خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

نمایش نتایج: از 1 به 12 از 12
    1. Top | #1
      کاربر باسابقه

Khoshhalam
      نمایش مشخصات

ஐ خاطرات من و بخش های بیمارستان ஐ

سلام . تصمیم دارم سری تاپیک های خاطرات من و بخش ها رو که در حال گذروندن هستم رو واستون بنویسم. شمام انگیزه بگیرین
      روز گذشته (4شنبه 2 خرداد) صبح باید بخش روان حاضر میشدیم. بخشی که از همون ابتدا من استرس رفتنش رو داشتم که الان با کیا سروکار دارم و هر لحظه امکان تهدید جان در گوشم زمزمه میشد.
      وارد بخش شدیم. روپوش پوشیده و از شانس بد ما این روز به بیماران شوک مغزی ECT میدن. ی جورایی مغز طرف ریستارت میشه
      متخصص بیهوشی،پزشک مغزواعصاب،پرستاران و تکنسین ها اومدن و ما کارو شروع کردیم. آتروپین به بیماران اینجکت شد،بعد از اون پروپوفول+ی داروی دیگه(نمیگم اسمشو)
      بیمارا به خواب رفته و هایپرونتیله کردن بیمار استارت خورد. نوبت به شوک رسید. دست و پای بیمار رو کمک کردیم گرفتیم. 1 ثانیه شوک و بدنبالش حرکات تونیک 10ثانیه و کلونیک20ثانیه. این زمان ها باید چک بشه تا به موفقیت در شوک امیدوار باشیم. در نهایت هم مجدد اکستنت سر بیمار و اکسیژن دادن تا بهوش بیاد.
      خوب از شوک بگذریم...
      پایان کار ما به گرفتن شرح حال ختم شد. برگه های شرح حال مخصوص روان پزشکی گرفته شد. بیماری که به من خورده بود حقیقتش بیمار نبود. یجورایی تمارض میکرد که من بیمارم. که بهش میگیم Malingering . حالا چطور فهمیدیمش بماند چون ی ترفند خیلی طلایی داره
      استارت زدیم به شرح حال،طرف با ی سردرد اومده بود و 1 هفته بستری شده بود. بعداز اون منتقل میشه بخش روان! که زیر بار مشکلات روانی کلا دگرگون شده و ...
      MSE بیمار رو گرفتیم. تنها چیزایی که مشکل داشت حافظه فوری (3 کلمه به بیمار میگیم و ازش میپرسیم مثلا لامپ،پنجره،مداد) و مشکل تمرکز بیمار(از 10 تا 1 دو تا دوتا بشمار) بود. هذیان و توهمم که نداشت. آها راستی فرم تفکرشم غیرانتزاعی بود. بهش گفتم مفهوم این ضرب المثل(جوجه رو اخر پاییز میشمورن) رو واسم بگو. گفت:«خوب جوجه بزرگ میشه،اخر پاییز میشماریم.»
      بینش بیمار هم مشکلی نداشت!
      در نهایت من به کنجکاوی عجیب این بیمار پی بردم که هر چی من مینویسم داره میخونه که چطور نوشتم!
      بهم گفت کاش حداقل این همه مینویسی بشه کاری باهاش کرد. بتونه ی سند باشه واسم!
      گفتم نکنه واسه اداره یا سازمانی میخوای؟ گفت آره
      در پایان وقتی شرح حالو تحویل استاد گرام دادیم فهمیدیم طرف واسه اینکه بیمه اش جور بشه اومده 3 هفته بستری شده اینجا

منتظر نظراتتون هستم. موفقیت شما ارزوی منه

پاسخ به سوالات سربازی
      ویرایش توسط Unknown Soldier : 03 خرداد 1397 در ساعت 10:00

2. Top | #2
      کاربر باسابقه

Mamoli
      نمایش مشخصات
      سلام
      ای کاش میگفتی چه رشته ای خوندی!
      من از کجا باید بدونم پزشکی - پرستاری - بهیاری - قاتل بروسلی هستی

تارس
      : "
      قانون سوم نیوتون میگه: برای اینکه بخوای به چیزی برسی، باید از یه چیز دیگه دل بکنی ... "

Interstellar 2014 - Director: Christopher Nolan

3. Top | #3
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      وای چ هیجان انگیزدلم خواست

4. Top | #4
      کاربر باسابقه

Mamoli
      نمایش مشخصات
      خیلی جالب بود مردم چه کارا که نمیکنن

5. Top | #5
      در انتظار تایید ایمیل

bahat-ghahram
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Unknown Soldier نمایش پست ها
      سلام . تصمیم دارم سری تاپیک های خاطرات من و بخش ها رو که در حال گذروندن هستم رو واستون بنویسم. شمام انگیزه بگیرین
      روز گذشته (4شنبه 2 خرداد) صبح باید بخش روان حاضر میشدیم. بخشی که از همون ابتدا من استرس رفتنش رو داشتم که الان با کیا سروکار دارم و هر لحظه امکان تهدید جان در گوشم زمزمه میشد.
      وارد بخش شدیم. روپوش پوشیده و از شانس بد ما این روز به بیماران شوک مغزی ECT میدن. ی جورایی مغز طرف ریستارت میشه
      متخصص بیهوشی،پزشک مغزواعصاب،پرستاران و تکنسین ها اومدن و ما کارو شروع کردیم. آتروپین به بیماران اینجکت شد،بعد از اون پروپوفول+ی داروی دیگه(نمیگم اسمشو)
      بیمارا به خواب رفته و هایپرونتیله کردن بیمار استارت خورد. نوبت به شوک رسید. دست و پای بیمار رو کمک کردیم گرفتیم. 1 ثانیه شوک و بدنبالش حرکات تونیک 10ثانیه و کلونیک20ثانیه. این زمان ها باید چک بشه تا به موفقیت در شوک امیدوار باشیم. در نهایت هم مجدد اکستنت سر بیمار و اکسیژن دادن تا بهوش بیاد.
      خوب از شوک بگذریم...
      پایان کار ما به گرفتن شرح حال ختم شد. برگه های شرح حال مخصوص روان پزشکی گرفته شد. بیماری که به من خورده بود حقیقتش بیمار نبود. یجورایی تمارض میکرد که من بیمارم. که بهش میگیم Malingering . حالا چطور فهمیدیمش بماند چون ی ترفند خیلی طلایی داره
      استارت زدیم به شرح حال،طرف با ی سردرد اومده بود و 1 هفته بستری شده بود. بعداز اون منتقل میشه بخش روان! که زیر بار مشکلات روانی کلا دگرگون شده و ...
      MSE بیمار رو گرفتیم. تنها چیزایی که مشکل داشت حافظه فوری (3 کلمه به بیمار میگیم و ازش میپرسیم مثلا لامپ،پنجره،مداد) و مشکل تمرکز بیمار(از 10 تا 1 دو تا دوتا بشمار) بود. هذیان و توهمم که نداشت. آها راستی فرم تفکرشم غیرانتزاعی بود. بهش گفتم مفهوم این ضرب المثل(جوجه رو اخر پاییز میشمورن) رو واسم بگو. گفت:«خوب جوجه بزرگ میشه،اخر پاییز میشماریم.»
      بینش بیمار هم مشکلی نداشت!
      در نهایت من به کنجکاوی عجیب این بیمار پی بردم که هر چی من مینویسم داره میخونه که چطور نوشتم!
      بهم گفت کاش حداقل این همه مینویسی بشه کاری باهاش کرد. بتونه ی سند باشه واسم!
      گفتم نکنه واسه اداره یا سازمانی میخوای؟ گفت آره
      در پایان وقتی شرح حالو تحویل استاد گرام دادیم فهمیدیم طرف واسه اینکه بیمه اش جور بشه اومده 3 هفته بستری شده اینجا

منتظر نظراتتون هستم. موفقیت شما ارزوی منه

خوش بحالت کاش منم دکتر بشم

6. Top | #6
      در انتظار تایید ایمیل

bahat-ghahram
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط HossEin_v نمایش پست ها
      سلام
      ای کاش میگفتی چه رشته ای خوندی!
      من از کجا باید بدونم پزشکی - پرستاری - بهیاری - قاتل بروسلی هستی
      مگه پزشکی نیست؟

7. Top | #7
      کاربر باسابقه

Mamoli
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط M..kh نمایش پست ها
      مگه پزشکی نیست؟
      مگه خودش گفته پزشکی؟
      دقیقا من از کجا باید بدونم؟ شاید مربوط به پرستاری باشه!

تارس
      قانون سوم نیوتون میگه: برای اینکه بخوای به چیزی برسی، باید از یه چیز دیگه دل بکنی ... "

8. Top | #8
      در انتظار تایید ایمیل

bahat-ghahram
      نمایش مشخصات
      مگه خودش گفته پزشکی؟
      دقیقا من از کجا باید بدونم؟ شاید مربوط به پرستاری باشه!
      نه مربوط به پزشکیه فکر نکنم رشته پرستاری بخش گردی داشته باشه

9. Top | #9
      کاربر باسابقه

Mamoli
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط M..kh نمایش پست ها
      نه مربوط به پزشکیه فکر نکنم رشته پرستاری بخش گردی داشته باشه
      اتفاقا در اشتباهی! این عکسو ببین
      استارتر خودش میاد رفع شبهه میکنه

untitled.jpg

تارس

10. Top | #10
      در انتظار تایید ایمیل

bahat-ghahram
      نمایش مشخصات
      اتفاقا در اشتباهی! این عکسو ببین
      استارتر خودش میاد رفع شبهه میکنه

برای دیدن سایز بزرگ روی عکس کلیک کنید

نام: Untitled.jpg
مشاهده: 143
حجم: 61.0 کیلو بایت

11. Top | #11
      کاربر باسابقه

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      خوب در ادامه سری خاطرات از بخش
      دیروز به محض ورود به بخش دیدیم جر و بحثی بین دو بیمار رو گرفته. جلو تر رفتیم دیدیم که بببببلهههه
      یکیشون ECT گرفته بود 2-3ساعت پیش،اون یکی میره سر وسیله هاشو پولاشو برمیداره. میزانش حدود 600-700 هزار ت بود. خلاصه بعد از اینکه عوارض این شوک کمتر میشه و یکم حافظه اش لودینگش بهتر میشه. میبینه پولاش نیست!
      خلاصه دیگه هر طور بوده میفهمه کی ازش برداشته و میاد دم استیشن و میگه این پولای منو برداشته.
      اونم مگه زیر بار میرفت!
      خلاصه بعد از کلی گشتن بلاخره خود سارق گفت: حالا میخای پولاتو بهت بدم؟!
      اونم گفت آره بده پولامو
      سارق هم پولاشو داد،درحالیکه 20ت ازش برداشته بود بحث به همینجا ختم نشد و سارق از اونجایی که delusion بزرگ منشی و ثروت داشت گفت: من این پولارو برداشتم واس خاطر اینکه همین اقا از من 1 میلیاردتومن دزدیده و بالا کشیده.
      در پایان هم سارق مورد عنایت مهار فیزیکی قرار گرفت و به اتاق ایزوله اعزام و دست و پاهاشو بستن
      پاسخ به سوالات سربازی

12. Top | #12
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      سلام.کلا چند ماه بخش گردی هست؟؟

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن