خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 2 از 2 نخستنخست 12
    نمایش نتایج: از 16 به 30 از 30
    1. Top | #16
      کاربر باسابقه

Mamoli
      نمایش مشخصات
      من کاملا موافقم فقط کسی ک تجربه داره میفهمه اینو

2. Top | #17
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      چه خوب که اعتراف کردی
      شاید اینجوری یه سریا از توهم دربیان

3. Top | #18
      کاربر انجمن

Sarkhosh
      نمایش مشخصات
      از اول اسفند تا آخر اردیبهشت = 3 ماه --> فقط ریاضی و زیست پیش
      زیست دوم و ریاضی دوم سپس زیست سوم و ریاضی سوم = هر 2تاش میشه 3 ماه --> مجموع 6 ماه
      زیست،ریاضی پیش + سوم + دوم ===> 9 ماه
      9 ضربدر 6 (تعداد دروس باقی مونده) = 54 ماه = تقریبا شما 4 سال و نیم طول میکشیده بتونی کل کتاب ها رو بخونی
      این یعنی شما اگه از دوم راهنمایی شروع میکردی،به دوران جمع بندی میرسیدی

بنظرم شما یه جای کارت ایراد داشته که از آخر بهمن تا آخر اردیبهشت فقط تونستی زیست و ریاضی پیش رو تموم کنی
      دردهای واقعی میسازه مردهای واقعی، نه ترس‌های واقعی

4. Top | #19
      کاربر باسابقه

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      شما تجربه 2بار کنکور داری بنده س بار...منم ب ضرس قاطع میگم هرکسی نیمتونه 4ماهه قبول شه..اما شما یکم دیگه خیلی شل کردی برادر...من خودم امسال دیدم حوصله هیچی ندارم اما توسنتم برای زیست ای کیو موج خیلی سبز 40ازمون بزنم...کلیم فیلم ببینم....حداقلش اینه بازقبول نشدم زیستم خوب شده اما شما دیگه ازاونور بوم افتادی....من مثال ساده دارم سامان تارم 6ماه خوند امید محمدی 7 8ماه خوند بعد 4سال ازمهندسی 300منطقه سه شد همین کنکور 96 حرفاشم هست تو بخش رتبه ها...محمد فاظلی از 13هزار شد 270منطقه دو یعنی دورقمی منطقه سه...تو8 7ماه...من میگم تو4ماه از 10هزار نفر شاید 20نفر بتونن قبول شن ولی ازمهر کسی بخونه از 10هزار نفر 80درصد میتونن نتیجه بگیرن...یعنی ب حد قبولی پزشکی برسن....
      حرف من بعد س سال اینه ی جوری درس بخونید نزدیک عید کتابا تموم شده باشه فقط ب فکر طمع درصد بالا باشید...اما شما دیگه تجربت یکم ازدیدی من تجربه نیست ناله وشکوس.....خود من دلیل قبول نشدنم تواین دوسال چی بوده؟منابع اینور اونور رفتن حاشیه هاش کنکور..مشکل درس نمیدونم سواد نبوده ی جایی سربالا کردم دیدیم همه رو بلدم هیچی بلد نیستم......
      ما دوباره سبز میشویم
      ویرایش توسط hamed_habibi : 31 اردیبهشت 1397 در ساعت 01:04

5. Top | #20
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      در پاسخ به استارتر:
      یکم به چیزایی که اینجا تو انجمن دارین میگن فکر کنین.
      شاید کسی سال دیگه مثلا 4یا 5ماه به کنکور شروع کنه به خوندن .فقط کافیه بیاد اینجا و حرفای شما رو بخونه میدونید چی پیش میاد؟
      ممکنه اون فرد بگه نمیشه و نمیتونم به هدفم برسم و دلسرد بشه کنکور بذاره کنار.
      تو مسیر کنکور هر اتفاقی رخ میده اگه شما نتونستین تو همون سال اول به هدفتون برسید دلیل نمیشه بقیه هم نتونن .
      زندگی مثل یه پیانو میمونه........
      هم روزای سفید داره هم سیاه
      ولی .....
      وقتی باهم باشن
      میشه یه موسیقیه خوب شنید

6. Top | #21
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      شما تو این همه ماه دم از ساعت مطالعه ۸ تا ۱۵ میزنید و یه ریاضی و زیست پیش ؟
      شما خودت از استثناعات کند یادگیری دیگه محسوب میشید ( البته اگه قبول دارید تلاشتونو در حد همون ساعت مطالعه و با کیفیت کردین )
      من خودم ریاضی یا فیزیک رو از رو جزوه یبار مفهومی و طوری که جا بیفته برام دو هفته ای میخونم و تستاشم در حد یچیز پیچنده و واقعا بخواد لم دار باشه که نه ولی در حد روال سراسری اغلب درست میزنم . ( البته دارم میگم اگه تو یه هفته قصد میکردم کلشو بخونم )
      شما فک کنم وسط راه و تلاش کژتابتون دلسرد شدین و خواستید به یه بهونه و قاعده ای چنگ بزنید و اومدین این اعتراف رو نوشتید .
      بعد تایید کننده هام که یا کنکور رو گذاشتن واسه سال بعد یا تلاش پیوسته ای داشتن و درک نمیکنن که کسی بخواد با تلاش تو مدت کمتر نتیجه بگیره ( یا نمیخوان درک کنن) یا اصلا دیدن جربزه رشته شونو ندارن و رو رشته ی دیگه ای ( زبان یا ...) حساب باز کردن .

درکل که ایشون خب تحت فشارای روحی نظرشونو گفتن . ولی سیب زمینی نباشید و هیچکس واسه شما الگو نمیشه تو این مورد . چون توانایی و ظرفیت و گیرایی ها واقعا متفاوته و به هیشکی جز خودتون و نتیجه بعد تلاشتون اطمینان نکنید
      و این جبهه گیریتونو نسبت به کسایی که میخوان تازه شروع کنن و نیاز به امید دارن کم کنید . اونا حتی اگه حداکثر تلاشم کنن اونی که میخوان نشه بهش نزدیک تر که میشن . نمیشن؟ کی گفته ضربه میخورن بعد روبرو شدن با واقعیت. فکر میکنید اون واقعیتی که دم ازش میزنین چه کمکی بش میکنه؟ یا لش میکنه میذاره سال بعد یا کلا تا کنکور استرس و حسرت میخوره !
      پس بخاطر بازتاب انژی و حس و حالی که به دیگران میدیم هم که شده سعی کنیم یکم جبهه گیریامونو کم کنیم و با این استدلال پیش بریم ^___^

7. Top | #22
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      موصوف کردن استارتر به کم هوش بودن و ... کار درستی نیست :/
      شما از کجا میدونید که اون تمام تلاششو نکرده ؟ یا هوشش پایین بوده ؟

اصلا کی تضمین میکنه خودتون ( شخص خاصی رو نمیگم ) بهره هوشی بالا و کیفیت مطالعه عالی داشته باشین ؟

ببخشیدا شاید بعضی ها از این حرف من ناراحت بشن. ولی الان حدودا 1.5 سالی میشه من وضعیت این انجمن رو دارم میبینم.
      و همیشه یه عده میگن ما میتونیم. ما طوفان به پا میکنم. ما میترکونیم. توی 4 ماه ، 2 ماه ، 1 ماه ، 2 هفته !!!
      و در نهایت سال بعد پشت کنکوری هستن. نمونش تو همین انجمن فت و فراوونه.

و مشکل اینجاست که دچار توهم میشیم.
      توهم به اینکه با هوشمون از بقیه بیشتره بقیه خنگ تشریف دارن
      توهم به اینکه میتونیم 20 ساعت در روز درس بخونیم. و همونطور ادامه بدیم.
      توهم به اینکه چون بارسلونا مثلا دقیقه 90 دو گل میزنه و میبره ما درهفته اخر خیلی شیک و مجلسی میخونیم و بقیه کنکوریا میرن تو باقالیا
      توهم به اینکه کیفیت مطالعه ما عالیه. ما بهترین روش درس خوندنو بلدیم، ما تلاشمون مستمره ولی بقیه اصلا اینجوری نیستن.
      در صورتی اگه این توهمات هیچ کدومشون عملی نمیشه...

خیلی ها که میخوان طوفانی بخونن . تصمیم میگیرن 1 ماهه بترکونن میان اینجا جار میزنن که من میخوام یه ماهه بترکونم. دو نفرم باهاش وارد بحث میشن و دیگه یه ماهشو اینجا درگیر بحثه :/
      خیلی ها میخوان روزی 15 ساعت بخونن. امروز میخونن میبینن عه نشد !
      روز بعد فقط 3 ساعت خونده، و روز بعد و روز بعد ...
      بعد میبینه 2 ماه وقتش شده 1 ماه، و دوباره با خودش قرار میذاره اینبار بترکونه،
      2 ماه زیاد بوده اصلا، 1 ماهه پزشکی رو شاخشه، و بازم 15 ساعت نمیرسه بخونه...

من اصلا هیچ کاری به این ندارم که میشه یا نمیشه.
      فقط اون دوستان خیلی باهوش و با استعداد و درسخونی که اصلا 1 ماهم برای پزشکی زیاد میدونن. شاید بهتر باشه به جای بحث کردن ، به فتوا هاشون جامع عمل بپوشانند و 1 ماهه پزشکی بیارن.

8. Top | #23
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط unlucky نمایش پست ها
      موصوف کردن استارتر به کم هوش بودن و ... کار درستی نیست :/
      شما از کجا میدونید که اون تمام تلاششو نکرده ؟ یا هوشش پایین بوده ؟

اصلا کی تضمین میکنه خودتون ( شخص خاصی رو نمیگم ) بهره هوشی بالا و کیفیت مطالعه عالی داشته باشین ؟

ببخشیدا شاید بعضی ها از این حرف من ناراحت بشن. ولی الان حدودا 1.5 سالی میشه من وضعیت این انجمن رو دارم میبینم.
      و همیشه یه عده میگن ما میتونیم. ما طوفان به پا میکنم. ما میترکونیم. توی 4 ماه ، 2 ماه ، 1 ماه ، 2 هفته !!!
      و در نهایت سال بعد پشت کنکوری هستن. نمونش تو همین انجمن فت و فراوونه.

و مشکل اینجاست که دچار توهم میشیم.
      توهم به اینکه با هوشمون از بقیه بیشتره بقیه خنگ تشریف دارن
      توهم به اینکه میتونیم 20 ساعت در روز درس بخونیم. و همونطور ادامه بدیم.
      توهم به اینکه چون بارسلونا مثلا دقیقه 90 دو گل میزنه و میبره ما درهفته اخر خیلی شیک و مجلسی میخونیم و بقیه کنکوریا میرن تو باقالیا
      توهم به اینکه کیفیت مطالعه ما عالیه. ما بهترین روش درس خوندنو بلدیم، ما تلاشمون مستمره ولی بقیه اصلا اینجوری نیستن.
      در صورتی اگه این توهمات هیچ کدومشون عملی نمیشه...

خیلی ها که میخوان طوفانی بخونن . تصمیم میگیرن 1 ماهه بترکونن میان اینجا جار میزنن که من میخوام یه ماهه بترکونم. دو نفرم باهاش وارد بحث میشن و دیگه یه ماهشو اینجا درگیر بحثه :/
      خیلی ها میخوان روزی 15 ساعت بخونن. امروز میخونن میبینن عه نشد !
      روز بعد فقط 3 ساعت خونده، و روز بعد و روز بعد ...
      بعد میبینه 2 ماه وقتش شده 1 ماه، و دوباره با خودش قرار میذاره اینبار بترکونه،
      2 ماه زیاد بوده اصلا، 1 ماهه پزشکی رو شاخشه، و بازم 15 ساعت نمیرسه بخونه...

من اصلا هیچ کاری به این ندارم که میشه یا نمیشه.
      فقط اون دوستان خیلی باهوش و با استعداد و درسخونی که اصلا 1 ماهم برای پزشکی زیاد میدونن. شاید بهتر باشه به جای بحث کردن ، به فتوا هاشون جامع عمل بپوشانند و 1 ماهه پزشکی بیارن.
      خب اینکه با اعتماد بنفس شروع کنن به خوندن اصلا کاذب یا هرچی فقط بخونن بازم جای امیدواری داره .
      کسی نگفت بهره هوشیش پایینه ولی جای تعجبه دیگه وقتی میگه نهایت تلاش و فقط همینا :-؟ مشکل از چیزای دیگس بنظرم .مثلا تمرکز نداشته و به ظاهر درس میخونده اما بازده خوبی نداشته
      بعم اینکه منم قبول دارم جار زدن و اینکه میتونم میتونم نه تنها انرژی زیاد نمیکنه بلکه خیلی تخلیه میکنه:/
      اگه میتونن برن بخونن و بعد موفقیت بیان بگن . قشنگ وقتی دارن شعار میدن معلومه یجای امید و انگیزه و اعتماد به خودشون میلنگه !
      اینکه خیلیا استارت میزنن و ناامید میشن ربطی به توهم ِ من حتما به هدفم میرسم نداره . به اون ناامیدی های وسط راه که تا یه مبحث یا تست سخت یا تفریحاته کاذب که میخورن کار رو خراب میکنه بنظرم :؟
      درکل که منم قبول دارم اینایی که تایپک شروع طوفانی میزنن معلومه یجای کارشون میلنگه

9. Top | #24
      کاربر باسابقه

Mamoli
      نمایش مشخصات
      حتی نشده یک نمونه موفق از این تاپیکا بیاد بیرون
      ما خودمون تا ساله قبل این موقع ارّه ب دست واستاده بودیم اونایی ک می گفتن نه نمی شه رو سر می بریدیم
      ب هر حال برای یک سال اولی توضیح دادن این چیزا خیلی سخته :/
      زمان همه چیو روشن می کنه
      پ ن
      الان انواع امتیازات منفی ب طرفم سرازیر میشه

10. Top | #25
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط ponyo نمایش پست ها
      خب اینکه با اعتماد بنفس شروع کنن به خوندن اصلا کاذب یا هرچی فقط بخونن بازم جای امیدواری داره .
      کسی نگفت بهره هوشیش پایینه ولی جای تعجبه دیگه وقتی میگه نهایت تلاش و فقط همینا :-؟ مشکل از چیزای دیگس بنظرم .مثلا تمرکز نداشته و به ظاهر درس میخونده اما بازده خوبی نداشته
      بعم اینکه منم قبول دارم جار زدن و اینکه میتونم میتونم نه تنها انرژی زیاد نمیکنه بلکه خیلی تخلیه میکنه:/
      اگه میتونن برن بخونن و بعد موفقیت بیان بگن . قشنگ وقتی دارن شعار میدن معلومه یجای امید و انگیزه و اعتماد به خودشون میلنگه !
      اینکه خیلیا استارت میزنن و ناامید میشن ربطی به توهم ِ من حتما به هدفم میرسم نداره . به اون ناامیدی های وسط راه که تا یه مبحث یا تست سخت یا تفریحاته کاذب که میخورن کار رو خراب میکنه بنظرم :؟
      درکل که منم قبول دارم اینایی که تایپک شروع طوفانی میزنن معلومه یجای کارشون میلنگه
      فقط در مورد اون قسمت که گفتی ربطی نداره ! اتفاقا به نطرم خیلیم ربط داره. !!
      طرف اومده با خودش قرار گذاشته روزی 20 ساعت بخونه :/ وقتی میبینه نمیتونه اصلا خود همین باعث نا امیدی میشه :/ اصطلاحا طرف خودش گور خودشو میکنه
      در واقع به نظرم ارمان ها و توهمات قبل از شروع، باعث عدم موفقیت در بعد از شروع میشه... درکل حرف منم همین بود، اقا شما اول پزشکی بیار ! بعد بگو میشه :/

11. Top | #26
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      بله همین گونه که میبینید ،افرادی پیدا میشن که باز توهین و حمله کنن،بله من دیر فهمم ،ریاضی رو از 0 شروع کردم ،ریاضی 4 سال رو ، زیست پیش رو هم بله درس های دیگه رو وقت کذاشتم ولی هیچ کدومو کاری نکردم،همرو خراب ناقص و قر و قاطی.

من نفعی از این تاپیک زدنا به غیر از بد نام کردن خودم نمیبرم چون خیلی میگفتم میشه،توی موضوع نوشتم افرادی که میخوان امثال بدن نیان ،باشه هرجور میخواین قضاوت کنین ،من هم توی موضوع نوشتم که باهوش نیستم،اگه باهوش بودم سه سال رو تلف نمیکردم،اگه باهوش بودم آدم موفقی بودم ،شما مفهوم نوشتمو درک نکردین ،فقط توهین.

به هر حال برای همتون آرزوی موفقیت میکنم.دوست ندارم کسی مثل من با ندونم کاری عمرش تلف بشه .

یه روز سه سال بعدو خودمو بین دکترا میدیدم،الآن همون سه سال بعده که هنوز دارم درجا میزنم.
      ویرایش توسط Frigidsoul : 09 خرداد 1397 در ساعت 23:37

12. Top | #27
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      منی که از درست از روز کنکور استراحت نکردم و روزی میانگین 12 خوندم الان به خاطر برنامه غلط مشاورم تو بعضی درسا دست و پا شکسته دارم جلو میرم

نمیخوام جو منفی بدم و ناامید کنم ولی تقریبا هیچ کنکوری "واقعا" فکر نمیکنم باشه که یه ماهه بیاد بدون سهمیه و این چیزا رتبه بیاره و رشته های تاپ قبول بشه

اقای رستگار رحمانی هم که هی میگن باید اینو هم بدونیم که قبل از این که سربازی برن درس میخوندن و به گفته خودشون هم شاگرد ممتاز بودن و قبلا هم قلمچی میرفتن.

صرفا کنکور چیزی هست شبیه بدنسازی. شما میری بدنسازی باید تلاش کنی و زحمت بکشی تا به به ایده الت برسی. شاید تو این راه استرویید هم بزنی ولی اثرش فقط برمیگرده به تلاش هات. تلاشت کم باشه هیچ چی اثر نمیکنه.

خیلیا تایپیک میزنن که " به من انگیزه بدین" !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! . خوب گیریم ما به شما انگیزه دادیم. یه چیزی رو باید بگم.

اونم اینکه اقا شما اگه چیزی رو واقعا دوست داشته باشی که بهش برسی انگیزت درونی میشه و از بیرون فقط تاثیر مثبت میپذیری (ولی نه به عنوان ضرورت! بلکه به عنوان مشوق جزیی)... اونی که میاد میگه بهم انگیزه بدین یا نمیدونم انگیزه دارم درسته من و شما باهاش حرف میزنیم انگیزه پیدا میکنه ولی اون انگیزه که پیدا میکنه شک نکنین هیچوقت دایمی نمیشه. چون انگیزش درونی نیست که! بیرونی هست. یعنی بیرونی باشه زود انگیزه ای که اومده از بین میره چون اصلا انگیزه باید درونی باشه که فرد رو مصمم به شروع و ادامه راه بکنه. انگیزه درونی چیزی نیست که من بگم شما گوش کنی فرداش بیای بگی من انگیزم زیاد شد;نخیر به هیچ وجه این طور نیست. انگیزه درونی چیزی هست که هر شخص با خودش کلنجار میره رو هدف هاش فکر میکنه به راهی که باید بره فکر میکنه به زحماتی که باید بکشه فکر میکنه به میزان تلاش هایی که احتیاج داره تا به موفقیت برسه فکر میکنه و کلا میشه گفت انگیزه درونی چیزی هست که فرد خودش باید ایجادش کنه و وقتی ایجاد کنه هیچ چی نمیتونه مانعش بشه. انگیزه درونی چیزی هست که خود طرف براش وقت میذاره روش زحمت میکشه هدف هاشو پیدا میکنه و براش عذاب میکشه تا ایجادش کنه و از همه مهمتر میخواد "ثابت" بمونه.

قابل توجه تمام افرادی که میگن انگیزه میخوام انگیزه میخوام. هیچکسی به اندازه خودت به خودت انگیزه نمیتونه بده. امیدوارم یه روزی به درکی رسیده باشیم که بدونیم انگیزه اصلی درونی هست نه بیرون.

دستم ب فن ا رفت
      ویرایش توسط Neurosurgeon : 10 خرداد 1397 در ساعت 00:00

13. Top | #28
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      همه ی افرادی که میبینین مثلا فلان رتبه برتر شدن یا مثلا یه دانشمند مشهوری شدن یا یه شخصیت مهم شدن اینا رو انگیزه درونی کار کردن براش وقت گذاشتن... شاید مثلا 3-4 سال وقت گذاشتن رو این که من میتونم و من برای موفقیت این کار ها رو نیاز دارم که انجام بدم و براش هدف گذاری میکنن.

این که بیایم و بگیم من انگیزه میخوام واقعا خنده دار هست.

14. Top | #29
      کاربر نیمه فعال

AkhmooAsabani
      نمایش مشخصات
      خواستم اين تاپيكو از اول بخونم ديدم ماشالا همه كتاب نوشتن تصميم گرفتم برم زيستمو بخونم ساده تره

15. Top | #30
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Darkbeats نمایش پست ها
      خواستم اين تاپيكو از اول بخونم ديدم ماشالا همه كتاب نوشتن تصميم گرفتم برم زيستمو بخونم ساده تره
      دهنت سرویس

صفحه 2 از 2 نخستنخست 12

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)