خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 2 از 3 نخستنخست 123 آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 16 به 30 از 40

موضوع: ماه رمضان

1. Top | #16
      کاربر فعال

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      سلام رفقا گفتم منم یه چیزی بگم..........دراینکه خدا بخاطر یه روزه از بندش انتقام نمیگیره خب شکی نیس و اینکه بگیم اگه روزه بگیری حتما قبولی یا اگه نگیری قبول نمیشی این درست نیس خیلیا بودن سال پیش روزه نگرفتن پزشکی قبول شدن ولی......انصافا خدایی بالا غیرتن خدا یه چی ازت خواسته حالا بهونه گیر آوردی بزنی زیرش؟؟ با برنامه راحت میشه حتی12ساعتم خوند با روزه میدونم انصافا سخته ولی بخاطر خدا عشقی که بهش داری رو اثبات کن مطمئن باش حالا ن صرفا کنکور خدا همه جا هواتو داره...............یاعلی
      من در جامعه ای زندگی میکنم که در آن مشکلات بیداد میکند و خدایی دارم که مرا در همه ی مشکلات یاری میکند آری این است زندگانی من......

2. Top | #17
      کاربر انجمن

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط saleh120 نمایش پست ها
      بهترین موقع درس خوندن بعد از سحری هست. اما باید با نفست مبارزه کنی که واقعا سخته. چرا؟ چون میبینی هنوز هوا تاریکه و همه ی اعضای خانواده میرن بخوابن و تو هم دلت میخواد بخوابی ولی انصافا این موقع کیفیت مطالعه بالاست. کسایی هم که میگن ما شبا میخونیم خیلی هم میخونیم به حرفشون گوش نده چون کیفیت مطالعشون پایینه. کدوم رتبه برتر رو دیدی که صبح زود شروع به درس خوندن نکنه.
      از نظر دینی هم یه توضیحاتی درمورد خواب بدم. کلا خواب بین الطلوعین خوب نیست( یعنی بین نماز صبح و طلوع آفتاب) بعد طلوع آفتاب هم خوب نیست. اما نزدیکای اذان ظهر و بعد اون تا عصر خوبه. بعد عصر هم بده. ارزش خواب ساعت های 9 تا 12 شب هم 2 برابر خواب بعد از نیمه شب شرعی هست.
      از طرفی انصافا بیدار شدن توی نزدیکای نماز صبح خیلی راحته و انرژی آدم زیاده. من خودم ساعت 6 صبح که بیدار میشدم(زمان مدرسه) انرژی نداشتم و خوابم میومد ولی زمان سحری که آدم بیدار میشه کسل نیست. اینم بگم واقعیتش بعد از ظهر کیفیت مطالعه خیلی میاد پایین ولی ارزش داره.
      شما کلا 30 روز از 365 روز رو روزه میگیری. یکی شما رو دعوت به مهمونی کنه و نری ناراحت میشه. الان رمضون ماه مهمونی خواست. شما روت میشه به خدا بگی من کنکور دارم نمیام؟؟؟ مگه کنکور از مهمونی خدا مهم تر هست. بعدشم زندگی سختی داره. خود قرآن میگه. حتی اگه دکتر بشی میلیادر بشی زندگی سختی داره. شاید این آخرین رمضون عمر آدم باشه. قبرستون پره از جوانایی که زود از دنیا رفتن

با ايني كه شما گفتي الان خارجي ها پس به هيچ چي نرسيدن چون روزه نگرفتن
      من به شخصه خوابم بهم بريزه سردرد ميگيرم تا حالا نتونستم ساعت ٦ پاشم درس بخونم چون بعدش حالم بد ميشه هركسي يه عادتي داره خب

3. Top | #18
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      ماه رمضان می تونه برای شما یه وسیله باشه
      می تونی روزه بگیری سختی بکشی و درس بخونی
      می تونی صبح تا شب بخوابی شبا درس بخونی
      می تونیم نگیری به خودت ربط داره
      اگرم توانشو ندارین خدا که نمیاد مجازاتتون کنه روزه نگیرین ولی خوب بعدا باید جبران کنین (سخته خداییش!)
      ماها که کنکور برامون اول و اخر سختیا نیست. ماه رمضان هم می تونه به شما کمک کنه به خدا نزدیک تر بشی هم می تونی طعم سختی رو یکم بچشی. کنکور تازه اول راهه. تازه اول سختیاس
      ساعت مطالعتونم که بچه ها گفتن می تونین صبح ها بعد اذان با درسای سختتون شروع کنین تا قبل از اذان ظهر بعدشم خواستین بخوابین بعدشم درسای راحتتر بعد افطارم که دو سه ساعت وقت هست
      خودم امروز اینکارو کردم تا الان که خوب بوده و بازدهی داشته. ببینم بقیه روز چی میشه

4. Top | #19
      کاربر نیمه فعال

Mamoli
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط مليكا مصطفوي نمایش پست ها
      من به شخصه خوابم بهم بريزه سردرد ميگيرم تا حالا نتونستم ساعت ٦ پاشم درس بخونم چون بعدش حالم بد ميشه هركسي يه عادتي داره خب
      مونده ملاک شما چی باشه؟؟؟
      بعدشم اگه من مسلمون خوبی نیستم به این معنی نیست که اسلام مشکل داره یا روزه نمیذاره من درس بخونم.
      و یه سوال مگه خارجی ها دینشون اسلام هست که ربطش میدین به روزه؟

5. Top | #20
      کاربر نیمه فعال

Mamoli
      نمایش مشخصات
      هدف این بود که نحوه ی مطالعه توی رمضون گفته بشه که گفته شد. دعوا نداریم که. اصل مطلب گفته شد. از ما نپرسیدن که روزه بگیریم یا نه. از ما پرسیدن که چطوری وقتی روزه ایم درس بخونیم

6. Top | #21
      کاربر نیمه فعال

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      من نمیگیرم خودم..ولی میتونی از بعد سحری که انرژی زیاده بخونی......

7. Top | #22
      کاربر انجمن

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      مونده ملاک شما چی باشه؟؟؟
      بعدشم اگه من مسلمون خوبی نیستم به این معنی نیست که اسلام مشکل داره یا روزه نمیذاره من درس بخونم.
      و یه سوال مگه خارجی ها دینشون اسلام هست که ربطش میدین به روزه؟
      من اسلام رو زير سوال نبردم سوال اين بوده كه چطوري درس ميخونن با روزه ولي شما نشستي ١٠ خط تايپ كردي فلسفه ي روزه و اينا رو توضيح دادي وگرنه كه من كاري به دين و إيمان و اعتقاد هاي ديگران ندارم

8. Top | #23
      کاربر نیمه فعال

Mamoli
      نمایش مشخصات
      من اسلام رو زير سوال نبردم سوال اين بوده كه چطوري درس ميخونن با روزه ولي شما نشستي ١٠ خط تايپ كردي فلسفه ي روزه و اينا رو توضيح دادي وگرنه كه من كاري به دين و إيمان و اعتقاد هاي ديگران ندارم
      شما هم نشستی میگی روزه نگیر

9. Top | #24
      کاربر انجمن

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      شما هم نشستی میگی روزه نگیر

من چيكار به روزه گرفتنت دارم من خودم رو گفتم كه در توان من نيس كه روزه بگيرم

10. Top | #25
      کاربر نیمه فعال

Khabalod
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Farhad19 نمایش پست ها
      سلام
      بچه ها یک سوال با ماه رمضان چکار می کنید
      من که شب ها بیدارم درس می خوانم
      نه روز خواب دارم نه شب روزه می گیرید چگونه درس می خوانید
      یا اگر روزه نمی گیرید چه جوری می خواهید ادا کنید باید ۳۰ روزه بگیرید یا به جای هر روز کفاره یا 30روزه ؟
      به نظرم که اگ جدی درس میخونی مطالعه واسه کنکور عذر شرعی محسوب میشه (نظر خدا هم احتمالا همینه) نگه دار بعد کنکور فقط قضاشو بگیر، هر ماه ی چن تا بگیر البته اگه تا ماه رمضون سال بعد نتونی همشو بگیری کفاره داره، قطعا خدانمیگه که بندازیدش توو آتش توو دوران کنکور روزه نگرفته

11. Top | #26
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      ببخشید دوستان
      ولی دارین بیهوده بحث میکنید
      برید پا درستون لطفا...

12. Top | #27
      کاربر باسابقه

Mamoli
      نمایش مشخصات
      منم قبلا اینطوری بودم ولی الان دیگه نیستم! عادت ها میتونن تغییر کنن
      بستگی به خود آدم داره که بخواد روی عادت های بد و اشتباهش کار کنه یا نکنه و دنبال بهانه جویی باشه

خیلی از شغل ها هستن که شیفت چرخشی دارن، اگه آدم نتونه از همین الان که نوجوانه خودشو درست کنه بعدا چطوری میتونه سختی های خیلی بیشتری که جلوی راهش هست رو تحمل کنه و به جون بخره؟

کاری به روزه و نماز ندارم، ولی صبح ساعت 5-6 بیدار شدن که آدمو نمیکشه؟! به قول دوستمون saleh120 کدوم رتبه برتر رو دیدی که صبح ها ساعت 11 از خواب بیدار بشه؟ اگر هم باشن انگشت شمار هستن
      بزرگی گفته: هر چیزی که مرا نکشد، بی شک مرا قوی تر میکند ...

تارس
      : "
      قانون سوم نیوتون میگه: برای اینکه بخوای به چیزی برسی، باید از یه چیز دیگه دل بکنی ... "

Interstellar 2014 - Director: Christopher Nolan
      ویرایش توسط HossEin_v : 29 اردیبهشت 1397 در ساعت 18:40

13. Top | #28
      کاربر باسابقه

Mamoli
      نمایش مشخصات
      حرف آخر من اینه:
      اگر واقعا اعتقاداتت برات مهم هستن، پس روزه ت رو بگیر و اونطوری که بچه ها تجربه ی خودشون رو گفتن مطالعه کن، بعد از چند روز عادت میکنی
      اگر هم تهِ دلت دنبال بهانه جویی هستی، اصلا نگیر و بشین مثل گذشته و به همون روش قبلیت مطالعه کن فکر خودت هم درگیر حواشی نکن!

یکی از فامیل های ما پارسال کنکور داشت آدم نیمچه معتقد (!) ای هم بود، برا اینکه روزه نگیره هر روز ماشین باباشو روشن میکرد 22 کیلومتر مسافت رو میرفت و برمیگشت که مسافر محسوب بشه آخر سر هم انقدر رتبه ش داغون شد که به کسی نگفت چند شده
      این آدم ها دنبال بهانه هستن، کسی که حاضر نشه سختی ها رو تحمل کنه کنکور که هیچی بعدا توی زندگیش هم هیچی نمیشه! و این سختی هایی هم که گفتم مثلا یکیش نماز صبحه یکیش روزس و برا کسایی هم که معتقد نیستن یه سری چیز های دیگه س
      اصل مطلب اینه که: آدمی که حاضر نیست سختی بکشه توی زندگیش هیچی نمیشه ...
      این جمله دیگه فکر نکنم بین مسلمان و غیرمسلمان هیچ شکی توش وجود داشته باشه! همه ی آدم های عاقل و منطقی قبولش دارن

موفق باشین همگی

تارس
      : "
      قانون سوم نیوتون میگه: برای اینکه بخوای به چیزی برسی، باید از یه چیز دیگه دل بکنی ... "

Interstellar 2014 - Director: Christopher Nolan

14. Top | #29
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      میتونی قبل از اذان ظهر بیست و دو نیم کیلومتر از شهر خارج شی و حد ترخص رو رد و روزتو بخوری در اینصورت کفارش فقط ادا کردن همون روزه
      ما که چن نفر شدیم امروز برا اولین بار این کارو انجام دادیم ولی بازم حس خوبی ندارم و احساس گناه میکنم
      راستی اینم بگم اگه میخوای حد ترخص رو رد کنی باید هر از چهار روز یک روز روزه بری چون اگه بخای هر روز بری انگاری دائم السفر هستی و روزه برا کسی که همیشه مسافره واجبه
      موفق باشی

15. Top | #30
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      اگه جواب واقعی رو میخوای و واقعا پدرت در اومده از بس درس خوندی و مطمئنی برای آیندت نتیجه میگیری .... روزه نگیر توی رساله ها هم بری نگاه کنی در صورت ضرر نرساندن و توان داشتن برای روزه گرفتن روزه بهت واجب میشه،بیداری شب یک ماه قبل کنکور اگه توانشو نداری جالب نیست،ممکنه روت تاثیر بزاره ،باز با خودتته اینجا مرجع تقلیدی وجود نداره ،کاری رو که میدونی درسته انجام بده.
      @sir_arad

به این کار میگن کلاه شرعی ،این دیگه چه کاریه
      ویرایش توسط Frigidsoul : 29 اردیبهشت 1397 در ساعت 19:44

صفحه 2 از 3 نخستنخست 123 آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن