خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

نمایش نتایج: از 1 به 7 از 7
    1. Top | #1
      کاربر انجمن

Khoshhalam
      نمایش مشخصات

Question راهنمایی برای انتخاب بهترین کتب کمک آموزشی دهم

سلام
      دوستان به نظرتون بهترین کتاب های کمک آموزشی برای دهم چیا هستن؟
      مال درسای فیزیک و ریاضی و شیمی
      تست باشن یا درسنامه یا ترکیب هر دو
      من پرسیدم گفتن تست ریاضی کتاب آبی قلم چی خیلی خوبه
      شیمی گفتن نشر الگو
      فیزیک هم مبتکران
      خواستم نظر شما عزیزان رو هم بدونم
      ویرایش توسط navidgh : 30 اردیبهشت 1397 در ساعت 00:46

2. Top | #2
      کاربر نیمه فعال

Mamoli
      نمایش مشخصات
      سلام. نکته ای که باید توجه داشت که اینه که سبک مطالعه هر درس منحصر به فرد هست. برای درس زیست بین درسنامه و تست باید تعادل ایجاد کرد طوری که 50 درصد زمان رو به درسنامه و 50 درصد زمان رو به تست اختصاص داد. برای دروس ریاضی و فیزیک باید بیشتر تست زد چون از دروس به شدت مهارتی هستند که بدون دست به قلم شدن نمیشه نتیجه گرفت و علت اینکه کلاس های خصوصی جوابگوی درس ریاضی و فیزیک نیستند هم همینه. برای درس شیمی هم تقریبا همین طور هست ولی نیاز به درسنامه مفصل هست.
      نشرالگو دو نوع کتاب داره یکی کتاب های سه بعدی و دیگری تست. کتاب های سه بعدی بیشتر روی تشریحی کار کردن تمرکز دارند و منبع غنی از تست نیستند ولی کتاب های تست غنی از تست هستند ولی درسنامه بسیار خلاصه ای دارند که بیشتر به درد مرور میخوره.
      برای درس شیمی بهتر هست کتاب خیلی سبز رو تهیه کنید. چون درسنامه فوق العاده کاملی دارد و از نظر تست هم با نشرالگو برابری میکند. برای خلاصه هم میتونید از کتاب جدید الگو به نام خلاصه شیمی که فعلا برای دهم منتشر شده استفاده کنید که هم برای مدرسه مناسبه و هم برای کنکور. همچنین میتونید با انتشار کتاب موج آزمون از این کتاب هم برای مرور و جمع بندی بهره بگیرید.
      کتاب های آبی کانون نیز با سبک کتاب های تست نشرالگو نگاشته شدند و درسنامه خلاصه ای دارند. برای درس ریاضی کتاب خیلی سبز یا میکرو گاج رو تهیه کنید که هم از نظر درسنامه کامل و هم از نظر تست غنی هستند.
      برای درس فیزیک هم میکرو گاج یا خیلی سبز رو تهیه کنید که پیشنهاد من میکرو هست. چون این دو کتاب از نظر درسنامه برابر هستند و فقط از نظر طبقه بندی تست ها تفاوت دارند که کتاب میکرو بهتر عمل کرده است و تست ها رو به دو بخش تست های کسب مهارت و تست های کنکور تقسیم کرده است که تست های کسب مهارت تالیفی هستند
      برای هر سه درس میتونید از کتاب های سه سطحی کانون به عنوان مکمل نه صرفا منبع اصلی استفاده کنید. علت هم اینه که بیشتر رتبه های خوب کانون از این کتاب بهره میگیرند

3. Top | #3
      کاربر انجمن

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      ممنون. لطفا بقیه دوستان هم مشارکت کنن

4. Top | #4
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      با توجه به مولف هاشون برای ریاضی خیلی سبز-شیمی مبتکران(اونی که بهمن بازرگان مولفش هست)

5. Top | #5
      کاربر نیمه فعال

Mamoli
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط reza2018 نمایش پست ها
      با توجه به مولف هاشون برای ریاضی خیلی سبز-شیمی مبتکران(اونی که بهمن بازرگان مولفش هست)
      برای شیمی یازدهم مبتکران بهمن بازرگانی وجود نداره

6. Top | #6
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط saleh120 نمایش پست ها
      برای شیمی یازدهم مبتکران بهمن بازرگانی وجود نداره
      من منظورم دهم بود

7. Top | #7
      کاربر انجمن

Daghon
      نمایش مشخصات

Lightbulb

سلام 👋
      من کتاب زیاد گشتم. و خودم شخصا استفاده میکنم و راضیم.
      فیزیک: فیزیک پایه دهم یازدهم مبتکران (معلفش سه نفره) خیلی خوب درس داده و قشنگ تست حل میکنه.
      شیمی: وجدانا نشر الگو (تستش) خیلی خوبه☺
      زیست: میکرو زیست دهم گاج پاسخ نامش فوقالعاده خوبه . ولی درسنامش زیاده و حوصلت سر میره . (خیلی زیاده) و ابنکه تستاش هم خیلی خوب و مشتیه
      ریاضی رو من سیرتا پیاز گرفتم. درسنامش عالی بود و کلی نکته تستی توش داشت . ولی این میکروشم خیلی خوب بود .

مهم: اینا نظرات شخصین و آدم با آدم فرق میکنه. حتما برای پیدا کردن یه منبع خوب و بدون وسواس و دردسر یه سَر برو تو این بانک کتابا بشین قشنگ وقت بزار واس انتخابش تا یه دفعه تو طول سال نیای بگی " ای خدا چرا من اینو گرفتم؟ اون یکی که بهتر بود". خلاصه من حرفم اینه که برو قشنگ خودت بگرد و ببین با کدوم حال میکنی . چون انتخاب منبع کمک درسی یه چیز کااااااملا شخصیه 😉
      موفق باشی

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن