خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 1 از 3 12 ... آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 1 به 15 از 40

موضوع: ماه رمضان

1. Top | #1
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات

ماه رمضان

سلام
      بچه ها یک سوال با ماه رمضان چکار می کنید
      من که شب ها بیدارم درس می خوانم
      نه روز خواب دارم نه شب روزه می گیرید چگونه درس می خوانید
      یا اگر روزه نمی گیرید چه جوری می خواهید ادا کنید باید ۳۰ روزه بگیرید یا به جای هر روز کفاره یا 30روزه ؟

2. Top | #2
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      روزه نگیر
      گناهتو بزن به حساب من

3. Top | #3
      کاربر نیمه فعال

Mamoli
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط mohsen.. نمایش پست ها
      روزه نگیر
      گناهتو بزن به حساب من
      شما گناهای خودتو جمع کن گناه دیگران پیشکش

4. Top | #4
      کاربر نیمه فعال

Mamoli
      نمایش مشخصات
      بهترین موقع درس خوندن بعد از سحری هست. اما باید با نفست مبارزه کنی که واقعا سخته. چرا؟ چون میبینی هنوز هوا تاریکه و همه ی اعضای خانواده میرن بخوابن و تو هم دلت میخواد بخوابی ولی انصافا این موقع کیفیت مطالعه بالاست. کسایی هم که میگن ما شبا میخونیم خیلی هم میخونیم به حرفشون گوش نده چون کیفیت مطالعشون پایینه. کدوم رتبه برتر رو دیدی که صبح زود شروع به درس خوندن نکنه.
      از نظر دینی هم یه توضیحاتی درمورد خواب بدم. کلا خواب بین الطلوعین خوب نیست( یعنی بین نماز صبح و طلوع آفتاب) بعد طلوع آفتاب هم خوب نیست. اما نزدیکای اذان ظهر و بعد اون تا عصر خوبه. بعد عصر هم بده. ارزش خواب ساعت های 9 تا 12 شب هم 2 برابر خواب بعد از نیمه شب شرعی هست.
      از طرفی انصافا بیدار شدن توی نزدیکای نماز صبح خیلی راحته و انرژی آدم زیاده. من خودم ساعت 6 صبح که بیدار میشدم(زمان مدرسه) انرژی نداشتم و خوابم میومد ولی زمان سحری که آدم بیدار میشه کسل نیست. اینم بگم واقعیتش بعد از ظهر کیفیت مطالعه خیلی میاد پایین ولی ارزش داره.
      شما کلا 30 روز از 365 روز رو روزه میگیری. یکی شما رو دعوت به مهمونی کنه و نری ناراحت میشه. الان رمضون ماه مهمونی خواست. شما روت میشه به خدا بگی من کنکور دارم نمیام؟؟؟ مگه کنکور از مهمونی خدا مهم تر هست. بعدشم زندگی سختی داره. خود قرآن میگه. حتی اگه دکتر بشی میلیادر بشی زندگی سختی داره. شاید این آخرین رمضون عمر آدم باشه. قبرستون پره از جوانایی که زود از دنیا رفتن

5. Top | #5
      کاربر باسابقه

Mamoli
      نمایش مشخصات
      خب درستو ک خوندی بعدش طلب استغفار میکنی
      تازه اگ دیگرون واست طلب استغفار کنن سریع تر مورد پذیرش قرار می گیرع

6. Top | #6
      کاربر نیمه فعال

Mamoli
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط LI20 نمایش پست ها
      خب درستو ک خوندی بعدش طلب استغفار میکنی
      تازه اگ دیگرون واست طلب استغفار کنن سریع تر مورد پذیرش قرار می گیرع
      من که جای خدا نیستم. من اعتقادم اینه که همون طور که خدا بین کسی که زحمت میکشه و درس میخونه و یکی که کمتر زحمت میکشه یا کلا زحمت نمیکشه فرق قائل میشه و اونی که زحمت میکشه پزشکی قبول میشه و اونی که زحمت نمیکشه قبول نمیشه. توی مسائل دینی هم فرق میذاره. به هر حال مقام کسی که روزه میگیره و نمیگیره فرق میکنه یا نه؟؟؟؟؟؟
      بعدشم اونایی که روزه میگیرن توکلشون به خدا باشه. همین که جواب رد به مهمونی خدا نمیدی خیلی کار بزرگی هست. همه چی کنکور نیست اون دنیا هم هست

7. Top | #7
      کاربر باسابقه

Mamoli
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط saleh120 نمایش پست ها
      من که جای خدا نیستم. من اعتقادم اینه که همون طور که خدا بین کسی که زحمت میکشه و درس میخونه و یکی که کمتر زحمت میکشه یا کلا زحمت نمیکشه فرق قائل میشه و اونی که زحمت میکشه پزشکی قبول میشه و اونی که زحمت نمیکشه قبول نمیشه. توی مسائل دینی هم فرق میذاره. به هر حال مقام کسی که روزه میگیره و نمیگیره فرق میکنه یا نه؟؟؟؟؟؟
      بعدشم اونایی که روزه میگیرن توکلشون به خدا باشه. همین که جواب رد به مهمونی خدا نمیدی خیلی کار بزرگی هست. همه چی کنکور نیست اون دنیا هم هست
      می تونم کامل برات توضیح بدم .ولی حسش نی .خسته شدم از این بحثا
      حق با شماست . خوش بگذره

8. Top | #8
      کاربر نیمه فعال

Mamoli
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Amin6 نمایش پست ها
      من فکر میکنم کنکور فقط به تلاش و ارادست
      به مسائل اعتقادی و مذهبی نیست
      خب هستن خیلیایی که اصلا اعتقاد به هیچی ندارن و بهترینارم قبول میشن
      منم همین طور فکر میکنم. کاملا حرفتون درسته. این خود فرده که بین دنیا و آخرتش باید فرق بزاره.

9. Top | #9
      کاربر نیمه فعال

Mamoli
      نمایش مشخصات
      دوستان لطفا برداشت اشتباه از حرف من نکنید. من نمیگم حتما روزه بگیر نگیری خدا عذاب نازل میکنه. اصلا خدا میگه لا اکراه فی الدین. اجباری در دین نیست. من میگم حیفه به مهمونی خدا نری. وگرنه خدا محتاج روزه ما نیست که. فقط حسابرسی خدا عادلانه هست. البته نیت هم مهمه. روزه نمیگیریم که بگیم ما آدم باحالی هستیم

10. Top | #10
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

Na-Omid
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Amin6 نمایش پست ها
      من فکر میکنم کنکور فقط به تلاش و ارادست
      به مسائل اعتقادی و مذهبی نیست
      خب هستن خیلیایی که اصلا اعتقاد به هیچی ندارن و بهترینارم قبول میشن
      نه داداشی ببخشیدانتقادمیکنم ولی تاخدانخواهدبرگ ازدرخت نمیوفته توکل برخداست که همه چیزرودرست میکنه احسان وعرفان طاهری فردگفتندتنهاکاری که توسال کنکورانجام دادندعبادت خدا ودرس خوندن بوده خودمن خیلی آدم مذهبی نیستم واصلاادای دین وایمان ندارم ولی فکرمیکنم درست نیست بگیم هرکس نمازمیخونه وروزه میگیره دیگه عالم باتقواست هرکس هم برعکسشه اینطورنیست ملاک مابرای سنجش تقوای افرادانجام واجبات نیست چون واجبات وظیفه افراداست به نظرمن باقواکسیه که علاوه برواجبات کارای نیک انجام میده اون افرادیم که دیدیداینطوری بودن درست میفرماییدولی توقرآن کریم اومده که خدابه اونایی که ایمان ندارن وعمل صالح انجام نمیدهندفرصتهای بیشتری میده واونارودردنیابه خواسته هاشون میرسونه تابیشترگناه کنن ممکن هم هست یه جایی سرشون به سنگ بخوره وتوبه کنند(ای پیامبربه بندگانم بگوهرکس ازشماکه دنیارابخواهدمقداری ازآن رابه شمامیدهیم وهرکس آخرت رابخواهدتمام آن رابه ایشان میدهیم که البته زندگی آخرت هماناراست تروجاودانه تراست)ان الدارالاخره لحی الحیوان

11. Top | #11
      کاربر نیمه فعال

Mamoli
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط جراح مغزآینده نمایش پست ها
      نه داداشی ببخشیدانتقادمیکنم ولی تاخدانخواهدبرگ ازدرخت نمیوفته توکل برخداست که همه چیزرودرست میکنه احسان وعرفان طاهری فردگفتندتنهاکاری که توسال کنکورانجام دادندعبادت خدا ودرس خوندن بوده خودمن خیلی آدم مذهبی نیستم واصلاادای دین وایمان ندارم ولی فکرمیکنم درست نیست بگیم هرکس نمازمیخونه وروزه میگیره دیگه عالم باتقواست هرکس هم برعکسشه اینطورنیست ملاک مابرای سنجش تقوای افرادانجام واجبات نیست چون واجبات وظیفه افراداست به نظرمن باقواکسیه که علاوه برواجبات کارای نیک انجام میده اون افرادیم که دیدیداینطوری بودن درست میفرماییدولی توقرآن کریم اومده که خدابه اونایی که ایمان ندارن وعمل صالح انجام نمیدهندفرصتهای بیشتری میده واونارودردنیابه خواسته هاشون میرسونه تابیشترگناه کنن ممکن هم هست یه جایی سرشون به سنگ بخوره وتوبه کنند(ای پیامبربه بندگانم بگوهرکس ازشماکه دنیارابخواهدمقداری ازآن رابه شمامیدهیم وهرکس آخرت رابخواهدتمام آن رابه ایشان میدهیم که البته زندگی آخرت هماناراست تروجاودانه تراست)ان الدارالاخره لحی الحیوان
      عالی بود. میخواستم همین رو بگم که شما عرایض بنده رو کامل کردید. ممنون

12. Top | #12
      کاربر باسابقه

Mamoli
      نمایش مشخصات
      کسی که الان نتونه درحال روزه داری درس بخونه و همش دنبال بهونه آوردن باشه، مطمئنم که توی ماه های دیگه هم باکیفیت و آنچنانی درس نمیخونه!

سربازای بدبخت الان توی شهرای جنوبی و هوای شرجی و خیلی گرمش دارن روی برجک پُست میدن و روزه میگیرن! ( خودم اینطوری بودم که میگم، تازه دوران ما ماه رمضان بین تیر و مرداد افتاده بود )

مگه میخوای کوه بکنی !!
      درس های اختصاصیت رو بذار برا بعد سحری تا ظهر ( حدودا 5-6 ساعت ) قبل از ظهر هم 2-3 ساعت بخواب
      درس های عمومی و تست زنی هات هم بذار برا بعد از نماز ظهر تا عصر ( حدود 4 ساعت )، خودم چون به زیست شناسی علاقه دارم و ازش لذت میبرم زیست شناسی رو گذاشتم برا بعد این موقع
      دم غروب و نزدیکای اذان هم کارای شخصیت مثل حمام رفتن و بقیه کارها رو انجام بده ...

تارس
      : "
      قانون سوم نیوتون میگه: برای اینکه بخوای به چیزی برسی، باید از یه چیز دیگه دل بکنی ... "

Interstellar 2014 - Director: Christopher Nolan

13. Top | #13
      کاربر باسابقه

Mamoli
      نمایش مشخصات
      خودم اینطوری میخونم:

05:00 - 11:00 مطالعه درس های سخت تر و تخصصی ها
      11:00 - 13:30 خواب
      14:00 - 19:00 مطالعه درس های عمومی و اونهایی که برام راحت تر هستن + تست زنی
      19:00 - 22:00 استراحت و افطار و حمام و این جور کارها
      22:00 - 04:00 خوابِ شب ...

تارس
      : "
      قانون سوم نیوتون میگه: برای اینکه بخوای به چیزی برسی، باید از یه چیز دیگه دل بکنی ... "

Interstellar 2014 - Director: Christopher Nolan

14. Top | #14
      کاربر باسابقه

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      من يه دوست داشتم سال قبل به خدا هم اعتقاد نداشت پزشكى قبول شد.دوستان دين ما دين خوبي هست لطفا بعضي ها دين رو قاطي چيز هاي ديگه نكنن.يعني خدا به خاطر يه روزه از بندش انتقام ميگيره!!!!؟اين حرفا رو بس كنيد.

15. Top | #15
      کاربر نیمه فعال

Mamoli
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط ali.sn نمایش پست ها
      من يه دوست داشتم سال قبل به خدا هم اعتقاد نداشت پزشكى قبول شد.دوستان دين ما دين خوبي هست لطفا بعضي ها دين رو قاطي چيز هاي ديگه نكنن.يعني خدا به خاطر يه روزه از بندش انتقام ميگيره!!!!؟اين حرفا رو بس كنيد.
      کسی همچین حرفی نزد. مگه خدا انتقام میگیره؟؟؟. شما داری کیرو با خدا مقایسه میکنی؟؟؟؟؟

صفحه 1 از 3 12 ... آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن