdi8500 نمایش پست ها
      اووووووففففف چه خبرتونه این همه دنگ و فنگ نداره که اگه من این کارایی که میگیدو انجام بدم میل لنگای مغزم نخاعمو سوراخ میکنه که
      والا من امسال بدون برنامه ریزی خاص و اینجور چیزا تو آزمونا که نتیجه گرفتم تو امتحانا که دیگه هیچی..
      داداش مهم پیشرفته اگه برنامه ریزی نباشه هیچ وقت نمیشه پیشرفت کرد من با همین کارا از 4700 پارسال بع 6400 الان رسیدم و تا شیش ماه دیگه به 7000 هم می رسم

5. Top | #5
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط mehdi9090 نمایش پست ها
      داداش مهم پیشرفته اگه برنامه ریزی نباشه هیچ وقت نمیشه پیشرفت کرد من با همین کارا از 4700 پارسال بع 6400 الان رسیدم و تا شیش ماه دیگه به 7000 هم می رسم

قبولت دارم حرفی که حقه جاواب ناداره

6. Top | #6
      کاربر نیمه فعال

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      تشکر از کسایی که پاسخ دادن
      بقیه دوستانم خواهشا پاسخ بدن ممنون
      up

7. Top | #7
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      درس بخون

8. Top | #8
      کاربر نیمه فعال

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      up

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن