خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 3 از 5 نخستنخست ... 234 ... آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 31 به 45 از 75
    1. Top | #31
      کاربر فعال

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط yasser0411 نمایش پست ها
      با یه بچه خرخون ورقه هامون رو عوض کردیم
      منم براش ساندویچ خریدم
      تو دیگه ثوابم کردی
      Tel
      Nabze_avaz@

2. Top | #32
      کاربر نیمه فعال

Mehrabon
      نمایش مشخصات
      دانش آموزی که تقلب نکنه دانش آموز نیس
      سر امتحان زبان فارسی بود هیچی هم نخونده بودم کتاب باز کردم 16 نمره نوشتم معلم فهمید برگم رو گرفت(برگ سوال و برگه جواب جدا بود و معلم فیزیک سر کلاس بود)روی برگه سوالا نوشت منفی 4 نمره و اینجا بود که هیچ نمره ای ازم کم نشد
      خدایا تکیه بر لطف تو دارم نا امیدم مکن...

3. Top | #33
      کاربر نیمه فعال

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      من ازونجا که زیاد پی دردسر نیستم تقلب نمیدم . منتها از نظر خوندن تو دردسر بیفتم حتما میگیرم
      منتهای کلام یبار تو نمازخونه دلم برای رفیقم سوخت گفتم ی ثوابی هم بکنم . بیشتر از 731 بار بهش گفتم آستگیماتیسم و آخرشم نوشت اسپرماتیک

#خب_من_مردم_براش

4. Top | #34
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط fateme.tehran نمایش پست ها

اگه بخوایم با این تفاسیر پیش بریم هم نقض قانون اشکالی نداره هم تقلب...خداوند میگن عادله ...
      بله تفسیر تو درسته که به خاطر یه تقلب میگی بچه اش هم حروم خور میشه
      ​گفت نظر همه مراجع تقلید هم همینه

5. Top | #35
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط mina_77 نمایش پست ها
      کارشناساشون آخوندن؟

خب از هم صنفش حمایت کرده تشویقش کنید
      اره آخوند بود
      اینم عکس
      https://www.google.com/search?q=%D8%...hrome&ie=UTF-8

6. Top | #36
      در انتظار تایید ایمیل

bahat-ghahram
      نمایش مشخصات
      ما شعر حفظی رو از قبل مینوشتیم میذاشتیم زیر دستمون

7. Top | #37
      کاربر انجمن

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      کنکورو ما تقلب کردیم چه برسه به بقیه امتحانات

8. Top | #38
      کاربر نیمه فعال

Mashkok
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط 1234321 نمایش پست ها
      لطفا صادقانه جواب بديد!!!!!!!!!
      +اگه تقلب کردین تا حالا شده گیر بیفتین؟
      چه روشهای جالبی برای تقلب کردن بکار بردین؟
      من نصف یادگیری هام تو تقلب بود
      یه سری تو زمین از روی دست دوستم تقلب کرده بودم بعد دوستم اشتباه بجای "تریلوبیت" نوشته بود "باتولیت"
      وقتی دبیرم برگه مو تصحیح کرده نوشته بود مهسا خانوم از شما توقع نداشتم
      خخخخخخخخخ

9. Top | #39
      کاربر اخراجی

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط 1234321 نمایش پست ها
      لطفا صادقانه جواب بديد!!!!!!!!!
      +اگه تقلب کردین تا حالا شده گیر بیفتین؟
      چه روشهای جالبی برای تقلب کردن بکار بردین؟
      سلام
      شاید عجیب باشه. ولی من تا حالا تقلب نکردم. حتی اگر آمادگی کافی برای امتحانی رو نداشتم و این کار رو هم نمی کنم.

دلیلش هم اینه که عموم که در آمریکا درس خونده تعریف می کرد وقتی تو دانشگاه ایام امتحانات می رسید ایرانی ها رو در یک محیط دیگه می بردن و هر نفر با فاصله بسیار زیادی از دیگری می شست. و مجبور بودن برای کنترل برای هر 2 نفر یه مراقب بذارن که مدام حواسش به این ها باشه تا کاغذی نمی دونم علامتی ریز نوشته ای چیزی استفاده نکنند. درست هست این توهین به ایرانی هاست ولی مسئولین دانشگاه از تقلب دانشجو های ایرانی به ستوه اومده بودن و راه حلی نداشتن.

حداقل برای اینکه بتونم بخشی از این آبرو ریزی رو جبران کنم هیچ وقت تقلب نمی کنم شاید دوباره شخصیت والای یک ایرانی مثل قبل بشه. هر چند تاثیری نداره و هر نسل رو به افول هستیم.

10. Top | #40
      کاربر باسابقه

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نه اقا
      چند وقت پیش امتحان زمین شناسی داشتم، رفتم سر جلسه دیدم هیچی بلد نیستم. پاشدم برم دیدم بچه های کلاس تو گروه واتس‌آپ (متاسفانه اون موقع تلگرام فیلتر بود!) فرستاده بودن. 90درصد نمره رو گرفتم، اگه به خودم بود 9درصدش هم نمیگرفتم
      تقلب کنید، خداوند ادمای زرنگو دوس داره
      .-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-
      صدا آدما هِی میره تو مُخ
      گُر میگیریم لایِ حسرت مدام
      ...
      .-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-

11. Top | #41
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      برای امتحاناتِ نهایی و آزمون های آزمایشی و کنکور نه!!
      اما بقیه ی آزمونا رو به عشقِ تقلب میرم سرِ جلسه
      روشای زیادی داره من چندباری کتاب رو گذاشتم زیر مانتوم و سر جلسه درش اوردم از رو کتاب نوشتم
      کفِ دست روی ساقِ پا روی ساقِ دست هم مینوشتم!
      فقط با خودکارِ پررنگ بنویسید و حواستون باشه پاک نشه!
      قبل از امتحان همیشه کاغذ ریز ریز میکردم میذاشتم تو جیبِ خودمو دوستام و....
      تقلب عالیه
      کسایی که تقلب نمیکنن لذتِ بزرگی رو از دست میدن
      عاشقِ اون هیجانشم^.^

12. Top | #42
      کاربر باسابقه

bache-mosbat
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Alirh نمایش پست ها
      بله تفسیر تو درسته که به خاطر یه تقلب میگی بچه اش هم حروم خور میشه
      ​گفت نظر همه مراجع تقلید هم همینه
      دزدی چه یه قرون چه یک میلیارد با هم فرقی نمیکنه.
      من گفتم با مدرکی که میگیریم از اون پول اینطوری میشه.نه اینکه هر کاری کنیم.
      احکام تقلب در امتحان

آیت الله بهجت

۷۵۶٫ تقلب در امتحان و صف نانوایى و اتوبوس، چه حکمى دارد؟
      ج.در صورت تضییع حق شرعى دیگران جایز نیست.
      ۱۲۱۹ بعضى از بچه ها که سنشان کم است و در امتحانات تقلب مى کنند و یا کسانى که عمدا تقلب مى کنند، حکمشان چیست؟
      ج.زمینه سازى شود تا اطفال ـ هر چند تکلیف ندارند ـ به این کار عادت نکنند و افراد بالغ هم ـ در صورتى که تضییع حق دیگرى در آن باشد ـ گناه کار هستند.
      ۷۴۲٫ من در امتحان ورودى دانشگاه با تقلب قبول شدم، آیا حقوقى که در آینده دریافت مى کنم اشکال خواهد داشت؟
      ج.حرمت تقلب در امتحان، با حکم حقوق دریافتى در آینده رابطه اى ندارد.
      آیت الله سیستانی

آیا تقلب در امتحانات جائز است ؟
      پاسخ: تقلب در امتحان جایز نیست.سؤال: اگر مرتکب تقلب شویم وبه واسطه آن دارای مدرکی شویم که در شؤون زندگی ما تاثیر دارد تکلیف چیست؟پاسخ: استفاده از مدرک مذکور اشکال ندارد ولی اگر تخصص لازم را در رابطه با کاری که به شما واگذار می شود نداشته باشید پذیرفتن آن کار جایز نیست.سؤال: آیا در مدارس دولتی در اروپا و یا آمریکا، می توان تقلب کرد؟ در مدارس غیر دولتی چطور؟ اعم از اسلامی و غیر اسلامی؟پاسخ: به طور کلی، تقلب در هیچ جا و در هیچ موردی، صحیح و جایز نمی باشد.سؤال: تقلب در امتحانات دانش آموزى در صورتى که هر دو نفر راضى باشند چه حکمى دارد؟پاسخ: جایز نیست(dot)
      آیت الله وحید خراسانی

سؤال ۲۷۵٫ آیا تقلب در امتحان جایز است؟
      جایز نیست(dot)
      آیت الله مکارم شیرازی

س- تقلّب در سرجلسه امتحان، چه طرف دوّم راضى نباشد و چه طرفین راضى باشند.آن هم درمدرسه یا مکانى که توسط بیت المال مسلمین هزینه مى شود، چه حکمى دارد؟
      ج-تقلّب در
      امتحانات

جایز نیست، خواه در اماکن مربوط به بیت المال باشد یا اماکن دیگر و خواه طرفى که از او مى گیرد راضى باشد یا نه، ولى تقلّب در انجام تکالیف، زیانش متوجّه خود اوست و در صورتى که در نمره هاى امتحانى تأثیرى نداشته باشد، حرام نیست، مگر این که بگوید خودم نوشته ام که از باب دروغ حرام مى شود(dot) س-تقلب در امتحانات وهمچنین به کسی تقلب دادن چه حکمی دارد؟ اگر تقلب دادن به این منظور باشد که اگر کسی که تقلب می خواهد بنا به دلائل منطقی نتوانسته است درس را بخواند و با این سوال می تواند قبول شود و اگر به آن سوال جواب ندهد برای مدت ها در حسرت می ماند.
      ج- هیچکدام جائز نیست(dot)
      ادمینستور کانال جهادی پیوند در پیام رسان سروش با لینک http://sapp.ir/ap_peyvand

فعال عرصه ی رسانه

مدرس سواد فضای مجازی

13. Top | #43
      کاربر باسابقه

bache-mosbat
      نمایش مشخصات
      حجت‌الاسلام والمسلمین فلاح‌زاده، کارشناس مسائل فقهی به پرتکرارترین سوالات( تقلب در امتحان )، مطابق با فتاوای حضرت‌ آیت‌الله‌العظمی خامنه‌ای پاسخ داده‌اند که در ادامه متن و فیلم پاسخ‌ ایشان به این سوالات ارائه می‌شود:

حکم تقلب کردن چیست؟ آیا در قیامت عذاب دارد؟ اگر مسئول یا معلم راضی باشد چطور؟ آیا اگر بعد از امتحان، درس مورد نظر خوانده شود مشکل برطرف می­گردد؟

تقلب کار نادرستی است و اگر حقی از کسی ضایع شود یا خلاف مقررات نظام کسی مرتکب شود، بله مستحق عذاب است. اگر مسئول یا معلم یا حتی شاگرد دیگر که از روی دستش می­نویسد راضی باشد این تاثیری در مسئله ندارد. یعنی اگر کسی تقلب می­کند، آن فردی که او را کمک می­کند، معلم باشد یا از شاگردان باشد، راضی باشد یا نباشد، تاثیری در این مسئله ندارد.
      اگر بعد از امتحان جبران کند آیا حکمش برطرف می­شود؟ اصل حکم تقلب نه؛ زیرا به هر حال کاری است که نباید تکرار کند، ولی تبعاتش قابل جبران است. مثلا فردی که درس نخوانده یا کم درس خوانده و با تقلب مدرک گرفته و الان در حد آن مقطع تحصیلی معلومات ندارد و می­خواهد با همین مدرک استخدام شود، خوب اگر برود درس بخواند و شرایط دیگر استخدامی را هم داشته باشد، استخدامش ایرادی ندارد و حقوقی هم که می­گیرد مانعی ندارد؛ اما اگر به مقدار آن مقطع تحصیلی که به خاطر آن پذیرش می شود، درس نخوانده و معلومات ندارد، به هر حال شرایط را ندارد و استخدامش صحیح نیست.

اگر کسی در امتحانات سال دوم دبیرستان که از منابع سوالات کنکور است و همچنین نمره این سال برای دانشگاه دارای اهمیت است، تقلب کرده باشد و بعد از آن پشیمان شود و توبه کند، حکم آن چیست؟ آیا حقوق او در آینده شغلی­‌اش حرام است؟
      باید نسبت به کار گذشته اظهار پشیمانی و ندامت کند و همچنین تصمیم بر تکرار نکردن آن نسبت به آینده را بگیرد، و اینکه آیا حقوقی که می­گیرد حرام است یا حلال است؟ اگر در حال حاضر در جایی که استخدام میشود، معلومات در همان حدی که لازم است را داشته باشد و تمام شرایط استخدام را داشته باشد، اشکالی ندارد و حقوقی هم که می­گیرد مانعی ندارد، هر چند تقلبش کار درستی نبوده.
      ولی یک نکته را باید توجه داشت: اگر در تقلب حق کسی ضایع شود، مثلا برای مقطع دکتری ۵ نفر را می­خواسته اند پذیرش کنند و این فرد با تقلب نمره کسب کرده، و اگر تقلب نمی کرد نمره‌ی لازم را کسب نمیکرد و فرد دیگری پذیرش می شد، پس حق آن فرد ضایع شده است. اینجا باید رضایت آن طرف که حقش ضایع شده را جلب کند.
      آیا گرفتن مدرک تحصیلی دیپلم یا لیسانس از طریق رابطه اشکال دارد؟ و درآمدی که از طریق آن کسب می­شود اشکال شرعی دارد؟
      اولا رابطه بازی یا تقلب در امتحان و امثال اینها و همچنین نمره بی‌­جهت گرفتن کار خلافی است؛ مثلا فردی امتحانی نداده باشد یا اگر امتحانی داده، با تقلب نمره گرفته است. اما درآمدی که کسب می­کند، اگر در موقع استخدام شرایط آن کار را داشته باشد و آن سطح معلومات را داشته باشد؛ حقوقی که در قبال کارش دریافت می­کند حرام نیست.
      آیا دادن پول در قبال گرفتن نمره جایز است؟
      نه جایز نیست. یعنی اگر کسی نمره بی­جهت به دانش­­‌آموز بدهد و در قبالش پول بگیرد این کار خلاف و حرام است و پولی هم که می­گیرد حق استفاده ندارد؛ زیرا حرام است و دانش‌آموزان و دانشجویان باید از این کار پرهیز کنند.
      اگر کسی در امتحانات کلاسی با تقلب نمره عالی کسب کرده، باید از فرد یا افرادی حلالیت بگیرد؟
      در صورتی که حقی از کسی ضایع شده باشد، مثلا یک تعداد محدودی را می خواستند بپذیرند و ایشان تقلب کرده و نمره عالی گرفته و قبول شده، و اگر ایشان تقلب نمی­کرد، فرد دیگری جایگزین بود، باید از او حلالیت بطلبد؛ چون حقی از حقوق او ضایع شده است.
      اما اگر به گونه‌ای نیست که حقی از کسی ضایع شده باشد و اینگونه نیست که تعداد محدودی را بخواهند بر اساس نمره بپذیرند و الان همه مدرک گرفته اند و رفته اند و حال که می­خواهد استخدام شود حقی از کسی ضایع نکرده است و شرایط استخدام را نیز دارد، ولو اینکه کارش کار درستی نبوده استخدامش اشکالی ندارد؛ چون حقی از کسی ضایع نشده است. و در این مورد حلالیت طلبیدن نیز لازم نیست.
      دانش­‌آموزان سر کلاس تقلب می­کنند، ولی من کار آنها را به معلمان گزارش نمی­دهم. آیا من گناهی مرتکب می­شوم؟
      در کار خلاف – حال کار حرام باشد یا حتی مکروه باشد – نهی از منکر لازم است؛ اگر خدای ناکرده حرام باشد، نهی از منکر و جلوگیری از این حرام واجب است. اگر کار مکروه باشد، نهی از آن مستحب است.
      یک وقت است شما می­توانید بدون اینکه گزارش کنید مانع آن کار خلاف شوید، خب باید جلوی تقلب را بگیرید، اگر این نشد گزارش ­دهید به مسئول که او جلوی تقلب و کار خلاف را بگیرد. گاهی شاید افراد بگویند: “ما چیکار به کار دیگران داریم بگذار نمره‌اش را بگیرد و قبول ­شود حالا چرا ما دل طرف را بشکنیم”؛ نه! توجه کنید اگر کسی خلاف مرتکب می­شود بحث دل شکستن مطرح نیست، باید از طریقی پیش رفت که موثر باشد و طرف را از این کار منع کرد که مرتکب تقلب نشود، مرتکب خلاف نشود، مرتکب گناه نشود.
      حکم تقلب از برگه امتحانی در دو حالت رضایت و عدم رضایت داشتن صاحب برگه چیست؟
      تقلب کار درستی نیست و رضایت صاحب برگه که ایشان از روی دست او می­نویسد، تاثیری در مسئله ندارد؛ چه او راضی باشد یا نباشد.
      حکم تقلب دسته­‌جمعی به طوری که همه نفرات پاسخ صحیح دهند، یعنی همه تقلب کنند، چیست؟ اگر ناظر امتحان راضی باشد چطور؟
      مثلا یک نفر بلند جواب را بگوید و همه بشنوند و بنویسد آیا این مشکل را برطرف می­کند؟ نه. حالا اگر همه گناه کردند یا تخلف کردند، آیا حرمت و زشتی و قبح آن از بین می­رود؟ نه. فرقی نمی­کند یک نفر حرام مرتکب شود یا همه، خدای ناکرده گاهی وقت­ها ممکن است یک نفر تقلب کند و حق‌الناس باشد و اگر همه تقلب کنند حق‌الناس نباشد، اما خود کار تقلب کار درستی نیست و فرقی نمی­کند همه تقلب کنند یا یکی دو نفر.
      حکم تقلب رساندن مراقب امتحانی یا استاد مربوطه در امتحان فرقی نمی­کند. وقتی گفته شد تقلب کار نادرستی است، فرقی نمی­کند این عمل از خود دانشجو صورت بگیرد یا اینکه از معلم، ناظر و امثال اینها باشد.
      کمک کردن نمره به دانشجو
      دانشجویی که چند سال در یک مقطع درجا می­زند و مثلا چهار سال را هشت سال طی می­کند و مشکلات روحی و روانی پیدا کرده، آیا استاد مجاز است به او چند نمره اضافه دهد؟

در جواب باید بگوییم نه. وقتی نمی­تواند درس بخواند، خب باید برود سر کار دیگری. نه اینکه ما خلاف کنیم و او را هم عادت دهیم به کار خلاف! به هر حال چیز یادگرفتن فقط به مدرک داشتن نیست. او می­تواند سر کار دیگر یا شغل دیگری برود و معلومات کسب کند. به هر حال استاد مجاز نیست برای اینکه ایشان درس‌هایش را پاس کند و به مقاطع تحصیلی بالاتری برود، نمره بی­جهت بدهد. و اینکه ایشان بر اثر این سال­های تحصیل نتوانسته پیشرفتی داشته باشد، باز هم مجوزی بر این نیست که نمره بدهد.
      آیا اگر استاد به همه دانشجویان نمره ارفاق کند، اشکال دارد؟
      در بحث ارفاق نمره، یک زمانی است که محصل یک ویژگی خاصی دارد، مثلا به خاطر اخلاق یا به خاطر خط خوب یا به خاطر نظم در نوشتن و امثال اینها، گاهی یک حق عمومی به ستاد داده‌اند که اگر درصدی نمره کم بود، شما می­توانید نمره اضافه کنید مشکل ندارد.
      اما اینکه افراد تنبل بار بیایند یا نمره نیاورند و استاد نمره بدهد، این اصلا ظلم به آنهاست. یعنی آنها در آینده رشدی نخواهند داشت. گاهی وقت­ها شخصی دو سال در یک مقطع تحصیلی بماند و درس بخواند بهتر از این است که تقلب کند یا نمره بی­جهت به او بدهند و به کلاس بالاتر برود و بعدا به جایی نرسد. یعنی اگر پایه و اساس محکم شود و درس بخواند بهتر از آن است که بی‌جهت رشد کند و بالا برود و بعد هم یک باد مهرگانی به او بوزد و از بین برود. بنابراین استاد اگر حق قانونی داشته یا به جهاتی بتواند نمره ارفاق کند اشکالی ندارد، در غیر این صورت جایز نیست.
      منبع(+)
      فیلم پاسخ به سوالات ” تقلب در امتحان “

فعال عرصه ی رسانه

مدرس سواد فضای مجازی

14. Top | #44
      کاربر باسابقه

bache-mosbat
      نمایش مشخصات

فعال عرصه ی رسانه

مدرس سواد فضای مجازی

15. Top | #45
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط amvaff نمایش پست ها
      برای امتحاناتِ نهایی و آزمون های آزمایشی و کنکور نه!!
      اما بقیه ی آزمونا رو به عشقِ تقلب میرم سرِ جلسه
      روشای زیادی داره من چندباری کتاب رو گذاشتم زیر مانتوم و سر جلسه درش اوردم از رو کتاب نوشتم
      کفِ دست روی ساقِ پا روی ساقِ دست هم مینوشتم!
      فقط با خودکارِ پررنگ بنویسید و حواستون باشه پاک نشه!
      قبل از امتحان همیشه کاغذ ریز ریز میکردم میذاشتم تو جیبِ خودمو دوستام و....
      تقلب عالیه
      کسایی که تقلب نمیکنن لذتِ بزرگی رو از دست میدن
      عاشقِ اون هیجانشم^.^
      واقعا امتحان بدون تقلب لذت نداره!! مخصوصا اگه گروهی باشه!

صفحه 3 از 5 نخستنخست ... 234 ... آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن